Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дали и аз съм зависима?  
Автор blondi6 (непознат )
Публикувано02.04.12 23:26



Здравейте!Предварително се извинявам,но не можах да изчета всичко за да разбера къде би трябвало да пиша.Надявам се да ми отговорите:)
Аз съм на почти 25 години!Досега не съм се престрашавала да пиша в подобни форуми,дори и да ми е известно че вие хора не ядете

,може би защото се притеснявам че ще се потвърдят съмненията ми.
В живота ми всичко е наред,имам родители и приятел,които ме обичат,уча второ висше,работя хубава работа,макар и сезонно.Но явно еднообразието в ежедневието ми ме потиска и ме кара да правя глупости-визирам да пия.Пия само вечер,но за съжаление е така от няколко години,не знам какво си внушавам че ми дава алкохола...на следващият ден съжалявам и се замислям,а отговори на този въпрос не намирам,но осъзнавам че освен неразположение и дискомфорт друго не ми дава.Пия доста често през последните години,почти всеки ден по 1 ракия и няколко чаши вино(имам впредвид само вечер,през деня ми е немислимо,не ми се пие).Не съм забелязала да имам някакви проблеми в общуването с никой около мен,но въпреки всичко се страхувам.Страх ме е да не се задълбочат нещата!Не искам да пия всекидневно,но май явно искам,щом го правя.Мога още доста да разказвам,но това са само подробности и детайли,проблема ми като цяло се състои в това дали съм зависима.Благодаря ви предварително за отговорите и съветите!



Тема Re: Дали и аз съм зависима?нови [re: blondi6]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано03.04.12 06:34



явно еднообразието в ежедневието ми ме потиска и ме кара да правя глупости
..........................................................................................................................
Трябваше да пием, защото времената бяха лоши или защото времената бяха добри. Трябваше да пием, защото вкъщи се задушавахме от много обич или пък ни липсваше такава. Трябваше да пием, защото в работата си постигахме огромни успехи или пък за нищо не ни биваше. Трябваше да пием, защото страната ни бе спечелила войната или бе загубила мира. И така - до безкрай. Мислехме, че "обстоятелствата" ни тласкат към алкохола, а когато се опитвахме да променим тези обстоятелства и не успявахме, пиенето ни ставаше неконтролируемо и ние се превръщахме в алкохолици.



Тема Re: Дали и аз съм зависима?нови [re: blondi6]  
Автор maharadjata1 (непознат)
Публикувано03.04.12 12:40



