Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Признах пред себе синови [re: иван]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано12.11.11 12:34



Кога стана циганин, кога ти почерня гъза, джанъм?





Тема Re: Признах пред себе синови [re: aлkaжa]  
Автор иван (новак)
Публикувано13.11.11 15:41



Би ли ми обяснил какъв смисъл си вложил в последната думичка?Предварително благодаря

.



Тема Re: Признах пред себе синови [re: иван]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано14.11.11 08:13



Аристокрация..., 132 етаж, ресторант. До прозореца седи мъж в черно и пие уиски. До него сяда друг мъж, двамата си пийват. Първия вика:
- Тук е такъв силен вятър, че ако скочиш през прозореца вятъра обратно ще те върне (На момента скача през прозореца и полита, но влита обратно).
- Давай, сега е твой ред. Втория скача през прозореца и като камък полита надолу...
Идва бармана:- Батмане, стига си прай матап с клиентите...



Та смисълът, който вложих в последната думичка е следният: - Ашколсун, Батмане, евалла!



Тема Re: Признах пред себе синови [re: иван]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано14.11.11 19:26





Разбра ли сега? Той е Батман Ти не си.



Тема Re: Признах пред себе синови [re: aлkaжa]  
Автор иван (новак)
Публикувано14.11.11 20:57



Благодаря,че ме успокои

имах момент,в който си мислех,че си вложил негативното мнение на думата....



Тема Re: Признах пред себе синови [re: zarena_2011110820024]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано28.11.11 11:32



Здравей и от мен.Предполагам си малка все още на 20 и няколко.Като те чета,преоткривам себе си на моменти.Горе долу поне наполовина,и затова реших да пиша и аз.В момента съм в чужбина и не пия 2 поред година,а и не пуша поне от 6,7 месеца.Вече започнах да губя спомени откога не съм пушил или пил.Като млад тинейджър,ученик,пък и след казармата и аз като теб в началото още като ученик в по-горните класове и най-вече в средното пиех само вечер,само по няколко,ставаше ми лошо и повръщах много.В началото на (занаята) както го казват по нашия подбалкански край,бях и аз барабар Петко с мъжете.Щеше ми се да мога да държа и да пия като по -големите,като бащите и чичовците из махалата които като седнеха и осъмваха,че даже и замръкваха с дни по масите със салати,фасове,бутилки ,карти и табли.Баща ми беше най-красноречивия пример,носеха се легенди за него из градчето ни.Колко държал,късде кой бил надпил и останал последен на масата.Колкото и тогава смътно да не съм разбирал за какво става въпрос,колкото и да съм опитвал и да ми е гадило и да съм си казвал ,че алкохола е гаден и не ми харесва ,с годините примера на големите пиячи,пък по-късно на приятелите и компаниите ме зарази.Исках да започна направо от кладенеца,от началото на този огромен проблем.А той е обстановката около теб.Колкото и на повечето да не им се вярва,но аз съм бил неведнъж свидетел на това как външни хора се заселваха,идваха по една или друга причина в градчето ни и как мъжа примерен и трезвен като сълзица,само след няколко години работите между него и половинката му,отиваха към развод.Така че СРЕДАТА и ПРИМЕРА ЗА ПОДРАЖАНИЕ играят огромна роля в една детска психика.Когато си на 16,17 години целият ти свят е идеали и въздушни кули.Като се сетя какъв идеалист бях навремето и ми се ще да си ударя поне няколко шамара.Обаче всяко едно нещо и дошло за да ни научи на нещо друго.Това осъзнах едва преди няколко години.Та и аз ми беше гадно пиенето,ама както казват по нашия край,трябва да усвоиш майсторлъка на пиенето с времето.И аз така го усвоих спрямо алкохолния бащин ген,че просто след време започнах да го засенчвам баща ми.И се роди лафа,че крушата не пада по- далеч от корена.Но за тези няколко бирички,няколко стграмки ми е думата.Аз лично сега не намирам ама ИЗОБЩО за нормално когато съм бил на 5.6 години да ми даваха по някой гълток анасонлийка да засуча мустака,да замириша на мъж.Въобще и комшии,и баща ми,и по-големите все като зевзеци ми даваха да позасуча мустака,пии пии ми викахам,тя баба ти няма да разбере.Тия подстрекателства,след време отключиха УРАГАН направо от алкохолна страст.Имаше гидини в които живеех за да пия.Радвам се че не стигнах все пак до момента в който щях да ПИЯ ЗА ДА ЖИВЕЯ.Баща ми стигна до този момент.По-късно дойде хеви метъла,тайфите,купоните и куфеенета по дискотеките.Цяла една младост я изкарах по масите с чашка във ръка.Просто друго не съм виждал през младостта си,освен компании,чаши и цял град от пияници(най-вече мъжете).Бзикат се по нашия край за някои които сутрин рано с кафето преди работа вкарват по някоя ракиика или коняче,че щом черковата е била в 8 часа,значи е време за КАЛУГЕРСКО КАФЕ

