Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Имам нужда от помощ за есмералнови  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано12.08.12 16:48



Отнася се за мой братовчед, който е много напреднал в алкохолизма. След последния престой в психиатрията, са казали на майка му, че трябва да се намери лекарството есмерал или есмералд, не знам точно как се казва - нямало го в България, внасяло се от Франция. Търсих есмерал и есмералд, но намирам някакви туристически агенции и прочее. Някой може ли да ме упъти какво да търся, за да открия това нещо - да не се изписва по друг начин ? Става въпрос за някакви таблетки, които се имплантирали под кожата. Имало за една, три и пет години. Имам познати във Франция, но трябва да им кажа какво да търсят.



Тема Re: Имам нужда от помощ за есмералнови [re: batDancho]  
Автор д-p (непознат )
Публикувано13.08.12 06:11



Здравейте! Лекарството се нарича Есперал и никак не е за препоръчване. Това е един от серия медикаменти, които спират разграждането на алкохола в организма до ацеталдехид, вместо до въглероден двуокис и вода. Доколкото ми е известно, преди двадесетина години масово са имплантирали Есперал подкожно. Ако човек на фона на това лекарство приеме алкохол, се получава натравяне с ацеталдехид: започва да му се гади, кръвното играе, поти се, почервенява, получава сърцебиене, страх от смъртта и т.н. Основната идея е човек да се отврати от алкохола - преди години е имало цяло такова течение в терапията на алкохолизма - аверзивна терапия. Обаче такова "лечение" крие много рискове. Ако човек е например сърдечно болен или има хипертония, може да се стигне до фатални усложнения. Приемането на малки количества алкохол с такова лекарство води до енцефалопатия. Освен това философията на такова "лечение" не води до нищо градивно, залага единствено на отвращаването от алкохола. Проблемът при зависимост е, че като спре пиенето, човекът трябва да се научи да живее по нов начин, което изисква съвсем друг вид интервенции - психологични, социални, духовни. А хапче или имплант за такива неща няма. Доколкото ми е известно, лекарствата от този клас вече са извън употреба в повечето страни, в България също нямаме такъв регистриран препарат, макар преди години да са ги ползвали масово. Чувал съм, че някои лекари имплантират плацебо и плащат зависимия, че ще умре, ако пие. Но както е известно, повечето алкохолици не са особено доверчиви и започват да експериментират...



Тема Re: Имам нужда от помощ за есмералнови [re: д-p]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано13.08.12 08:11



Благодаря за отговора !
Ще го търся, въпреки отрицателните коментари, които прочетох. Казали са на майката на братовчеда, че това е последната надежда, тя е решила да пробва.



Тема Re: Имам нужда от помощ за есмералнови [re: batDancho]  
Автор petrus (новак)
Публикувано13.08.12 10:09



Здравей и от мен,
аз съм алкохоличка и намерис спасение в Аноними алкохолици. Там ако наистина са отчаяни хората пред очите ми намират спасение, има много които са се възстановили от болестта алкохолизъм. В повечето градове има групи. Предлагам ти да го насочите там, ако не помогне, поне не вреди.
Сайта където може да се намери инфо за групите, както и телефоните на Анонимни алкохолици в различните градове http://www.aa-bg.info/.
А за есперала съм съгласна с доктора, който е взел мнение по въпроса напълно. Не спира алкохолика от употреба на алкохол, а и има трикове, които се използвали да се пие и с есперал, незнам обаче колко успешни, нямам лично аз опит.
За мен лично намерих там в Аноними алкохолици пътя. А това че е последна надежда и е отчаян е само плюс за него. Обаче условието е той да поиска да не пие. Това е разковничето. Успех и пиши тук, всички тук са съпричастни със съдбата на алкохолиците, защото сме минали през ада, в който те се намират.



Тема Re: Имам нужда от помощ за есмералнови [re: batDancho]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано13.08.12 10:33



През далечната 1980 година умира знаменития бард Висоцки, който е опитал най-съвременното за времето си тогава лекарство против алкохолизъм Есперал, доставено благодарение на загрижеността на третата му съпруга - Мария Влади, която му го урежда от Франция.
Краят на знаменития творец е известен по цял свят, краят на обикновения болен от алкохолизъм е известен също - смърт.
Хубаво е когато човек взима сериозни решения да се допита до повече хора.
Има вече толкова много литература, информация, има хора, които са много опитни и грамотни, медици и професионалисти, има ВЪЗСТАНОВЕНИ от БОЛЕСТТА АЛКОХОЛИЗЪМ, всички те могат да бъдат полезни, защото въпросът наистина е на ЖИВОТ и СМЪРТ.



