Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Възможна ли е трансформация?  
Автор maharadjata1 (непознат)
Публикувано05.12.11 11:14



Не пиша редовно опитвам се да си търся грешките постоянно без да пиша,но не се получава както аз искам.Снощи беше страшна работа как не пих хапче незнам и как изобщо заспахсъбудих се много рано и не можах да заспа.Пак си представях ,че има някой друг във мен чак се шашнах вчера пак ,че сигурно това е шизофрения и се чудя дали да не направя изследвания.Почвам да си представям че има някакъв изрод в мен ,не го халюцинирам да ми дойде ей така както съм във супер настроение просто се сещам ,че това един от най големите ми проблеми пред които съм явно безсилен,и веднага бивам обсебен.
Мисля ,че това идва точно от многобройните ми комплекси просто не мога да се приема такъв какъвто съм,физически и психически,не харесвам характера си,натрупа ми се доста през годините наистина след раздялата със Сиса просто не можех да приема ,че това се случва,нали аз толкова много се обичах защо тя беше престанала да го прави,просто нямаше право нали се чуствам толкова добре с нея как може да ми отнеме това то си е мое,тя е моя.Моят начин да я задържа беше да и дам пълна свобода,това беше слабото и място и аз го използвах.
Но след като се качих на кораба вече започнах да откривам ,че не съм толкова перфектен за колкото си мислех,една жена не можах да задържа ,сринах се психически.След първата депресия в живота ми последваха и обсесивните мисли ,че аз не съм никяакъв мъж щом съм позволил това да се случи ,че съп психопат щом съм пожелал да убия готвача,а и много приличам по външност на такъв симпатичен ,тих.И от там постепенно болестта се разви колкото се противопоставях на тия мои мисли толкова по голяма сила добиваха над мен,опитвах всякакви начини за отклоняване на вниманието не се получи.Но най вече контролирах противопоставях се на всяка негативна мисъл и се ужасявах все повече и повече,че съм безсилен,но не исках да го призная пред себе си.Докато накрая от толкова контрол над мислите си и си помислих,че тези мисли са нещо чуждо щом не мога да ги контролирам.Просто не знаех,още в началото е трябвало да приема всичко,и нямаше да си докарам тоя ужас в който живея в момента,така изградих новият си характер.
Даже докато чета на сбирки си представям(ако се сетя,че не съм в ред),че тоя другия в мен ме прекъсва иска да се изложа ,това е най малката му цел,представям си ,че крещи в главата ми докато чета,и аз започвам да сричам.Не го пожелавам на никой да бъде това което съм аз в момента,дори на най големият си враг.Не човешка работа.
И така като се комплексирах просто откачих и просто трябваше да компенсирам с нещо това беше егоманията,започнах постоянно да се връщам към стари спомени в които съм се представял отлично,някои от тях преувеличих малко за да се чуствам още по добре,ето защо пиещите алкохолици започват разговора с:-Ако знаеш какъв бях едно време.Бях боксьор тежка категория спечелих еди какво си.Да бил си тежък ,но сега приличаш на спица.Човека просто търси одобрението на хората защото дълбоко в себе си знае ,че неговото мнение не е много надежно ,щом не може да се справи с това или онова.Но заради компенсация срещу комплексите се старае да го налага,по всевъзможни начини ако не директно,дори да се съгласява той иска да доминира.(сигурно има изключения от това правило).
След толкова много залитания от комплекси към егоманящина,се заформи моят характер,моятт начин на мислене.И като се освободих от алкохола и хапчетата стана чудо ,ужас.Все едно да отрежеш крилата на някоя птица и да я я караш да лети.С помощта на АА вярвам,че ще имам нови креле един ден,не старите а нови по добри,дали е възможно да се случи с човек като мен ще споделя след време ако съм жив и здрав и трезвен.Това трябваше да го пратя само на спонсора си.



Тема Re: Възможна ли е трансформация?нови [re: maharadjata1]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано06.12.11 10:47



Възможна е приятелю.Здравей от мен.Не съм боксьор тежка категория аз

но живота ми удари поне 6 рунда в последните 6,7 години.Наистина подобни мисли на твоите са ме спохождали твърде често в последните години.И аз уж бях тих като малък,скромен,но с времето дали поради това че съм само дете,дали поради това че у дома само скандали съм преживявал.Баща ми беше алкохолик,бохем и курварин ,и вечно отношенията с майка ми бяха обтегнати.И аз започнах да търся общественно внимание,компании,пиенета и с годините се превърнах в центъра на тогаващната ни компания.Пиехме като разпрани.И само музиката и поркането ни бяха в главите.Като че ли повечето от нас така и не( порастнаха) както обществото твърди и го характеризира.Една голяма част об приятелите ми в бг са пияндета,а някой се захванаха и с треви и зарибиха и по-малки от нас,следващото изгубено поколение.И аз с годините все си мислех че има нещо сбъркано в мен,винаги съм си знаел,че не съм като другите.Заради гурбета навремето на баща ми които беше 5 год в Либия,заради корекомските стоки,зарадио запоите и лайфа на баща ми,когато само за 5 години изпука по кръчмите почти всичко което беше изкарал в Либия.Заради това че станах върл метъл фен...винаги съм се чуствувал различен и дамгосан един вид.Блек соул.Знаех че не съм ,като една голяма част от наборите и нормалните момчета.Живеех и правих неща доста скандални за едно малко градче.Там където си одуман преди да си прекрачил прага,аз имах държание и речник...майко мила.Майка ми със сигурност затова потъваше в земята от срам от мен и баща ми.И двамата бяхме скандални,въпреки че не одобрявах поведението му уж.А заприличвах все повече на него.Все си виках то на мен е простено,няма семейство и деца,но неговото е непростимо.И все повече пиех с годините.Докато минах от другата страна,и трябваше да спра този кошмар веднъж завинаги.Унищожавах всичко и всички около себе си.Изпадах в последните години в такива ужасни състояния,че неведнъж ми е минавало да си сложа въжето ,след като всичко беше само непреодолими проблеми около мен и не виждах изход.Изхода обаче намерих,АА,после МЕТАМОРФОЗАТА за която спомена.Последните ми години са една голяма МЕТАМОРФОЗА като цяло,но още имам стари задръжки и спънки в главата.Но не насилвай нищо,за всяко нещо трябва време да узрее и да му дойде времето.Бързай бавно и внимателно.Щом можах и аз,значи и ти можеш!!!Късмет и успех!

.....and the grass grows by itself-Basho


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.