Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Алкохол и алкохолизъм.нови  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано20.09.12 06:59



Когато се разделихме през 2002 година с бившата ми жена,тя ми каза,че за всичките тези близо 20 години съвместен живот е била истински щастлива само две години-времето,през което не пиех и се опитвах да остана трезвен.Тя смяташе така,явно наистина това за нея беше "щастие",но аз много добре си спомням нашето море през 1997 година,когато не пиех и се опитвах да се радвам на живота.Като бяхме във Варна наистина условията бяха доста добри,нямаше никакви причини да не се чувствам добре,опитвах се да се чувствам добре,също така жена ми и децата ми да се чувстват добре,но...просто се опитвах и си останах само с опитите да опитвам да се чувствам добре.Наистина исках да съм добър баща,добър съпруг,исках го с цялото си сърце и душа,и се стараех да направя най-доброто,на което бях способен,или най-доброто,което си мислех,че трябва да се прави за това семейството ми да бъде добре.Жена ми(вече бивша) беше наистина щастлива,въпреки слънчевата алергия в началото,което не и попречи да се порадва на оказанато и внимание от моя страна,което обаче по никакъв начин не успя да ме направи щастлив колкото и умело да се опитвах да направя нея и децата ни щастливи....


Сега в Анонимни Алкохолици,повече от 15 години след тази почивка успях да открия защо въпреки,че не съм пил доста дълго,и въпреки,че бях спирал доста пъти през тия пиянски години,аз никога не успях да се почувствам щастлив или спокоен,или поне да се почувствам малко по-добре когато не пиех,отколкото по времето когато пиех.Миналата година за първи път проумях една наистина проста,ама съвсем проста истина за мен;истина,която ми беше набивана в главата в продължение на години,а именно-че аз нямам проблем с алкохола,а съм просто алкохолик,и че пиенето не ме прави алкохолик,а пия защото съм алкохолик.
Това го повтарях като папагал доста време,въобще не ми се беше превъртал в главата истинския смисъл на това,което съм чувал или говорел,но слава Богу през една почивка по време на АА-сбирката съвсем "случайно" ми светна в главата защо нямам проблеми с алкохола,а съм болен-алкохолик?
Съвсем прост е бил отговора,но на мен както споделих ми трябваха над четири години за да го видя и осъзная,което ясно ми показва за каква душевна и умствена болест става въпрос,и как само с едното "непиене" си оставам "сух алкохолик",и как съм можел да продължавам да се опитвам да бъда "добър съпруг,добър баща"или каквото и да е "добро",но за мен истината е проста:-Или да действам по програмата на Анонимни Алкохолици колкото мога ден по ден,с помощта на хора,които също действат и могат да ми помогнат,или да си броя "трезвите дни" и да продължавам да се опитвам "да се оправя",при положение,че нищо не правя,за да се оправя.
Болестта алкохолизъм е в мен,а веществото алкохол е извън мен,но тя не спира да си действа и да чака най-удобния и неочакван момент за да ми припомни,че не съм "излекуван",а ми е дадена единствено ежедневна отсрочка и то при положение,че въпреки трезвото си време не спирам да се връщам в АА и да действам за своето възстановяване от алкохолизъм.

Бъдете здрави и трезви,мои братя,и сестри-алкохолици още 24 часа,като ви пожелавам да имате спокоен и приятен ден от седмицата.

Благодаря ви,че ви има и до скоро.

Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 20.09.12 07:03.



Тема Re: Алкохол и алкохолизъм.нови [re: stefko_aa]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано23.09.12 07:23



Стефко, пишеш чудесно. Постовете ти са толкова пънокръвни и завършени, но в същия момент и достъпни, разбираеми.

