Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му канови  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано11.06.12 00:48



Здравейте,

от две години не пия.Ходя на сбирки, но не редовно.Не ми харесва изобщо.В Б-я може да е по-друго.Тук в Г-я не е както го описвате вие.Ужасно ме натоварва. Там са само луЗъри и лумпени.Единици са хората с образование и култура.Това не е моята среда.Става ми по-кофти, а не по-добре.Затова и не ходя на сбирки.Просто няма какво да науча там.
Това беше малко за инфо.

Сега по темата.
Напуснах мъжа ми.Подадох молба за развод. От 6 месеца съм в друг град, нова среда, малко познати, само по служебна линия.Нямам приятели.Сега се запознах с един симпатичен мъж.Подхождаме си и като възраст и като професия.Бяхме 2 пъти на вечеря.Той си пийва бира-не ми се струва да прекалява с пиенето.Аз досега му казвам , че не искам да пия заради колата.Той ме попита- ти изобщо ли не пиеш.Обясних му че преди съм обичала бира и да пуша, но вече не пуша и не ми се и пие.Пита ме дали обичам ramazoti, казах му че ми е много сладък.
Много сложно става.
Нямам проблем да не пия.Не ми се пие изобщо.Нито вкусът, нито опиянението могат да ме привлекат.
Не смея и да си помисля да поръчам чаша вино и само да близвам за наздраве и т.н.Много ми е рисковано.

Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му казвам за алкохолизма си.
Дайте ми моля ви идея, как да постъпя!



Тема Re: Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му канови [re: mina68]  
Автор Pura Vida ()
Публикувано11.06.12 12:26



Кажи му че имаш непоносимост към алкохола. Кажи, че организмът ти не може да го разгражда и за теб е смъртоносно дори и малко количество.
Това обикновено работи



Тема Re: Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му канови [re: mina68]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано11.06.12 15:35



Колко по-сериозно?
Ако е мимолетна връзка може да се премълчи цялата истина. Но ако става дума за съвместно съжителство и планове за деца, не може да не се каже. Хипотетично разсъждавам, извини ме, защото на трезво не съм почвала връзки. Но безмилостната честност, на която ни учи програмата на АА, се опитвам да прилагам в отношенията си в всички, които ме заобикалят.
Виж, на интервю за работа не казвам за заболяването си, и на тежкоболния ми баща не съм казала, признавам.
И само да споделя за сбирките нещо. Най-много за 5 години съм научила от лузърите. Уроците в АА не са културно-образователни. Помощта идва от устата на говорещите без да усетя. Всяка разказана от тях история е урок за моя път в трезвостта. Няма сбирка, на която да не съм получила отговор на някой въпрос, който ме е мъчил.



Тема Re: Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му канови [re: mina68]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано12.06.12 14:05



Здравей, Мина,

Преди темата искам само да ти споделя, че вчера специално погледнах какво означава думата лузер или лузър, поназнайвам английски, но исках да съм точна, та прочетох и така, изводът ми е, че в АА почти всички сме лузъри по някакъв начин, та, съвсем нормално е това, което срещаш на сбирките.
На сбирките на АА се ходи не заради обогатяване на културата или професонални изяви, а заради болестта алкохолизъм, и аз лично ходя на сбирки заради болестта си.

Убедена съм, на всяка сбирка има какво да се научи, даже и да си с усещането, че нищо не научаваш, това е заблуда, винаги научаваш това, което трябва да научиш.
Продължавай да ходиш, аз ходя вече две години и два месеца.

По темата ти, твърде интересна е и за мен, и затова искам да ти отговоря, и да прочета и аз самата и да се поуча от споделения опит.
Чета за срещите и бирата, и ми се струва, че всичко е ок, нищо особено, това, че не пиеш и не пушиш даже е положително в очите на един мъж, не е хипотетично моето мнение, преди време го чух от един стар приятел, подчертавам, стар, от времето, когато пиех лекарства и пиех много алкохол и пуших много цигари.
Не виждам защо да става сложно, просто си алергична към алкохола, така казвам аз, и не пия, ако ме канят, за цигарите сега се оказа, че повечето хора не пушат, всъщност само на мен ми се е струвало, че всички пушат и пият.

Така че, според мен, ти даже си направила прекрасно впечатление, че не пиеш и не пушиш, мисля, че даже не само според мен.

Ако стане сериозно, ето тук вече ще бъда напълно хипотетична, дотук писах от моя опит, но това, това сега си е мое мнение, добре би било да разкажеш , че си болна от алкохолизъм, че пиенето за теб може да означава смърт, че си алергична, че не може да пиеш алкохол, това е истината, аз бих заложила на честността, разбира се, когато му дойде времето, веднага не бих рискувала и аз, защото хората нямат идея какво означава болестта алкохолизъм, наскоро точно това обяснявах на една приятелка, че това не е свързано с алкохола, а с мисленето и душата.

