Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема здравейтенови  
Автор Чуденка (минаващ)
Публикувано08.11.11 12:40



Уважаеми борещи се с алкохолната зависимост.
Приятелят ми е алкохолик или пияница , не мога да го квалифицирам. След като му се молих да спре да се налива, заплашвах го с раздяла, и знаете как е , 100 пъти се зарича , че няма да лизне, изкарва две три седмици и пак се почва с по едноседмичен запой, скрива се и лъже най-безцеремонно , че не е пил. Така или иначе накрая всичко мина предела си и аз се махнах. Минаха месеци и той сега опитва да се съберем като пак се кълне, че не пие и изобщо цялата ситуация е много тежка за мен, защото изпитвам огромна жал и се чудя какво да правя , защото ако осъзнае, че нищо няма да се случи между нас , пак ще се заналива



Тема Re: здравейте [re: Чуденка]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано08.11.11 18:57



.........
...........Минаха месеци и той сега опитва да се съберем като пак се кълне, че не пие и изобщо цялата ситуация е много тежка за мен, защото изпитвам огромна жал и се чудя какво да правя , защото ако осъзнае, че нищо няма да се случи между нас , пак ще се заналива


И защо ти да носиш отговорност за неговото пиене?


Манипулациите на пиещите са толкова изкусни, че те самите си вярват. Но неговото пиене няма нищо общо с теб, както твоето връщане или невръщане при него не би трябвало да има нещо общо с него. Вие сте две отделни личности, всеки със своя път и задачки в живота. И колкото по-скоро осъзнаеш, че имаш да живееш своя живот, а не неговия, толкова по-скоро ще го живееш. И няма да съжаляваш после, че си живяла нечий чужд.
Успех каквото и да решиш.

П.П. За да не ми е съвсем голословно обяснението, опитай да почетеш мъничко тук:
Доколкото знам, в случай че не си от София или Варна, има и скайп сбирки на Ал-анон, които са помогнали на много хора.

Усмихни се, има изход.

Редактирано от girasol* на 08.11.11 19:05.



Тема Re: здравейтенови [re: girasol*]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано09.11.11 09:07



Права е жената над мен за казаното.Защото мъжа който описваш в поста си все едно че съм аз преди време.Много години ми трябваха да разбера че съм алкохолик и да започна вече успешно да се справям с проблема си.Заведи го на АА.Нека посещава сбирките едно известно време.Според мен това би трябвало да е ултиматумът ти.Или да започне сам да да вярва че има проблем,или ти да го напуснеш.Незнам но не виждам той да има много останали незагубени неща.Но това си зависи от него.Аз сам пожелах да отида още през 90те на сирка на АА.С времето се влошиха нещата и да си признем алкохолиците,така ни е по-удобно,да пием и другите да са ни виновни.Аз вече се опитвам да си понасям вината за всичко и да се уча от грепките си.Ако той смята че няма проблем и не иска и да чуе за АА,значи нямаш много шансове.Ако е корава глава,остави го да си я разбие в стената на собственните си заблуди.И пиши как върви,има ли някакъв напредък изобщо.



.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: здравейтенови [re: finntroll73]  
Автор Чyдeнka (минаващ)
Публикувано09.11.11 13:11



ами аз го напуснах преди месеци и имам нов живот, ама поддържам връзка с него и се чувствам като предател, не смея да му призная за новия си .. живот , защото мисля, че това ще го срине и пак ще се пропие



Тема Re: здравейтенови [re: Чуденка]  
Автор Mila06 (непознат)
Публикувано09.11.11 13:14



Здравей!



Преди 9 месеца, почина моят приятел - алкохолик. Ако пренебрегна обстоятелството, че беше алкохолик, това беше единственият мъж, който ме е усещал най-вярно и ми е давал точно това, от което винаги съм имала нужда и потребност. Затова и не съжалявам, че останах с него до края.

Но си давам сметка, че алкохолизмът е непобедим, ако самият алкохолик не положи необходимите усилия и за съжаление дори и близките му, които най-много го обичат, не могат да му помогнат и да свършат неговата работа, вместо него.