Ако притежаваш нашият начин на мислене, единствената цел поради която ще влезеш тук е да се убедиш, че не си като нас. Ще търсиш разликите във всяка история която прочетеш тук, единствената цел на това ще е да можеш да си пийнеш отново. Но ние трябва да ти кажем, че не си като нас за да се успокоиш, и за това ще ни кажеш доста малко от това което всъщност става с теб, ние ще се заблудим и ще ти кажем:-Ами да ти не си като нас, нямаш проблеми с алкохола. Ако мислиш като нас не би влезнала тук за да търсиш начин да откриеш какво представлява заболяването от което страдаш, за да се лекуваш.
Умът ти ще направи всичко възможно за да открие разликите и в момента като четеш това може да си кажеш:-Не е вярно аз не съм така, и да започнеш да си обясняваш на себе си как си. Но всъщност ние сме доста различни хората като характери, няма два еднакви характера на този свят, така че ако търсиш разликите няма как да не откриеш такива. Ще си позволя само един съвет да ти дам:-НЕ ПРАВИ ТОВА, НЕ ТЪРСИ РАЗЛИКИТЕ. Като кажеш на един алкохолик на де прави или да направи еди какво си той прави точно обратното. Защо ли това е така?
Ще ти кажа какво не е алкохолизъм на накратко:
Алкохолизъм, не означава алкохол, алкохолик не означава клошар, Алкохолизъм не е постоянна употреба на алкохол. Проблема не е в алкохола, а в главата. Аз мога да пия мога и да не пия, а ти?
Ще ти кажа един много добър тест да провериш дали си от нашите.
Пробвай всеки ден в продължение на 5 дни да пиеш само по 50 гр концентрат и да спираш, ако успееш да не се напиеш значи не си от нашите.( да не напиеш не означава да лазиш по земята, не означава, че трябва да падаш и да си с разбита глава, не означава да залиташ) Но ако имаш нашият модел на мислене, където е проблемът ни всъщност, ти ще седнеш да речем първият ден ще налееш 50 гр и като ги изпиеш ще си кажеш, тоест аз бих си казал като алкохолик:-Това е хубав тест със сигурност, много хубав тест, НО днес не е подходящ ден за теста, мога да го направя утре, сега мога да си слушам музика ей тука и да изпия още едно, а и съседа нали каза, че ще идва да гледаме мача не мога човека да го посрещна с празна софра, това ще е еба си неуважението, пък и той я обича ракийцата тази дето ми е във фризера точи се като олио, чакай да врътна една шопска. Теста може да почака, аз не съм като тях плюс това, имам някои прилики, но като цяло не си приличам с никой от тях. Пък и аз мога да пия само вечер.
Въпросът е:
КАКВО ПРАВИШ ВЪВ САЙТ ЗА АЛКОХОЛНО ЗАВИСИМИ? Да си докажеш, че не си като нас?
Или си просто така за забавление, щото нямаш друго какво да правиш?
Хората в никакъв случай не трябва да разбират за проблема ми, всъщност аз май нямам проблем, като гледам хората около мен имат проблеми аз нямам.
Или ако им кажа какво съм открил за алкохолизма, ще е за да ме оставят на мира все пак съм болен човек, страдам от хронично и прогресиращо заболяване и не мога да не пия. Какво се занимават с пиенето ми, какво им преча?
Всъщност преди не съм си и помислял, че имам проблеми с алкохола, казвах си че пия защото имам проблеми или защото ми е кеф просто обичам да пия.
И всъщност майка ми не ми е наливала ракия в шишето с биберона, и не съм се родил на 50 години до контейнера, миришещ на лешояд и с чорлава брада и прогнили зъби. Аз съм човек който е живял доста добре опитал съм от доста неща в този живот, но винаги съм бил краен във всичко.
Ако откриеш, че си като нас има измъкване от тази ситуация, може да не се пие и да се живее един наистина прекрасен живот, но не става със спирането на алкохола само, то не лекува алкохолизъм, ако искаш да разбереш как става номера имаме скайп сбирки в СтЗ добре дошли на всички които искат да участват и мислят, че има възможност да си приличаме по някои неща. Който иска да разбере как става възстановяването от алкохолизъм, как може да се живее нормално спокойно без страхове, самосъжаления, без гняв и др. Който иска да разбере, повече за това как ние оставаме трезви и най интересното се чувстваме добре след това да заповяда.
Скайп сбирки:
Адрес: aastarazagora
Понеделник, вторник, четвъртък и петък от 19:00 часа
и неделя от 16:30



Тема Re: Дали и аз съм зависима?нови [re: blondi6]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано05.04.12 13:31



Здравей и от мен blondi6

На правилното място пишеш. Продължавай да пишеш тука впечатленията си и да споделяш. Аз на 25 години не се замислях за това, а при теб това, че се замисляш е супер шанс да се освободиш от това, което ти дава алкохола. Понеже то е бездънно и иска още и още алкохол. Аз бях като теб, носех много и си пиех, но след 15 години живеене в това което ми дава алкохола видях, че съм пропускала истинския живот. Причините за да пием ние болните от тая болест алкохолизъм са 7 Понеделник, Вторник, Сряда, Четвъртък, Петък, Събота и Неделя. Но по важен е другия въпрос. Искам ли да спра да пия. Ако си отговориш положително на този въпрос то се свържи с АА в града в който си. Информация има в тоя форум и за къде се провеждат сбирки.





