Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Защо не виждам?  
Автор goro.66 (непознат)
Публикувано01.11.11 00:14



На мен ми се говори ,аз не виждам за какво става на въпрос.Що така -незнам.
Преди известно време ,като потърсих помощ ,хората от АА ми казаха -трябва да ходиш на сбирки.Еееееее сега -какви сбирки бе,ми там ,ако някой познат ме види,нали ще се изложа.Не се излагам като се напивам и залитам по улиците,като падам пред входа ,като се карам с хората,като не мога да си спомня какви съм ги вършил вчера,ама ще се изложа ,ако отида на сбирка.Някой може да ме види.
Отидох на сбирка.Не ме изяде никой.И никой познат не ме видя.А и да ме беше видял -голяма работа ,щом е там и той има същия проблем. А пък там аз открих един нов свят за мен.
Но ,докато не отидох нямаше как да го видя това.
И ми бе казано от какво вероятно съм болен ,като бях оставен сам да преценя ,дали е така.И ,ако е така ми бе казано какво ми е лекарството.И ,че
е ефикасно.Да ,ама аз продължавам да не виждам.И да се съмнявам.Щото съм киорав.--Я-ама сега няма да ми говорите за Бог.,ама каква е сега тая програма,ама с приказки ли ще ме лекувате ,ама да не сте секта?
Обаче няколко месеца преди това бях на лекар.Той ми постави диагноза -аз нито го питах ,дали има диплома за лекар,дали не е някое менте,дали си разбира от професията ,а на бегом си купих лекарствата и си ги пиех така ,както ми ги бе предписал.Ама в АА си позволявам да се съмнявам.И то за нещо ,което знам ,че ми е проблем от мноого години.Да не кажа откакто съм се родил.
После ми се казва ,че трябва и да пиша.До спонсора -анализи.Дааа бе-аз нямам какво да чистя ,няма какво да анализирам.В мен няма гневове,завист ,злоба-аз съм чист като планинско поточе.Защо да пиша?
Ми като съм толкова чист,защо стигнах дотук?
И това не виждам.Май верно съм киорав.
Неее,мързелив съъъм.ТОВА Е ИСТИНАТА.
Подсъзнателно усещам ,че ако се призная за болен ще трябва и да се лекувам.А за да се лекувам ,ще ми се наложи да положа усилия.
А мразя да полагам усилия.Затова ми е по-лесно да мрънкам и да питам -кви сте вие, да се въртя в омагиосан кръг и да се оплаквам,че за мен спасение няма.И да си пия.
Та май някой неща ги виждам,но не съм достатъчно честен със себе си.
Спасение има-доказали са го хиляди членове на АА по света.



Тема Re: Защо не виждам?нови [re: goro.66]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано01.11.11 07:46



Браво на теб

я виж колко много си видял. Това е пътя и аз го вървя така.

Относно мързела. Аз също се оказа че съм мързелива. Все по лекото да го карам. Но докато го видя се лутах. Да, нечестността ме мъчи и върти. И гордостта пък не ми дава да си призная. Една цяла седмица се оправдавах, че имам много работа, а то се оказа, че съм мърчелива да я свърша.

Продължавай все така. На мен много ми помага.



Тема Ми щот съм кьорав...или луд?нови [re: goro.66]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано03.11.11 08:58



Преди време когато си пиех все още "нормално" и въобще не смятах,че имам проблеми с алкохола,а че живота по принцип е скапан,често си търсех "жена,която да ме разбира" и разбира се като един нормален редови алкохолик си намирах все някоя "която да ме разбира".Това продължи доста време дотогава,докато вече не само на можех да сваля която и да е жена,не само че не можех да си намеря "оная работа" след и по време на запоя,но наистина имаше съвсем Реална опасност при някакъв "случаен инцидент,свързан с пиене" да бъда неприятно изненадан там,където по принцип за мъжа е доста меко казано-неприятно....