Продържавай кротко, имай достойнство и себеуважение, че не пушиш и не пиеш, това е безценен дар, който не се дава на всеки, това го имай винаги в ума си, и опитай да взимаш решения за връзката си само за днес, както ни учи Програмата на АА, това ако и аз го успея някой ден, наистина ще бъда много щастлива.

Успех и имай вяра.



Тема Re: Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му канови [re: kethen]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано13.06.12 02:11



Здравейте,

благодаря ви за това, че взехте отношение по темата ми.Да уточня, че по-сериозно би означавало, интимна връзка, а не семейство и деца.Аз съм на 45 , а той на 47.Аз не смея да мисля за повече.Още не мога да се отърся от ужасите, преживени по вина на мъжа ми.Гледам с недоверие на всички мъже.Бях много долно излъгана и манипулирана и от друг мъж.Самотата е ужасно нещо.Искам да си намеря нов партньор, но не очаквам много.
Негативното ми отношение към АА тук се дължи отчасти и на случка с един от групата.Усещам интерес от голяма част от мъжете.Един от тях ми хареса и на мен,затова с радост приех поканата му да се срещнем на кафе.Не съм флиртувала, бях мила и любезна с него.Още същата вечер последва покана да отида у тях.Останах ужасно разочарована.Очаквам първо да се опознаем с един мъж и след това да се стигне до интимност. По-късно го опознах чрез сбирките по-добре и се радвам ,че веднага се приключи със задявката.За мен той е Казановата на АА в нашия град.Той е много привлекателен мъж, подозирам, че се пробва с всяка нова.Както и да е .Аз не му обръщам внимание повече, продължавам да съм любезна с него, както с всички други.

По отношение на ЛУЗъРИТЕ:
На мен също ми се е струвало, след някоя сбирка, че съм попаднала на свежа идея и че съм научила нещо полезно за мен, но всъщност не е съвсем така.Нима не бих научила нещо полезно, ако бях прекарала тези 2 часа с други хора?Предпочитам да употребя енергията и времето си в търсене и създаване на контакти с хора,с които съм на едно ниво.Смятам да се запиша на курс по йога и на курс по италиански.

Надявам се да не съм засегнала някого тук.Разберете, че има огромна разлика между немския и българския манталитет и начин на живот.

Редактирано от mina68 на 13.06.12 02:24.



Тема Re: Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му канови [re: mina68]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано13.06.12 09:39



Здравей, Мина,
Интересно ми е това, което чета, аз съм на 46 години и също съм разведена, усещах се излъгана и манипулирана от мъжа си, но чрез Програмата и благодарение на моята упоритост и милостта на Бог, успях да видя своите грешки, които са причина за манипулациите и лъжите от мъжа ми.
Впечатляващо е даже да ти споделя, че се оказа, че първи са били като че ли моите лъжи и манипулации, причина за които е болестта ми алкохолизъм, аз просто не съм можела да ги видя тогава, и не съм имала и друга алтернатива за реагиране и действие, и никога нямаше да ги видя, щях да пиша и аз като теб, че е виновен еди кой си човек, че той ме излъга и манипулира жеското, което на пръв поглед е така . Но само на пръв поглед... велика е Програмата на АА и Бог и много съм задължена на АА.

Сега, Анонимни Алкохолици са група от хора, хора, хора, това са хора, които са болни и се събират за да си помогнат в общия си проблем, алкохола, не може да се очаква, че това са някакви извънземни пратеници, които пращят от добродетели, както съм запомнила една неприятна за ушите ми реплика, "ние сме се събрали тук не заради добродетелите си, ами заради недостатъците си" , изобщо не ми харесва това, обаче се оказа, че е вярно и мъдро.

Така, поведението на един събрат, на друг събрат, ами в реалния живот дали не се срещат подобни неща, и то в доста по-неприятен вариант на развитие, според мен е така.

Не можем да съдим хората, ако ние самите не сме направили всичко, за да израстнем духовно и не сме идеални, това винаги го имай предвид, винаги.

Пак ще ти повторя, защото е важно за живота ти, защото животът ти зависи от трезвостта ти, а трезвостта ти, от АА, за теб е важно да ходиш на сбирки и да повярваш в духа на АА, идеята на АА, вдъхновението на АА.
Казано е : Принципите преди личностите, защото личностите са просто хора, и то болни хора и то изстрадали хора, айде така да го погледнем, и ще стане доста по-лесно да приемеш нещата.

Не съм съгласна с теб, отново за лузерите, не е така. Значи другите хора не знаят нищо по отношение на проблема с алкохола, аз имам доста приятелки, родната ми леля има толкова дълъг стаж с покойната ми вече мила братовчедка, алкохоличка, татко, който ме набюдава и се грижи за мен 46 години, искам да ти кажа, те не могат да ме разберат понякога, просто не могат да разберат болния, алкохоликът може да бъде разбран от подобен на него алкохолик.