Мисля, че трябва да събереш всичките си нахвърлени мисли, като тоя конкретен пост, и да си събираш архив. В някой момент можеш да го пуснеш в нета, та всеки да може да се възползва от твоя опит.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Сбъднати молитви...нови [re: stefko_aa]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано07.10.12 14:29



Вчера бях на работа и след обичайната процедура в началото на смяната ми,седнах и взех да си чета разни АА-неща,което много не ми се правеше,но явно е необходимо ако искам да имам нещо насреща в битката срещу алкохолизма.По едно време ми поомръзна,взех да се мотая като си казах колко е скучно и как ще я карам толкова време,малко си помрънках,но....видях колко бързо Бог чу моите "терзания" и направи така,че доста време след това да си имам меко казано някакво занимание.


Първо дойде един колега да си върши някаква работа,а аз много не го харесвах като си мислех,че "ме мрази",защото беше говорил някакви простотии на шефа и явно се държеше на голямо,но това в случая не е толкова важно-просто той беше човека,чрез когото дойде "разнообразието ми".Свърши си работата и точно когато си тръгваше ми каза,че водата е спряла,което много не ме притесни,защото имаме хидрофорна инсталация,което предполагаше "по принцип" да имам вода,независимо от това дали водата от ВИК е спряна или не.Та с тия мисли реших да проверя дали тече водата от хидрофора,след като другата я няма,пуснах един кран да проверя,видях,че налягането е доста слабо и преди да звънна на ВИК реших да проверя какво става с въпросното устройство ей така-от нема и къде,като дори не предполагах какво ме очакваше при тази "ненужна проверка".Като вдигнах порталната врата на склада,бях леко изненадан когато в краката ми се изтече доста голямо количество вода,което от своя страна бързо ме наведе на мисълта,че нещата не са чак толкова розови,колкото на мен ми се искаше.Наложи се доста бързо да действам относно спирането на водата,която течеше на воля от хидрофора и наводняваше склада,да уведомя своевременно шефа си,който "малко учудващо" не беше много доволен от станалото в базата,и след кратко време нещата се взеха под контрол,но се изискваше наистина доста бързо действие,при което дори нямах време нито да мрънкам,нито да си мисля "защо така стана,защо точно на мен и тн и тн"..
След като се справих със ситуацията,след като поизметох водата,която беше по пода,аз си благодарих и съвсем кротичко се помолих смирено да става каквото ще,да си скучая ако ще до края на смяната,но просто да ми е спокойно,пък ако ще и да подивявам от скука.Освен тази повреда,питейната вода по това време също беше спряла и след спирането на водата в склада,се наложи да викам аварийната група на ВИК,която след известно мотаене по трасето навън,направи каквото трябва за да оправи нещата и едва тогава по някое време успях да си почина от "разнообразието",за което си бях помрънкал преди да се случат тия "случайни", малки случки.Благодарих за това,че всичко се оправи без особени последствия и си припомних една мисъл на майка Тереза,която бях видял преди време на корицата на една книга:

"Много повече изплакани сълзи има от сбъднатите молитви,отколкото от несбъднатите"....

Бъдете здрави и трезви,братя и сестри-алкохолици,с пожеланието преди за нещо да се помолим,малко преди това да се замислим,че има Някой,който доста бързо може и отговаря на нашите прошения.

Бъди себе си.

Тема Re: Алкохол и алкохолизъм.нови [re: stefko_aa]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.10.12 12:22