Както и да е-в последните години на зверско пиянство,когато влезех в запой вече нищо друго не ме интересуваше освен това-да имам достатъчно алкохол "Само за днес",а утрето когато дойдеше тогава отново си намислях всякакви възможни варианти така,че "Само за днес" да оживея пиейки на умиране.
Имах Шанса да получа посланието на Анонимни Алкохолици и да започна ден по ден да действам по тази простичка програма "Само за днес" ,но с тая разлика,че сега не смятам как да оцелея пиейки,а се радвам на живота си в Трезвеност и оживявам като споделям това,което правя с мои събратя-алкохолици.В АА обаче се оказа,че самото ми спиране не пиенето по никакъв начин не ми решава проблемите в живота,който е станал напълно неуправляем във всяко отношение,а се наложи с действията по тази програма с помощта на Сила-по-Висша от мен да променя себе си,за да живея без нуждата от алкохол и всякакви хапове-променящи съзнанието.Дотук добре-няма нищо страшно и учейки се от спонсора си по тази програма, и от опита на другите свои събратя и сестри-алкохолици,нещата взеха да се променят бавно,но постоянно.
Това обаче,което ми създаваше проблеми(а явно и на други алкохолици) бе свързано точно с предишното ми отношение към жените и секса.Като се погледне отстрани няма нищо страшно или нередно в това човек(пък бил той и алкохолик) да си прави секс ,пък дори и с когото си иска,но при положение,че програмата на АА е път към Духовно израстване,то май е не-много допустимо да се хвърлям на която и да е,пък било то да имам пълното основание да го направя.Още по-лошото обаче е когато нищо друго не правя освен това да не пия,е да се засиля да "предавам посланието на АА на новички мои сестрички-алкохолички"...
Като замисъл е наистина много,ама много "чисто и изпълнено с алтруизъм",но погледнато честно отстрани,става ясно за какво иде дума в тая помощ.
Тъй като съм болен от една съвсем "простичка" душевна,умствена и физическа болест алкохолизъм,при положение,че не правейки нищо за своето възстановяне от нея,при положение,че поне "знам за какво става дума",ако тръгна да помагам на някоя болна женичка би следвало да се получат някои също простички неща.
Първото,което ми идва сега наум е това,което е споделено в книжката "Анонимни Алкохолици":

"Очевидно вие не бихте могли да предавате на другите това,което самите вие не притежавате" - гл.11 от книгата-"Един поглед в бъдещето".

Тъй като работя по тази книга,в която се намира програмата за възстановяване,съм напълно склонен да вярвам виждайки резултатите върху себе си.Тъй като виждам резултатите върху хората,с които сме заедно по пътя на това възстановяване(не "НЕПИЕНЕ"),още повече се потвърждава тази простички истина-че програмата работи.
Това,което става относно предаването на "посланието" на други наши сестрици е толкова "хуманно" и "принципно",колкото да отида в едно детско болнично заведение,да тръгна да се свалям с болните малки момиченца,да си размахвам оная работа наляво и надясно,като в същото това време съм съвсем спокоен,че "имам свобода на действие и нищо там не е задължително"............
Имайки в предвид,че за мен,а и за още милиони трезви алкохолици по света Анонимни Алкохолици е единствената болница,където лечението ми осигурява живот ден по ден,като член на това Братство аз трябва да се старая да прилагам тези принципи във всичките си дела.Тъй като аз мога да се вкарвам всякакви "принципи" в откачената си тиква,то затова имам нужда да сверявам часовника си с хора,които са "малко по-напред" в тази програма,а когато някой тръгне да си размахва "достойнството" в "детското,женско отделение",мога само да се моля за него колкото и когато мога.
Във връзка с това се сещам какво пише в една "малка,синя книжка":

"Как, питат те, "такава тълпа от анархисти може въобще да функционира? Как е възможно те да поставят на първо място общото благополучие? Какво, за Бога, ги държи заедно?"
Тези, които гледат по-внимателно, скоро откриват ключа към този странен парадокс. Всеки член на АА трябва да се придържа към принципите на възстановяване. Животът му всъщност зависи от спазването на определени духовни принципи. Ако се отклони прекалено много от тях, наказанието идва незабавно и сигурно; разболява се и умира."...

Традиция Първа от Дванадесетте Традиции на Анонимни Алкохолици.

Благодарен съм,че поне засега все още не ми е дошла "дълбоко благородната идея" да помагам на сестрици-алкохолици посредством "директно предаване" на посланието,а се задоволявам с това да ги приемам като свои болни близки,на които живота им виси на косъм и имат нужда не от "семейна идилия с луд алкохолик",не от "животински и неповторим секс",а просто от помощ за да оживеят.......

Благодаря ви,братя и сестри-алкохолици,и ви желая още 24 часа чисти и трезви!



Бъди себе си.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от stefko_aa на 03.11.11 09:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от stefko_aa на 03.11.11 09:12.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.