Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Защо...нови  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано04.10.12 15:55



...не са се сетили да лекуват пневмонията със забременяване?

Този въпрос ми възникна като се размислих какво означава това някой да очаква, че при раждането на дете ще спре да пие.
Между другото това е едно изпитано решение при доста от жените на алкохолиците. Смятат, че ако забременеят, то съпругът-алкохолик, ще спре да пие.
Логически погледнато това означава, че алкохолизмът не би могъл да бъде болест.
Защото ако беше болест, то да заместим алкохолизъм с нещо друго - дизинтерия, примерно. Може и всяка друга болест - синузит, пърхут, разширени вени, диабет и т.н.
Като едно математическо уравнение. Между другото математиката е език, което пък означава, че езикът също се използва за предаване на достоверна информация.
Та уравнението - болен съм от алкохолизъм, БА, затова забременявам самият аз или забременявам жена си, като очакваният резултат е оздравяване от болестта. Замества се - болен съм от ....................... /дископатия, исхемична болест, радикулит, лумбаго, ишиас, пневмония/, забременявам или забременявам жена си, като очакваният резултат е оздравяване от болестта.

Това разрешение - забременяването/раждането говори, че към алкохолизмът не се подхожда като болест, както стана ясно по-горе, защото никой що годе конвенционално мислещ мозък няма да си лекува кокошите тръни със забременяване.
Съответните резултати по емпиричен път доказват, че алкохолизмът е болест, защото нито едно забременяване не е успяло да възстанови един алкохолик.

Между другото има доста разнообразни опити за лечение на болести - повече работа, повече четене на вдъхновяващи книги, повече фитнес, повече дзен, повече чайове, екскурзии, напускане на работа, започване на нова работа, смяна на града и така нататък. Не че не са полезни неща, но повечето хора не лекуват пневмонията с отглеждане на пчели или запаметяване на мъдри фрази от дневниците на Майка Тереза.

Алкохолизмът е БОЛЕСТ. ЗАБОЛЯВАНЕ.
Допълнително се усложнява обстановката, защото е трикомпонентна болест. Засегнато е тялото /физическо заболяване/, засегнато е мисленето /умствено заболяване/, засегнати са емоциите /душевно заболяване/.
Всичкото накуп.

Не мога да докажа по научен път, че има лечение. Но мога да го докажа по емпиричен път. Милионите възстановени алкохолици са достатъчно доказателство. Особено след като всеки един от тях свидетелства по какъв начин се е възстановил от това заболяване. Могат да бъдат питани.
Просто. Научно нямам доказателства, че слънцето утре ще изгрее от изток. Но след като досега в продължение на близо четиридесет години съм го гледал да изгрява оттам /повечето пъти дори само съм чувал, защото не съм свидетел/ - то е вероятно и утре за изгрее дотам.
Земята ЗНАМ, че е кръгла. Всеки го казва и дори глобус съм виждал. Той ми е най-голямото доказателство. Вярвам, че по кабелите тече ток, каквото и да значи това. Като натисна дистанционното, тръгва телевизора.
Вярвам в милиони неща, без да имам доказателства за тях или лично да съм се убедил.
Парадоксално е, че има милиони алкохолици, които са живо доказателство за заболяването и живо доказателство за това как са се възстановили.
По-невероятно е да вярвам, че имам мозък, който никога не съм виждал. А алкохолици мога да видя, да пипна и да ги питам, че да ми разкажат.





Тема Re: Защо...нови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано04.10.12 16:43



В днешно време лекарите лекуват тези , които са финансово обезпечени .
Който няма средства му теглят няколко майни и го пускат по пързалката , независимо дали има нужда от помощ .
Не знам дали алкохолизма им е в номенклатурата на болестите , но това е входна врата към множество заболявания .
Лекарите имат пълен провал при лечението на алкохолизъм , това е факт .
Освен ако не става въпрос за лечение за вечни времена

(няма човек-няма проблем). Там са много компетентни



Тема Re: Защо...нови [re: ratna]  
Автор д-p (непознат )
Публикувано04.10.12 17:13



Хайде да набучим всички лекари на кол!





Тема Re: Защо...нови [re: д-p]  
Автор ratna ()
Публикувано04.10.12 17:24



няма да съм аз , не си падам по насилието .
това е само мнение след като болниците в много от случайте се превърнаха в символ на преминаване към отвъдния свят



Тема Re: Защо... [re: д-p]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано04.10.12 18:11



Докторе,
споко, знаеш колко обичат някои тук да си чешат езиците, просто така - купон да става...Ни алкохолизъм яли, ни алкохолизъм мирисали...



Тема Re: Защо...нови [re: Xapakиpи]  
Автор ratna ()
Публикувано04.10.12 18:31



Харесвам мненията на Алкажа и не мисля да се ограничавам да пиша в темите му(понякога) , освен в случай , че той предяви някакви претеции .
Колкото до това кой какво е ял , пил и т.н е друг въпрос


не си падам по тези , които искат да се представят за " мъченици" , само защото имат проблем , който измъчва не само тях но и стотици хиляди други хора



Тема Re: Защо...нови [re: aлkaжa]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано06.10.12 23:53



Офхх...много си досаден.
Но то е сигурно, защото не си забременявал.