За някой АА е единственното решение,за други не.
Разни хора ,разни идеали.
Щом ти помага ,значи си се програмирал успешно да работиш по програмата им-броейки от дне до утре 24 часа.
Други като мен не броят и не вярват и спазват каноните до запетайката,а са отсяли житото от плявата,работещото от неработещото,правилното от грешното.
Милион хора-милион истини.
И милион начини тя да бъде постигната.
За мен е важен крайният резултат,без много философстване.
Понеже докато много се изживявах преди пиейки и многословничах и празнословничах,проблема с алкохола оставаше,дори и като вече член на АА ходещ по сбирки.
С времето осъзнах че истината не е в дебелите книги и сложните фермани.
А в простите и обикновенните неща.
И че спирането на алкохола е едно програмиране,което съзнателно правех с години,с повтаряне пред огледалото,докато работя,докато пътувам с автобуса,докато вършех ежедневните си неща,не съм спирал да се програмирам и повтарям че съм силен,можеш и единственно от мен си зависи крайния успех.
Това е все едно футболен отбор,няма ли я праволната настройка,заряд и психологичка убеденност в успеха...неуспеха и загубата са в кърпа вързани.
Всичко е спорт и надъхване в тоя смисъл.
Уплътних се дотолкова,че нямах време 5 минути да отдъхна,и прескочих времето на трайно изчистване от ефекта на годините системно пиене и злоупотреба.
Но така и не можах да заработя по 24 часовата програма,броейки-се дъних,и то една дузина пъти.
Следвах програмата на АА,но със членове които продължаваха да имат рецидиви,и да идват пияни в АА и бръщолевещи на раздумка мисли,емоции и какво ли не,разбрах че повечето не могат да бъдат критерии и реклама за АА доктрината.
Щом все още се дънеха,значиу много малко практически бяха осъзнали простата истина на 1 стъпка,не докосвай първата чаша,след като живота ти е станал неуправляем.
Те го говореха на всяка среща,едни и същи досадни рутуали,и със всеки един следващ път все някой в издънка,все някой угнетен,все някой в адско настроение и свръхчуствителност.
Аз имах нужда от успокоение,не от допълнително напрежение и проблеми.
Като че ли в началото ми олекваше,но с времето все повече се напрягах на срещите.
Докато ми просветна накрая..ами то висша сила,хубаво оставих се в ръцете и,но продължавах да опитавм и кусвам по малко,значи никакъв ефект.
Значи господ в кошара не вкарвал.
И се замислих сериозно относно програмиране на себе си,и там наблегнас с практика и източни книги.
И не чудото или силата станаха,аз сам успях!!
Дори и с малка помощ,понеже така и не видях или усетих силата да спря вместо мен,аз спрях.
След като сериозно се замислих,какви ми са шансовете.
Защо пък да сме вечно несъвършенни,защо да съм незавършен,защо да съм неможещ/напротив!!
Доказах на всички и на себе си,че дори и без АА -мога!!
Това е бил най-значимият ми успех и прогрес.
Надигна се огромен духовен заряд и енергия у мен,и сега не броя до утре,не треперя че катои минат 24 часа,може и да се подхлъзна,нито пък че друг може да ме подхлъзне!!
Понеже нищо не е по силно от мен самия и вътрешпната ми сила.
Докато следвах АА,започнах да подсилвам и без това многото ми комплекси за малоценност.
Защо пък сам да не мога да суи върна здравия разум,както АА твърдят че никой и нищо не били в състояние да ни върнат здравия разум.
Сам се ПРЕ-ПРОГРАМИРАХ за един достен живот,който го живея с успех и непене.
Станаха повече от три години на трезвенност,но истински осъзнах непиенето и благодатта,когато осъзнх че мога и съм по-силен вътрешно отколкото изобщо някой е предполагал,че дори и аз самия.
Така че няма една истина и една лъжа.

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!


Тема За алкохолизманови [re: finntroll73]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано08.10.12 15:43



"Понеже докато много се изживявах преди пиейки и многословничах и празнословничах,проблема с алкохола оставаше,дори и като вече член на АА ходещ по сбирки."

Преди Анонимни Алкохолици,въобще си нямах и на идея,че наистина нямам проблем с алкохола,а съм съвсем истински и сериозно болен от една прогресираща,смъртоносна и неизлечима болест-душевна,умствена и физическа,която се намира вътре в мен и няма никакво значение дали пия,или не пия-Тя просто си беше в мен,все още е в мен,но вече действайки по програмата за възстановянане от болестта алкохолизъм мога и живея без нуждата от веществото алкохол и без хапове,променящи съзнанието ден по ден,само за днес,без вече да ми се налага да стискам зъби до посиняване както съм правел през последните години на моето пиене и непиене.

