Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Имам избор винаги!нови  
Автор maharadjata1 (новак)
Публикувано14.06.13 22:59



Бях се притеснил много тия дни, че нямам пари да си платя сметките, но пуснах контрола и викам ами да бъде волята Ти. Ако си решил да нямам пари какво мога да направя. Нямам една стотинка а ми трябват сто лева не са много но ги нямам. Моля Те помогни ми. Остават два дни до плащането на тока иначе ще ни отрежат и водата трябва да платя, телевизията ще я махна ако трябва, но телефона как да си върша работата без него?
В тоя тон ги нареждах нещата в ума си докато отивах на работа, примирих се с положението си и в тоя момент си отворих чантата с документи и бумаги разни и гледам 100 лв вътре. Викам си сигурно халюцинирам, разтърквам си очите и пак са там, взех ги взех да се радвам пред колегите. Взех да им разправям за поредното чудо. А аз си мислех, че няма Висшата ми сила ме е изоставила и, че всички тия неща са били случайни преди това едва ли не. Разбрах кой ми е сложил парите в чантата, но човека който е решил да ми ги даде не е знаел, че имам нужда от тях или поне това показва разледването до момента, не помня да съм му казвал, че имам нужда от тия пари, въпреки, че тука има други неща които ме карат да се съмнявам, но не ми се обяснява. Взех да благодаря после и да си правя равносметката, че всъщност нищо не зависи почти от моите желания и действия. Разбира се че трябва да действам, но друг решава какво ще се случва. Нали уж исках аз да изкарвам парите си, да не завися от никой, приемах го като унижение някой друг да ми дава пари на мен.
И едно време разправях, че няма нещо с което да съм се захванал и да не съм станал номер едно. Викам ами то много скучно така, всичко ми е много лесно. На ти трудно сега, нали ти е беше много лесно, на ти алкохолизъм, сега вече няма начин да не ти е интересно.
Всъщност да се върна на темата с парите, исках да изкарам първо някой лев, че тогава да се върна пак в АА да помагам на новите, да предавам това послание, че има изход.
Чакай малко да си подредя моя живот да си оправя финансовите проблеми, че тогава че Ти обърна внимание и на хората в АА, аз плюс това нали помогнах на няколко човека трябват ми само два месеца почивка и се връщам отново в играта. Не че нещо, ами да погледам малко телевизия, да си уредя едни други неща.
Бях изпаднал в заблудата, че трябва да свърша нещо сам със собствени сили, бях се оправдал много качествено пред себе си, преди не съм го правил, но тоя път се получи. Чакай малко нали уж съм си оставил волята и живота в ръцете на Бог. Това означава ли, че от време на време, мога да вземам нещата в мои ръце?
Ами имам избор, мога да го правя, но аз не мога да управлявам сам живота си, става бъркотия пълна, наистина е така. А и Бог не ме е оставил да си почивам, нали ми беше скучно, той сега ми намира занимания.
Благодарен съм, за това, че открих АА и Бог така както си го разбирам и че и днес съм трезвен! Благодаря ви и на вас от АА, че ви има, не знам какво щях да правя без вас!



Тема Re: Имам избор винаги!нови [re: maharadjata1]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано16.06.13 22:28



Бях се притеснил много тия дни, че нямам пари да си платя сметките, но пуснах контрола и викам ами да бъде волята Ти. Ако си решил да нямам пари какво мога да направя. Нямам една стотинка а ми трябват сто лева не са много но ги нямам. Моля Те помогни ми. Остават два дни до плащането на тока иначе ще ни отрежат и водата трябва да платя, телевизията ще я махна ако трябва, но телефона как да си върша работата без него?
В тоя тон ги нареждах нещата в ума си докато отивах на работа, примирих се с положението си и в тоя момент си отворих чантата с документи и бумаги разни и гледам 100 лв вътре.

Бре откъде и аз да ги взема...тези пари и на мен ми трябват, както и на много други хора вероятно. Ааа, сетих се Висшата Сила ще да ги е дала. Много съм проста, бе... maharadjata1 не се излагай, приятел с тези върховни глупости, които пишеш. АА помага, но не и за тези работи, много те моля, дано не ти се върже някой , останал със здрав разум.



Тема Re: Имам избор винаги!нови [re: megi_123]  
Автор maharadjata1 (новак)
Публикувано17.06.13 12:47



Тебе ще те тресе тока яко още доста време! Като ти е куха лейката, така става!



Тема Re: Имам избор винаги!нови [re: maharadjata1]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.06.13 15:11



Значи вярваш в Бог, защото ти плащат, така ли излиза?





Тема Re: Имам избор винаги!нови [re: Aлиca.]  
Автор rayoflight (непознат)
Публикувано17.06.13 17:12



Не, не излиза така. Има очи да види, за това. :)

Ако искаш да имаш щастливо бъдеще, пусни миналото да си отиде с усмивка! :)


Тема Re: Имам избор винаги!нови [re: rayoflight]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.06.13 17:58



И какво ще направиш, като ти спрат подаянията?
Щото има една народна мъдрост "Бог помага, но в кошара не вкарва."



Тема Re: Имам избор винаги!нови [re: Aлиca.]  
Автор rayoflight (непознат)
Публикувано17.06.13 23:29



Предполагам, че въпросът е отправен към Махараджата, но понеже ме сърбят пръстите се включвам в отговора.



Всъщност, в някаква степен мога да разбера раздразнението - аз по подобен начин се дразня например на ... следващите "Тайната", ох ма как ме е яд, че вярват в глупости... макар че те си имат убедителни за тях доказателства.