Курсовете по йога и италиански не са забранени, напротив, стига да имаш време и сили, но първото, първото, най-важнвото е да си трезва, а за да си трезва, трябва според мен да направиш някои неща за трезвостта си, и това е духовната Програма, ако си алкохоличка като мен.

Мантилитета на немеца причерно би имал значение, ако реша да се омъжвам за немец, и тогава сигурно ще видя зор, но за болестта алкохолизъм, това няма значение според мен.

Успех и ходи на сбирки.
И не забравяй, Принципите преди личностите !



Тема Re: Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му канови [re: kethen]  
Автор memi2011 (непознат )
Публикувано22.07.12 17:39



Мина, кажи му! Аз вече започвам - тук в България, където хората са с много повече предрасъдъци, да предупреждавам, именно да предупреждавам познатите си за проблема си. Заради глупавото ми мълчание и избягване на темата, се случи следното. Колеги от работата ми бяха на гости на вилата. Знаят, че през последните години не пия. Обясняват си го с това, че започнах да спортувам, да живея през топлите месеци извън града, един вид - промяна на стереотипа на живот. Та, седим си ние на терасата, църцорят мръвките на скарата, настроението прекрасно и по едно време шефът на отдела казва: "Знаеш ли как ми е неудобно така, всички ние се черпим, а ти, домакинята, си на портокалов сок...." И аз, за да не се чувстват неудобно гостите ми, викам: "О, вътре в сока има малко водка, коктейл пия...." След известно време колега от компанията става да си налее питие, взема като кавалер моята празна чаша, докато аз се залисвам с друго, забърква ми и на мен водка с портокалов сок и аз без нищо да подозирам отпивам здрав гълток... Ами то на нас толкова ни трябва... На следващия ден ми се пиеше така, както никога преди. Овладях се, но ми беше много, много трудно.



Тема Re: Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му канови [re: memi2011]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано23.07.12 01:02



Понякога се чудя в какъв клуб съм попаднал.Погледнах заглавието -алкохолно зависими .Алкохолик съм значи съм на правилното място.Искам да спра да пия и да водя нормален живот,значи трябва да променя нещо.Необходима ми е пълна най -вече психическа промяна.Това според мене, означава, промяна на начина ми на живот,на мисленето ми на навиците ми,на всичко,ако искам да водя нормален човешки живот,без да пия алкохол.Като пиех и в последствие ,бавно започнах да умирам от алкохола,бях непрекъснато "влюбен",в някого или нещо , като едно от нещата които много обичах,направо бях влюбен, беше цър-пър,хубава компания и водка с портокалов сок.Някак в тая картина не мога да отделя водката от сока.Някои може и да могат.Аз лично избрах промяната,затова тая картинка не ми се налага да я гледам сега.За промяната и как се получава в този форум е писано достатъчно.За тези които са избрали пътя на промяната и щастливата съдба пожелавам лека,спокойна,трезва вечер.За останалите-наздраве.



Тема Re: Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му канови [re: nowwe]  
Автор memi2011 (непознат )
Публикувано25.07.12 16:03



Моля да бъда извинена, ако съм разбрана като агигагор на водката с портокалов сок. Да пази Господ! Единствоното ми желание беше чрез някакъв нагледен пример (винаги е по-убедително, отколкото пропагандаторски цитати) да предупредя нашата приятелка, че съществуват опасности да й бъде даден алкохол, без тя да подозира, ако компанията, в която се намира, не е предупредена, че е, да речем, алергична към спиртни напитки. Да, използвах собствения си минал горчив опит. Да, форумът е правилният, ние тук не пием.



Тема Re: Ако между нас стане по-сериозно, не искам да му ка [re: kethen]  
Автор spirov100 (деец)
Публикувано28.07.12 20:33



Госпожо, непозната
Не видях каква е връзката между ниско-образованите люде в Анонимни Алкохолици и Вашия нов приятел...Пише Ви трезвеещ алкохолик с 10 годишна ремисия, който по никакъв начин и никъде не крие " срамната" си болест, напротив...аз дори се гордея с нея, защото тази болест е причината за моето второ Аз, което не съм и подозирал че има в мен. Иначе аз съм високо образован, но интересно защо продължавам да ходя на сбирки. Абе да Ви кажа с две приказки...щом питате дали да признаете болеста си пред друго същество, направо сте още в гъбите...идете на следващата сбирка и се огледайте внимателно за нелумпени и нелузъри...мисля че има доста, но Вие не можете да ги откриете...обадете се на 0897 952134 да излезем заедно и да се опитам да Ви отворя душата и разни други органи...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.