Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Алкохолизъм - гадна болестнови  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано18.03.13 11:29



Напоследък бях емоционално доста нагоре, или емоциите ми бяха в повече, което ми попречи да мисля разумно, защото болестта ми се развихри, това ми попречи да взимам адекватни решения, което всъщност надали трябва да го споделям тук, и така дълго обяснявам, за да кажа просто, че не съм взимала отношение тук, във форума, и не съм писала, заради състоянието си.
Ето как дълго се обяснявам аз, хехе, многословие, логорея, хихихи, истина било ....
Исках само да изкажа мнение, че някак изказванията на някои събратя, дали са такива наистина ?!?, или сестри, дали и те са такива ?!?, както и да е, са изказвания заради самите изказвания, или както се казва : изкуство заради самото изкуство...
Та, в последните дни си задавам въпроса, изказванията тук, на кого служат, на кого, на нас, на мен, на някой умен, или по-умен, или още по-умен, образован, успял, много успял, или неуспял, или печен, или още по-печен, или болен, или недоволен, сори за глупостта ...
Съжалявам за опростените думи, които не вървят в съзвучие с последно поставените теми тук, във форума, но аз пиша, защото съм АЛКОХОЛИЧКА, И УМИРАМ ОТ СТРАХ ДА НЕ СЕ СЛУЧИ ОТНОВО ТОВА, КОЕТО МИ СЕ СЛУЧИ ПРЕДИ ТРИ ГОДИНИ. УМИРАМ ОТ СТРАХ И СЪМ ГОТОВА НА ВСИЧКО, ЗА ДА НЕ СЕ СЛУЧИ ОТНОВО В ЖИВОТА МИ.
Затова отварям тук, затова чета, гледам да съм в час, да не пропусна нещо, да не би да не съм научила нещо, да не би болестта да ме е объркала, излъгала, да ме заблуждава сега, както тя си знае, и да не виждам очевидното !!!!
Затова и пиша, но като чета напоследък, и в душицата ми се прокрадва някакъв страх, СТРАХ, дали да пиша, дали да не пиша, дали това, което ще напиша е така интересно, умно, и така нататък, ха, ха, ха, това са глупости, това не е разумно, нито нормално, тук изява не търся аз, изявата е другаде.
Аз си имам професия, има къде да се изявявам, ако искам разбира се, но тук, тук пиша заради себе си, заради страшното си пиене и заради алкохолизма.
Също така пиша и заради едно момиче, с което се познаваме от 23 .01.2013 година, с което обикаляме всеки ден парка, с което говорим, чиято майка не може да работи, когато то пие, която се тревожи за нея и не смее да ми се обади, защото се срамува ...
Ето заради това трябва да пиша, и трябва да си го напомням, само и единствено заради това съм тук и пиша, това е истината, това е симсълът, за мен разбира се, като не ангажирам никого с моето разбиране и изказване.
Аз ще пиша свободно и спокойно тук, както започнах преди две години, когато спонсорът ми ме посъветва да го направя.
За мен има полза от този форум, усетила съм това при моето възстановяване, и всеки друг като мен трябва да усети помощ и любов от хора, които познават страданието от болестта алкохолизъм.
Пожелавам здрав разум и достойни и щастливи дни на всички !



Тема Re: Алкохолизъм - гадна болестнови [re: kethen]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано18.03.13 12:24



Ех, дядовото, то ако ставаше с писане и четене, пишещите в дира вместо в една обща лудница, трябва да ни приберат в едно световно правителство да управляваме света.



Думать надо!

ПП Честно, не мога да разберака човек, който изпитва неистов страх от алкохола и не го е пил години, което предполага, че всякакви физически зависимости вече са отлетели, как може изобщо да си помисли, че би могъл отново да посегне към него.

Не ми отговаряй, явно докато човек само не го изпита, не може да разбере.



Тема Re: Алкохолизъм - гадна болестнови [re: дядo]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано18.03.13 13:29



Ще ти отговоря, първо защото когато някой ми каже да направя нещо, ей така, отвътре ми идва да НЕ ГО направя, и обратното, като ми се каже да не правя нещо, аз го правя, това е от болестта, шегувам се :)))

Второ, идеше ми също така отвърте да ти отговоря нещо гадничко, но не ми дава сърце, след това обръщение, дядовото, умалително и мило е, въпреки че може да се окаже, че сме на една възраст, отново се шегувам : ))))

Трето, и този път сериозно, става с четене и писане, става, става, убедена съм, става с четене и писане и с желание, с огромно желание, с огромна упоритост и с четене и писане, точно така става.

Относно общата лудница и световното правителство, няма да отговарям, защото ще залитна в някакви популистки клишета, и мисля, че няма да бъда нито точна, нито полезна на някого.

Болестта алкохолизъм може да бъде щурмувана с четене и писане, това е истина !

ПП. Ако си наложиш да почетеш литература поне толкова, колкото и писателствуваш, хихи, то със сигурност ще разбереш защо човек може и трябва да се страхува от пиенето, даже и да не е пил с години, анадън му ?



Тема Re: Алкохолизъм - гадна болестнови [re: дядo]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано18.03.13 14:01



Също така сигурно има връзка четенето и писането с положението, в което сме във всяка една област от живота в милата ни татковина, това не е шега, опазил ме Бог да се шегувам с такива неща !

