Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема БЛАГОДАРЯ ВИ БРАТЯ И СЕСТРИ ОТ ААнови  
Автор goro.66 (непознат)
Публикувано26.01.12 20:38



ДНЕС СТАВА ЕДНА ГОДИНА ,ОТКАКТО НЕ ПИЯ АЛКОХОЛ.
БЛАГОДАРЕНИЕ НА БОГ ,НА АА И НА МОЯ СПОНСОР.
ПРЕДИ ГОДИНА БЯХ ИЗПАДНАЛ В СТРАШНО ОТЧАЯНИЕ И БЕЗПЪТИЦА.ЛЕЖАХ СИ НА ЛЕГЛОТО СЛЕД ПОСЛЕДНИЯ ЗАПОЙ И ПРИЗНАХ ПРЕД СЕБЕ СИ ,ЧЕ СЪМ НАПЪЛНО БЕЗПОМОЩЕН ПРЕД АЛКОХОЛА ,СЛЕД МНОГОБРОЙНИТЕ ОПИТИ ДА СПРА САМ.ТРЯБВАШЕ МИ ПОМОЩ.НО ОТКЪДЕ?БОГ МИ ИЗПРАТИ ЧОВЕК ОТ АА.
ПОСТЕПЕННО ДОЙДОХ НА СЕБЕ СИ.НАВЛЕЗНАХ В ЕДИН НОВ СВЯТ -СВЕТА НА АА -НА ВЗАИМОПОМОЩ И ПРИЯТЕЛСТВО.
ИМА ИЗХОД ОТ ТОЗИ АД-АЛКОХОЛА.И УСИЛИЯТА ,КОИТО ПОЛАГАМ В АА СА МНОГОКРАТНО ПО-МАЛКО ОТ УСИЛИЯТА ,КОИТО ПОЛАГАХ ДА СЕ СНАБДЯВАМ С АЛКОХОЛ ,ДА ИЗКАРАМ МАХМУРЛУКА ,ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА СРАМА И ПРОСТОТИИТЕ ,КОИТО СЪТВОРЯВАХ ПО ВРЕМЕ НА ЗАПОЙ.
А ИЗХОДА Е ДА СЛЕДВАМ ПРОГРАМАТА НА АА И ВСИЧКО ОСТАНАЛО СЕ НАРЕЖДА ОТ САМО СЕБЕ СИ.

БЛАГОДАРЯ ВИ БРАТЯ И СЕСТРИ ОТ АА.САМ Е НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ СПРАВЯ.

БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ.



Тема Re: БЛАГОДАРЯ ВИ БРАТЯ И СЕСТРИ ОТ ААнови [re: goro.66]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано27.01.12 01:16



Поздравления за тази първа трезва година!

Нека Бог ти даде добро здраве,сили,смелост и търпение,както и здрав разум за да действаш за общото благо на Анонимни Алкохолици!



Поздрави-Стефко.

Бъди себе си.

Тема Re: БЛАГОДАРЯ ВИ БРАТЯ И СЕСТРИ ОТ ААнови [re: goro.66]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано27.01.12 14:46



Като страничен кибик ми прави впечатление, че някои намесва Бог и АА?Случайно ли е това?Внимавайте да не се окажете в нещо по-лошо от това в което сте били.Там където непрекъснато се споменава Бог и производните Му, ми "намирисва" на секта с нечисти цели.Пазете се, и ако греша ... успех.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: БЛАГОДАРЯ ВИ БРАТЯ И СЕСТРИ ОТ ААнови [re: Hoй]  
Автор ratna ()
Публикувано27.01.12 15:20



Успех на всички !!!

но и на мен ми приличате на секта



Тема Re: БЛАГОДАРЯ ВИ БРАТЯ И СЕСТРИ ОТ АА [re: goro.66]  
Автор Kopkи ((голем пич))
Публикувано27.01.12 15:30



Честито, и успехи ти желая братко goro.66!



Тема Re: БЛАГОДАРЯ ВИ БРАТЯ И СЕСТРИ ОТ ААнови [re: goro.66]  
Автор Lodez ()
Публикувано27.01.12 15:46



Желая ти още много ,много години трезв и спокоен живот .Нека Бог така, както ти си го разбираш бъде винаги с теб и ти помага да преминаваш през трудностите на живота .Нека ти дава сила за да помагаш на себе си , на другите болни братя и сестри алкохолици и на Братството на АА ! Благодаря ти !





Тема "Всеки си има свой,собствен път..."нови [re: Hoй]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано27.01.12 16:38



Здравейте,братя и сестри-алкохолици.



