Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вие защо само в този клуб пишетенови  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано22.09.12 21:06



На чиито и ник да цъкна, всеки само в този клуб пише. Не мога да разбера - регистриран/а преди 3 години, 200-300 мнения, но само в Алкохолно зависими. Всъщност само Лали от редовните списващи тук пише и другаде, но тя не се вписва в профила на редовния юзър в АлЗав, понеже не е била зависима от нещо. Сигурно съм пропуснал някое изключение, но тенденцията е ясна.

И само не ми казвайте, че намирате другите клубове за глупави/неинтересни.

Дира има над 1000 клуба, а като гледам повечето редовни юзъри тук са грамотни хора, интелигентни, могат да изразят мисъл писмено... От какво ви е страх? Че някой ще ви цъкне на ника и ще прочете как преди 5 години сте били на спирт? Че миналото ви ще ви дескридетира? Че някой ще ви се присмее?

Не мога да си представя, че целият живот на един бивш алкохолик минава в мисли единствено как да запази трезвостта си. Че няма никакви други интереси или че не иска да общува с нови хора. Този страх ми е непонятен. Не стига, че както вие се изразявате "живеете втори живот", но дори и него сякаш се боите да го осъществите, да го "случите". Поне аз оставам с такива впечатления, може разбира се да са грешни. Ще се радвам да ме опровергаете.

В дира има доста тъпаци и тролове, които несъмнено биха прибегнали до подобни подли тактики ( ровят в миналото на опонента си и нападат личността му, вместо позицията, която изразява). Но тъпаци има навсякъде, така че едва ли те са проблема да не пишете в други клубове.

Май се срамувате от нещо. Което е разбираемо, в крайна сметка може миналото да си е минало, но то те поставя в контекст. А във вашия случай - доста неприятен контекст. Това ли е причината?

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.

Редактирано от ARlZE на 22.09.12 21:08.



Тема Re: Вие защо само в този клуб пишетенови [re: ARlZE]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано22.09.12 23:12



Къф ти е проблемът, баце?
Не ти обръщат достатъчно внимание в клубовете където си пуснал 7453 мнения?
Ако ти си видял смъртта в очите, ако си я гледал в продължение на години и си усещал как ти диша във врата и всяка следваща глътка те тегли надолу, където и белите червеи не виреят, повярвай ми, интересите ти са мааалко по-различни от - чакай да видя - например "Големи градежи, големо нещо, малей", "айде да ви изпея една песен ", "Убитият боклук" "Най-яката лесбийка", "Как да сваля женен мъж", "Празнични емоции или как гълтат жени на 38...". Това са част от темите в клубовете, които те вълнуват.
И ще се хвана за "Убитият боклук" - тема от 40-50 с автор вездесъщия Киро. Ето какво казва великият администратор: "Излиза, че ей сега, ако намеря някой да ми влиза в мазето и да ми унищожава виното(или се опитва да запали къщата) и го ударя с дългата лозарска ножица, счупвайки му главата, влизам в затвора. Щото човекът е алкохолик(социално слаб, наркоман, прималяло му е), а аз съм превишил пределите на блабла).
Не мога да си представя логика, според която някой нормален човек може да осъди стареца за това, че е освободил обществото от подобна безнадеждна отрепка..."
Ние сме отрепките, нали разбираш. Или не разбираш?
Смяташ ли, че имаме нужда да получим това отношение, ако решим да плъзнем по другите клубове. Бан ни е малко на нас. Линч за тези безнадежни отрепки....



Тема Re: Вие защо само в този клуб пишетенови [re: Xapakиpи]  
Автор nekoi ()
Публикувано23.09.12 00:33



Обещавам още утре да започна да пиша в клубовете:

Метеорология и климат • Клуб на държавния служител • Гоблени • Лозарство и Овощарство • Френски клуб • Елхово • WiFi • На пазар • Хакери, Кракери • Астрономия • Биология • Генетика • География • Екология • Математика • Медицина • Науки за земята • Физика • Химия • Футболни прогнози • Европейски футбол • Фенклуб Британия • ЦСКА Авиация • Електроника • Енергетика • Информатика • Кибернетика • Космонавтика • Машиностроене • Транспорт.

Ако това не те удовлетворява, с ентусиазъм ще се включа и в клубовете:

Адам и Адам • Адам и Ева • Ева и Ева • Запознанства Любов • Сватбени Вълнения • Говорим си за секс. • Споделено • Приятели




Тема Re: Вие защо само в този клуб пишетенови [re: Xapakиpи]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано23.09.12 07:06



Къф ти е проблемът, баце?
Не ти обръщат достатъчно внимание в клубовете където си пуснал 7453 мнения?

.....................................

Харакири, излагаш се. Може би някъде съзря обида в поста ми и затова реагираш така. Но обида няма, поне не и съзнателна такава.