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/03/17/2024363_bulgariia_ostava_posledna_v_es_po_choveshko_razvitie/?ref=novo24



Тема Re: Алкохолизъм - гадна болестнови [re: kethen]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано18.03.13 15:52



Благодарен съм на всички пишещи в този форум,дори и на обикновените луди които може би нямат проблеми с алкохола.Всички са полезни.За пореден път се убеждавам ,че ние алкохолиците нямаме проблеми с алкохола,имаме проблеми с алкохолизма си.Доста време ми отне лично на мене да смеля този факт.Самото спиране на алкохола не решава проблема.Да го наречем духа на алкохолизма си остава и човекът който му е под властен,рано или късно започва меко казано да пощурява.Всъщност доказателство за това има и в писанията на някой алкохолици в този форум,които просто са спрели алкохола, лично на мен те са ми полезни ,за да откривам разликите с Бог и без Бог.Та затова за възстановяване от алкохолизма-духовна програма.Духът на алкохолизма се храни от човешкия егоизъм,от безверието,от лъжата,от гордостта,от злобата,ревността,похотта...от злото.Затова духовна програма-алтруизъм,вяра,любов,надежда,честност,смирение,признаване на грешките,желание за промяна....Ама кой иска да се променя и да си признава грешките.Всички много ги разбираме нещата.Пък и всеки пиещ алкохолик е добър в собствените си очи,само ,че светът около него му пречи.Ей затова алкохолизма е гадна болест.И само когато с последни човешки сили,осъзнаем че ние много здраво я бъркаме, протегнем ръце към Бог и пожелаем да се променим с Негова помощ започва възстановяването.Бавно ,постепенно,ден по ден.



Тема Re: Алкохолизъм - гадна болестнови [re: kethen]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано18.03.13 17:54



Пролетта е сезонът на депресиите. А депресиите вървят заедно с алкохолизма. От там натам решението какво да правиш е изцяло твое. Депресираният сух алкохолик е само на един микрон разстояние от чашката. Лично съм го преживял



Тема Re: Алкохолизъм - гадна болестнови [re: kethen]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано18.03.13 19:02



Аннадък.

Бъди сигурна, че преди да пропиша (във форумите преди 5-6 години) доста съм прочел, а оттогава още повече.

Ще речеш "има Гугъл за всичко". Да, има, ама нали трябва са сетиш какво търсиш изобщо, щото и да трябва да проверя кой е казал "Мементо мори" в Гугъл, трябва първо да знам, че съществува такава фраза.

Ако пък си попрочела от това, което съм писал и обърнеш внимание за колко време отговарям, ще усетиш, че няма как да съм го прочел в момента, за да го обобщя по начина, по който го правя и за разлика от доста хора в клубовете, цитатите ми се свеждат до изречение-две, а не цели теми копи-пейст.

Такива ми ти работи дядовото.





Тема Re: Алкохолизъм - гадна болестнови [re: kethen]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано18.03.13 19:12



Четенето и писането са важни - аз съм последният човек, който ще го отрече, но когато нещата остават само до четене и писане, обикновено само се затлачват.

Пак не видях отговор на въпроса си.

1.Започваш да пиеш, защото всички рано или късно опитват.

2. Харесва ти или не, но продължаваш да пиеш по някакви причини.

3. С годините дозата се увеличава.

4. В един момент започваш да пиеш не само в компания и за удоволствие, а защото изпитваш нужда да пиеш.

5. В един следващ момент се усещаш, че това не е добре, но продължаваш да пиеш, защото не можеш да спреш.

6. В един трети момент, нещо се случва или стигаш до граница, която смяташ за пределна и решаваш да спреш пиенето на всяка цена.

7. Бориш се с алкохола дълго време и в четвърти момент вече не си пил цели три или дори пет (срещал съм и десет) години.

8. Честно казано, не знам колко години трябват за изчистване на организма от алкохолна зависимост, но ми се струва, че три години са достатъчно.

9. Минал си през всичко това, осъзнал си го, положил си адски усилия, успял си, организмът ти не те принуждава да пиеш и единственото, което може да те накара е желанието, желанието подобно на моето да ям шоколад примерно.

10. Колко е трудно да озаптиш желанието си за пиене след като си минал 9-те точки по-горе?



Тема Re: Алкохолизъм - гадна болестнови [re: gogo163]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано18.03.13 21:00



Много точно е казано, депресирания сух алкохолик, съвсем точно.
Суха алкохоличка съм, си, ако не търся Духовната Програма и не правя нищо за премахване на егоцентризма.
Депресирана съм, както казват спикерите, това е депресия, защото не става така, както на мен ми се иска, и тук намирам вече една неточност, депресията, че не става на моята не е само през пролетта, а продължава през цялата година, хихи





Тема Re: Алкохолизъм - гадна болестнови [re: дядo]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано18.03.13 21:08



Бих ти отговорила даже само от уважение и куртоазия, но усещам нещо като нездраво любопитство и даже желание за игра с една нечовешка болест и неимоверно големи страдания, и няма да го направя, даже и заради доброто си възпитание






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.