Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: И най-циничните нямало да се учудятнови [re: aetos_65]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано04.12.12 15:24



Покъртителна или не - това е моята гледна точка и действителност. Не ви ли учат в АА да не коментирате, да не критикувате и да не полемизирате или ти не си стигнал още до там по матр'иала?



Тема Re: И най-циничните нямало да се учудятнови [re: mercurial]  
Автор aetos_65 (непознат )
Публикувано04.12.12 15:38



Явно съдбата е била доста благосклонна към теб. Не знам и по матр'иала до къде съм стигнал, ти ще прецениш.... Имаш се за доста компететна. Може и да е така! Далеч съм от мисълта да се заяждам с теб или с когото и да е. Ще кажа само следното: Ако не беше АА програмата и помощта на "гравитиращите около Алкажа", може би нямаше да съм на този свят сега. Или пък, ако бях жив, щях да съм дрогиран труп в Раднево или друга клиника. Засегна се и въпросът за това дали АА е секта или друга религиозна организация. Няма да убеждавам никого, че не е. Но, дори и да беше, щях да съм АА - еец. Така е, защото пробвах всичко друго. Ще се въздържа да изброявам какво, що, кога и как........... Здраве пожелавам на всички!



Тема Re: И най-циничните нямало да се учудятнови [re: aetos_65]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано04.12.12 16:14



Няма нужда от цялото това драчене,несъмнено за някои алкохолици АА е единственото спасение,но съвсем не съм съгласен че е "манна небесна " за всички.Много много хора не искат и им е противна идеята за пълно и безпрекословно обвързване.Много успяват да заживеят нормално дори и без да са чували за АА(познавам такива).Винаги съм вярвал че,когато желанието да спреш стане по силно от това да пиеш,тогава нещата се получават.Трябва да се уважава всеки начин,дори и извън АА,който е проработил.



Тема Re: Къде го пише това?нови [re: kethen]  
Автор mina68 ()
Публикувано04.12.12 16:58



kethen,
много учтиво те посъветвах да не се занимаваш с моята личност и най-вече да не вземаш отношение по моите писания, защото не си на моето ниво.Смешна си и си жалка.Спамиш форума.Изпълняваш ролята на клонинг на алкажа.

Извадила си от контекста един огромен абзац, цитираш без да
посочваш източника, а въпросът ми е конкретен и ясен - Къде го пише това?
Дори собствена позиция не изказваш!


Айде със здраве!



Тема Re: И най-циничните нямало да се учудятнови [re: mercurial]  
Автор mina68 ()
Публикувано04.12.12 18:48



mercurial, благодаря ти са подкрепата.


<Аз незнам дали съм алкохоличка или не, но знам,че постоянното натрапване и повтаряне ,че съм смъртоносно болна алкохолнозависима, за която има два изхода - смърт/или полудяване или АА - НЕ РА-БО-ТИ!>

BRAVO, и аз така се чувствувам

Не e трудно да се проследи, че аз доста рядко пиша във форума.Не съм имала нужда самата аз и не съм искала да натрапвам моето мнение.Тук има хора, на които това е смисълът на живота.

Отдавна ми е направила впечатление схемата, по която алкажа съчинява постовете си.Много е еднаква и лесна за отгатване.
Количеството помия затруднява откриването на контурите, но ако
се зачетеш внимателно удивително лесно ти става ясно, че в логиката на списващия има постоянни слабости и грешки.
Преди няколко седмици обект на нападение бях аз.
Заключих, че ще игнорирам писанията му и приключих да мисля по въпроса.Преди 6 дни-28.11.12 ми направи впечатление, как типично в негов стил, алкажа отвори тема за да излее както винаги сто кила жлъч, сарказъм и помия, в този случай към Иван.Имах си доста по-важни неща за вършене, а и Иван сам се справи добре с алкажа и неговите клонинги, затова не се намесих.Вчера дойде поредното изригване и прозрение свише от страна на плодовития автор.
Колкото и да ме мързеше, седнах и кратко, ясно и точно написах какво мисля за писателската дейност на уважаемия съфорумец.
Нямах представа, че ще улуча наболяла тема за доста хора тук.
Моето обяснение за ситуацията е следното:
Пишещият тук по свой проблем е с разголена душа така да се каже и поради това e лесно уязвим. Определена категория списващи ( Групата на клонингите ) изпитва душевен оргазъм да побие знамето на АА за сетен път на върха.
Те , клонингите не помагат на нуждаещия се, НО ТЕ ПОМАГАТ МНОГО ДОБРЕ НА СЕБЕ СИ. Жив вампиризъм.
Тъй като жертвата е в емоционален стрес, тя не може да включи навреме здравия си разум, а приема удара като заслужен.Започват оправдания и обяснения, и в крайна сметка вампирът пие отновo енергия , отваря нова тема и атакува следващи жертви.
Всеки, който не е пълен с АА идеология до горе е желан обект.