Тема Re: Имам нужда от помощ за есмералнови [re: petrus]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано13.08.12 11:21



Здравей,
благодаря за съдействието, но в случая няма как да стане. Той живее в едно забутано село и няма възможност да пътува по финансови причини. Преди време му бяха сложили някаква таблетка - / дали е е било плацебо ?/ и две-три години не пиеше, бачкаше здраво и нещата уж бяха добре. Но сега явно няма да стане по този начин и трябва да се предприеме нещо по-сериозно. Дано да помогне, иначе ясно какво го чака . . .



Тема Re: Имам нужда от помощ за есмерал [re: batDancho]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано13.08.12 11:48



Бат Данчо, есмералдата не знам дали е последната надежда. Както са казали на майката на братовчеда. Сигурно знаеш, че трябва първо да се прецени кой го е казал, от каква позиция, каква компетентност и т.н.
Ако мойто аз давам прогнози за половите деформации на въшките в Мъглявината Андромеда - най-първият извод е, че е луд, който ми точи баницата. На мене не ми пречи да давам акъл и на професор Чирков как да си прави байпаса или да си разиграва седемте безкоз.
Но есмералдата със сигурност е едно от крайните разрешения. Нещо като планът на Хитлер и философията на Сталин за разрешаване на проблемите. Като няма човек - няма да има алкохолизъм. Доста академици си мислят, че така изчезва и алкохолизма - когато отрежат на някой главата, че да няма откъде да гълта алкохол. Обаче пропускат малката подробност, че този човек няма да има къде да си слага шапката през зимата и по този начин ще му мръзнат ушите. Или пък ще умре от глад, щото няма как да гълта витамини, протеини, антиоксиданти, минерали, мазнини, протеини, фибри, фиби и рибено масло, ако му запушат устата да не пие. Все пак няма да умре от алкохолизъм, а от нещо друго. Задачата е решена.
Така и Есмералда решава любовните си проблеми - отравя Леандро или по-големият му брат близнак - д-р Сократес, който е от друга майка, но петстотин серии го няма, защото е дълбока резерва в някой отбор от седма общинска дивизия. Това май беше сюжетът на Парижката Света Петка Самарджийска, която е разположена в центъра на Букурещ, на който му викат малката Барселона, където български гастарбайтери берат цвеклото, от което се дистилира есмерала, под въздействието на който Френк Лойд Райт е създал незабравимата постановка Вражалец с участието на Тодор Колев.
Много знам, ейййй, много! В главата ми е калабалък.

Номерът със Есмърдяла /пиша със, а не с-ъ, защото еСссс-мърдяла започва със еС, а това го пиша, за да не ме помислите за неграмотен, защото съм това, за което ме мислите или това, за което си мисля, че ме мислите/, наистина ми смърди. Като краката ми, които е логично да смърдят, понеже ми растат някъде около сфинктера. Поемат.
Имам кокоши трън и ми препоръчаха да си отрежа крака откъм глезена. Най-сигурно - от коляното. Така никога няма да дам шанс да ми покара отново, че да се разкуцам. Ултимът дисижън. Няма крак - няма кокоши тръни.

Но каква е целта на занятието? Да се помогне на човекът болен от алкохолизъм или да обсъждаме логиката във филма "Умно село". Там кокошките изяждаха лисиците на селото. Или обратното. Селяните се събраха и казаха, че единствената надежда е да докарат змии. Може и да не беше точно така. Има го в ютубето. Сега го гледах. Първо са змиите. Докарват таралежи. Таралежите изяждат змиите, но остават. Карат лисици да гонят таралежите. Лисиците разрешават проблема, но остават и почват да ядат кокошките. Викат ловци. Те изтребват лисиците, но после почват да купонясват. И пак - змии, за да изгонят поредните натрапници. И накрая изпуснаха язовира над селото и издавиха змиите.

