Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Помощ!!  
Автор p_s (новак)
Публикувано17.09.12 10:55



Помогнете, моля!
Трезва сам от 1 ден.Искам да спра за кои ли пореден път...
Пия спирт от аптеката.....По 2 шишета на ден...изпитвам отвращение от себе си...

Редактирано от p_s на 17.09.12 15:01.



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор July_mf ()
Публикувано17.09.12 16:18



Здравей,
ако искаш прочети това:


и потърси сбирка на АА.
Сам ще ти е много трудно.
Няма да има кой да изживее абстиненцията вместо теб, но споделената болка по-малко боли. Освен това, като видиш други за който е станало възможно невъзможното / алкохолици да не пият и да живеят щастливо/ ще се заредиш с вяра, че нещата е възможно да се случат и при теб.
Успех и пиши.



Тема Анонимни Алкохолици..нови [re: p_s]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано17.09.12 17:45



До скоро,когато пиенето не беше вече"лукс",а се бе превърнало в необходимост,сам се научих как мога да си пия "по-евтино",тъй като тогава спирта 95 градуса струваше около 70ст. и при положение,че се дозираше средно 2/1 (вода/спирт),се получаваше съвсем прилична алкохолна смес,която доста бързо ми откачаше главата.


Вследствие на тая "евтиния" стана така,че не само си пиех и не спирах,но също така си довлякох разни бонуси към алкохолизма-проблеми с крайниците,с очите,с мозъка и тн и тн,но това така или иначе не съумя да ме накара "никога повече да не пия".Това занятие с "никога повече",почнах да го играя преди 28 години(от както спрях да пия за първи път за година),като през всичкото това време от тогава до сега,винаги съм искал да пия "като другите" или просто да не пия,но не успях да го направя.
Преди време,когато бях на около 20 години,ако някой ми беше казал,че ще дойде време да си прося пари за да си купувам спирт,или че ще съм готов да продам всичко,до което се докопам за да имам да пия,най-малкото щях да му се изсмея,но това,което стана с мен през годините съвсем ясно ми показа,че с нищо не съм по-различен от моите събратя,които ровят в кошовете за да оцелеят.
Днес и сега съм трезвен,и съм благодарен за това на Бог(както Го разбирам) за това,че ме извади от Ада и ме дали с втори Живот в Анонимни Алкохолици,където намерих единствения начин да не пия,но най-вече да живея в този чужд за мен Свят без нуждата да пия.Това е "само за днес" и съм ти благодарен,че мога да споделя това тук,и сега та да не би да забравя откъде идвам,какво ми се случи и какво е сега,а най-вече- на Кого дължа това,което ми бе подарено.

Бъди здрава и трезва,и ако искаш опитай да се свържеш с Анонимни Алкохолици-може и да помогне...

Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 17.09.12 17:51.



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано17.09.12 20:17



p_s

съжалявам , че при теб се е стигнало до ...Пия спирт от аптеката...По 2 шишета на ден...изпитвам отвращение от себе си...

В първия момент ме ужаси,после ме натъжи. Ако си жена, то ти буквално си пред края.
Имаш ли идея как можем да ти помогнем тук?
Имаш ли възможност да посетиш сбирка на АА?
Защо пиеш? Има ли при теб конкретни причина и повод?
Помага ли ти пиенето за нещо?

Спирам, че из хабих въпросителните за деня.


Горе главата! Не е толкова страшно да не пиеш, колкото го мислиш.



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор Biser28 (непознат )
Публикувано17.09.12 22:44



В един град сме...Да помогна?...



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор p_s (новак)
Публикувано18.09.12 09:28



Благодаря ви!
Пия алкохол като болкоуспокояващо!