Тема Re: Дали и аз съм зависима?нови [re: petrus]  
Автор blondi6 (непознат )
Публикувано09.04.12 15:15



Здравей Petrus!Много благодаря за отговора ти,искрено се радвам че има хора като вас,които могат и искат да помагат на другите:)Засега на фаза осъзнаване се справям доста добре-ограничих безразборното пиене от почти всяка вечер до веднъж седмично и се чувствам супер,ходя да бягам сутрин,имам енергия,търся си някакъв спорт с който да се захвана:)Сега започва новата седмица и се надявам да съм също толкова постоянна колкото предната седмица:)Благодаря ви приятели,ще пиша пак какво става с мен скоро:)



Тема Re: Дали и аз съм зависима?нови [re: blondi6]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано09.04.12 20:34



В отговор на:

справям доста добре-ограничих безразборното пиене от почти всяка вечер до веднъж седмично



Аз съм алкохоличка и за мен такъв вид "ограничаване" и "контролирано пиене" в продължение на десетилетия ме довеждаше неизменно до кривата круша, по точно - на черешата.
Разковничето за алкохолика е в словосъчетанието "ПЪЛНО ВЪЗДЪРЖАНИЕ".



Тема Re: Дали и аз съм зависима?нови [re: blondi6]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано10.04.12 10:14



Здравей, аз съм зависима, това мога да кажа със сигурност, за теб не знам, но може да го разбереш САМА.

Когато започнах да пия всяка вечер, и започна да ми трява все повече и повече алкохол, това ми направи впечатление, и се замислих, дали е нормално това, дали така трябва да бъде, дали е така при другите хора, при другите жени, дали така, опияняват се, за да забравят, за да заспят, дали е така ? !

Когато започнах да пия от сутринта, в събота и неделя само ,тогава отново се замислих, дали това е нормално, дали така пият и другите жени, за да могат да подредят и изчистят домовете си, хм, като че ли не, така си отговорях тогава. Не бях съвсем сигурна, но вътре в мен нещо беше напълно убедено, че това не е нормално, че това е нещо, което е извън нормалното и че съм пресякла линията, коя линия, линията на нормалното социално пиене, което се случва понякога, и се харкатеризира с приемане на леки сладникави питиета от жени, и то само в компания, и то само в събота вечер, уау...

Когато започнах да приемам транквиланти с алкохол, тогава се замислих, това дали е нормално, или не си спомням дали съм се замислила, положението беше толкова зле, че не ми оставаше амплитудно време, свободно време за мислене и за взимане на решение, просто трябваше да направя нещо, за да мога да се успокоя и да мога да продължа да се опитвам да живея по модела, наложен от обществото и приет от моето неосъзнато АЗ, да имам престижна работа, да печеля някакви пари, да имам приличен мъж, да излизам с него и да се показвам, да бъда добра дъщеря, и това всичко, да го поддържам, колосални усилия ми костваше !

Когато една близка фармацевтка ми каза, че чакам за наркотика си в аптеката, подавайки зелена рецепта, за да го закупя, аз се изненадах, даже я погледнах така, обвинително, или не си спомням точно, ама си спомням добре нейните думи и моето изумление, тогава вече е било късно да си задавам въпросът, дали съм ЗАВИСИМА ИЛИ НЕ СЪМ, ВЕЧЕ СЪМ БИЛА СИЛНО ЗАВИСИМА.

Когато не можех да спра да пия, когато пиенето се превърна в необходимост, когато не можех да продължа да живея без да пия, но не можех и да живея с това количество пиене, с тази вкарвана отрова в огранизма си, тогава вече беше много късно да си задавам въпроса, дали съм зависима или не, тогава просто умирах....

Когато пристигнах в Анонимни Алкохолици, не съм си задавала никакви въпроси, защото нямаше вече с какво да си ги задавам, част от моя мозък, според мен, не работеше вече както трябва и нямаше капацитет за такива въпроси, това е много, много, ама много страшно, искам да споделя, идва понякога момент, в който не може да се зададе този въпрос, защото няма сили и няма възможност за такава мисъл, цялото съзнание е насочено към биологичното оцеляване само, и знаеш ли какво означава това, че човек се превръща в нещо като животинче, не знам дали може да си го представиш, дано не си го представиш никога, но нека ти споделя, такъв момент МОЖЕ ДА ДОЙДЕ И ИДВА, ако се злоупотребява с тази отрова, при мен това стана много бързо, за около три години сериозно пиене, за моите сили и капацитет.

