Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема аз не съм като тебенови  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано16.01.12 08:56



Обикновено всяка сутрин около седем часа излизам от дома си, качвам се на колата и отивам в парка. Там правя упражнения или се разхождам. Сам или с трезв алкохолик. Шегуваме се, че скоро паркът ще се напълни с трезви алкохолици.
Решавам да си проверя маслото, преди да тръгна. Докато се ровя, се появява един гражданин. Огледах го - познатата стойка на пребит помияр.
Така изглеждаше моят Кайзер, като му биех един шут. Така съм изглеждал и мойто аз, обаче мразех да си гледам отражението. Вероятно и по подобни причини не можех да гледам хората в очите, защото разчитах какво точно виждат насреща. Както и постоянната вина и угризения.
Та гледам го - стойка на изритан помияр, вина и угризения в погледа. Приближи се и надуших познатата миризма на ацетон. Ясна работата.
Започна се една история за мляко, автобусни билети и недостигащи 23 стотинки за пътешествие до едно село. Намираме се на два километра от автогарата.
Викам му - Май френд, допреди време не можех да спра да пия и се побърквах, когато нямаше пиене.
Той - Ааааа, аз не съм като тебе. Аз, аз, аз, аз мляко, жената, билети, село. Аз дори не пуша, камо ли да пия.
Викам му - Май френд, не говоря за тебе, а за мене. Говоря как беше при мене.
Той - аааа, аз, аз, аз, аз, аз не съм като тебе и азазазазазазаза.
Мойто аз - слушай сега, ето ти тука 23 стотинки за билетче. Ако някой ден искаш да спреш да пиеш, но не можеш да спреш да пиеш, да знаеш, че сутрин около това време може да ме намериш на това място да си паля колата.
Той - аааа, азазазазазазазаазаззазаза дори не пуша, не съм като тебе, мляко, жената, билети, село.

Струва ми се, че един от признаците на алкохолизма е - аз не съм като тебе, моят случай е различен, не пия като тебе, ти си бил по-зле, аз само с мезе, не съм се напивал, не съм падал, аз нямам проблеми с алкохола, аз имам други проблеми, с жената, с нервите, с дископатията, с таксите на дъщеря си, с колегите, с шефа, с държавата, с мръсниците, с връзкарите, бях репресиран, чичо ми беше репресиран, няма пари, ако има пари, няма да пия, аз не съм като тебе, жена ми ме остави, голямата любов ме предаде, аз само се успокоявам, само по малко, вечер, само бира пия, не се напивам, твърдо не пия. азазазазаазазазазазза

Благодаря на Бог и на АА, че днес точно съм благодарен за това, което съм и че не искам да се сменя с никой друг, който и да е той.

Брад Пит, Ален Делон, Кличко, Айнщайн или цар Соломон. Днес точно мога да се погледна в огледалото и да харесам този, който виждам насреща.



Тема Re: аз не съм като тебе [re: aлkaжa]  
Автор Kopkи ((голем пич))
Публикувано16.01.12 11:24



Алkaжa, бъди здрав братко


Успех на всички братя и сестри АА



Тема Re: аз не съм като тебенови [re: aлkaжa]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано16.01.12 21:13



Алкаж той е прав,той не е като теб и аз не съм като него,и ти не си като мен.Но общото помежду нас тримата е че деградацията е еднаква с малки разлики според това кой има най здрав организъм.С други думи краят е един и същ,при условие че продължим да пиеме.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.