Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема И отново....срам...страх и алкохолнови  
Автор ludoto_lenche_ (непознат )
Публикувано05.10.12 19:50



...







Изтрито по молба на авторката.



Редактирано от Хелина на 07.10.12 20:14.



Тема Re: И отново....срам...страх и алкохолнови [re: ludoto_lenche_]  
Автор mina68 ()
Публикувано06.10.12 10:30



"... Живота ми е просто едно невероятно падение...и мъка."

Животът и без алкохолен проблем не е само щастие и рози, мъка има винаги.Само че като не пиеш, нямаш обезболител и става по-трудно за изтърпяване.
Ако не си алкохоличка вече, пак не е лошо да спреш завинаги с алкохола, защото нямаш гаранция, че по-късно няма да стане много лошо.Аз чаках и последствията бяха фатални.Няма никога да си върна неща, които са ми много важни.Болката е все още непоносима, но ето че трета година не пия и имам надежда , че мога да си извоювам отново някои неща.
Станах коренно различен човек.За жалост имах и хубави качества, но те си останаха в старата личност.Не вървят на новия ми мироглед.Сега градя нови.Бях много самоуверена, за околните често арогантна и високомерна.Това преди да почна да пия.Алкохолът ми унищожи самоуважението, а с него и вярата в собствените преценки, знания и умения...и не само вярата...уменията ми са на 70 % от преди, психиката ми играе номера и блокирам при важни дейности.
.................
Тъжно нали?
Но не е безизходно.
Просто ми е дадено едно огромно изпитание и трябва да докажа, че наистина струвам нещо.

Разбирам, че си също сама вечер, както и аз.Алкохолът ти пълни празнината.Обаче проблемът ти е самотата.На мен не ми трябва алкохол за другарче.Аз съм си достатъчна.


...Снощи се обърнах към приятел, че имам нужда от помощ, трябваше днес да му се обадя и да поговорим, но снощи писах съобщението стимулирана, а днес цял ден вземам телефона и го оставям-срам и страх...

Стигнала си дотам, че търсиш чужда помощ.Пишеш тук, или молиш приятел за съвет.
Това е хубаво, защото е втора фаза, развитие на проблема.( Първата беше да се бориш сама, и да не споделяш от страх и срам с никого.А си мислеше, че проблемa можеш сама да го решиш, все пак ти си способен и интелигентен човек и т.н...Опита и стъпките на АА сама, но нищо не стана).Извини ме ако греша, това разбрах от поста ти.
Мило Ленче, пиша ти с цялата си любов и добронамереност, които изпитвам към събратя и сестри по неволята, просто някои неща звучат жестоко.

Ще има още да се луташ във втората фаза.Пожелавам ти да не е като при мен близо две години.
Оттук нататък имаш две възможности - сбирки на АА, което ти го препоръчвам
като първа.
Втората е просто нечовешка, затова тук във форума ще срещнеш малко хора, които да са минали този път- да спреш САМА.
Този път извървях аз.Много е трудно, но тогава живеех на село и до вечерта до сбирка бях вече хай, а имах и други резерви по отношение на АА, които бяха в голяма степен неволно подхранени от пишещите тук.
Засега това е от мен.
Все някъде ще намериш помощ.Просто търси.
И да не си мислиш , че се отказваш от нещо особено като не пиеш алкохол.Има къде по-хубави неща от това да се наквасиш солидно пред телевизора докато заспиш.



Имаш и трети път - да отидеш в лечебно заведение.Не ти го препоръчвам.
Имам колега, който така спря да пие, след като катастрофира пиян и го пратиха там.Само,че става тук в Германия.В България не съм чула за добри отзиви от клиники.Аз не бих избрала третия път, защото той не е решение, а само отместване във времето.Колегата ми лъхна на вино преди два-три месеца доста стабилно,моля се да не започне пак, но това е негов проблем, докато не ме заговори лично.Иначе аз съм му разказала за моя проблем и тоя знае, че може да ми се довери.


Редактирано от mina68 на 06.10.12 13:40.



Тема Re: И отново....срам...страх и алкохолнови [re: mina68]  
Автор nekoi ()
Публикувано06.10.12 12:07



Фейсбук ми създаде навика да търся бутона "харесвам".
Харесвам поста на мина68, в него е казано много. Сега остава и да има кой да го прочете





Тема Re: И отново....срам...страх и алкохолнови [re: ludoto_lenche_]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано06.10.12 17:15



Миличка, може да те е всичко друго, но не и срам. Всички сме в кюпа! И всички сме затънали. Особено аз. Ужасно е. Прегръщам те





Тема Re: И отново....срам...страх и алкохол [re: ludoto_lenche_]  
Автор petrus (новак)
Публикувано07.10.12 08:02



Здравей, докато четох си мислих че и аз съм се обаждала като теб на бивши, но срама не ми помогна да спра. Последно се обадих на непознати хора, това ли ме разклати толкова след други безкрайни унижения? Нямам отговор. Но след случката имах желание да не пия. Дори не съм го казала на никого, не исках обещания. След две седмици абстиненция казах на мъжа ми, че смятам да отида на сбирка в града, където живея. Не бил забелязал, но сега като казвам се сещал за такива моменти в които си е мислел че така няма как да продължим дълго време заедно. Сега съм щастлива, че не е така.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.