Тема Re: Защо...нови [re: Papell]  
Автор nekoi ()
Публикувано07.10.12 01:10



Тези дни чета с огромно удоволствие и съм силно впечатлен от книгата на анонимния алкохолик Чък Ч. "Нови очила". Тези дни на няколко пъти в главата ми изникват редове от нея. Даже днес не се сдържах и прочетох по телефона на приятел няколко реда. А така мразя някой да ми чете на глас цитати от книги, особено пък по телефона


Кой знае защо като прочетох постовете в тази тема се сетих за следните редове от нея:

"От главата до петите си съм уверен, че в този живот съществува само един проблем. Проблем, който съдържа в себе си всички останали проблеми и чието решаване ще включи решаването на всичко останало. Прилича на опростяване нали? Един проблем, едно решение. Но аз съм убеден, че единствената преграда между мен и вас, между мен и моя Бог е човешкото его. Това е единствената преграда. Смятам, че най-доброто определение на егото, което съм чувал, е "осъзнато отделяне от". От какво? От всичко. От Бог. (Харесва ми да използвам три думи, които според мен са синоними: Живот, Добро, Бог) Осъзнато отделяне от Бог, отделяне един от друг и в крайна сметка отделяне от самите себе си."



Тема Re: Защо...нови [re: aлkaжa]  
Автор Lodez ()
Публикувано07.10.12 03:12



"Ние алкохолиците сме мъже и жени, загърбили способността да контролират пиенето си. Знаем, че никoй истински алкохолик никога не е в състояние да възстанови този контрол. На всички нас в даден момент ни се е струвало, че си възвръщаме контрола, но тези интервали - обикновено кратки - неизбежно бяха последвани от още по-слаба способност да се контролираме, което с времето ни водеше до жалка и необяснима деморализация. Всички до един сме убедени, че алкохолиците от нашия тип са в хватката на прогресиращо заболяване. С течение на времето състоянието ни неизбежно се влошава.
Ние приличаме на хора, които са изгубили краката си - никога не им израстват нови. Нито пък съществува някакво лечение, което може да превърне алкохолиците от нашия тип в хора като останалите. Опитали сме всяко възможно средство. В някои случаи имаше кратък период на възстановяване, след което болестта ни се възобновяваше в още по-тежка форма. Лекарите, които са запознати с алкохолизма, са единодушни, че няма средство, което да превърне алкохолика в нормален пияч. Може би някой ден науката ще го постигне, но засега не е успяла
".

Да но алкохолика отрича до гроб .Ще се жени ,ще сменя работата си ,ще забременява за да се промени ,аз съм го правила, ще сменя ,ще купува ,ще продава ще подарява .....

"Ето някои от методите, които сме опитвали: да пием само бира, да ограничаваме количеството на напитките, никога да не пием сами, никога да не пием сутрин, да пием само в дома, да не държим напитки в къщи, да не пием в работно време, да пием само на гости, да пием бренди вместо уиски, да пием само вино, да подадем оставка, ако се напием на работа, да заминем на пътешествие, да не заминем на пътешествие, да обещаем завинаги да се откажем (с или без тържествена клетва), да правим повече физически упражнения, да четем вдъхновяващи книги, да отидем на оздравителен лагер или санаториум, доброволно да се подложим на лечение в психиатрична клиника - бихме могли да продължим този списък до безкрайност."

Е така не се бях смяла отдавна ..Хе благодаря ти Алкажа..Наистина невероятна е тази болест на отричането и за нас и за нашите близки .Не,не съм болна моля, временно състояние преболедувах и сега вече измислих какво да правя с този същият мозък с който отричам болестта си и не виждам реалността ,То да се смее човек с безумието си по добре отколкото да плаче ама и ние си знаем колко е смешна тази плачевна действителност, която струи от "рога на изобилието" и трепе ли трепе .Там в това изобилие от какви ли не" себеопознаващи лечения ", работите са сериозни няма нито спокойствие , нито смях ...има само скръб!Благодаря на АА , Висшата ми Сила ,приятелите ми по Програмата ,че и днес не съм пила ,че и днес ми е леко и спокойно и не си задавам за милиарден път въпроса защо и кой ми е виновен, кое и как ми се е образувало .И днес не се занимавах със себе си ... и мога да се посмея със себе си .Защото всички тези безумия ги знам от практиката в другият ми живот и са само на една чашка разстояние или пък в сухото трезвеене без Програмата от Голямата Книга Анонимни Алкохолици .



Тема Re: Защо...нови [re: Papell]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.10.12 11:43



Много философстване,малко практика,защо това,защо онова..тайни и разкрития.
Зашото не ни е съдено и дадено да знаем,понеже със сигурност ако узнаем и ще се втрещтим от потрес относно сътворението и най-великите загадки.
Работете по проблема без много главоблъсканици и ребуси,работете здравомислещо и без отцепвания в трансцеденталното...понеже току виж от много вълнение и някой захапал бутилката.
Майтап си правя,ама има и доза истина.
Истината е в простите и обикновенните неща.
Колко поучителни са дзен мъдростите в тоя случай.
С две думи и точно в целта и десятката.
Бях многословен и празнословен докато пиех,вечно блуждаех и търсех в духовното и трансцеденталното.
Откакто сам се справям ис прблема и не пия,без чужда помощ..оттогава станах доста повече практик и прагматик.
Понеже колкото повече говориш,все по-малко казваш.

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.