Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Болен ли съм и от каква болест?нови  
Автор goro.66 (непознат)
Публикувано14.11.12 23:43



До скоро не знаех от какво съм болен ,но преди близо две години ми се проясниха нещата май. Всъщност си мислех ,че съм напълно здрав човек и физически и умствено. Само дето много пиех. Особено последните години пиех не много ,а много на корен десетократен. И защо ми казват ,че имам нужда от помощ,болен съм бил-всички пият и аз пия. С малката разлика,че повечето пият по едно две и после седмици не се сещат за пиене ,а аз след тези едно две ,седмици не спирах. Всъщност така се сетих ,че съм болен от алкохолизъм. Щото не мога да спра.Само да вкарам 50 грама и край-нещо се отключва в мен и няма сила на земята ,дето може да ме спре.Не ме интересува работа ,семейни отношения ,приятели ,или ангажименти някакви-нищоо.Никакви задръжки,не остава нищо свято-само пиенето ми е в главата.
А то ме заблуждаваше коварно.Защото в началото на кариерата ми на пияндурник си пиех по 100-200 грама.Неусетно грамовете се увеличаваха. И в последните години грамовете наближиха кило. Това стана в продължение на около 23 години. Демек оказа се ,че хем съм болен ,хем и болестта ми е прогресирала. А аз си мислех ,че съм си здрав човек.
И в последните години ,като зачестиха яко простотиите ми хората около мен ми викат -трябва да спреш да пиеш. И все това си повтарят. Като ,че ли аз не знам ,че трябва да спра да пия. Ми поне кажете как. Ама не казват. Викат ми да проявя малко воля. Ми аз се скъсах да проявявам воля всичките тия години и резултат никакъв. То не беха обещания,клетви ,даже сам си вярвах .И след малко -под масата.
И в един момент живота почна да се изплъзва. Всеки месец си заформях по един двуседмичен запой. Без почти никакво ядене ,само водка и вода. После 4-5 дена реанимация.Не пия ,или по-леки питиета като бира например. И се захранвам.И после го давам по-кротко пия само вечер по 300-400 грама. И така до следващия запой.
В резултат на терора върху тялото си то почна да се разпада. Образно казано. Т.е. нещата тръгнаха на към умирачка.Схващане на крака ,ръце,полиневропатия,подагра, не ми се говори за черния дроб и отделителната система ,а и за сърцето. И за очите не ми се говори.
И какво стана ,моят най-добър приятел алкохола в последните 23 години и той ме заряза.Щото се оказа ,че вече не мога да пия-разпадам се. Да не говорим за неприятностите в работата ,в семейството ,с хората ,с които общувам,за излагациите и липсата на спомени с кой какво съм говорил и на кой как да се извинявам . С други думи ,ако искам да продължа да живея ,то трябва да съм трезвен. И това не става ,защото не искам да живея в тази деиствителност. Не приемам нищо и никой. Не признавам нищо и никой и никакви закони.Признавам си само моите закони.Аз да съм добре ,другите не ме интересуват. Та аз за това пиех,защото искам да избягам от гадната действителност.
И се получи така ,че не мога да продължа напред.Не мога с пиене ,защото се оказах в ада. Болести и разруха около мен.Които си ги докарах сам.
Не мога без пиене ,защото не мога да живея в този свят трезвен.Трябва да съм замаян ,за да имам смелост да живея. И рухнах съвсем. Наникъде ,братче.
Междувременно си четях от време на време в този форум. И реших да потърся помощ от АА. С мен се свърза човек от АА ,който ме изпрати на сбирка. Бях много отчаян и правех ,каквото ми се препоръчва,в началото без особена надежда. В един момент се оказа ,че един месец не съм пил.После два,три -викам я толкова време да не пия не е било. И постепенно живота ми започна да се променя на към добро. Оказа се ,че е възможно да се живее в тази действителност и напълно трезвен и то доста пълноценно. Да я приема ,такава ,каквато е и вместо да се пъна да променям всичко около мен да започна да променям себе си. Там бил ключа за мазето. А аз през всичките тия години исках да променям света. Това била моята болест-егоцентризъм. Това видях в АА,че е редно да започна да променям себе си и тогава ще намеря мир и ще мога да живея трезвен.
И всичко тръгна на добре ,в момента в който рухнах и си признах ,че съм алкохолик и ,че имам нужда от помощ. Сам не можах да се справя.


Благодаря ви братя и сестри от АА.



Тема Re: Болен ли съм и от каква болест?нови [re: goro.66]  
Автор Biser28 (непознат )
Публикувано15.11.12 08:09



Благодаря ти много,Жоро!
Само дето ми е чудно откъде и как си ми откраднал текста?
Или-как пък не можах да намеря и едно изречение,което да не се отнася и за мен?
Желая трезвост и щастие



Тема Re: Болен ли съм и от каква болест?нови [re: goro.66]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано15.11.12 19:58



Eто една поучителна история която се е случила на повечето от нас.От мен имаш най добри пожелания за пълно възстановяване.