Тема Re: И най-циничните нямало да се учудятнови [re: aлkaжa]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано04.12.12 20:53



Абе, къде е, Батко бе? Не е писал отдавна , но дългата, дълбока ръка на Познанието се разпространява безотказно тук! Поздравления!

Добре се справят поклонниците!
(за всички,които не разбират какво и за кого пиша,могат да ми пишат на лични-ще разясня с удоволствие) защото там се крият корените на доста течения и "наклонения" в този форум!

Редактирано от mercurial на 04.12.12 20:54.



Тема Мога и знам...нови [re: mercurial]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано04.12.12 23:10



Винаги съм искал да съм това,което не съм и това беше една от причините,която ме караше да пия и да имам нуждата от алкохола просто за да живея.През тия години съвсем "добронамерено" се стараех да помагам на всеки и за всичко,въпреки,че като се поогледах след себе си,видях колко,и по какъв начин съм успявал да се справя с това,при положение,че със своя живот нищо не успях да постигна.Това обаче по никакъв начин не успя да ми попречи да продължавам да "помагам" давайки съвети на хора,които нито ми ги искаха,нито пък можех наистина с нещо да им помогна.Воден от егоцентризма,егоизма и нечестността си,от завист,от ревност,от стотиците страхове у себе си продължавах да си мисля,че "всичко знам" ,и постоянно се ядосвах съвсем истински,когато някой не искаше(или не можеше) да проумее колко е важно това за него и колко много искам да му помогна.Скоро споделих с един събрат как си мислех,че съм "по-добър в професията си" от един на възраст колега,който нееднократно се е доказвал в работата си,а аз просто бях напълно убеден,че съм ама тотално над него в това,което се опитвах да правя.Това разбира се бе само една от проявите на моята душевна болест,която не се лекува с "непиене",и която си прогресира без значение дали пия или не пия,и за която без да преувеличавам бих могъл да пиша доста дълго без дори да се напъвам да го направя.
Най-важното за мен е "само за днес" да не забравям,че съм болен от една неизлечима и прогресираща болест,за която все още няма изнамерено по-ефикасно средство от програмата на Анонимни Алкохолици,и това,че ако не действам така,както правят милиони мои събратя по света, миналото ми "пиене" и "непиене" може да ми се стори като "уикенд в Дисниленд"..


Като се прибирах от сбирка и си ходех по пътя,бях наистина щастлив поради туй,че вече от доста време не съм сам като "магаре сред зебри",но най-вече бях истински благодарен на Бог за това,че съм свободен,и което докато лично не се изпита-не може да се опише с никакви думи....
Именно поради това,че ми е дадена ежедневна отсрочка при положение,че продължавам да действам в Анонимни Алкохолици,поради това,че виждам как хора загиват или полудяват с идеята,че "не са като нас",поради блясъка в очите на новичките намерили Изход от АДА на алкохолизма,и които остават с нас радвайки се на Свободата,но най-вече поради тази неописуема с думи Свобода,аз съм наистина благодарен за това,че съм жив,трезвен и свободен с помощта на Анонимни Алкохолици и то при положение,че над 28 години се опитвах да спра да пия и да живея без нуждата да пия,което не успях по никакъв начин да го направя.

Бъдете здрави и трезви,мои събратя-алкохолици,и нека всеки си следва "своя собствен път"...

Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 04.12.12 23:23.



Тема Re: Мога и знам...нови [re: stefko_aa]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано04.12.12 23:18



Абе хора, вие как се различавате помежду си - не си ли обърквате Цитатите от Голямата книга, Висшите сили,Стъпките, Жените, Чашите с лимонада и прочие жизненоважни неща???
Просто се притесних :)

Редактирано от mercurial на 04.12.12 23:21.



Тема Re: И най-циничните нямало да се учудятнови [re: mercurial]  
Автор maharadjata1 (новак)
Публикувано04.12.12 23:42



Немога и неискам денонощно да разсъждавам и анализирам страшното си заболяване, да мисля, да пиша и да чета само и единствено таква литература, да общувам само със събратя и сестри АА-ейци - крайно ми е, непривично,неприсъщо и не ми носи радост.