Аз съм алкохолик и съм на 47 години.
Почнах да пия на 14 години,за пръв път спрях да пия за една година когато бях на 20 .На 26 вече тръгнах редовно по психиатри.Междувременно посещавах екстрасенси,йоги,врачки и психолози,като през това "кратко" време на успях да се науча да пия,или поне да спра да пия,въпреки огромното си и искрено желание да го направя.
На 37 години бившата ми съпруга ме заряза,защото явно съм пиел малко повече от нормалното и оттогава живеех в АДА в продължение на около четири години.По това време отидох и на една терапевтична "АА" група,където доста добре ми обясниха,че не трябва да пия "само днес" и така нещата би трябвало да се получат,но явно само с говоренето,четенето и споделянето "колко сме зле или добре",нищо не се получи.
Отидох и на църква,което бе едно от нещата,спомогнало ми за това сега да съм жив,но и там не спрях да пия,а продължих да се самоубивам-бавно,но сигурно,а аз като един прилежен алкохолик това също се постарах да го правя по най-добрия начин,но слава Богу не успях.Когато след падането си на главата от около 4-ри метра върху бетона,отново не умрях-още повече мразех всички и всичко,и най-вече тези,които ме спасиха докато дойде линейката.Месеци преди това падане-когато излязох от поредната(последна за сега) кома с диагноза "Остър панкреатит" ,доста се поуплаших но въпреки това само след две седмици се запих отново.Преди да ме закарат тогава в интензивното, усещах как сърцето ми забавя,как ми ставаше все по-топло(въпреки,че целия бях улят с повърни) и бях истински СПОКОЕН ,защото усещах,че Кошмара най-накрая свършва,но......отново нямах този "Късмет".
Та след това падане на главата си и след като пропуснах,и този Шанс да изчезна от тоя "Тъп и просташки Свят" ,се запих още три пъти,след втория път моята психиатърка ми каза,че явно вече е дотук(това бе смисъла на предаденото от нея) и малко по-късно имах истинския и Невероятен Шанс(Благословение или както и да се нарече) да получа помощ от Анонимни Алкохолици,преди да се хвърля през терасата,преди да нараня майка си в другата стая,или просто да ми изпушат релатата.
Това стана след като излязох от пореднето ми(последно за сега) пребиваване в Отрезвителното където щях да умра като кон без история.Интересното и "случайно " беше,че когато умирайки в килията се молех на Нещо или Някой,в главата ми изплува точно образа на същия този човак от АА,когото бях виждал преди само веднъж.Тогава при тази молба и умирайки сам без никой около себе си,въобще не ми се върза какво,и защото ми се показа,но на следващия ден,а и сега след години в Анонимни Алкохолици,аз виждам ръката на Бог,Провидението,Висшата Сила или каквато и да е Тя,но за себе си аз я наричам Бог.Днес излизайки в гората и говорейки си с една жена,стана дума за Бог,за Вяра и тн. и се сетих как питали веднъж Айнщайн вярва ли,че съществува Бог,на което отговорил утвърдително,а при втория въпрос дали вярва в "случайността",Айнщайн се усмихнал и казал,че Бог не е "играч на зарове".

При това Чудесно,дългогодишно,неповторимо,ежедневно и дълбоко мечтано пътуване с Влакчето на ужасите,бях готов да стана християнин,будист,хиндуист,нацист,анархист или какъвто и да е "..ист",дори и да се обрежа-само и само да спра да пия и да заживея малко по-добре.

Благодарен съм за това,че днес и сега съм жив,трезвен,за Анонимни Алкохолици,за духовната програма АА,на спонсора си по тази програма,на майка си,която преживя всичките ужасии край мене, и на всички пишещи,и четящи тук и сега.

Благодаря ви и Бог да е с вас!



Бъди себе си.

Тема Re: БЛАГОДАРЯ ВИ БРАТЯ И СЕСТРИ ОТ ААнови [re: goro.66]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано27.01.12 17:17



Браво goro! До още много срещи по Пътя на Щастливата съдба!

"Но ако вие наистина искате да се откажете от алкохола завинаги и искрено чувствате, че се нуждаете от помощ, то ние знаем, че можем да ви предложим решение на проблема. То винаги ще оправдава надеждите ви, ако подхождате към него дори с половината от усърдието, което някога сте влагали, за да се сдобиете с алкохол.

Вашия Небесен Отец никога няма да ви изостави!"





Тема Re: "Всеки си има свой,собствен път..."нови [re: stefko_aa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано27.01.12 18:15



Пич, искрено ти съчувствувам, но за какъв спонсор става дума, коя е тая програма, кой я е одобрил и най-вече, кой нарича "братя и сестри" пациентите и призовава Бог за щяло и нещяло?


Някои използва лабилността и слабостта ви в даден момент и ви вербува към секта , струва ми се.Медици, които се занимават с наука не се позовават непрекъснато на Бог, не мислиш ли така?
Нищо лично, само минавах и не ми се спори.Но се замисли.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: БЛАГОДАРЯ ВИ БРАТЯ И СЕСТРИ ОТ ААнови [re: stefko_aa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано27.01.12 18:18



Нека Бог ти даде добро здраве,сили,смелост и търпение,както и здрав разум за да действаш за общото благо на Анонимни Алкохолици!
- защо Бог да му дава здраве, сили, смелост и търпение, както и здрав разум за да действа за благото на АА, а не ЗА СОБСТВЕНО БЛАГО?Ммммм???

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.