Ние сме отрепките, нали разбираш. Или не разбираш?
Смяташ ли, че имаме нужда да получим това отношение, ако решим да плъзнем по другите клубове. Бан ни е малко на нас. Линч за тези безнадежни отрепки....

..............................

О, я стига! Ти да си нападала хора, да си им влизала по мазетата и къщите? Не си, нали? Или може би ще отречеш, че все пак съществуват алкохолици, които вършат престъпления. Киро обобщава винаги, той е известен с това. В предния си пост споменах за наличието на тролове и тъпаци на всякакви нива.

Добре, значи ти си видяла "смъртта в очите", "гледала в продължение на години и си усещала как ти диша във врата и всяка следваща глътка те тегли надолу, където и белите червеи не виреят", обаче сега си жива, тук си и някакъв Киро те спира да пишеш другаде, така ли? Е, не мога да повярвам, че си толкова, как да кажа, "чуплива".

Освен това си 100 пъти по-грамотна и интелигентна от 90% от клубарите, които иначе се изказват като последни инстанции по всеки въпрос.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Вие защо само в този клуб пишетенови [re: ARlZE]  
Автор goro.66 (непознат)
Публикувано23.09.12 09:05



Вече,ще се представям ,че съм бивш алкохолик.Щом съм бивш алкохолик ,значи в момента не съм алкохолик.Щом в момента не съм алкохолик ,значи съм излекуван алкохолик.Щом съм излекуван ,значи мога да пия вече.Благодаря ти АРИЗЕ,Господ здраве да ти дава ,че ме светна.
Слизам за патронче.Вече съм нов човек.
Винаги съм си мечтал да пиша в шев и кройка.Тук видях ,че има ГОБЛЕНИ. Е не е същото.



Тема Re: Вие защо само в този клуб пишетенови [re: ARlZE]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано23.09.12 10:12



Благодаря за комплиментите,
наистина се опитах да бъде язвителна снощи, за което моля да ми простиш.
Трудно ще разбереш каквото и да ти напиша по темата защо не желая да дърдоря и да пълня с бла-бла и без друго претъпкания виртуал. Тъй както сития на гладния не вярва, така и не-алкохолик трудно може да разбере алкохолик.
Две от причините ти казах - подчертано негативното отношение на общественото мнение към зависимите изобщо и изобилието от тъпи и безсмислени теми за разискване.
Ето ти още две причини:
- Аз съм загубила години в пиене пред компа и киснене в клубове, чатове, месинджъри, кюта, мирки и пр. Сега, когато вече не пия, се опитвам да живея в реалността повечко. Който е склонен към зависимости - той много лесно може да залитне от една към друга. А когато влизам тук - по-добре е да има смисъл - да напиша нещо, което е важно и полезно за все още употребяващия алкохолик, който седи пред компа с бутилката както аз едно време и поглъща всяка дума от този клуб;
- Чета редовно един от клубовете, просто защото наистина много години прекарах там още пиейки. Ако щеш от психологическа гледна точка ми е интересно как се развиха тези хора през последните 10 г. Мъчно ми е за тях. Те си мислят, че дискутират на високо ниво, че изразяват собствено мнение, че са супер духовити, че могат да еквилибрират с думите така че да променят съдби, че са супер начетени и интелигентни, че са част от една паралелна реалност и там са значими, и думата им се чува. За тях това със сигурност е така.
Но за мен, лекуващия се алкохолик, това е грозно грачене на безпътни души. Братко, над 300 мнения по въпроса искрени ли са били поздравленията на форумчаните към една от тях за рожденния й ден и не са ли лицемерни всъщност! Над 250 поста по темата правилно ли е наложен бан на Едикогоси и той всъщност ехиден простак ли е или неразбран интелектуалец.
Аз имам мнооого комплекси, но духовната програма, по която работя, ме съветва изключително точно и правилно как да действам, за да премахна недостатъците на душата и характера си, за да не пия. Нишо че е писана в началото на миналия век и тогава авторите не са знаели какво е интернет. На мен ми е казано да избягвам споровете, в повечето случаи те са безсмислени. И за мен, откакто не пия и пренебрегвам егото си, изобщо не е важен изходът от което и да е словесно пререкание. А принципът на форумите в нета уж е това - да се доказва теза, да се отстоява позиция, да има общуване на базата на противопоставянето и конфликта. Скучно ми е да споря и да чета безсмислени спорове.
Нещо много се разписах, но ще кажа и това - моята програма ми казва да избягвам ГНЕВА, като особено разрушително чувство, което лесно може да ме тласне отново към чашката. Ти като стар клубар сигурно си наясно колко често се гневиш като не одобрят поста ти или като го пренебрегнат (и по други причини). ЕГОцентризма е в основата на нашето заболяване, а егото се храни прекрасно в клубна виртуална среда, виждал си колко егоцентрици са тарторите в един или друг клуб. Те искат да властват там, да са категорични и безмилостни по всеки повдигнат въпрос, да колят и бесят, да не допускат чуждо мнение...
Това отдавна не е за мен. Хем ми е вредно, хем - скучно.



