Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Проблясъкнови  
Автор Nimeni (непознат )
Публикувано16.05.12 15:03



Здравейте. На 34 години съм и съм алкохоличка. За първи път го казвам. (даже не съм го казала - написала съм го). Отне ми много време да проумея този факт. Свързах се АА в града, в който живея и утре ми е първата среща с тях. През цялото време си мислих, че имам проблеми с цигарите, но в никакъв случай с алкохола. И в понеделник на 14.05.12 гледах един руски филм и в една сцена сцена майката казва на детето си, което се страхуваше: "Когато те страх, гледай натам където е страхът", моят мозък го перифразира във: Виж страха! И го видях и не се уплаших повече и не стана по-страшно и ще се боря. Всъщност потресена съм от това, че не го видях по-рано. Прочетох повечето истории и коментари и както са го казвали много хора, почти навсякъде виждах себе си. Извинявам се за хаотичното писане, но съм от хората, които предпочитат да говорят, не да пишат.



Тема Re: Проблясъкнови [re: Nimeni]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано16.05.12 20:40



Нямаш представа как ме зарадва

Продължавай и след време и ти ще чуваш радостта, когато някой се спасява и тръгва упорито по пътя на щастливата съдба



Тема Re: Проблясъкнови [re: aлkaжa]  
Автор Rimon (непознат )
Публикувано16.05.12 22:54



Здравей Nimeni.
Би трябвало да си щастлива, че сама си стигнала до извода, че си алкохоличка. На мен ми отне години да разбера, че и аз съм такъв. Много дълго време отказвах да го призная, какви ли не теории развивах, че е въпрос на воля да се справя с пиенето, че имам право да си "почина" за малко от света, който не ме разбира, че мога да пия и това не ми пречи на нищо и т.н. Най-трудно ми беше да призная пред себе си, че съм алкохолик. Май така и не успях да го направя с мислене, просто живота ми го показа - отказах се от заблудите за контролираното пиене и от съмнението какъв съм когато се озовах в токсикологията след един запой.
Попаднала си на правилното място в АА и ако положиш усилия ще се справиш.
Успех.



Тема Re: Проблясъкнови [re: aлkaжa]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано17.05.12 00:51



Хей! Здравей и от мен! Аз едно време пишех и четях в този клуб (Независима)! Хората тук много ми помогнаха да се чувствам сега добре.На правилния път си! Връстници сме с теб и много искам да се озовеш И ти на СЛЪНЧЕВАТА страна на "тротоара". Стискам ти палци и съм на разположение за теб,пиши ми на лични ,ако иксаш!

Бъди силна и бъди себе си!!!

П.П.Поздрави на всички от клуба! Приятели, помогнахте ми много на времето! Обичам ви!!!



Тема Re: Проблясъкнови [re: Rimon]  
Автор Nimeni (непознат )
Публикувано17.05.12 14:06



Благодаря на всички за подкрепата. Хубав и усмихнат следобед Ви желая!





Тема Re: Проблясъкнови [re: Nimeni]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано18.05.12 13:19



Здравей!
Как вървят нещата? Ходи ли на сбирка?





Тема Re: Проблясъкнови [re: aлkaжa]  
Автор Nimeni (непознат )
Публикувано18.05.12 15:03



Да,ходих вчера на сбирката и преди малко ходих на психотерапевт, на АА ми казаха, че може да не съм алкохоличка, а психотерапевтът , че не съм алкохоличка със сигурност, но имам склонност към зависимости, като тук се включва и тютюнопушенето. Така или иначе реших да ходя на сбирките на АА, защото алкохолът ми променя личността и ако все още не съм зависима със сигурност ще стана, ако продължавам така. Та така, че малко се обърках, но не съм отишла да се напия, защото моят метод е на самовнушението, като видя бира си представям вече, че е цианкалий. Проблемът ми е, че с цигарите не работи този метод и ми е много трудно да ги откажа. И на всичкото отгоре взеха да пуша още повече. И нещо психотерапевтът не ми вдъхна особено доверие и сега мисля как точно да се справя със себе си.



Тема Re: Проблясъкнови [re: Nimeni]  
Автор Rimon (непознат )
Публикувано19.05.12 00:11



Здрасти.
"сега мисля как точно да се справя със себе си"
Мисля, че имаш поне две възможности. Първата е да се довериш на сляпо и да пробваш програмата на АА (аз лично не го направих) и втората е да караш по метода "опит-грешка". Аз постъпих по втория начин. Последваха 18 месеца на запои и опити да спра да пия. МАй търсех дъното и след всеки запой си мислех, че съм го стигнал. Но алкохолишкото ми мислене ме караше да "проверя" дали наистина пясъците са плаващи и точно това ли пък е моето дъно, по-надолу може и да има по-хубаво дъно

. И така. Житовът ще ти покаже каква си, ако сама не си убедена, но аз бих заложил на програмата на АА.
Успех.



Тема Re: Проблясъкнови [re: Rimon]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано19.05.12 09:44



Здравей, Нимени.
И на мен ми направи впечатление вчера изразът ти,
че "сега мислиш как да се справиш със себе си".

Добре звучи, между другото, така, със самочувствие и отговорно, и сериозно, и всякак, няма смисъл да изброявам повече епитети, просто повярвай, и на мен, и на много като мен, които ще ти напишат същото, няма начин да се справиш със себе си.

Болестта е в теб, и тя ще се справи с теб, ти няма да се справиш с нея, тя ще се справи с теб

.

Надявам се разбираш това, което искам да ти кажа, и дълбоко се надявам да помислиш върху тези думи и още пък по-дъблоко се надявам да оставиш тази безумна идея за справяне със себе си и да послушаш нещо друго и да се довериш на някой опитен болен като теб.

Аз лично се опитвах да се справя със себе си много години, двадесет и пет години почти нещо оправям сама в себе си, подреждах, умувах, творях, преценях, осъждах, претеглях, философствах, "побеждавах", показвах им на тях, тържествувах, високомерно отминавах, абе още толкова можа да ти изброя, но няма смисъл от повече, от това не се решиха проблемите ми, проблемте ми, които ме доведоха до този форум, това, заради което пиша тук, зависимостите в живота ми, нищо не помогна на тях, сама не мога да се справя със зависимостите си, ето това е важно и се надявам, за последен път пиша, да решиш да опиташ да направиш нещо различно и ново.

Опитай.



Тема Re: Проблясък [re: kethen]  
Автор Nimeni (непознат )
Публикувано21.05.12 12:11



Благодаря за съветите. Разбирам си проблемът и наистина се опитвам да направя нещо ново. Ходя на сбирките на АА в града, в който живея. Изключително съм възхитена от основателя на групата. Прочетох книгите, които ми дадоха, включително и ми изпратиха по имейл хора със сходен проблем. Но аз имам проблем с допускането на по-висша сила, в която не вярвам и винаги съм вярвала, че животът ми е личен избор и не е повлиян от никакви висши сили и Богове, а единствено и само от мен.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.