Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моят филм  
Автор NaturalMystic (непознат )
Публикувано27.04.12 18:45



Привет на всички !!!

От много време се каня да пиша тук, но все нямам смелост и след поредната издънка се наканих да споделя и аз моите размисли и страсти.

Аз съм на 21 години. Цял живот съм била глезено дете. През целия си живот не съм изкарала нито една стотинка, всичко винаги съм получавала на готово...от всичко - по много. Имам родители, роднини и приятел, които ме обичат. Винаги съм душата на компанията и приятели не ми липсват.

Всичко се започна от ранните ученически години. Напихме се няколко пъти с приятелите ми тогава от любопитство и много ни се услади. Веднага ни хареса приятното замайване и представата за друга реалност. По-късно с приятелите ми в гимназията (също разглезени деца, които винаги са имали всичко) се започна с тревата, а по-нататък и с т.нар. парти наркотици.

Ходихме по партита, пиехме и се размазвахме. Винаги имахме много пари и можехме да си позволиме винаги от най-хубавите неща, заведения, вили, пътувания и т.н. и т.н....С една дума "мечта"... Винаги имахме терен за купони, с повод или без.

Обаче редом с всичките размазвации се правиха и много глупости. Правила съм големи простотии и много пъти съм се излагала, за които простотии след като се приземя искрено съм съжалявала !!! Мисля, да не изпадам в подробности, защото ако видя всичко написано и го препрочета, сигурно ще ми стане зле. ;)

Аз не пия редовно... Веднъж на 2 седмици да кажем примерно, когато се прави парти... Проблемът ми е, че като започна да пия не мога да спра... Мешам алкохолите и изпивам големи количества, докато се "деактивирам" тотално... И разбира се в това състояние правя големи глупости. Приятелят ми пие много рядко. Много пъти се е случвало, като се напия да правя брутални скандали и да го тормозя... За което съжалявам от цялото си сърце, защото той не го заслужава!!!



Моля ви, дайте ми някои съвети, как да се контролирам с алкохола. Аз просто нямам мярка и винаги се размазвам безобразно. Ще се радвам на отговорите ви. Приятна и безаварийна петъчна вечер на всички.



Тема Re: Моят филмнови [re: NaturalMystic]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано29.04.12 22:57



Ами,няма как да се предпазиш,освен да спреш да пиеш изобщо.
Аз пия 2 пъти в годината,но всяко напиване ми е зверско омазване.
Без едно мога,с едно-не.А иначе,не се и сещам за алкохол с месеци,даже много трудно ме прилъгват,да седна да пием.
Просто не пий,щом ти пречи толкова и не си пристрастена.Успех!



Тема Re: Моят филмнови [re: Sarfa]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано01.05.12 21:40



Аз пия 2 пъти в годината,но всяко напиване ми е зверско омазване.
.........................

И бях така.
Едва на поледък успях да се науча да си налагам контрол.

Обаче забележи, че ОР-то говори за алкохол+стимуланти, което е изцяло друг филм от само алкохол.

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Моят филмнови [re: NaturalMystic]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано02.05.12 08:32



Здравей NaturalMystic

от това, което си написала и сравнено с мен имаш същата алергия към алкохола като при мен. Тя се проявява на физическо ниво и не може да се направи нищо срещу нея. Единственото спасение е да не се пие първата чаша алкохол. Аз се борих 20 години с това да пия след тази първа чаша контролирано, но нито веднъж не успях. Заинтересувах се и видях, че има и други като мен. Сега посещавам група на Анонимни алкохолици в Стара Загора и с това стана възможно да не я пия тая първа чаша. Съветвам те да видиш къде има група на Анонимни алкохолици в твоя град и да се свържеш с тях. Хората са с опит и могат да ти помогнат както помогнаха на мен. И между другото са много готини като хора, аз открих много инетресни хора там, въпреки че са различни по професии и интереси от мен.



Тема Re: Моят филмнови [re: ARlZE]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано02.05.12 22:01



Аз мисля,че ги взима отделно,поне с такова впечатление останах.
Иначе,как да си пиян и да правиш глупости,като си нашмъркан като животно?
Алкохола просто не може да вземе думата.



Тема Re: Моят филмнови [re: NaturalMystic]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано04.05.12 10:28



