Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: болестта алкохолизъмнови [re: aлkaжa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано18.09.14 09:51



Така е ,прав си.
Алкохолизма е в главата.
Но силите са си най-вече в теб.
Или имаш ЖЕЛАНИЕ ЗА БОРБА...или имаш ЖЕЛАНИЕ ЗА САМОУБИВАНЕ.
НЯМА СРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ.
Ако го има то се нарича (контролирано пиене).
И си е за всеки един за негова сметка.
Знам че няма да ме приемете за свой,след като съм изключение от правилото в АА доктрината,но има и други пътища и други начини.
Не е важен пътя,а крайния резултат.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: болестта алкохолизъмнови [re: Church enemy]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано18.09.14 14:26



Кой съм аз да те приемам или да не те приемам? Ама, това че не споделям, все едно за какво, твоето мнение, не означава, че ако дойдеш на сбирка в нашата група на АА, то аз ще ти кажа:"Пич, изчезвай, защото ти не желаеш да упражняваш програмата на АА със спонсор!" Абсолютно се доверявам на нашата Трета Традиция на АА:"Единственото условие за членство в АА, е искреното желание да се спре пиенето." Точно и ясно. Ако ти си обиден на някого от АА, това е твой проблем, разбираш ли Чърч? Ако аз ти се обидя, това е мой проблем. Разбираш ли, Чърч? Не е необходимо да влизаме в безкрайна полемика - кой крив, кой прав. И като казвам мой и твой проблем, по точно е проблем на моята и твоята болест.

Аз продължавам да споделям как аз се възстановявам, ти продължаваш да споделяш как ти се възстановяваш. И тези, които четат имат избор. Това е волята на Бог, не моята, не твоята. О, кей?





Тема Re: болестта алкохолизъмнови [re: Sandu62]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано18.09.14 21:31



Да прав си.
Нека бъде неговата воля.
И извинявай ако съм те обидил.
Всъщност ..признавам че успявам,но ми е трудно на моменти.
Не толкова че ще пропия,знам че няма..просто ме е страх че няма да успея в повечето неща.
Опитвам се да бъда пример за детето си,за жена си,опитвам се да наваксам за всичките години на алкохолен провал и регрес.
На моменти ми идва много нанагорно.
Много голямо ниво на стрес имам.
Цоря се не на един фронт да отстоявам себе си.
На моменти сякаш цял свят е против мен.
И като че ли на целия свят му е през оная работа колко ми струва.
Но не се предавам.
Заклех се в АА.
В паметта на майка ви.
Че ще бъда съвсем различен човек от баща ми,че искам да бъда за пример.
Нямам право на провал.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Въпрос за благотворителносттанови [re: umainiche1212]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано18.09.14 22:27



Благодаря ти персонално за изчерпателния отговор.



Да, юрист съм.
Чела съм И десета традация, но не питам и не анализирам това.

Благотворителността затова е такава, защото помагаш и нищо не очакваш след това, защото е БЕЗКОРИСТНА!

Радвам се, че си променила отношението си към благотворителността.

Благодаря и за казаните думи извън темата.

Мисля,че те разбрах. Надявам се поне да е така, защото ти си един разумно звучащ човек, който аз бих искала да прочета и разбера.

Бъди здрава, трезва и все така умерено-човешка.



Тема Re: Въпрос за благотворителносттанови [re: Dream63]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано18.09.14 22:39



Е добре де, като си алкохолик, не си ли човек?
А като си човек, нямаш ли сърце?
А като имаш сърце, така докато се възстановяваш, четейки псалми, мантри и Големи книги, не достигат ли до теб никакви повици за помощ, които ни заливат ежедневно и ежеминутно в обществото....
Аз не разбирам как можеш да отделиш пари и време да обикаляш България и Европа и не само, за да присъстваш на всички междугалактически сбирки на АА, да спонсорираш алкохолици по всички точки на света, да имаш работа, дом, хубава кола, къща на океана, почивки на морето (с които възстановените алкохолици тук не без гордост са се хвалили не веднъж и дваж) , но неможеш да изпратиш един СМС на стойност 1, 20 лв. за болно от левкемия дете на 3 години, което се нуждае от 150 000 евро, за да бъде спасен живота му (примерно).....

Редактирано от mercurial на 18.09.14 22:40.



Тема Re: болестта алкохолизъмнови [re: Sandu62]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано19.09.14 00:26



Съжалявам за Мери, наистина.