Аз съм инвалид с много заболявания на гъбначния стълб/дискови хернии на почтивсички нива 10 на брой,Шоерман Мау, костни мостове, шипове и тн./Всички тези красоти БОЛЯТ!!Инвалидизирана съм от 27 годишна.Всичко започна когато след дълго лутане да ми поставят адекватна диагноза, тъгнах на лазертерапия при моята невроложка.След процедурата тя ме питаше "Ти не пиеш ли за релакс бе момиче?" и ми сипваше водка с кола да и правя компания.Тогава открих, че болката изчезва по-ефективно отколкото от скъпите лекарства и процедури.Тогава Докторката каза:"Ето виждаш ли?Намерихме му цаката ако те боли пийни си!"Ето така започна леко по леко...Никога не съм харесвала алкохола на вкус, но ето че е наливам за да не ме боли, старателно като с лекарство.Преди 2 г влезнах не 4ия км за алкохол.Там попаднах на една дама, която се хвалеше, че има 28 хоспитализации в Суходол.Аз тогава пиех много по- малко и не всеки ден.Та въпросната дама ме "светна" като нямам пари за алкохол да си вземам спирт от аптеката и да го разреждам.Понеже вече се криех за да пия ми доиде голямото БИНГО.Малки шишета, евтини 1лв. мога да ги крия навсякъде из къщи.И се започна едно пиене,може би ви е ясно.Та до сега да стигна до този хал.В момента сам със сташни болки и ще прекъсна.Бисер да ми даде ако иска е-меил, за да се свъжем.Пшете ми моля, имам нужда от вас!!!

Редактирано от p_s на 18.09.12 10:59.



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано18.09.12 09:37



Здравей, p_s,

Да ти отговоря и да покажа вниманието, което заслужаваш.

Аз съм научена как мога да помагам в АА, като споделям, като изслушвам и като се моля за болните като мен от алкохолизъм хора, без много много творчество това правя, защото съм се убедила, че действа.

Положението, което описваш, не ме удивлява много, аз бях горе долу в същото положение преди две години и половина, разликата е, че не пиех спирт, или твърд алкохол, защото сърцето ми не можеше да издържа концентратите вече, ами пиех бира, която си купувах сама, после ми я купуваше татко, защото той ми нямаше вяра колко бира ще си купя, та, той ме заключи у дома, и ми купуваше той бирата и се опитваше да ми определя дозите.

И аз пиех без да спра няколко седмици, сега ще се наложи да се поизложа напълно, но даже не си спомням дали бяха две или три седмици, тогава пих без да спирам, като поддържах едно ниво на алохол в организма си, което като намалееше, просто полудявах, това се случваше в пет, пет и половина сутрин, и трябваше да има бира до мен, иначе не можех да издържа и да продължа да живея.

Исках да спра, но не можех, просто това със спирането вече не беше възможно, така го усещах, тогава реших да се възползвам от съвета и предложението на лекуващата ме психиатърка и постъпих в психиатрично отделение, за да се спре този алкохол, защото не можех сама да го спра.

В психиатрията спрях да пия, чудо стана, спрях алкохола и се поизчистих, и даже лекуващата ме психиатърката ми каза, че е трябвало да ми направи снимка преди да постъпя и после, като ме изписвали, такава разлика е имало...

После, още на първият ден след като ме изписаха, веднага, един събрат от групата на Анонимни Алкохолици, който ме посещаваше в пхсихиатрията, веднага ме заведе на сбирка, употребявам думата заведе неслучайно, аз не знаех къде съм, дали не съм някъде високо над земята, или даже на друга планета, това и истината, та той ме заведе на сбирка и седнах, просто седнах и слушах.

Първото ми изказване на сбирка на АА беше относно ползата от виното за огранизма, и колко се намалява рискът от инфаркт или инсулт при прием на вино, и посочих даже някакви данни от изследвания относно този проблем, в чужди страни.

Продължих да ходя на сбирки, започнах да работя по Програмата за възстановяване на Анонимни Алкохолици със спонсор, много упорито и много съвестно, толкова съвестно и упорито, както и набавях необходимия си алкохол през последните години...

Сега, на 10.09.2012 година, навърших две години и половина без алкохол, това СЕ СЛУЧИ И Е ВЪЗМОЖНО, И СЕ СЛУЧВА И НА ДРУГИ ХОРА КАТО МЕН, БОЛНИ ОТ АЛКОХОЛИЗЪМ, ТОВА МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ И НА ТЕБ.



Тема Re: Помощ!!нови [re: kethen]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано18.09.12 09:49



Това с алкохол, че ти минават разни болежки го открих и аз, като максимално се възползвах и си пиех, защото така много удобно си оправдавах пиенето. Но да пиеш спирт мила е много опасно. И тази докторка виж какъв акъл ти е дала?!? Много вероятно и тя да има проблем с алкохола, щом пие на работата и ти предлага и на теб и тя сякаш се оправдава....