Здравей и от мен.
Хората ти го казаха.
Скоро на 40 ще стана обаче спрямо алко0хола съм като малко дете.
Само ако му дам влааст макар и наглед няколко невинни бири ме връщат в грандиозния спектакъл на алкохолизма отново.
Знаеш ли че няколко петилетки се боря да мога да пия и аз нормално,с мярка уж,контролирано.
Но при алкохолика мярката е до насиране.Народа го е казал.
И аз като теб израстнах в бурни многолюдни компании,с по 30,40 човека.
Бяхме метъл компания,беше ужасно на мода да си кретен номер едно и да бъдеш в прожекторите на малкия град(който ни намрази и така и не ни възприе),където да си различен беше равносилно на кладата на инквизицията.
Но повечето от нас никога не живяха а и не живеят за хорското мнение.
Такива височайши глупости сме правили под алкохолни пари(купони и голи вечерни къпания момчета и момичета),такива стриптизи и драйфни под маси и на маси.
Незнам но живота но беше низ от ниски страсти,много алкохол и лайф.
Преди години и тревата много навлезна и в малките градове,и вече не е проблем дори и по селата някой да ти намери джоинт.
Никога не се закачих на сериозно,понеже и болестите донякъде ме възпряха,а и смених държавата и кофтито среда.
Вярно приятелчета от младини са ми,и всички сега години наред след като не докосвам вече нито алкохол,нито цигари,все още не могат да повярват че това съм аз,след като си говорим какъв АЛКОХОЛЕ ЛЪВ бях навремето и слагах дузина хора от компанията в малкия си джоб по пиене.
Като ги виждам летата,гледам че нещата са зациклили вече у някой.
Треперят им ръцете сутрин ако не пият по едно две.
Същите уикенди по поляни и бентове и реки,макар че половината сме с деца вече....
Какво виждат тези деца и на какво се наслушват не е истина.
Знаеха всички мръсотии и ругатни още в предучилищната.
Аз никога не говоря така пред детето си.
Музиката за мен остана,и страста по метъла и рока,но вече само на безалкохолно.
Станах ДОМАШЕН МЕТЪЛ

,нещото с което се бъзикахме на времето.
Че никога няма да бъдем.
Но живота ти готви куп от изненади,
И ако не осъзнаеш уроците на съдбата,си е за твоя сметка.
Имам много да изкупвам и много да уча.
И се замисли сериозно.
Най-добре не докосвай първата чаша.
Пише ти го един преминал през ада алкохолик,и се опитвам да ти спестя агонията на падението.
Защото душевната мъка е огромна.
Че не си като другите,че си алкохолик.
и Съм ревал че трябва да не докосвам алкохол,че защо не съм и аз като другите??!!
Какъв глупак съм бил.
Но нищо,по-добре късно,отколкото никога.
Защото някой така и никога не се осъзнават и стават жертви на алкохола до гроб.
С пожелание за осъзнаване на приоблема и сериозна работа върху него.
Финтрол,Норвегия.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Моят филмнови [re: finntroll73]  
Автор NaturalMystic (непознат )
Публикувано04.05.12 19:01



Благодаря на всички, които са писали в темата ми.

Мина се вече 1 седмица от последното ми размазване и поканите за събирания не спират да валят. Мисля, следващия път да се опитам да си наложа някаква мярка и да си спомня за поста на последния отговорил потребител... Ще се опитам да дам всичко от себе си и когато ми стане най-весело да спра... Просто до този момент винаги съм се пускала по течението и никога не съм си казвала "СТИГА!"... Другият по-радикален вариант, с пропускането на първата чаша, също ме очаква.

Бях подтикната да пиша тук, защото след последната изцепка близък човек ми сподели, че според него аз имам проблеми с алкохола и всяко напиване ми е брутално. (а и като се замисля има право) ...

Приятен уикенд на всички!!!

Редактирано от NaturalMystic на 04.05.12 19:05.



Тема Re: Моят филмнови [re: NaturalMystic]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано05.05.12 01:00



Приятен уикенд и на теб.
И дано да е трезвен.
Знаеш ли ако човек не му е това основната цел да се напие зверски,знаеш ли колко други красиви неща има в този свят?
Току що си забелязала че има слънце,птички,природа....



.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Моят филм [re: finntroll73]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано08.05.12 14:54



Така е, но всичко с времето си.
Описаното от авторката е нормално за млад човек.

Аз не бих се ограничавал ако съм пак на 21. Щях да изчакам поне до 25 или до 30 или до колкото дойде.
Е, вече съм около 40 и разума надделява над подобен експириънс или по-точно други неща са ми интересни. Някак естествено се редят нещата.

та ... за всичко си има време.

____________________
Potes meos suaviari clunes


Тема Re: Моят филм [re: clovenhoof]  
Автор NaturalMystic (непознат )
Публикувано08.05.12 16:39



Аз също мисля, че е нормално за млад човек, но когато човекът има граница, защото иначе може да си навлече големи проблеми

Сега като се замисля в какви ситуации съм била, само един Бог ме опазил тогава...

Напиване, простотии и на другия ден адския махмурлук + депресивно настроение заради кашите забъркани предишната вечер...

Иначе за ограничаването е така, да. Толкова е хубаво да се веселиш, да живееш за мига и да не ти пука от нищо... Наистина един път сме млади... Но откакто се порових из форума ми стана доста кофти, защото почти всички, които пишат тук са започнали с пиенето към 20-те (...и по-рано)... Никой не е искал да затъне и не го е направил омишлено... Просто си е страшно вихърът да не те отнесе до толкова, че в един момент да осъзнаеш до къде си стигнал (..пропаднал)...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.