Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема МКБ F10нови  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано21.06.13 10:45





Какво ви е мнението за това?



Тема Re: МКБ F10нови [re: ALONE911]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано21.06.13 13:56



Добре де, ама това го дъвкахме вече през март тук. Отначало ли почваме?





Тема Re: МКБ F10нови [re: Xapakиpи]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано21.06.13 14:20



Да дъвчем го, но други дъвчат много повече от нас

,
но като чета намирам доста противоречия.



Тема Re: МКБ F10нови [re: Xapakиpи]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано21.06.13 14:39



От това което чета, опасенията на Дядо ще се окажат верни и за съжаление и част от моите.
Въпреки това не съм убедена кое е първично - кокошката или яйцето.



Тема Re: МКБ F10нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано21.06.13 14:55



Алоне, ти с какво се занимаваш? Какво работиш? Приблизително кажи. Не е нужно да бъдеш подробна.



Тема Re: МКБ F10нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано21.06.13 15:22



По професия съм инженер - химик "Органичен синтез".
Не работя по специалността си.

Баща ми беше алкохолик / почина преди 20+ години/, детето ми има проблем и аз искам да знам какви са причините от многото.



Тема Re: МКБ F10 [re: ALONE911]  
Автор Lodez ()
Публикувано21.06.13 16:06



"Ние лекарите, отдавна си даваме сметка, че алкохолиците се нуждаят изключително много от някакъв вид морална психология, но приложението и бе свързано с трудности, надминаващи очакванията ни. Може би поради ултра съвременните стандарти и научния ни поход към всяко нещо ние не сме достатъчно подготвени , за да успеем да приложим силите на доброто, когато те са извън това наше синтезирано познание."..

Първите две години най-много ме мъчиха познанията ми ,всичко което бях научила по различните терапии на които се бях подложила години наред и всичко което четях .Също така ужасно се омотах когато чух смесените послания на между терапиите и различните духовни общества и това подплатено с разработките на Минесотската терапия имаше една с 159 въпроса ,въпроси от сорта във Втора Стъпка ""Какви духовни черти можеш да откриеш в себе си ? или "Моля избройте хора ,места и неща които по твое мнение могат да ти помогнат в трезвеенето.."" или пък "Какво означава за мен болестта на зависимостите?" По едно време щях да се побъркам с въпроса за алкохолната зависимост ,ами като престана да пия и след време ми преминава зависимостта ,тогава защо остава всичко останало какво да правя с него щом не било толкова страшно ..Е добре не пия ама тъкмо тогава се почна страшното..Тогава човека ,който ме превеждаше през Стъпките ми казваше да не си обърквам главата с други работи ама аз все пак за по-сигурно се бях омазала яко ..Ами нали всъщност с това бях свикнала и преди АА,това си знаех това си баех ..Смесвах ,подобрявах ,изнамирах ,рационализирах! После се оказа ,че това ни е най-големият недостатък ,че всичко рационализираме в абстрактната реалност в която се виждаме ..Или съвсем се отвяваме извън реалността ... по едно време всяка вечер в разстояние на 5 месеца попълвах по 10 стъпка ,едни въпросници на Минесотската терапия от близо 50 въпроса за да бъде още по стабилна работата ..Та тогава вече се напих яко ,обсебения ми мозък се въртеше денонощно във всички тези въпроси не знаех трезвея ли здравея ли възстановявам ли се ?Алкохола и душевните мъки обаче ми дадоха мотивировка ,започнах да си взимам само едно лекарство,моето предназначено за алкохолизма ми и да спазвам точно предписаната рецепта за възстановяване ..Болестта ми е същата ,тя никога няма да се промени ,но аз с помощта на Висшата си Сила се променям и страховете ми си отиват или степента им намалява ,неща които са ме обсебвали по-рано сега понякога даже и не забелязвам други ме завъртяват за по-кратко време и така ден по- ден..



Тема Re: МКБ F10нови [re: Lodez]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано21.06.13 16:25



Аз никога не бях си задавала този въпрос.
За мен алкохолизма винаги е бил зависимост свързана със субстрат алкохол.
Друг е въпроса, че има генетични предразположености към зависимости.
Определено мога да кажа за себе си, че при мен алкохолизма е зависимост и при прекратяване на алкохола човек се връща в нормалния си ритъм стига да няма вторични увреждания от алкохола.

Тук, обаче като чета оставам с друго впечатление - алкохолизма е психическо заболяване чието проявление е чрез алкохола т.е. алкохола е начин или отключващ фактор за проявление на психическо заболяване наречено "алкохолизъм".

Алкохолизмът наследствено психическо заболяване ли е или зависимост?
Може ли алкохолизма да се проявява чрез други отклонения в личността - депресии, мании, психози и др.?

Редактирано от ALONE911 на 21.06.13 16:28.



Тема Re: МКБ F10нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано21.06.13 16:37



То в България повечето хора не се намират там, където им е специалността. Но да речем, че това не е основната тема, върху която исках да ти обърна внимание.

.....................................................................
искам да знам какви са причините от многото
.......................................................................
Добре е на себе си да отговориш. Остани за момент сама и се запитай какво точно търсиш тук:

1.Искам да знам какви са причините. /защото вече знаеш, откъдето и да знаеш каквото и да знаеш, че са много/. Добре е също така да си задам причините на КАКВО ТОЧНО търся. Пише - проблем. Причините на проблема. Какъв проблем?
Това всичко към първият въпрос, ако изобщо е формулиран така, че да може да се получи стойностен отговор. Уточняваме се, че на тебе ти е нужен отговор/отговори.

2.Искам да НАУЧА/РАЗБЕРА/ПОПИТАМ тези хора каква според тях е причината/причините /да речем, че сме формулирали причините на какво търсим/.

или
3.Искам на тези хора да им кажа какви са причините или какви не са причините. И искам на тези хора да им кажа, че не са прави, не ги разбирам и са на погрешен път.

4.Искам да намеря РЕШЕНИЕ за проблема на детето ми. Което значи, че не знам какво е решението на проблема на детето ми.

или
5.Искам да кажа на тези хора, че съм НАМЕРИЛА решение на проблема на детето ми и да им покажа, че детето ми успешно е решило проблема си. И сега ще взема да им обясня как точно е решило проблема си, че да вземат и те да си разрешат проблема.

И не е важно какви точно работи ще напишеш тук. Важно е сама със себе си като останеш - да си зададеш точните въпроси и да си отговориш сама на себе си.

Успех в намирането, задаването, разрешаването на проблемите на детето ти. И в намирането, разбирането, ЗНАЕНЕТО на причините за проблемите на починалия ти баща.





Тема Re: МКБ F10нови [re: Lodez]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано21.06.13 16:43



Не съм ходила на терапия, не съм имала никакви по- различни възгледи от преди и след като престанах да пия. Единствено през време на абстиненцията се чувствах ужасно физически, но никога не ми се е пило.

На мен ако ми направят такъв въпросник ще ме изкарат без психика. Какво ли щяха да пишат там? Вероятно "психопат".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.