Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Помощ!!нови [re: megi_123]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано18.09.12 11:24



А сега вече по-спокойна благодарение на тази терапия осъзнах, че алкохола вреди точно на това ми заболяване и ме е страх да го гледам, камо ли да го пия.
Но никой не бива да стига чак дотам.

Исках да кажа, че никой не бива до такава степен да се увреди от алкохола като мен, за да го спре ...да не го разберат някои погрешно.



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано18.09.12 11:46



Здравей p_s отново,

Бих искала да те уведомя само, че има скайп сбирки на АА, и няма проблем да се включваш и да слушаш, аз самата много помощ получих от скайп сбирките, преди две години, като започнах да посещавам сбирките в АА, се зачетох тогава в написаното на стената : 90 дни - 90 сбирки, което много ме учуди, но го изпълних, слушах скайп сбирките тогава на АА Враца и на АА България, те много ме успокояваха, но и много неща научих, толкова много, че няма да мога да изброя всичко тук.

С работата по Програмата за възстановяване на Анонимни Алкохолици са запознати доста хора, всъщност всеки, който се е възстановил от неописуемата болест алкохолизъм, и следоватебно би могъл да ти покаже какво трябва да правиш, има подготвени хора, които могат да ти помогнат да се възстановиш от алкохолизма, поне според мен е така.

Това, че те следят в къщи, е съвсем нормално, и мен ме следяха майка и татко, оказа се, че са ме следили много хора какво правя, но аз мислих, че никой нищо не забелязва, да, хората следят, защото виждат, ВИЖДАТ, ЧЕ ПОЛОЖЕНИЕТО ИЗЛИЗА ОТ КОНТРОЛ И СЕ ПОГУБВАМЕ.

Няма нормален човек, който да гледа безумното пиене на алкохолика, последователното разрушаване на личността и организма, последващото полудяване, и да остане безучастен.



Тема Re: Помощ!!нови [re: megi_123]  
Автор p_s (новак)
Публикувано18.09.12 12:53



Благодаря!
Имаш късмет, че си посрещнала разбиране, а аз сам анатемосана, отхвърлена, оставена сама да се боря със алкохола в себе си и с околните.Понякога, вече когато се пропих, без да имам болки пиех за да понеса скандалите в къщи, макар и не свързани с мен.Свикнах да си решавам проблемите така, уви.Много ми се пие...изхвърлих всичко, за да нямам към какво да посегна, ако, ако....Къде да намеря някой, с който да споделя и да ме разбере, а не да ме снобира като отрепка.

Редактирано от p_s на 18.09.12 13:04.



Тема Re: Помощ!!нови [re: megi_123]  
Автор p_s (новак)
Публикувано18.09.12 13:04



Благодаря!
Антидепресанти съм вземала 8г, но вече си изчерпаха действието.Не мога да се адаптирам към групата с обратно захващане на адреналина, защото ме правят агресивна и вдигам пулса и кръвното до екстремни стойности от тях.Уви вече в България не внасят евтините и ефикасни 3-циклични антидепресанти, защото са много евтини и не се печели от тях.За това трябва да се оправам на сухо, сама с воля и малко помощ, моля помогнете ми с тези стъпки..първата я знам, а после??...
Благодаря

Редактирано от p_s на 18.09.12 13:05.



Тема Re: Помощ!!нови [re: kethen]  
Автор July_mf ()
Публикувано19.09.12 00:08



За това трябва да се оправам на сухо, сама с воля и малко помощ, моля помогнете ми с тези стъпки..първата я знам, а после??...
После е втора:


Може да ти помогне да преосмислиш първа. Не е нужно да си сама.
Писа ти човек от твоя град.



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор Biser28 (непознат )
Публикувано19.09.12 07:31



Здравей отново.Изпратих ти всичките си координати като "лични",но може нещо да се е объркало.Затова,макар вероятно да не е много уместно - 0895726002.
Не се притеснявай,бях там,има изход.



