Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Алкохолик и самостоятелност  
Автор petrus (непознат )
Публикувано07.04.12 11:16



Алкохолика не е самостоятелен човек, това беше фразата на един събрат когато си споделих за моите проблеми в къщи. И самостоятелността трябва да се изработи. Това, че си спрял да пиеш не значи, че си станал самостоятелен.
Как стигнах въбще до идеята, че трябва нещо да се промени.
Наблюдавал един събрат малките деца. Когато някой почне да псува или повиши тох, те се стряскат. Нещо ги заплашва. Този, от когото зависят, татко, учителя не е доволен. Ще има рестрикции. Нещо ще се случи. Ще получат слаба бележка. Няма да има джобни. Веднага им действа на мозъка. И се стряскат. После се умилкват или се правят на послушни. За да оправят нещата. Незная защо, но децата го правят до време, докато разберат, че са пораснали. Алкохолика го прави в различни форми докато пие и пие заради това, че го прави.
Измъкването е свързано само с препятствия. Когато го направиш хората около теб се учудват и недоволстват. Обяснявам се, типчно за алкохолика да се обясни той от какво има нужда, че имам нужда от това да си казвам мението, въпреки че това не му харесва, не значи че не го обичам, ето пак оправдание пък за това, че съм си го казала. Колко хубаво би било само неговите желания ми да изпълнявам, каква ми той. Но поне има диалог. Има патньор на височината на очите, както се казва на немски. Една жена си търсела такъв партньор, на нейната височина на очите.
Аз съм в позиция да си гледам отдолу, поставяла съм се в такава винаги във връзките си, понеже съм търсила все да се скрия по някое силно мъжко рамо, под предлог нечестен че слабите мъже не ги наресвам. Правя го от удобство и страх. Страх да поема аз отговорност за семейството и удобство, понеже е по удобно така. Може би първо е страха.
Отвлякох се и всъщност тямата за самостоятелността е необятна. Но училището ни е в групата на АА. Неслучайно там трябва да се издържаме сами.
Пожелавам Ви още 24 трезви часа.



Тема Re: Алкохолик и самостоятелностнови [re: petrus]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано15.04.12 13:00



Като съм била малка съм се оглеждала по 5 минути дали идва кола от ляво и дясно на улицата преди да пресека и след това съм се обръщала да питам майка си "Добре ли е?" едва след това съм пресичала. Видях, че след като останах трезва продължавам да го правя. Реших да отида с мъжа си на едно място. Да го подкрепя. Пак първата мисъл да се обадя на някой да питам Добре ли е. Не искам да поема отговорност. Помислих, помолих се за сили, пописах, инвентаризирах страховете си. И взех решение Ще отида. Решение, което противоречи на моето Аз. Ще отида и ще поема тая отговорност дори и да се изложа, дори и да не стане както аз съм си го намислила. Силата ми я дава Бог. Молих се доста време за нея да я получа, защото много често става така. Алкохолика осъзнава, че не може да продължава така, но не получава тая сила, това нещо което го подтиква към действие. Там не помага и най издържаната по всички правила инвентаризация. Там е необходимо да се помолим за силата и да направим така, все едно тоя недостатък, който ни прави страхливи или нерешителни го няма. Това е вярата, тярбва първо да се даде. Да аз вярвам, че това е добре за мен. Ама не съм сигурна. Ама вярвам,че е добре за мен. Ама ме е страх. Ама вярвам, че ще стане най доброто. Ама ще се изложа. Въпреки това вярвам, че излагането ще е най доброто за мен.



Тема Re: Алкохолик и самостоятелностнови [re: petrus]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано09.05.12 11:31



Много е трудно,но не е невъзможно.
Аз някак си успях да стана по-самостоятелен,макар и да имам още много хляб да ям.
Поздрави.

По-добре няколко приятели,отколкото хиляди ласкатели.
Или по-добре сам ,отколкото с боклуци!


Тема Re: Алкохолик и самостоятелностнови [re: finntroll73]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано09.05.12 12:04



Финтрол, здравей.
Въпросът тук е не дали е възможно или невъзможно човек за бъде самостоятелен, въпросът е защо един човек на тридесет и пет години не е самостоятелен, ето това е въпросът.
Въпросът е, че това не е съвсем нормално и всеки средно интелигентен човек сигурно си дава сметка за това, и иска да го промени.
Въпросът е как да стане това, ето това е въпросът, и затова пише петрус.
Не знам, на мен това ми се вижда много сериозно, за да се пише просто ей така, да се отчита дейност, както ми се струва, че ти си направил.
Извинявам се, ако те засягам, но сподели как си станал самостоятелен, това би било ценно, другото сме го чели или видяли вече някъде, все пак, сме големи хора, нищо, че не сме самостоятелни

.