Сега, сега въпросът е изяснен, е колкото ми позволява моят мозък сега, аз съм зависима, и цялото ми съществуване е било подчинено на това болно желание, да стана зависима от нещо или някой, няма значение от какво или кого, каквото и да е, само да ми носа така бленуваното спокойствие и така да мога да продължа да живея.

Обаче, от това безнадедно състояние на ума и тялото, ИМА ИЗХОД, И ИМА СПАСЕНИ ХОРА, И ТЕ МОГАТ ДА ПОМОГНАТ НА ВСЕКИ ЗАВИСИМ КАТО МЕН, ТОВА Е НЕВЕРОЯТНАТА НОВИНА, ИМА СПАСЕНИЕ !



Тема Re: Дали и аз съм зависима?нови [re: blondi6]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано10.04.12 13:31



Здравей blondi6
радвам се, че пишеш. При мен ограничаването ми не ми помогна като пийна едно, две питиета да ми се отключва всеки път почти алергията и да се прибирам много стабилно пияна. Дори и един път в седмицата, после не ми стигаше цял месец да оправям бъркотиите от нея вечер какво на кого съм казала, с кого и как съм танцувала и т.н. Ако ти можеш да се контролираш, няма проблем. Има едно тестче, което е дадено тук във форума дали съм Зависим. Предлагам ти да си го направиш. За себе си, не е нужно на никого да го пращаш, ей така искрено пред теб. Ако излезе, че си зависима, а тестчето е изпитано и не лъже, те съветвам наистина да послушаш и другите които писаха тука и да се поинтересуваш от болестта алкохолизъм, защото тя прогресира, ако не се спре развитието и. А на тая болест "лекарството" под ръка е алкохола и тя ще си го иска винаги.



Тема Re: Дали и аз съм зависима?нови [re: petrus]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано10.04.12 13:44



Здравей пак blondi6

Ето и линк лъм тестчето да не се ровиш.

http://aa-bg.dir.bg/_wm/pbasic/?df=755140



Тема Re: Дали и аз съм зависима?нови [re: blondi6]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано10.04.12 13:46



ТЕСТ

ЗА ТЕБ ЛИ СА АНОНИМНИТЕ АЛКОХОЛИЦИ?


Само ти можеш да вземеш решение, дали движението на Анонимните алкохолици е за теб. Ние, редовните членове на АА, се отказахме от идеята, че можем да пием контролирано. Истината е горчива, но приемаме факта, че не можем да употребяваме алкохол. Вече знаем, че алкохолизмът е болест. Усетихме голямо облекчение, когато научихме, че не сме сами в чувствата си на вина, самота и безнадеждност. В АА се виждат общите за всички нас симптоми на алкохолизма. Намерихме сили да погледнем в лицето проблемите, които ни създава алкохолът.
Отговорихме честно на следващите въпроси. Ако отговорът е „Да” на четири или повече от въпросите, значи че имаме сериозен проблем с пиенето. Опитайте и вие. И запомнете - не е срамно, ако се окаже, че имате проблем с алкохола.

Отговори с ДА или НЕ на следващите въпроси.

1 - Взимал ли сте решение да престанете да пиете за седмица или повече, но сте издържал само ден или два?

Повечето от нас, трезвите членове на АА, давахме най-различни обещания на себе си и на нашите семейства. Но не успявахме да ги изпълним. Приятелите от АА ни казваха: "Пробвай да не пиеш само днес!" Ако не изпиеш първата чаша, тогава днес няма да се напиеш.


Да
Не
2 - Желаете ли хората да си гледат тяхната работа и да не се месят във въпроса за вашето пиене, да спрат да ви казват какво да правите?