Тема Re: Болен ли съм и от каква болест? [re: goro.66]  
Автор brigitte (непознат )
Публикувано20.11.12 11:44



Доскоро ми беше чудно как така не мога да не пия.Това,че не мога,т.е. не трябва да пия го знаех.Дълго умувах и върху твърдението,че алкохолът не ми е проблем-имам предвид,алкохолът в бутилката.Е,след доста дълго време,започвам да вдявам-приемане му е майката.Само че,какво общо има приемането с БОЛКАТА,онази разяждаща болка,която те изтласква отвън...отвъд...встрани...?Аз приемам,че всичко е такова,каквото трябва да бъде и че хората са такива,каквито са,защото не могат да бъдат други.Ама,все пак ми се иска...ИСКА...ИСКАМ!ТАКА,ЧЕ В КРАЙНА СМЕТКА,АЗ КАТО ЧЕ ЛИ ОПИРАМ ДО ТОВА ДА НАМАЛЯ СИЛАТА НА ИСКАНЕТО СИ,Т.Е. МОЯТА ВОЛЯ,КАТО СЕ ДОВЕРЯ И ПРИЕМА НЕГОВАТА!



Тема Re: Болен ли съм и от каква болест?нови [re: brigitte]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано27.11.12 00:10



"Някои пият от мъка,други от радост,а други пият от сутринта."

Почнах да пия преди 33 години и още като се напих със свои съученици на морето осъзнах,че винаги това съм търсел-да съм смел,радостен,безгрижен,красив,остроумен,контактен и тн и тн-в смисъл да бъда това,което никога не съм бил,което винаги съм искал да бъда,и което в крайна сметка ми се откри,че въобще не ми е необходимо за да живея наистина добре със себе си и със света около мен.Въпреки че още на 19 години спрях да пия,и въпреки,че още тогава бях твърдо уверен,"че повече никога няма да пия",аз не успях да спра да пия в следващите 24 години...


В последствие се оказа,че това състояние на мисленето и на поведението ми още като дете е било проява на някаква болест-психическа и душевна,която винаги ме е карала да бягам от живота по някакъв начин,който си бях открил (с алкохола и лекарствата),и продължавах съвсем настойчиво да опитвам да се радвам на живота с пиене или без пиене.От 24 годишна възраст тръгнах по невролози,психиатри,екстрасенси,гледачки,психолози,йоги и какви ли не добри лечители с идеята да спра да пия,но въпреки сериозните старания на тези доброжелатели,не успях нито да спра да пия,нито да живея без нуждата да пия.По никакъв начин не обвинявам никой от тях,но това са фактите такива,каквито са,като освен това съм наистина благодарен на моята психиатърка за това,че съвсем простичко и по най-заобиколния начин ми заяви,че тя е до тук.След това се запих още веднъж и преди да направя някоя наистина непоправима лудост,имах Шанса да получа помощ от Анонимни Алкохолици,на което дължа това,че сега когато пиша това съм жив, и трезвен,въпреки всяка нормална логика.
Оказа се,че докато не почнах да действам по простичката духовна програма на АА за възстановяване от алкохолизма,нито успях да спра да пия,нито да живея без необходимостта да пия.Продължавам ден по ден да правя това,което се предлага в АА по начина,по който ми е показано и е споделено в Голямата книга, и това ми дава гаранцията,че ако продължавам да го правя,то ще продължавам да бъда чист и трезвен,без да ми се налага да се връщам отново там,откъдето трудно се излиза.

Желая на всички мои събратя още 24 часа спокойна и щастлива трезвеност.

Бъди себе си.

Тема Re: Болен ли съм и от каква болест?нови [re: goro.66]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано12.12.12 13:01



Болест,ти си я знаеш.
И си си отговорил на въпросите сам.
Много добре знаеш какво трябва да направиш,но не ти стиска.
Не можеш да си представш живота си без алкохол.
Все едно прочетох на 99 процента моя живот.
Значи останало ти едно нещо което не си изпробвал.
Трезвенността.
И то не от ден до пладне,а завинаги!!!
Дерзай и започвай.
Защото може и така да не си жив дори за да опиташ.
И повярвай ми ,има цял един свят,природа,хора и вселена заради което да се живее.
Добре дошъл в клуба!!
Някой от нас вече са откачили кабела от главата си отзад,като НЕО от МАТРИЦАТА..Други остават само в опита и в чопленето на кабела,откачват го..и пак го закачват..явно отровата им действа по-добре от лекарството-непиенето.
Но това са само ИЛЮЗИИ И ЗАБЛУДИ!!!

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.