Ако ми трябва някой да ми ремонтира апартамента - отивам и питам кой може да го направи. Питам познати, на които е ремонтиран апартамента. Евтино и качествено. Другият вариант е да отида да питам в обсерваторията в Рожен да ми кажат как да си шпакловам паркета.
Ако ми трябва някой да ми оправи колата - питам съседи с моята марка кола да ми препоръчат.
Ако ми трябва някой, който да ми каже каква е цаката на алкохолизма - търся възстановени алкохолици. Много е просто.
И ако се поразтърся в интернет, може и на чужди езици и в чужди пространства, може и да открия, че има алкохолици, които някога са били /минало време/ изгубили всякаква надежда и след това са се възстановили /свършено, но не го знам дали е настояще или минало несвършено, което продължава и в бъдещето/. Тогава мога и да ги питам как са се възстановили и те да ми кажат.

Бих препоръчал следното: да се пита някой, който се е възстановил от алкохолизъм.

ПП - от пет години и половина се мотая с алкохолици - досега не съм видял нито един случай на възстановяване чрез есмерал, есперал, еректал, Е-220, Е-118, кон от Б-1 на С-3, пешка е-2 на е-4, голяма рокада, шах, контра, валад, и всякакви други Е-та, консерванти и ферменти.
Това със сигурност.



Тема Re: Имам нужда от помощ за есмералнови [re: batDancho]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано13.08.12 12:18



Не е това последната надежда,а го завдете на сбирки на АА,и да започне на живот и смърт работа по програмата.Ако искате търсете му лекарството,но после аз не бих живял с чуство за вина ако човека се запие и вземе да умре от нежелателни реакции.
Интересно ми не мислите ли на нещата под този възможен ъгъл и поглед.
В България тровят хората със лекарства за какво ли не,а повярвайте ми подобни видове лекарства вкарват в гроба без проблем хората.
Той като алкохолик е загубил здравия разсъдък и разум,дано поне вие да имате досататъчно такъв,и да го заведете на сбирки на АА и да започне да работи по програмата и да търси духовното пробуждане у себе си.
Пиша ви аз един АЛКОХОЛИК,минал през АА и вече непиещ от три години.
Както и от близо 2 непушач.
Така че невъзможни неща няма!!
Тези не и на мен,щом аз можех,значи и другите могат.
Всичко си зависи доколко,ако изобщо е осъзнал ситуацията и проблема си.
Ако смята че няма проблем,то и господ не може да му помогне.
Камо ли някакво токсично лекарство.
Аз съм против лекарствата от отдавна,понеже ми прецакаха кръвта от прекалемо много превантивни лекарства,РИМИЦИД,ЕТАМБУТОЛ и подобни.
Години наред ме тъпкаха превантивно да не развия белодробна туберкулоза ,понеже имах периферна такава.
Три години по-късно направих перитонит и мезентриална тромбоза.
Резултата е антиколагулант за цял живот и прецакана кръв.
Та избора си е ваш.
Но не е възможно най-добър в случая.
Има и други по-безопастни начини.

Българина е зомби хранещо се с чужда болка.
По-добре сам,отколкото с боклуци!


Тема Re: Имам нужда от помощ за есмералнови [re: aлkaжa]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано13.08.12 12:26



Представям си кой го е казал,някой който разбира само от дързост и красота сериалите.
Не е истина какви ограничени мозъци има в България.
Ама ,така е,втечниха мозъците на хората с бози и сладникави сериали.

Българина е зомби хранещо се с чужда болка.
По-добре сам,отколкото с боклуци!


Тема Re: Имам нужда от помощ за есмералнови [re: batDancho]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано13.08.12 12:33



Да знаем ги тези таблитки.
И аз съм от малък градец подбалкански.
На един алкаж в нашего село пак му сложиха таблетка ли беше,инжекция ли беше.
Пак близо година и нещо не пиеше,уж бачкаше,уж добре,пък пиеше по 10 кафета на ден със поне 5,6 коли по заведенията.
И пушеше по 2 кутии арда на ден.
И като изтече действието на таблетката или инжекцията,5 дена не излезна от кръчмите.
И сега като го гледам,е като зомби по улиците,от единия дувар в другия,тоя е мой,другия не си го давам,още преди слънцето да е залязло.
Същото лайнце си е пак.
Ама щом не можеше да пътува и той,и не предприе нищо друго,съдбата си е негова.
В същото време познавам други подобни нему,които и алкохол спряха от години,и цигари даже.
Та всичко си е до желание,не толкова до пари.
Заблужденията негови и на околните около него са си за тяхна и ваша сметка.

Българина е зомби хранещо се с чужда болка.
По-добре сам,отколкото с боклуци!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.