Ккакто и да е това няма значение, важното е да спреш....това ти ще си го направиш сама или с чужда помощ. Аз като спирах четях непрекъснато тук и на други места, контактувах с хора от АА.
За мен от най-голямо значение беше, че "благодарение" на системната злоупотреба с алкохол си отключих едно много сериозно заболяване на нервната система, което до такава степен ме плаши, че бягам от алкохол като дявол от тамян

Но ми трябваше мноооого време да го осъзная, защото в началото пиенето ми помагаше точно на това заболяване, като го облекчаваше временно, но после то се завръщаше с пълна сила.
И при теб със сигурност е така, пиеш, анестезираш се, а после пак болки + бонус махмурлук.
Помисли на трезва глава - заслужава ли си да се тровиш?



Тема Re: Помощ!!нови [re: megi_123]  
Автор p_s (новак)
Публикувано18.09.12 10:58



Благодаря ви!
За ходене на сбирки на АА не ми е възможно, в нашия град няма такива.Единствената ми възможност е тук в дир-а или да чета 12-те стъпки сама.Преди години Алки ми ги изпрати на англииски, но аз стигнах с превода едва до 1-ва стъпка и после пак пропих.За ДОКТОРКАТА мога да кажа, че вече е пенсионерка и май пак си порка в частния кабинет, не знам, не съм ходила там.Но тя буквално тогава ми спаси живота, защото 1г ме лекуваха за мултиплена склероза и тя доказа, че не е тази диагноза.За мен беще Бог!Боготворях я!И още я уважавам, ако може да управлява алкохола в себе си.Аз вече не мога...При последното пиене щях да умра нещо се случваше в главата ми, повръщах но пак продължавах, защото мислех, че трябва да влезна във "фаза" за да се оправя като друг път.Сега ме следят в къщи на всяка крачка и това ме дразни до лудост.Майка ми сигурно чете и тук и ме линчува, че съм се компрометирала навсякъде.Пияна не са ме виждали никога освен в къщи, но това за момента не е важно.С абстиненциите се оправям сама, зравно лице съм знам как и какво да взема за да ми е по- леко.Проблема е, че няма вече лекарство, което да не съм пробвала или някоя друга алтернатива за тези болки.Като ми писне ме е страх, че пак героиски ще се "анесезирам"/цитирам/.Няма край този порочен кръг.Моля ви за помощ!
Пак благодаря!

Редактирано от p_s на 18.09.12 11:01.



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано18.09.12 11:18



Много, ама много ми е познат този порочен кръг. Моят неврологичен проблем се притъпяваше и даже напълно изчезваше с алкохола. И така аз пиех по цял ден, защото си мислех че друго не ми помага. До такава степен нашите се чудеха какво да правят с мен, че ми купуваха един два пъти те алкохол сутрин, защото не можех да изляза на вън а примерно се е налагало да свърша нещо.
Това състояние ми продължи близо три години, когато си казах СТОП. Нещо трябва да направя...отидох на психиатър, не психолог, а лекар - психиатър. Изпиза ми антидепресанти, с които след седмица нямаше и помен от страданията ми , нищо не ме болеше, проблема изчезна. Сега при мен беше друго, при теб е друго, но психиката движи всичко. Антидепресантите ги изписват и за хронично главоболие примерно.
Аз само споделям при мен как е било...след прекъсването на лекарствата нищо не беше същото, пак взех да пия, но много по умерено, е на моменти се вкарвах във фаза, но къде къде по-рядко отколкото преди.
А сега вече по-спокойна благодарение на тази терапия осъзнах, че алкохола вреди точно на това ми заболяване и ме е страх да го гледам, камо ли да го пия.
Но никой не бива да стига чак дотам.

АА ми помогнаха в началото много, имаха голям принос, но да кажа, че само и единствено с АА става, не е така. Говоря за себе си, при други може и така да е било, аз споделям какво беше за мен.
Стискам палци и горе главата, ще излезеш от кръга, щом аз излязох






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.