Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема За ...учителкатанови  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано20.12.12 00:41



Ми здрасти! Отдавна не съм се вяствала, но тази драма ме предизвика.
Боли ме за тази жена, Илияна, боли ме, че няма адекватна реакция, помощ и подкрепа, всички я направиха на ... ох, не знам, карикатура, изплюха се върху й, а тя просто има нужда от помощ

А за децата й... мога да си представя болката, и срама...

Чета коментари, чета заклеймяване, чета страхотии и ... се опитвам да се боря с общественото мнение

Реших, че тук мога да намеря подкрепа за тази жена, защото знаем, ние знаем колко сериозен е проблемът.. И че е болест, която се нуждае от адекватна помощ и подкрепа!! А не от медийно и интернет заклеймяване.

П.П. Не съм журналист, но ми се искаше сега да съм. За да мога да им разкажа на всички идиоти, каква битка е ... нашата (казах го!!!)



Тема Re: За ...учителкатанови [re: chavdar4e]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано20.12.12 00:56



Споделям мислите ти-едно към едно,че и от горе! И аз много се трогнах и се развълнувах и изобщо...за тази жена! Гледах и слушах всичко по случая, като зомбирана даже, сигурно защото лично съм ангажирана и си мислех какво и как би ми се случило,ако аз съм на нейно място.Отделно те чета в Клуба на разведените отдавна и "знам историята ти", ама това е клюкарско и няма отношение към темата ти.
С две думи-вместо някой да подаде ръка и да помогне, всички се втурнаха да обиждат, разнищват, разчепкват и анализират-ама сайрджийската.Даже и в Клуба на разведените Оливера се втурна да разсъждава по темата(знам,че сте дружки, извини ме, но тая работа ми се струва гнусна). Мисля си,че на тази жена и е трудно, много даже, а ние всичките хиени с лека ръка отсъдихме какво, що, как и кога....щото сме такива , хората.....лешояди, кефим се когато някой е паднал и го боли.....





Тема Re: За ...учителкатанови [re: mercurial]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано20.12.12 02:03



Не е клюкарско, аз бях и там, и тук като клубове,

Била съм на нейното място почти. На Илияна. Заставам с ника си и с името си зад всяка своя стъпка. Бях там, бях в бездната, тук ми помагаха, затова се върнах...

За другото бъркаш, но няма значение.

Важен ми е човекът.
Ако изобщо оцелее след това, дето го е натворила..

Иска ми се да говорим повече за хората като нея, като мен... Не тук, не на бележки, да говорим за проблема.

И да не ни правят на маймуни



Аз съвсем лично знам какво ми беше на мен, сама, с три деца, най-малкото на 9 месеца. Знам къде ми беше най-лесно да се скрия.. Знам и каква битка започнах и все още я водя, 4 години битка. Знам за какво говоря



Тема Re: За ...учителкатанови [re: chavdar4e]  
Автор bodra2 (непознат )
Публикувано20.12.12 13:35



"Не съм журналист, но ми се искаше сега да съм. За да мога да им разкажа на всички идиоти, каква битка е ... нашата (казах го!!!)"



Права си, отвсякъде!
Бях учителка (преди доста години), все още преподавам частни уроци, но никога не съм ходила на работа пила.
В елитна софийска гимназия, синът ми имаше учителка по български език, която идваше пияна на родителските срещи. Питах го какво става, как ходи на работа. Много спокойно ми обясни, че се напива и по време на часовете, с бутилка от минерална вода, пълна с водка - проверили били, но това не пречело да се харесват взаимно ...
Вярно е, че говоря за 13-15 годишни момчета, не за малки деца, ама къде бяха колегите и ?!
Нямам представа какво е докарало тази жена до дъното, мъчно ми е и за децата и за нея ...
Освен да плювам обществото (което е тъпо - аз съм част от него), не знам какво друго да направя ... стискам им палци ...



Тема Re: За ...учителкатанови [re: chavdar4e]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано20.12.12 14:18



"всички я направиха на ... ох, не знам, карикатура, "


Така е. Всички й наливаха в устата и пляскаха с ръце докато тя танцуваше и се разхвърляше пред децата.

И аз бях там и аз плясках и виках "Опа!"

Тая засра лицето на половината учителско съсловие и мястото й е или в лудницата, или с метлата на улицата.

Като гледам нейното изпълнение и добавя знанията си за теб, това "самотна майка с три деца" пак някой друг ще да го е го е направил докато вие здраво сте залягали над професията и семейството си.

Гледам ги всяка вечер пред кварталното магазинче три момчета и две момичета по на 25-30, всеки с двулитрова бира в ръка - наливат се от 7-8 до към 1-2 през нощта, докато дъщеря ми работи от 18 до 23 и по цял ден в събота и неделя в същото това магазинче, и ходи на лекции и упражнения, плюс ежедневна грижа за конете на конната база.

Сигурно и на тях ще им роним сълзи над нещастната съдба.

На такива като теб грам вяра нямам. Да се вдигне мъжът ти с две момчета и трето на месец и да се запилее на другия край на България, без да погледне назад, сигурно много добро е видял.

Ай сиктир!