Тема Re: Вие защо само в този клуб пишетенови [re: Xapakиpи]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано23.09.12 12:06



Това отдавна не е за мен. Хем ми е вредно, хем - скучно.
.................................

Fair enough.


Искам само още нещо да добавя - ти или който и да е оттук по никой начин не трябва да се чувства като дамгосан от миналото и страстите си. Най-разрушително за теб, както и който и да е другиго по принцип, би било да позволи да възприеме и да си самоналожи статус на парая. За добро или лошо, животът се случва винаги сред другите, в обществото. Така сме устроени. За разлика от животните, човекът е способен освен на географска, но и на психическа изолация от околните. Тка че не е съвсем нелогична екстраполацията, че това, което се случва в клуба, по някакъв начин се случва и в живота на списващите тук. А именно изолация - доброволна, съзнателна психическа изолация.

Ти си чудесна дама - интелигентна и деликатна. Никога не бива да допускаш гниди да поругават душевния ти мир и комфорт. С гнидите се отнасяй като с гниди и всичко ще бъде наред. В крайна сметка, едва ли ти струва особена емоционална енергия или извор на гняв, ако смачкаш една гнида.

Не че има лошо човек да пише само в един и същ клуб. Този клуб е строго тематичен, това е така, но просто не мога да си отговоря защо тук не се обсъждат и други неща, освен алкохолизма и трезвеенето. Това прави клубът стерилен и за някой новодошъл би могъл да му се стори дори сектантски. Но това си е мое субективно мнение, така че моля да бъда разбран правилно - не съм тук нито да поучавам, нито да обиждам, нито недай си Боже да налагам модели за това кое е правилно и кое - не, кое здравословно за вас и кое - не. Просто се опитвам да комуникирам и да разбера.

Имай много успешен и пълнокръвен ден.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Вие защо само в този клуб пишетенови [re: goro.66]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано23.09.12 12:09



Вече,ще се представям ,че съм бивш алкохолик.Щом съм бивш алкохолик ,значи в момента не съм алкохолик.Щом в момента не съм алкохолик ,значи съм излекуван алкохолик.Щом съм излекуван ,значи мога да пия вече.Благодаря ти АРИЗЕ,Господ здраве да ти дава ,че ме светна.
Слизам за патронче.Вече съм нов човек.

...............................

Не е честно да ми извърташ думите по този начин.

Да, ти СИ нов човек именно поради причината, че вече нямаш нуждата да търчиш за патронче. Това не те ли прави горд от себе си? Не ти ли дава увереността, че си човек патил, който заслужава да бъде чут? Който има какво да каже, не само на своите събратя непиещи алкохолици?

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Вие защо само в този клуб пишетенови [re: ARlZE]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано23.09.12 15:09



Да изразим кое според теб?Аз пиша и в други клубове.Но нали съмТРОЛ и аз ,имам ли право на мнение в твоята тема?
Или трябва да ми бъде позволено.
Да ти кажа,много малко знаещ за проблема АЛКОХОЛИЗЪМ,за да мислиш че ни е стам.
Било ме е срам допреди време,но вече не ме е срам,защото когато може да се похвалиш със 3 години трезвенност,не мисля че има с какво толкова да се срамуваш.
щеше да ме е срам ако никога не бях опитъл.
Не очаквам нормалните хора и пиячи като теб да могат някога да разберат един човек с алкохолна зависимост и проблеми с алкохола.
Никой който не е вътре в нещата или страданието,не знае за какво става въпрос.
Не веднъж съм срещал ироноия,подигравки и присмех и насмешливи погледи.
Но винаги съм си казвал,господи щом толкова се чудят,въздай им и на тях за да разберат.

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!


Тема Re: Вие защо само в този клуб пишетенови [re: ARlZE]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано23.09.12 17:50



Професоре, личи си че много се радваш на собствени си постове. Сигурно и си ги препрочиташ по 3-4 пъти с наслада от собствената си оригиналност, дълбок замисъл и интелектуално превъзхоство над по-обикновените хорица, които пишат тук. И с нетърпение очакваш всеки следващ отговор за да можеш отново да проявиш пак оригиналност, дълбок замисъл и интелектуално превъзходство. Всичко това гарнирано с щипка смирение, което несъмненно също е функция на осъзнаването за превъзходството, което имаш над нас.

Глей сега, това горното са само предположения. Аз бях така преди 5-6 години. И по едно време нещо усетих, че тука аудиторията не е баш такава каквато се очаква. Нещо не ми ръкопляскаха. Това направо си е обидно за след толкова зор да им покажа с кого си имат работа.

По-късно разбрах, че след като няколко пъти си се чудил дали да не приключиш с живота и други такива приятни изживявания, тогава разни драскащи дрисльовци няма как да те впечатлят с лигавщините си.

Такива ми ти работи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.