"А в простите и обикновенните неща.
И че спирането на алкохола е едно програмиране,което съзнателно правех с години,с повтаряне пред огледалото,докато работя,докато пътувам с автобуса,докато вършех ежедневните си неща,не съм спирал да се програмирам и повтарям че съм силен,можеш и единственно от мен си зависи крайния успех.
Това е все едно футболен отбор,няма ли я праволната настройка,заряд и психологичка убеденност в успеха...неуспеха и загубата са в кърпа вързани."


След всеки един запой съвсем сериозно се програмирах,че повече няма да пия,има толкова много хора и неща,заради които не трябва да пия,постоянно си напомнях,че "вече няма да съм мишка,а лъв" и няма повече да се излагам,няма да позволявам на никой да ми се подиграва,няма да се запивам и най-важното-съвсем искрено си вярвах в това,което си напомнях и се убеждавах до......поредния "последен" запой,от който отново излизах с твърдото и искрено поредно убеждение,че "повече няма да пия".


Бях чел на едно табло в психиатрията една простичка мисъл(аз обичам простичките неща),която гласеше следното:
"Повторението на едни и същи действия,с очакването на различен резултат е проява на лудост"...


"Следвах програмата на АА,но със членове които продължаваха да имат рецидиви,и да идват пияни в АА и бръщолевещи на раздумка мисли,емоции и какво ли не,разбрах че повечето не могат да бъдат критерии и реклама за АА доктрината.
Щом все още се дънеха,значиу много малко практически бяха осъзнали простата истина на 1 стъпка,не докосвай първата чаша,след като живота ти е станал неуправляем."


Не знам колко съм осъзнал истината на Първа стъпка,нито кой и защо се дъни,но можах лично върху себе си да видя съвсем простичката истина след като се запих след една година и две седмици без капка алкохол,след като чаках с нетърпение да навърша една година(бяха ми казали,че зора е първата година),като дори си чаках на навърша една година и да имам като подарък жена за секс след това време.Голяма беше изненадата ми,когато вместо да имам половинка до себе си за секс,стана така,че "случайно" се подхлъзнах и направих РЕЦИДИВ,при което вместо да си пийна два-три дни "да си отпочина",пих 33 дни,секса ми беше сам със себе си и щях наистина дъъъъъъъълго да си почина...



"Защо пък да сме вечно несъвършенни,защо да съм незавършен,защо да съм неможещ/напротив!!
Доказах на всички и на себе си,че дори и без АА -мога!!
Това е бил най-значимият ми успех и прогрес.
Надигна се огромен духовен заряд и енергия у мен,и сега не броя до утре,не треперя че като минат 24 часа,може и да се подхлъзна,нито пък че друг може да ме подхлъзне!!
Понеже нищо не е по силно от мен самия и вътрешпната ми сила."


Алкохолик съм днес,алкохолик ще съм и утре,и завинаги- без значение дали това ми харесва или не;слаб съм и съм напълно безсилен пред алкохола и алкохолизма.
Няма значение,дали искам да пия,дали не искам да пия,дали си вярвам,че няма да пия.Смисъла на Първата стъпка от програмата за възстановяване в Анонимни Алкохолици,която ми дава свободата от алкохола без опасността да си троша зъбите от стискане е,че НЯМА НАЧИН ДА НЕ ПИЯ(ако не правя това,което правят милиони безнадеждни алкохолици в АА по света).Колко дълго ще съм жив-не зная,колко ще съм трезвен-също не зная,но днес и сега ми стига "днес и сега" да съм жив и трезвен,а не както цял живот всичко съм мислил и правил или от утре,или от когато и да е,но никога не когато трябва и каквото трябва.

Бъди себе си.