Тема Re: Алкохолик и самостоятелностнови [re: Kaтepинa A]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано09.05.12 12:59



Ами като за начало започнах да се хвърлям в нещата от които преди ме беше страх да свърша,все отлагах,все не ми стискаше и имах извинения за да не свърша.
След това се заех сериозно да работя върху самооценката,всеки ден си повтарях пред огледалото ,че съм силен,мога,и че струвам много повече отколкото изглеждам,че си го дължа на себе си първо самоуважението за да се науча да уважавам и хората.
Че дължа друго ежедневие на близките ми.
АА беше трамплина и протегната ръка,но страха да не загубя семейството и да си върна жена ми -те ме накараха да завъртя живота си на 360 градуса.
Ако някой преди години ми беше казал,че ще харесвам,слушам зен ню -ейдж музика и ще чета ОШО И ЧОПРА и ще мисля по този начин,щях да му се изсмея.
Както казах,имам много още какво да усъвършенствам,но мисля че открих отговора за себе си.
Промяна на приоритетите,работа върху мотивацията и самочуствието,цялостна промяна в навиците,както и знанието че никога нишо вече няма да бъде като преди.
Не ми се пишеше дълга тема,защото може да пиша и до утре относно самостоятелността и алкохолика,но има разлика дали си още пиещ алкохоли,дори и в АА,или сух алкохолик,болен и осъзнаващ това,но борещ се със зъби и нокти за пълната промяна на себе си.
Защото за да дойде новото,всичко старо трябва да умре.
Всички гадни навици отпреди тласкащи те към напиване,всички стари компании да смениш,въобще себе си да промениш и да търсиш извисяване и духовно израстване.
Аз лично всеки ден си благодаря пред огледалото,че не съм се напил,не само тези 24 часа,а изобщо че мога с години веч да не пия,казвам си ти си вече нов човек,СТРУВАШ МНОГО,както и си повтарям неизменно мисълта пред огледалото/
НЕПИЕЙКИ ТИ СИ ПРАВИШ НАЙ-СТРАХОТНАТА УСЛУГА И КЪМ СЕБЕ СИ,И КЪМ ЦЕЛИЯ СВЯТ.
Защото знам колко малко ми трябва да се върна в ада-една,две бири,и след седмица ще тичам сутринта да чакам да отвори магазина да си купя бира.
И тогава жена ми вече няма да ми прости.
Разбрахме се че това беше наистина НАЙ НАЙ НАЙ ПОСЛЕДНИЯ ПЪТ.
А аз не искам вече никой да огорчавам,който силно обичам.
Етъо тук е разликата.
ИМАМ ЗА КАКВО ДА ЖИВЕЯ И ЗА КАКВО ДА УМРА,СЕМЕЙСТВОТО МИ.
И те струват МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ ЦЕЛИЯ АЛКОХОЛ НА СВЕТА.
Това ме крепи трезвен,както и това че трябва да направя поклон на жена ми която изобщо вече НЕ ТОЛЕРИРА дори и капка алкохол да изпия.
Жените и мъжете които толерират половинките си членове на АА им правят страшно лоша услуга.
Предлагам им,принтете молбите за развод и сиковете за половината имущество,вие деца не поглеждайте НЕОСЪЗНАЛИТЕ се ваши родители алкохолици.
Да видим кой е по силен тогава.
Ако изберат отново алкохола,то си заслужават напълно съдбата и избора.
Аз избрах семейството и достойнството.
Което ме направи много по-самостоятелен и уверен от преди.
Разба ли сега какво имам в предвид.?



По-добре няколко приятели,отколкото хиляди ласкатели.
Или по-добре сам ,отколкото с боклуци!

Тема Re: Алкохолик и самостоятелностнови [re: finntroll73]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано09.05.12 13:11



Така че всичко е до желание за промяна.
Желание и внушение.
Дори и да се налага да се настройваш целодневно сам себе си.
С времето това нещо хвашща корени,покълва и един ден ще даде семена и плодове.
Дано да съм ти дал насоките които търсеше.
Просто обичам вече да не разчитам на никого,така е по-добре.
Мобилизираш се изцяло без уговорки,че този или онзи,спонсора и тези или онези на тази или онази сбирка.
Ключовете за РАЯ и АДА са в твоите ръце,ти си си господар,не АА или Алкохола.
Изцяло от теб си зависи,от никой друг,и така нямаш удобните извинения и компромиси да си изтриеш ръцете пак с някой друг за поредния ти запой.
Дано да вдъхновя повече хора,за да осузнаят че чудото е вътре в нас,било то с божия помощ или не,чудото за промяната което и най-дебелата и голяма книга няма да ти даде ако ти сам не го пожелаеш.
Ако не пожелаеш чудото да се случи си си виновен единственно ти.
Най-накрая започнах наистина да се гордея със себе си.
Като цяло.

По-добре няколко приятели,отколкото хиляди ласкатели.
Или по-добре сам ,отколкото с боклуци!


Тема Re: Алкохолик и самостоятелностнови [re: finntroll73]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано09.05.12 13:38



Еми приемам извиненията, значи може и да се контактува толерантно и възпитано

.
Благодаря, това е безценен опит, и това е за мен безценната школа на АА, споделен изстрадан опит, няма къде другаде да се намери и прочете.
Уникално е, и надхвърля възможностите на традиционната медицината заради същността си.
Аз самата съм жива благодарение на споделения опит и подкрепа от състрадащи като мен.



Тема Re: Алкохолик и самостоятелностнови [re: Kaтepинa A]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано10.05.12 09:40



Да така е.Успех в трезвенността.

По-добре няколко приятели,отколкото хиляди ласкатели.
Или по-добре сам ,отколкото с боклуци!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.