Но нали ...... ние носим посланието, а не алкохолика.
Може би е време да я пуснеш, може би е време за дъно, а може би не. Само Бог знае какво ще се случи, всеки прави само това, което е по силите му.
Без вина.
Вината е обърната гордост, нали не можем да понесем да не сме перфектни и за това АЗ ще се чувствам виновна,ще се самобичувам, ще се самосъжалявам, че дори дотам, че да се запукам и всички да видят колко съжалявам.
Не.
Вече не е необходимо, повярвай ми. Както ми каза веднъж един приятел, на когото ще съм му благодарна още дълго време:" Пусни го, то е по-силно от теб."
Та... пускай брат. Пускай Мери, пускай болестта й, не/честността й, изобретателността й, нейните и твоите угризения, притеснения, вината...по-силни са.
И като ги пуснеш, виж там колко време, сили и средства ще се освободят, за да си добре ти самият. Защото ако ти не си добре, няма кой да го живее тоя живот вместо теб. Това са твоите 24 часа, не си ги давай нито на твоята болест, нито на болестите на другите.
Сигурна съм че някъде в момента има някой, който се нуждае от помощта ти. Но..... само ако ти самият си добре.
Успех и.... Благодарна съм, че те познавам.

Усмихни се, има изход.

Тема Re: Въпрос за благотворителносттанови [re: mercurial]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано19.09.14 08:35



Разбира се, че достига или може би не.
Да очакваш помощ от човек който сам се нуждае от помощ е преувеличено и нереално. Вредно и за очакващия и за този който евентуално ще прояви състрадание.

Алкохолиците трябва да се стремят да помогнат на себе си, на близките си и на хора в тяхното положение. Другото е химера. Остави, че може да служи и за прикритие на преките отговорности.



Тема Re: болестта алкохолизъмнови [re: Church enemy]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано19.09.14 09:11



Чърч, благодаря ти. Точно защо ти благодаря, няма да обяснявам. Една алкохоличка казва:"Сбирката на АА не е изповедалня." Та и тук, нищо лошо да сме честни, но...

Не знам, дали съм прав/не за това съм ти благодарен/, но съм си полезен за себе си, когато споделям тук. Ако съм полезен и за някой друг би било добре. Да бъде Неговата воля.

Чърч, защо не опиташ само в една ситуация, само с един човек да не отстояваш себе си? Чърч, защо не опиташ само един път, да захвърлиш, да запокитиш и аз не знам къде, твоята силна воля, твоята логика за правилност на нещата в твоето време. Чърч, о, кей, имаш воля, имаш силна воля. Добре бе, хайде един път използвай тази твоя силна воля да приеме волята, желанието, мисленето за правилност на някой друг, все едно в каква ситуация, все едно, дали този някой друг носи истината или не носи истината в дадения момент. Хайде да видим, ако действаш само един път срещу твоята силна воля, какво ще стане - ще умреш ли, ще падне ли главата ти, ще се запиеш ли... Опитай и да видим. Може пък да изпиташ някакво ново, непознато чувство... Може пък да се появи у теб грам спокойствие в резултат, че си действал против твоята силна воля. опитай нещо ново бе, Чърч? Що да не опиташ? Споделяш, "но не се предавам". Пак не се предавай бе, Чърч. Ама опитай нещо различно, за да останеш в позицията, че не се предаваш. Може пък точно в твоята логика, действайки по този начин да мислиш, че се предаваш, а пък да те изпълни чувството/ не мисленето, твоето мислене, да не казвам измисляне, че ще започна да те съдя, а пък това не е моя работа/ за победа, за една тиха, скромна, изпълваща те с благодарност и нищо друго, победа. Понеже искаш да управляваш живота си, да наваксваш... Добре, нищо лошо. Ама що да не опиташ да управляваш живота си, като се оставиш, например, твоите шефки да управляват живота ти.Управляваш живота си, като се оставяш твоите шефки да го управляват. Що не опиташ да се самозаблудиш, щото са ти шефки. Нали в най - простата логика думата шеф, точно това означава - да управлява, да командва. Опитай да си харесаш шефките. Те, може би са много грозни, например. Е, грозни, ама не може да няма нещо мъничко хубаво у тях , чисто физически - я, очите, я ръцете, я краката, я гърдите, я ушите... Сега, ако вземеш да опиташ, да не се влюбиш в някоя от двете?

Щото на мен малко ми трябва да си измисля, че съм влюбен. А пък то не съм влюбен, ами загубен! Ха - ха - ха. Пък може и да притежават някакво качество в характера си, не само недостатъци.