Тема Re: За ...учителкатанови [re: bodra2]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано20.12.12 14:20



И аз бях преди години преподавател, и като си помисля, как е можело да правя подобни неща, и тръпки ме побиват. Когато пиех на работа, вече поне не бях преподавател, нямах такава аудитория, както в класната стая, и нямах тази публичност на изява на личността.
Много добре помня все още какво е да пиеш на работа, как те гледат колегите, как се отнасят управителите, с какви усилия и инат съм успявала да си свърша работата и да докажа, че мога, независимо дали съм пила или не съм.
Нечовешки усилия са, битка е, падане е, умиране е, всичко е, на степен десет хилядна е ! Не са силни думите, усещанията са такива, нечовешко мъчителни !
Така ми е неприятно за тази жена, така ми е мъчно, но също така ми е мъчно за всички жени, които пият, пият и падат, и още повече падат и пропадат ...

Обаче сега, зад сантиментите и тъгата, в мен се поражда желание за действие, обществото къде е, колегите къде са, роднините къде са, лекарите къде са, това са въпросите, които си задавах преди около десетина години, когато се запознавах с алкохолизма чрез най-близката ми сестра, която почина от алкохолизъм и вече е прах, за голямо мое съжаление, сега си задавам други въпроси, които са свързани основно с това какво мога аз да направя, как моите усилия, моите познания, моя опит може да помогне на подобна на мен жена, страдаща и умираща от този гаден алкохолизъм !



Тема Re: За ...учителкатанови [re: дядo]  
Автор bodra2 (непознат )
Публикувано20.12.12 21:21



Не съм имала щастието да имам дядо ... Умряли са на 37 и 48 години.
Години по-късно, си зададох въпроса са мъдростта ...

Човек се ражда мъдър!

Не идва с годините, ник, аватар ...
Жал ми е и за теб ( не ми идва Вас!).

П.П. Много мислих, дали да го публикувам сега или заранта, да не ме заподозреш

, ама ми стана все Тая със Злобата ти.
Моите деца работят по 18 часа! Аз не съм работила за друг, освен за тях, толкова!
Е, какво да ревна, че дъщеря ти работи за нея си?!
Току, що разбрах, че изключително уважаван професор, е "принудил" дъщеря ми да му даде предварително наема (който е адски голям!), за да го даде на внучка си, която е по-малка от нея ...

Я, вземи че се прочети пак!

Не е лошо и да се извиниш ...

Редактирано от bodra2 на 20.12.12 21:42.



Тема Re: За ...учителкатанови [re: bodra2]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано20.12.12 21:44



Мъдростта не е нищо повече от осмислен опит.

Опитът ми с Чавето и "близначката" й - пияната даскалица показва едно - много простотия, много безотговорност, много лиготии и най-важното - ВИНАГИ НЯКОЙ ДРУГ Е ВИНОВЕН.

Целият дир бърше задника на Чавето. То не бе съчувствие, то не бяха оплювки на мъжа й, то не бяха пари събирани за горките й дечица (които доколкото разбирам са започнали да се ориентират кой крив и кой прав в семейната война). Защо? За да го играе Чавето жертва и да си вири още по-високо пърлицата.

Не мога да съчувствам на престъпника, защото и двете са престъпници към семейството и децата си, а даскалицата и към чуждите деца, родители и най-вече учителите.

Смятам, че е правилно да съчувствам на жертвите, а всеки трябва да се научи да носи отговорност за деянията си.

Употребата на алкохол отдавна не е оправдание, а утежняващо вината обстоятелство.

Много хора пият, много хора са скрити (дори за себе си) или явни алкохолици - това си е техен проблем. Проблемът на тази даскалица вече не е само нейн - тя създава проблем на децата ни, срива авторитета на учителя, което носи страшни последствия особено в наше време. Така че - каквото е дробила, пардон пила, да си го отработва - НО НЕ В УЧИЛИЩЕ!



Тема Re: За ...учителкатанови [re: дядo]  
Автор bodra2 (непознат )
Публикувано20.12.12 22:00



Явно, не се разбираме.
Аз не смятам, че мъдрост е осмислен опит - или можеш да го осмислиш или не, а това се Дава!



Не допусках, че си толкова "навътре" с нещата.
Аз не съм, ама злобата ми идва в повечко, не може така, не се живее лесно ... виж, та я отпрати



Тема Re: За ...учителкатанови [re: bodra2]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано20.12.12 22:28



Помисли още малко какво е мъдрост. Защо мъдри са обикновено старците? Защо умен и мъдър не е едно и също? На база на какво възрастните взимат мъдри решения - ако е само на ум, тогава защо мъдростта се свързва с възрастта? Каква е основната разлика между възрастния и младия човек?

А за другото просто нямаш представа колко съм навътре.

Тук съм от 6 години. Чавето беше тази, която ме покани в един клуб откъдето изгониха и двама ни - нея защото почти разби клуба със семейните си проблеми, които, включително лични есемеси и мейли бяха хвърлени от нея във форума. Мъжът й се държа мъжки - не я наплю нито веднъж.

Форумът се раздели на нейна и негова страна - повечето на нейна - изоставена майка с три деца, едното кърмаче.

Мен защо ме изгониха - заради начина по койнто се изказвам, включително тогава на нейна страна.

За 6 години успях да видя какво същество е Чавето - единственото спасение е това, което приложи мъжът й - възможно най-далеч от нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.