Не може (според мен поне) да се натоварва Бог (понеже това аз разбирам за Висша сила), : ) та не може тъй да се натоварва едва ли не да ни осигурява манна небесна. Казано е, че с труд ще си изкарваме хляба, това е ясно. Но въпреки това ... Той подава хляба, макар и да си го купуваме от магазина. Но това ми е прекалено сложно за обяснение.. : )

Ако искаш да имаш щастливо бъдеще, пусни миналото да си отиде с усмивка! :)

Тема Re: Имам избор винаги!нови [re: Aлиca.]  
Автор maharadjata1 (новак)
Публикувано18.06.13 11:56



И какво ще направиш, като ти спрат подаянията?
Щото има една народна мъдрост "Бог помага, но в кошара не вкарва."

Алиса върни се назад и прочети внимателно какво съм писал, няма как да прочета писмота на Махараджата вместо теб, че и да го разбера вместо теб. Нищо лично просто чети внимателно.
Всъщност заради подаянията или по скоро милостта на Бог аз съм жив и трезвен днес, това е факт. Тук не става въпрос за пари!
Иначе вчера се ядосах на 4-5 човека с които се срещнах всичките твърдяха супер убедено, някакви неща. Единият е евангелист който ходеше след мене с отворена Библия и ми обясняваше някакви неща, кое как трябвало да бъди и кое как не трябвало да бъде. Викам му човек, виждам, че много ги разбираш нещата, ама ти питал ли си ме дали ме интересува това което ми казваш? Той стои и ме гледа тъпо. Пак продължава, викам му кое не ти стана ясно, аз нямам нужда да ме спасяват ве човек, аз си вярвам, нямам нужда от разяснения имам нужда да ме оставят на мира, разни ей такива дето са компетентни по всичко.
Получи се интересен разговор по библията угодих му. Но твърдях до края, че аз не ги разбирам нещата така като него не мога да говоря толкова убедено, че някой си трябва да направи нещо си, което аз мисля, че е правилно. Поради простата причина, че вярвам, че аз просто съм една прашинка която си има път предначертан и въпреки, че имам избор пак минавам по тоя път, без значение дали искам или не искам. И няма как да знам какъв е неговия път или на който и да е, така че да им казвам кое е правилно и кое не за тях. А ти приятелю от къде знаеш кое е най правилно за мен?- го попитах. Ти може да поискаш да правя цигански колелета ей тука за тебе специално, ама на мен може да не ми се правят.
Ама човек само искам един стих да ти прочета още, ти......
Викам давай чети, той чете съгласис се с него накрая той се успокои и си тръгна, колко малко му трябвало на човека, той просто е искал да ме промени нищо повече.
После още две жени на алкохолици срещнах, много зле работата там, и те с отворени библии вървят след мене и ми цитират разни неща. Викам чакай малко, от къде знаеш, че аз не чета библията? Да не го пише на челото ми или ми четеш мислите, или си била на моето място и знаеш какво правя? Стои и гледа и не говори.
И на другия ден хоп аз твърдя, че Бог е в живота ми дава пари когато имам отчаяна нужда от тях. И го вярвам това, че е така убеден съм, че е така. Но Меги и Алиса не вярвят и ме провокират, нормално, те не са били на мое място, както аз не съм бил на тяхно, нито на въпросните хора за които споменах по отгоре. Да но аз съм абсолютно убеден, че съм прав точно както тия хора твърдяха, че са прави с тая разлика, че аз не се опитвам никого с нищо да убеждавам, а просто споделям тук.
Срещнах се и с една жена която твърдеше, че е дете индиго и тя въртеше едни теории, а аз през цялото време си мислех, че е откачалка. Тя продължаваше да ме убеждава в нейните неща, оставих я да го направи защото явно беше важно за нея, а и нямах спешна работа. От срещите си с тези хора разбрах, че всички имат нужда от одобрение и всеки иска да покаже, че е специален и знае за какво става на въпрос. Но всъщност аз съм се дразнил все едно на себе си като се дразнех на тях защото те говореха толкова убедено за своите неща, точно по същият начин като мен. Значи всъщност пак съм виждал себе си в другите хора и пак съм се ядосвал на себе си. Добре ве, за разнообразие ще взема да им се радвам на тия хора, да ги харесвам такива каквито са. Това ще пробвам да го направя днес.



Тема Re: Имам избор винаги!нови [re: maharadjata1]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.06.13 15:06



Жив и трезвен, защото Бог така иска.
Хората ти дават пари, защото Бог така иска.
Добре, приемам с твоето убеждение. Но не си ли мислил, че си алкохолно зависим, защото Бог така иска?



Тема Re: Имам избор винаги!нови [re: Aлиca.]  
Автор rayoflight (непознат)
Публикувано18.06.13 18:20



Според моето разбиране зза Бог

Бог НЕ желае човек да се отдава на греха. А пиянството, както и цигарите (пушенето) спадат към греха чревоугодие (какъвто аз имам). Така че - Не. Но... по чуден начин, когато човек пожелае (се покае вътре в сърцето си) Той може да използва и нашите грехове дори за изправление на душата. Но само ако ние го поканим вътре в сърцето си.

Уточнявам, че според мен (по малкото ми наблюдения) до болестта алкохолизъм се стига като се прекалява не веднъж и дваж с алкохола, (простете баналността, но стремежа е да съм ясна:) ) т.е. в началото човек самоволно се отдава на някакъв грях - в случая пиянството. И после става негов (на греха), докато ... евентуално има късмета да се оттъмне, да се отскубне.


Ако искаш да имаш щастливо бъдеще, пусни миналото да си отиде с усмивка! :)

Редактирано от rayoflight на 18.06.13 18:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.