Ние от АА не задължаваме никoго с нищо. Говорим за собствения си опит от времето, когато пиехме и как успяхме да спрем да пием. Ако желаете, ние с удоволствие ще ви помогнем.


Да
Не
3 – Опитвал ли сте се да заменяте от един вид алкохол с друг, с надеждата, че няма да се напиете?

Ние опитвахме много начини. Замествахме концентратите с вино или пиехме само бира. Не пиехме коктейли. Пиехме само през уикендите. Каквото и да пробвахме обаче, какъвти и алкохол да пиехме, винаги се напивахме.


Да
Не
4 - Имал ли сте през последната година сутрин криза и нужда да употребите веднага алкохол?

Ние го правехме, за да се тонизираме от сутринта или да успокоим треперещите си ръце. Това езнак, че пиенето ни не е като на хората, които нямат проблем с алкохола.


Да
Не
5 - Завиждате ли на хора, които пият нормално или социално, без да имат проблеми?

Ние постоянно се питахме: "Защо не можем да пием като другите хора?"


Да
Не
6 - Имал ли сте проблеми през изминалата година в резултат на вашето пиянство?

Бъдете честен! Докторите казват, че ако продължаваш да пиеш, положението ще се влоши. Най-накрая ще попаднеш в лудница или ще умреш. Единствената надежда е да престанеш да пиеш.


Да
Не
7 - Възникват ли проблеми в семейството ви в резултат от вашето пиене?

Преди да се свържем с АА, ние обвинявахме другите хора и проблемите вкъщи за нашето пиене. Ние бяхме слепи за истината, че нашето пиене е причина за разрухата на семействата ни.


Да
Не
8 - Вкъщи или на обществени празници снабдявате ли се с резервни напитки от страх, че алкохолът няма да ви стигне?

Повечето от нас предварително изпивахме доза алкохол „за отскок”. Ако на тържеството нямаше достатъчно алкохол, ние си тръгвахме с намерение да намерим друго място, където да си допием или си допивахме у дома.


Да
Не
9 - Разчитате ли на собствената си воля, за да престанете да пиете, въпреки че се напивате, дори когато не желаете?

Много от нас се заблуждавахме, като мислехме, че пием, защото го желаем. По късно, когато се запознахме с АА, ние узнахме, че когато почнем да пием, не можем да спрем. Не можем да контролираме собственото си пиене.


Да
Не
10 - Имате ли пропуснати дни от работа или училище заради запои?

Много от нас "взимаха болнични", когато всъщност бяха пияни или преживяваха последствията на безумен запой.


Да
Не
11 - Имал ли сте "бели петна" в паметта, губят ли ви се моменти ?

"Бяло петно" е, когато нямаме спомен за случилото се в някои моменти. Повечето от нас, когато бяхме в запой, не си спомняхме периоди от време и нямахме представа какво сме правили през тях. Сега знаем, че това е било резултат от нашето пиене.


Да
Не
12 - Изпитвал ли сте чувството, че животът ви би могъл да бъде много по-добър, ако не употребявате алкохолни напитки?

Много от нас започнаха да пият, защото алкохолът украсяваше живота ни. Поне така си мислехме. След време имахме чувството, че сме попаднали в капан. Ние живеехме, за да пием и пиехме, за да живеем.


Да
Не
Какъв е твоят резултат? Имаш ли повече от четири отговора с „Да”? Ако е така, значи имаш сериозен проблем с алкохола. Защо мислим така? Защото хиляди от нас, членовете на АА, откриха суровата истината за себе си след дългогодишна болезнена практика. Но отново почертаваме - само и единствено ти можеш да решиш дали Анонимните алкохолици са за теб или не. Не си затваряй очите пред истината. Ако отговорът е ДА, ние с удоволствие ще ти покажем какво правим, за да се справяме с алкохолизма си.
Обади ни се!

Анонимни алкохолици не обещават да разрешат твоите проблеми. Но ние можем да ти покажем как се учим да живеем трезви "ден след ден". Когато се освободихме от алкохола, ние започнахме да се радваме на живота и с лекота да се справяме с житейските си проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.