Явно сме направо елементарни, уж сме анонимни а те хората знаят, че разсъждаваме върху това колко е страшно това заболяване и четем само литература на АА и общуваме само с такива като нас. Все едно нямаме семейства, работа, приятели, не се срещаме с други хора а единствено в сектичката се подвизаваме. И как така ако не си бил никога в някоя държава например а само си чел в някакви книги или вестиници как е там ще разбереш какво представляват хората там, как мислят, какво правят. Сигурно има хора с телепатични способнисти, които ги владеят тия неща иначе всичко друго е предположения. Само мога да предполагам. И един човек ли е олицитворение на АА, в АА в момента има 4 милиона трезви. Ето и аз предполагам, че си си направила извода за АА от един човек, а дали в действителност е така.
Целта ми не е да се заяждам, а да кажа, че ако не бяха Анонимни Алкохолици, аз щях да съм чисто луд сигурно някъде затворен в момента или в затвора или два метра под земята, а вчера на 03.12 правя 1 година точно без лекарства и алкохол и съм много благодарен на АА и на висшата си сила които ми спасяват задника, ден за ден. И вече имам работа която не съм предполагал че мога да работя, не съм мислил, че от това нещо в което се бях превърнал може да стане човек. Бях се отписал от картинката нацяло. Така, че ако си пробвал абсолютно всичко и има нещо което и ти си отричал, а то се е оказало единственият изход, няма как да не вярваш в него и да не го защитаваш.
Желая успех на всички!



Тема Знам разбира се!нови [re: mercurial]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано04.12.12 23:57



"Повечето от нас не искаха да признаят, че са истински алкохолици. Никoй не обича да мисли, че телесно и психически се различава от другите. Следователно не е учудващо, че кариерата ни на пиячи се характеризираше с безконечни напразни опити да докажем, че можем да пием като другите. Идеята, че по някакъв начин, някой ден ще успее да контролира и да се наслаждава на пиенето, е голямата мания на всеки абнормен пияч. Продължителността на тази илюзия е смайваща. Мнозина я преследват чак до вратите на лудостта или смъртта."

Гл.ІІІ от Голямата книга-"Още за алкохолизма"

........................................................................

"За тези, които не са в състояние да пият умерено, основният въпрос е как изобщо да спрат да пият. Ние приемаме, разбира се, че читателят иска да спре. Дали такъв човек може да се откаже без духовна помощ зависи от степента, до която вече е загубил възможността за избор дали да пие или не. Много от нас си мислеха, че имат силни характери. Имахме огромно желание да спрем за винаги. И все пак открихме, че това е невъзможно. Това е объркващата страна на алкохолизма, такъв, какъвто го познаваме - невъзможността да оставим алкохола настрана, колкото и големи да са потребността или желанието за това."

Гл.ІІІ от Голямата книга-"Още за алкохолизма"

.........................................................

"Факт е, че повечето алкохолици по все още неясни причини са загубили правото на избор в пиенето. Нашата тъй наречена воля преставя да съществува. Ние не сме в състояние в дадени моменти да извикаме в съзнанието си с достатъчна сила спомена за страданието и унижението, което сме преживели само седмица или месец по-рано. Ние сме беззащитни пред първата чаша."

Гл.ІІ от Голямата книга-"Има изход"
..........................................................................

"Колкото по-малко ни понасяха хората, толкова повече се отдръпвахме от обществото, от самия живот. Когато се превърнахме в поданици на Цар Алкохол, в треперещи обитатели на безумното му царство, вледеняващата мъгла на самотата се спусна над нас. Тя се сгъстяваше и ставаше все по-непрогледна. Някои от нас потънаха в калта с надеждата, че ще намерят разбиране и одобрение. За момент ги откривахме – след това идваше забвението и страшното пробуждане, за да се сблъскаме с ужасните четири Конника – Ужас, Объркване, Безизходица и Страх. Нещастните пияници, които четат тази страница, ще разберат това!

Понякога някой тежък пияч, който в момента не пие, казва: „Алкохолът въобще не ми липсва. Чувствам се по-добре. Работя по-добре. Живея по-добре.” Като бивши проблемни пиячи ние се усмихвахме на подобни изявления. Знаем, че нашият приятел е като малко момченце, което си подсвирква в тъмнината, за да прогони страха. Той сам се заблуждава. Дълбоко в себе си би дал всичко, за да може да гаврътне пет-шест чашки, без да трябва да носи последствията. След известно време отново ще опита старата игра, защото без алкохола се чувства нещастен. Не може да си представи живота без алкохол. Някой ден няма да е в състояние да си представи живота както с алкохол, така и без него. Тогава ще опознае самотата, както много малко хора я познават. Ще се намери на ръба на пропастта. Ще поиска краят му да дойде."

Гл.11 от Голямата книга -"Един поглед в бъдещето"


.......................... .........................................................



Бъди себе си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.