.То аз не помня и един трезвен поп да сме имали.Въобще поквара и алкохол отвсякъде.Само се благодаря на бог че израстнах в малък град,в провинцията,защото по това същото време на 90те със сигурност наборите ми пък и познатите ми в София,Пловдив и въобще големите градове,са били на диазепами,треви и кодеини.Вече в бг алкохола не е на мода,наркотиците са.Ако имахме достъп тогава,щяхме със сигурност да продрусаме повечето от нашата тогавашна компания.Та има един позитивен факт.Изолиранността на малкия град и провинцията ни спаси.С времето обаче усещах,че пия повече от другите,че започва да ми се пие и сам,ей така за настроението,да подтисна нещо,да се ПОЧУСТВУВАМ ЧОВЕК ,защото като че ли освен алкохола друго нямах.Ни семейството ни беше наред с баща алкохолик по кръчмите,ни пък нещо вървеше изобщо като хората,нито ми се учеше,нито ми се работеше тогава,бях едно погубено и загубено дете вследствие на липсата на семейство и възпитание.Баща ми не живееше у нас дефакто,като във вица едно време живеех срещу затвора,сега живея срещу нас,само където вместо в затвора той живееще в кръчмата.Чувствувах че света е едно гадно място където всичко става насила,само заради фалшивите ценности като семейство,общество и пр...че всичко е като само за пред хората.А вътре пълен батак.И сега години по-късно нещата са горе долу същите в този малък градец където алкохола е на 1 място.Може зимнина да няма,ама джибрите са задължителни и пари за захар трябва да има,да пусне поне 60,70 литра казана.Та ако ти се притесняваш от няколко чашки както мен навремето,по-добре е да се ПРИТЕСНЯВАШ докато не е станало късно.Дано да не израствапш и ти сега в подобна алкохолна среда.Защото докато дойде време да се усетиш,вече ще си яко в джаза и ще си за смях на повечето.Винаги ме е дразнило страшно много това когато хора които пият и се оливат периодически,същите тези хора да се подиграват и гаврят с алкохолици и пияни.Но господ си знае работата.Хората сме склонни да търсим само чуждите трески в очите,собственните си чепати огромни греди не виждаме,защото пуърво нашите трябва да извадим.Та ако чустваш че имаш проблем ,по-добре работи по проблема.Не слушай и вярвай на приятелите ти които се пишат за такива,че проблем нямаш.И на мен всички така ми разправяха,че съм се издухал,че си вкарвам филми в главата,че какво монах ли искаш да ставаш...Слушай сърцето си.То винаги отсъжда вярно.Ако мога да се върна в времето когато бях отявлен пияч,бих послушал сърцето си тревогите си тогава че имам проблем.Защото хората обикновенно ни правят лоша услуга.Като ни утешават че трябва да сме със стадото,че нищо ни няма,че виж ти не си от тези долните алкохолици които се влачат и падат по улиците,имаш семейство,имаш работа,имаш акъл,интелект...не ти не си.Да ама щях да съм.И едно огромно БЛАГОДАРЯ на съпругата ми че ме изтрая толкова години,че ме измъкна от тази отровна среда,пък и държава,и сега като правя равносметката виждам че въпреки безбройните мои грешки и издънки,всичко е било за добро.Усещането да се будя сутрин свеж,трезвен и с бистра мисъл не мога да го заменя с нищо.Дерзай и направи каквото трябва,и ще стане което е истински правилно.Можеш без алкохол,всички можем.Щом аз който бях толкоз безволев и милион пъти съм се дънил и напивал и пропушвал,щом аз успях да съм ефективен трезвенник и нешушач,значи и вие можете.Не всичко е само воля,иска се да умреш вътрешно за алкохола и миналото си.Нека тези дни на алкохол си останат в миналото.Вчера четох в книга на ОШО ,че само когато стария аз уме,може да дойде новия.Това важи и за мен и за всички с алкохолизъм.Трябва да умре стария алкохолен аз,стария шаблон,и сега наистина се чувствувам нов,по нов начин,един прероден човек,както когато бях дете,по детски невинен.Макар и да съм бил голям грешник.Дълъг пост стана,но се надявам да съм ти дал някои отговори които си търсила.

.....and the grass grows by itself-Basho


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.