Тема И още малко...нови [re: stefko_aa]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано09.10.12 23:27



Скоро прочетох това в официален руски сайт на Анонимни Алкохолици и сметнах,че някой би могъл да прочете и да види това,което е споделено там,и част от което описах по-долу:

Анонимни Алкохолици-поглед отвътре

"Тази брошура е предназначена за това,да обясни на хората,които професионално помагат на алкохолиците,как работи АА.Въпреки,че програмата АА се основава на обмяната на опита,силата и надеждата между алкохолиците,самия процес на възстановяване е крайно индивидуален,и всеки член на Братството я приспособява в съответствие със собствените си нужди.За това,тук е описано как Програмата се възприема от един човек,но дотолкова,доколкото тази брошура беше утвърдена от Конференцията по обслужването АА,тя отразява мисленето на цялото Братство.
За пръв път автора прочете тези записи в един от крупните университети на САЩ пред аудиторията от бъдещи консултанти по проблемите на алкохолизма.Корпорацията на Световната служба АА(A.A.W.S.inc.) изразява своята благодарност към него, за любезното разрешение за преиздаването и разпространението на текста с неговото изказване.."

"..В АА широко е разпространено убеждението в това,че ако новичкия просто продължава да посещава сбирките,то „все нещо” в края на краищата ще дойде и до него.И подразбирайки се,разбира се,това „все нещо”,което ще дойде,ще бъде самото „чудо АА”.Все пак,по мое мнение,няма съмнение,че много хора в АА възприемат тези думи доста буквално.
Аз ги наблюдавам от години.Те добросъвестно посещават сбирките и упорито очакват „това,което ще дойде”.Най-забавното е,че „все нещото” ДЕЙСТВИТЕЛНО ги достига.Смърт.Те стоят там-седмица подир седмица,месец подир месец,година след година-докато бавно не ги обхване умствено,душевно и физическо завършване.
Аз съм убеден,че истинското „чудо АА”,е самото „нещо”,което както ние се надяваме да дойде-това просто е готовността на алкохолика да ДЕЙСТВА.ЗАЩО той,в края на краищата,достига до такава готовност,надявам се да засегна по-късно.А сега нека да насочим нашето внимание на това,какво именно той е готов да направи.
АА успешно е била наименувана „Програма на действие”.Фактически,афоризма”вълшебната дума-действие” се явява един от най-често цитираните.Когато новичкия слуша това,пред него неизменно възникват мислени картини,как той посещава сбирките,как осъществява това,което се нарича „работа по Дванадесета Стъпка” с други алкохолици,изказва се на сбирките,участва в работата на комитетите-като цяло,нещо като постоянно подаване от един на друг.."

......

Ето и линк към брошурата,поместена на официалния АА-руски сайт:



П.П.Извинявам се,за допуснатите грешки при превода и се надявам да ми простите за това.
Бъдете здрави и трезви,още 24 часа!

Бъди себе си.

Тема Re: Алкохол и алкохолизъм.нови [re: stefko_aa]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано25.10.12 00:37