Аз ходя на сбирки на АА, защото не се чувствам различен сред хора с моя проблем, проумявам, че само си измислям, че "на моменти сякаш цял свят е против мен". И мога да живея в момента извън АА. Да живея моя живот, не живота на другите около мен, когато се опитвам да ги променям, защото съм прав. Сега, почетвъртвам сигурно, но "ледът е тънък". Изтривалка за околните няма да ставам/това го споделя "моят" доктор Боб/, но търся Неговата воля. Моята силна воля я захвърлям, старите мисловни схеми в моята логика ги захвърлям, защото нали самата истина е, че с моята силна воля и с моите схеми стигнах до алкохола и в един момент незабелязано, неуловимо, непроумяемо, загадъчно, коварно, объркващо "ме гепи", "отключи се" прогресиращата болест "алкохолизъм". Затова се опитвам да упражнявам в живота си 12 - те духовни принципа на АА. И както ти споделям всичко това, точно преди месец може би, не искам да ходя на сбирки на АА, защото съм сърдит, обиден да кажем на алкохолика Х., или на алкохоличката У. Ама не си го признавам, защото съм прав. Забравям, че и днес съм трезвен, защото и пак забравям какво и как направи за мен Братството на АА. Братството на АА не са алкохликът Х., или алкохоличката У. Братството на АА са 12- те традиции, 12 - те стъпки и всички алкохолици, членове на АА, а не само алкохоликът Х. и алкохоличката У. и продължавам да се връщам. Това е моят избор, моята свободна воля. В АА "намерихме общо решение. Намерихме изход, с който всички сме напълно съгласни и който ни обединява за братски и хармонични действия". Сега, нали знам, че "да се ядосвам е да се наказвам за грешките на другите". Е, и какво като го знам, когато не знам какво да предприема като действие, за да не се наказвам. Вече се опитвам да действам. Моят първи спонсор търпеливо с всичкото спокойствие на света ми повтаряше, все едно, ми го казва за първи път:"Запомни, че търсим, откриваме, ако ни Се открие, единствено и само своите грешки." Много трудно ми беше, да споделям, да признавам своята грешка, без да спомена колко другият е сгрешил. Бях дълго време, без да си давам сметка за това, манипулативно честен. Все едно крещях - признавам си грешката, ама искам да ме разберете, щото вижте как другият колко много греши. Това за мен не работи, така не работи, защото по този начин, чисто и просто съм си залепил на челото:"Да се ядосваме за грешките на другите, значи да наказваме самите себе си." На челото ми това в знание, а вътре в мен яма, която запълвам с гняв и нямам мира, нямам спокойствие. А пък знам, ама не знам какво да направя.

"Където има воля, там има и начин"! Зависи, чия е волята и има ли го покоя в мен?

Господи, благодаря Ти за Твоята милост. И днес съм трезвен. Господи, дай ми силата и днешния ден да го изживея миг по миг в самия миг. Да бъде твоята воля, а не моята. Амин.



Тема Re: Въпрос за благотворителносттанови [re: mercurial]  
Автор umainiche1212 (новак)
Публикувано19.09.14 10:40



Аз също ти благодаря за добрите думи!Да си призная,стана ми много приятно.Хм...,толкова приятно,че се замислих."Звуча разумно..."Аха,и аз така мисля.Звуча,изглеждам....външно впечатление.Разум-логическо свързано представяне на фактите.Върнах се на спомена с полусляпото момиче.И си дадох сметка,че ако някой ме беше попитал извън реалната случка,дали мисля,че мога да направя така,че слепият да прогледне,бих му отговорила:Приятелю,или ти си луд,или искаш да изкараш мене луда.Естествено,че не мога.Така,де,но какво направих в реалната ситуация?Назначих я на работа.Не съм искала да я наранявам,нито в продължение на година и половина да върша и нейната работа.Тогава?Каква е тази дисоциация между рационално мислене и постъпки?

Ето,за това става дума.Лудост,която се крие зад самата себе си,облечена в напълно рационално "знание",което обаче остава нереализирано в живота и от друга страна-безкрайно добри намерения.Като че ли,всичко,което знам в рационален план,ми е вменено отвън и аз нямам достъп до него.Истината е,че аз "вярвах",че мога да направя така,че тя да виждаше по-добре и да се справи.Ето,това е егоцентризма,който трябва да осъзнавам в живота си на всяка крачка.Затова вярата в Бог и духовната програма е единствения изход за мен.

Не аз,Той!Тогава идва и приемането на света и поставяш хората и нещата по местата им.



Тема Re: болестта алкохолизъмнови [re: Church enemy]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано19.09.14 23:13



Знам че няма да ме приемете за свой,след като съм изключение от правилото в АА доктрината,но има и други пътища и други начини.

Ти си този който не ни приема, не си мисли, че си чак толкова специален в АА е пълно с такива като тебе, ходят на сбирки за да си докажат, че нямат нужда от АА, че сами могат да се оправят, все един и същ филм въртят, и неизменно се запиват или живеят супер зле и си им личи, но не предприемат програмата.
Много добре си спомням като дойдох в АА най трудно ми беше да преглътна това, че се оказа, че хората в АА са прави а аз грешах, това означаваше, че 32 години съм се заблуждавал, че много ги разбирам нещата от живота. Не исках да ги слушам, направо откачах като ми говореха директно искаше ми се да ги ............Доста луд си бях тогава. Как се приема такова нещо, как може човек да приеме, че цял един живот е живял в заблуда?
Аз го приех но мина доста време докато това се случи.
Финтроле, осъзнай се ве, виж кви глупости пишеш, воля това, воля онова, аз съм голяма работа вий не сте, на Башо тревата си растяла от само себе си. Чърч енеми бил. Къв чърч енеми си, оди в някоя църква да се караш с поповете, кво правиш в сайт за алкохолно зависими, нали можеш сам да се оправяш или само пред компютъра си куражлия. Иди и им кажи на тия нещастници поповете и другите там дето не ги правят нещата както трябва в очите какво мислиш за тях. Финтроле ти си лаваджия!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.