Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Приветнови  
Автор 754824 ()
Публикувано18.02.13 16:08



Предварително се извинявам, ако с питането нарушавам спокойствието ви или се натрапвам. Имам нужда от мнение за следното:
Бихте ли ползвали социални услуги в Център за социална рехабилитация и интеграция на алкохолно зависими - самите дейности и услуги в такъв тип Център са психосоциални и / или юридически консултации, психотерапия, арт и трудотерапия, медицинска рехабилитация. Съжалявам, че е малко тромаво..



Тема Re: Привет [re: 754824]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано18.02.13 16:47



Колко е безплатно, не, имам предвид много ли е скъпо, че с тия сметки за ток ..

А и трудотерапията задължителна ли е, малко е стресиращо това.



Тема Re: Приветнови [re: val999]  
Автор 754824 ()
Публикувано18.02.13 20:18



Безплатно е, или, ако има такса, то тя е символична. Питането ми беше дали алкохолно зависимите (изчистени) имат нужда от такава социална услуга. Според мен, тук пишещи сте се интегрирали отново в обществото, нормални хора, надживели зависимостта си към алкохола, имате близки и приятели, които ви подкрепят.



Тема Re: Приветнови [re: 754824]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано18.02.13 23:24



Не.



Тема Re: Приветнови [re: 754824]  
Автор Lodez ()
Публикувано18.02.13 23:47



Институт “Отворено общество”, Програма “Обществено здравеопазваne"...Вместо държавата да си върши работата разните му там МЕГА фондации и общества ,които имат монопол върху тази услуга в бившите соц,страни са ДОСТАВЧИЦИ на тези социални услуги ..Частни лица манипулират и дават пари за да плаща и държавата и европа и в края накраищата данъкоплатците зарибени плащат на частник да те учи как да оставиш суверените си в негови ръце ... така ,че чао на СОЦИАЛНОТО МИСЛЕНЕ , което всяка държава трябва да ПРИТЕЖАВА директно ,като държавана функция грижа за човека особено в малка държава като България.. Хаха пак същата работа както с електричеството вместо ,който трябва да си върши работата директно да я върши за да не се харчат пари! Но ужким заради свободният пазар и инициатива тази държавана грижа ще се дава на разни частни организации ,лобита и хора чрез които дадена услуга да стигне до данъкоплатеца ,която обаче ще му излезе през носа и ще я плаща яко по най -различни начини и пак няма да има реална грижа за човека , защото ще има програми за грандове за "социални работници ", псита и терапевти ,но не и за страдащите ,както знаем те продължават да си страдат...Ще ги паркират някъде за времето на терапията тези така наречени " зависими "и после шут ...Горките зависими ..Добре ,че съм алкохоличка и си имам тази Духовна Програма за свобода на Анонимни Алкохолици .Мдааа за свобода от всякакви човешки манипулации иначе аз си знам колко години съм обикаляла терапиите и спасение нямаше .Времето минава не е кой знае колко ,но за мен е моето живо време и тъкмо сега все по- ясно осъзнавам от каква хроническа ,прогресираща и жестока смърстоносна болест съм болна ..Виждам я все по- добре тази ужасна болест и затова все по- вече съм благодарна Един път съм благодарна ,че съм срещнала Посланието и че съм се хванала за него.И на първо място ,че възстановяването ми не е зависело и не зависи от хонорарите и кариерата на никое живо човешко същество ,а само от духовното му събуждане = човещина ,опора и доверие !



Тема Re: Приветнови [re: 754824]  
Автор mina68 ()
Публикувано19.02.13 19:30



Аз бих опитала.Много пътища водят към Рим.
Дори и да не помогне, ще донесе ценен опит.

Аз потърсих преди време помощ от тукашен социален работник и бях изумена, колко неща могат да ми се изяснят от един разговор с професионалист.Супер ми помогна.В момента ме насочиха отново към подобна служба, защото ми е много трудно психически, а не искам да вземам антидепресанти.

Ако паралелно се посещават и сбирки на АА, ще бъде доста сполучлива комбинация.

Редактирано от mina68 на 19.02.13 20:47.



Тема Re: Приветнови [re: 754824]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано19.02.13 20:43



Извинете, но вие какъв тип организация или обединение представлявате ? Събирането на даден вид информация винаги е с определена цел, какви цели преследвате вие с вашето запитване ?
Алкохоликът трудно се доверява





Тема Re: Приветнови [re: kethen]  
Автор 754824 ()
Публикувано19.02.13 21:03



Само себе си представлявам. Попитах, за да мога лично за себе си да получа яснота. Конкретно: община Х решава да разкрие такъв център (тя ще плаща, пардон, жителите на тази община), като същевременно си затваря очите за други крайно належащи социални проблеми. В един момент си помислих, че идеята може би е да се помогне на бездомните алкохолици (което до известна степен е безумно, имайки пред вид смисъла и функциите на един център за социална рехабилитация и интеграция).



Тема Re: Приветнови [re: mina68]  
Автор 754824 ()
Публикувано19.02.13 21:07




Добри професионалисти има навсякъде, важното е да попаднеш на точният за теб.
Радвам се, че си получила адекватна помощ.



Тема Re: Приветнови [re: 754824]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано20.02.13 09:56



Здравейте, но това, което сте написали звучи хипотетично, или по принцип или как да се изразя, питане заради самото питане и отговор заради самия отговори или за спорта, отново се извинявам, ако греша.
Или другояче казано, звучи ми малко популистично : община..., пари..., социални грижи... или с други думи ... малко несериозно.

Болестта алкохолизъм е конкретна болест, истинска, с реални параметри и измерения, тя може да се установи, не е нещо, за което просто да си упражняваме словото тук, не, тази болест взима реални жертви, има реални хора, които са засегнати от нея, които са платили прескъпо на тази болест, така че мисля - когато се говори и пише за социални мерки, трябва да сме контретни, конкретни предложения и действия, за да съм наясно точно по какви въпроси взимам отношение !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.