Като излязох от банята видях,че по телефона на групата някой беше звънял и бързо позвъних с надеждата,че отсреща ще ми отговори някой събрат-алкохолик,но не стана така,както си предполагах,а вдигна някакъв мъж,с който после се оказа,че се познаваме "задочно" от разговор преди време също по телефона.Поговорих си малко с него,постарах се да направя така,че да предаде на тази наша сестрица да се обади,но доста бързо видях,че това,което се опитвам да направя няма да стане и дори накрая за малко да се ядосам,ама така яко,както от доста време не бях се ядосвал.Попитах го как е....,а той отговори,че е много добре,само дето скоро пила на рождения си ден и аз го питах ами като е добре,защо е пила,на което ми бе отговорено,че е пила,защото я набил,а той я набил,защото пила(явно преди това) и така или иначе малко не се разбра с това,кое е първо и кое второ-първо пропиването след една година без алкохол и после боя,или първо боя,та след това пропиването след една година без алкохол.Както и да е -в крайна сметка се постарах да му предам това,което зная за болестта от своя опит и от това,което става с други алкохолици от моя тип,които нищо не правят за да се възстановят и се постарах наистина да го направя простичко,но явно това не помогна за да ме разбере по някакъв начин относно състоянието на "жена му".Докато говорихме с него на няколко пъти каза,че "много я обича и се грижи добре за нея и как първата му жена също пиела много,та сега нямало да го позволи отново" и аз колкото повече го слушах,толкова повече виждах остреща един сух алкохолик,който иска и си играе с живота на тази нещастна женица,но нищо не можех да направя.Отново се постарах простичко да му поясня,че без нас тя просто е обречена,като въобще не ми пукаше какво може да си помисли за когото и да е,но и това не помогна като накрая за малко да се скараме яко,слава Богу това се размина,но след минути той отново позвъни и ми каза повече да не я търся на тоя телефон,аз вече взех "лекичко" да се ядосвам и се постарах съвсем толерантно да го попитам какво означава това?Той отново отговори да не звъня на тоя телефон,а аз питах да не ми забранява да я търся и търсим въобще,а той каза,че той се грижел добре за нея и тя няма нужда от Анонимни Алкохолици и това е.Аз отново го питах дали е вярно,че я обича,той отговори,че мноооооооооооооого я обича и аз тогава съвсем просто му казах,че ако я обича ще я пусне да идва и да се лекува от алкохолизма,тъй като му обясних,че такива като нас или умират,или полудяват като не правят нищо за болестта си и го питах той може ли да поеме отговорност за живота и,на което отговори отново,че може,добре се справя и толкова.Казахме си дочуване или нещо такова,а аз видях какво е положението на един средностатистически български алкохолик от безнадеждния тип(като мен) и как ако не са Анонимни Алкохолици и тази простичка,но велика програма ние просто нямаме никакъв шанс да оживеем.Като че ли това ни е малко,но от доста време в България се опитват да ни пробутат някакъв "полски модел" на АА,някакво "друго нещо,с идеята,че това е Анонимни Алкохолици" и докато в БГ нямаме нито единство,нито някакво решение за това "Кое е АА,кое трябва и кое не трябва да се прави",в същото това време наши братя и сестри-алкохолици ще продължават да умират и да влизат в затворите или в лудниците за постоянно и най-вече-ще има още толкова много "грижовни съпрузи",които ще продължават да ни обгрижват до портите на лудостта или смъртта...
Та след като се запитах какво иска да ми каже Бог с това,което ми се случи,сега си мисля,че вече е време да се постараем да видим кое какво е в БГ относно Анонимни Алкохолици така,че да можем след време да поискаме не само да ни видят,че ни има,не само да се обединим като Братство действащо заедно,но в Държавата ни да видят,че алкохолика не е някой омацан и опикан пройдоха,"който си пие,защото просто така си е решил",а да проумеят поне малко за какво става дума,и че всеки от нас има право да живее и да се радва да живее.Явно спазването и прилагането на Дванадесетте Традиции на Анонимни Алкохолици е не само "пожелателно",а ако искаме да оживеем,а и след време и други алкохолици да живеят,трябва наистина съвсем реално да се поогледаме и да направим АА така,както би трябвало да бъде,защото не само нашия живот,но живота и на други наши идващи след нас събратя зависи от това:

"Единството на "Анонимните алкохолици" е най-ценното качество на нашето братство. Животът ни, животът на тези, които ще се присъединят към него, зависи изцяло от това единство. Ако не останем единни, АА ще загине. Без единство сърцето на АА ще спре да тупти; артериите ни по света няма да разнасят животворната милост на Бога; Неговият дар за нас ще бъде прахосан безцелно. Върнали се обратно в пещерите си, алкохолиците ще ни упрекват, казвайки: "Какво страхотно нещо трябва да е било АА!"...

Традиция Първа от 12/12.

Бъдете здрави,трезви и Бог да ви благослови,мои събратя.

Бъди себе си.



Тема Re: За алкохолизманови [re: stefko_aa]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано31.10.12 06:11



Не знам колко съм осъзнал истината на Първа стъпка,нито кой и защо се дъни,но можах лично върху себе си да видя съвсем простичката истина след като се запих след една година и две седмици без капка алкохол,след като чаках с нетърпение да навърша една година(бяха ми казали,че зора е първата година),като дори си чаках на навърша една година и да имам като подарък жена за секс след това време.Голяма беше изненадата ми,когато вместо да имам половинка до себе си за секс,стана така,че "случайно" се подхлъзнах и направих РЕЦИДИВ,при което вместо да си пийна два-три дни "да си отпочина",пих 33 дни,секса ми беше сам със себе си и щях наистина дъъъъъъъълго да си почина...