Тема Re: Помощ!!нови [re: Biser28]  
Автор p_s (новак)
Публикувано19.09.12 09:56



Здравейте!
Минаха 3 дни...мина абстиненцията, не получих делир.До тук добре!Но много ми е трудно.Минали сте го сигурно.Непреодолимото желание да пиеш.Започвам антидепресант довечера и може би утре ще съм замаяна или ще спя цял ден.Лошото е, антидепресанта се взема с Ривотрил, а Ривотрила и алкохола се борят за едни и същи рецептори в нервната клетка....Страх ме е от лекарствена зависимост....но нямам избор.
Благодаря ви!

Редактирано от p_s на 19.09.12 10:14.



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано19.09.12 11:29



Здравей, p_s,

Браво, много се радвам, че са минали три дни, и аз бях така, първите три дни, помня ги още, като че ли беше вчера, три дни, сякаш цяла вечност, но няма да се връщаме на тях, важното е, че са минали, и сега си добре, и е важно обаче да не ги забравяме никога, аз така си мисля, явно е трябвало да бъдат толкова невероятно трудни, много трудни, изключително трудни, за да ги запомним, и да ги помним и днес и това да ни държи в будно, осъзнато и разумно състояние.

Сега са на ход лекарствата, така е, и аз бях така, аз пих лекарства осем години, антидепресанти и ривотрил, също като теб, след спирането на алкохола, продължих с лекарствата, по лекарско предписание и наблюдение, антидепресанти и ривотрил.

Та, след спирането на алкохола - лекарствата, но няма как, иначе не може да се издържи, много е напрежението, тревогата, умората, нервите не издържат : отчаяние, безпокойство, вътрешен гняв, безсилие, безсмислие, безтегловност, самота, безумие, страдание, тъга, още такива състояния изпитвах аз, предполагам, че същото е и при теб.

Това ще отмине, само си напомняй ясно, че днес имаш една единствена основна задача, да си далеч от алкохола, много далеч от него, и в мислите си също далеч от него.

Успех, наистина, много хора ще ти го кажат, да го потвърдя и аз, ИМА ИЗХОД !



Тема Re: Помощ!!нови [re: p_s]  
Автор maharadjata1 (новак)
Публикувано19.09.12 21:46



Здр p_s,
освен към алкохол бях зависим и към хапове, на обратният захват на серотонина, трициклични, транквиланти, ривотрил особено. Не можех и ден без тая помия. Има изход, чудесата ги има наистина. Имаме скайп сбирки, заповядай ще получиш голяма подкрепа, ще се радваме ако присъстваш на АА сбирки. И не само подкрепа, а реално решение на проблема което не е под формата хапче.
А те са в:
Понеделник, вторник, четвъртък и петък от 19:00 часа и неделя от 16:30 часа.
Скайп:
aastarazagora
тел. 0878892418
обади се
Ако много ти се пие опитай да отложиш за няколко часа и мисли само в рамките на този ден, само за днес няма да пия, или само тия два часа.
Всичко ще бъде наред!



Тема Re: Помощ!!нови [re: maharadjata1]  
Автор nekoi ()
Публикувано20.09.12 00:49



p_s най-искрено ти пожелавам да тръгнеш успешно по пътя на възстановяването! И да се разделиш с алкохола.

Освен алкохолна зависимост преди време развих жестока зависимост към диазепама. Тогава две години не пих алкохол, но си ходех пиян от диазепама. Спрях диазепама, когато се появи ривотрила. Ривотрил съм пил само веднъж за около седмица. Но знам, че ривотрила и диазепама са от групата на бензодиазепините. Те наистина действат на същия център на мозъка, на който действа и алкохолът и затова наричах за себе си диазепама - алкохол на хапчета.
Въпросът ми е - защо трябва да пиеш ривотрил заедно с антидепресанта? Сигурно така ти го е предписал доктор. Но не може ли само антидепресант без ривотрил?
И на мен, както на повечето тук, ми помогна АА. И до днес продължава да ми помага, след като от доста години не пия. Помага ми не само да не пия, но и да не се напивам без алкохол в кръвта от нездрави емоции и всякакви други бръмраби, които се опитват да налазват главите и душите ни.

Бъди благодарна, че във вашия град има алкохолик, който познава програмата на АА. Той може да ти помогне. За сбирка на АА са необходими само двама алкохолици и една кафеварка или чайник.

Сама не можеш. Но с помощта на хората от АА - можеш! Сигурен съм в това






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.