Казваш, че огромната ти жал към него, те кара да се чувстваш объркана, а вероятно и отговорна за ситуацията. Ако ми е позволено да кажа, това е най-големият капан и за теб, и за него, т.е. за близките и за самият алкохолик. Ако това не е истинска обич или любов, а само жал, тя никога няма да е достатъчна да се изправиш и да понесеш всичко, през което ще ти се наложи да минеш заради него и с него. Прецени чувствата си и ако нямаш любов или обич към този човек, няма смисъл да лъжеш и него,и себе си. Никой няма да спечели от това.

Остави го и си продължи живота, както ти го разбираш и с някой, който повече би ти импонирал и непременно да няма проблеми с алкохола. Говори с приятеля си, когато е трезвен и му посочи като изход АА. Ако иска, да се възползва. Но това, той трябва да реши сам. А ти, ако нямаш искрени чувства, не прави грешка да оставаш при него от жал, независимо от неговото решение.

Искрено съжалявам, ако звуча жестоко в ушите на хората с алкохолен проблем тук. Нямам нищо лично към никого и смятам ще разберете правилно, какво имам пред вид.



Тема Re: здравейтенови [re: Mila06]  
Автор Чyдeнka (минаващ)
Публикувано09.11.11 14:08



съжалявам за приятеля ти, много ,много , от черен дроб ли почина ? ако да, какви симтоми имаше на болен черен дроб, защото пише, че черния дроб не боли , а само страда и когато е тежко увреден и прояви симптоми е вече късно за лечение



Тема Re: здравейтенови [re: Mila06]  
Автор maharadjata1 (непознат)
Публикувано09.11.11 14:21



Искрено съжалявам, ако звуча жестоко в ушите на хората с алкохолен проблем тук. Нямам нищо лично към никого и смятам ще разберете правилно, какво имам пред вид.


Не звучиш жестоко въобще,права си за всичко,ако само от съжаление стоиш при човек с проблем като нашия,като единствената цел е да не те яде собствената съвест,че си го изоставил просто няма смисъл.И ако наистина това момиче иска да му помогне то по добре е да го остави по възможно най бързия начин,и предварително му каже за 2 милиона трезви алкохолици които има в момента,но трезви с помощта на АА.Тези хора не само не пият алкохол ,но се чустват и прекрасно без този свой стимулант и успокоително,сигурно ще му прозвучи невероятно,изумително,че той ще може да наслаждава на живота без помощта на алкохола,и дори може и да не чуе какво му се казва,но трябва по някакъв начин да му се грабне вниманието на този човек и да му се повтори няколко пъти ,че това е факт 2 милиона трезви и щастливи алкохолици има в момента,тази информация трябва задължително да се поднесе когато е трезвен и особено когато е в абстиненция,нещо става в този момент и ушите му изведнъж се отпушват и той слуша какво някой друг се опитва да му каже може би запръв път истински се вслушва в живота си.
Не бива да се обвинява този човек,за това в което се е превърнал,той е просто един болен човек,с обвинения и натяквания само, нищо не се постига.
Единственият поне за момента ефикасен начин за спасение се оказва АА поне това сочат фактите.



Тема Re: здравейтенови [re: Чyдeнka]  
Автор Mila06 (непознат)
Публикувано10.11.11 11:18



Благодаря за съпричастието!

Той почина от мозъчен инсулт, като непосредствената причина беше едновременното поемане на лекарства и алкохол. А черният дроб, стомахът, хранопроводът, кръвно налягане си бяха увредени. Но често преди, при пълно спиране на алкохола, вътрешните органи постепенно са възстановявали нормалните си показатели.

И тук съм чела, че алкохолоци, които са спирали пиенето за продължителни периоди напълно задоволително са възстановявали здравето си - вкл. черния дроб и други заболявания.



Тема Re: здравейтенови [re: Mila06]  
Автор Чyдeнka (минаващ)
Публикувано10.11.11 11:37



и какви лекарства извинявай , че човъркам, интересно ми е комбинацията на кои лекарства с алкохола е причинила това :((



Тема Re: здравейтенови [re: Чyдeнka]  
Автор Mila06 (непознат)
Публикувано10.11.11 12:01



Той беше фармацевт, научен сътрудник и сам си пиеше лекарствата. Изглежда имаше и лекарствена зависимост. Ние, близките му, не знаехме. Той си беше спецът по лекарствата. Винаги лекуваше и нас. Отлично познаваше състоянието си. Интелигентен мъж, интересен, ерудиран, умен, блестящ учен, но не можа да се пребори с алкохола.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.