Аз ти казах,че с чакане и броене не става!!!
А със вътрешна сила на волята!!

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!


Тема Re: За алкохолизманови [re: stefko_aa]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано31.10.12 06:13



слаб съм и съм напълно безсилен пред алкохола и алкохолизма.
Няма значение,дали искам да пия,дали не искам да пия,дали си вярвам,че няма да пия.Смисъла на Първата стъпка от програмата за възстановяване в Анонимни Алкохолици,която ми дава свободата от алкохола без опасността да си троша зъбите от стискане е,че НЯМА НАЧИН ДА НЕ ПИЯ(ако не правя това,което правят милиони безнадеждни алкохолици в АА по света).Колко дълго ще съм жив-не зная,колко ще съм трезвен-също не зная,но днес и сега ми стига "днес и сега" да съм жив и трезвен,а не както цял живот всичко съм мислил и правил или от утре,или от когато и да е,но никога не когато трябва и каквото трябва.


Не мисля че с НИХИЛИЗМА особенно си помагаш.
Гледай ПРОМЕТЕЙ ,новия филм.
Бог вече умря,ние сме собственните си богове.



Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!

Тема Нихилизъм,ексхибиционизъм...алкохолизъм.нови [re: finntroll73]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано31.10.12 12:19



Не знам дали това е „нихилизъм”,но явно съм си болен от алкохолизъм,който няма нищо общо с алкохола,колкото непонятно и парадоксално да изглежда погледнато отстрани за хората,които не разбират.


Но тъй като аз до сега в живота си знаех,че всичко зная,само дето останалите не знаеха,колко зная,то винаги бях постоянно дълбоко компетентен по всяка една тема,пък дори да си нямах и на идея за какво става въпрос,но това наистина не ми беше нужно-НАЛИ АЗ ЗНАЕХ?!!!
Сега виждам,че „знаенето” при тази Неописуема и Необхватна Болест не ми помогна да оживея,нито да отрезнея, и колкото повече си го напомням,толкова по-добре си живея,без да се натискам както постоянно съм правел-да си доказвам на себе си и на хората,че „всичко зная и мога”.Това,което се опитвам да направя и го правя доколкото мога,и както мога е,да споделя колкото си може по-простичко „къде бях,какво ми се случи и къде съм сега”-така,както е написано в преамбюла на Голямата книга.И тъй като в крайна сметка видях,че моето „знаене” ме докара до там,че да си измислям варианти къде или как де се трепя(което не беше един път),и тъй като Бог ми прати Изход в Анонимни Алкохолици преди наистина да успея да го направя,сега се старая не "да зная”,а простичко да си действам-ден по ден-така,както правят милиони наши събратя по света в Анонимни Алкохолици.

Днес и сега съм благодарен на Бог за Анонимни Алкохолици,и за това,че ме извади от АДА и ме дари с втори Живот в Анонимни Алкохолици.В АА има един прост принцип,който научих от спонсора си по програмата на АА и той е,че всичко в Живота е действие,и точно като правя това,което се предлага в Анонимни Алкохолици,аз имам реалната възможност не „да благодаря”,а простичко „да се отблагодарявам” споделейки с хората,които го желаят.Иначе виждам,че едно нещичко наистина „знам”,което „нещо” е просто -ако не правя каквото се предлага ден по ден в Анонимни Алкохолици,толкова бързо може да ми се завърти тиквата,че всичко това,което е било до сега може да ми се стори като детска приказка- без значение дали съм „нихилист,атеист,еквилибрист, ексхибиционист или какъвто и да е „...ист”....

Бъдете трезви и здрави още 24 часа,и Бог да ви благослови,мои събратя-алкохолици!

Бъди себе си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.