Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема не мога да спра  
Автор reni2677 (непознат )
Публикувано28.10.11 14:43



мисля че не мога да спра да пия, много ми е трудно, всеки ден ставам с мисълта че днес няма да пия но но не се получава, страх ме е че ще изгубя семейството си а нямям сили да престана, преди години говорихме с pupav но така и не се престраших да се срещна с него. Трябва да си поговоря с някогоно не искам да описвам живота си в интернет.
Много ми е трудно, всеки ден като пия малко и започвам да плача че не съм успяла да не пия и от там започва многото, дали водка, дали бира дали вино и т.н. В момента отново плача, имам две страхотни момчета и съпруг който наистина иска да ми помогне, не знае как, проблема е че аз ............. искам но не мога да си представя че никога няма да пия, знам че не мога да пия като други хора, знам също, че и не трябва да пия, от това страт децата ми и съпругът ми, но нямям идея как да го направя

Редактирано от reni2677 на 28.10.11 15:02.



Тема Re: не мога да спранови [re: reni2677]  
Автор иван (новак)
Публикувано28.10.11 16:20



Здравей рени,ти имаш проблем като много от нас.Объркана си,изпитваш вина за това,че пиеш всекидневно.Познато ми е това чувство,всяка заран се заричах,че повече няма....Тук ме знаят като човека започващ от 1-ви или от понеделник

.Ще ти кажа аз как се боря,не знам дали си видяла темата ми.Та спрях изведнъж,10 дни не съм пил.Честно да си кажа се уплаших за здравето си най-вече.Виждам,че не си представяш живота без пиене въобще.И аз съм така,но засега съм оставил това на заден план,просто съм спрял и това е,докога кой знае.Нямаш идея как да спреш...еми опитай като мен просто да спреш.И аз мислех,че ще пукна на другия ден,но не стана.Ти имаш един страшен коз-съпруга ти те подкрепя.Това е много важно,при мен и непиещ още не ми вярват.Така че възползвай се от подкрепата му.Но без твоето голямо желание и воля,знаеш няма да стане.Ще завърша с това,че едва ли съм някакъв герой с постигнатото,но на сегашния етап съм доволен от себе си,дано дойдат и по-добри дни:)



Тема Re: не мога да спранови [re: reni2677]  
Автор July_mf ()
Публикувано28.10.11 16:32



Здравей reni2677
Поздравления за куража, да споделиш тези неща тук с нас и да потърсиш помощ в отчаянието си.
Разбира се, че не е нужно да разказваш целият си живота си в интернет..
Аз също съм майка на две деца и имам съпруг. Преди повече от три години подобно на теб невярвах, че е възможно да не пия и ме беше адски страх от което. Е, невъзможното се оказа възможно. Може би, бих могла да помогна и на теб.
Имейлът ми е:


Скрайпът: july_mf - Варна.
Ще де радвам да ме потърсиш.



Тема Re: не мога да спранови [re: reni2677]  
Автор memi2011 (непознат )
Публикувано28.10.11 16:42



Здравей, Рени. Години наред живеех в състоянието, което описваш. Страшно е, зная, но в разказа ти откривам и сигнали, които искрено ме радват. Първо, пишеш, че имаш съпруг, който иска да ти помогне, но не знае как. Второ, сама съзнаваш, че пиенето ти не може да продължава повече. Това ме връща към началото на моя трезв живот. Аз бях ужасена и отчаяна също като теб. Мъжът ми съчувстваше, но вече не издържаше такъв живот. Именно той ме накара да започна да чета за проблема, в който живеехме. Научих, че това е болест, при това много страшна. И е нужна лекарска помощ. Тогава двамата с мъжа ми се обединихме, за да се борим с общия враг, който убиваше любовта и щастието ни. Престанахме да се обвиняваме взаимно. Аз спрях да лъжа; той прие пиенето ми като неизбежен симптом, който ще изчезне, но трябва малко време. Разпитвахме, докато не открихме наистина добър психиатър. Бихме се мъжки с този коварен звяр - алкохола. Тази война дълго време определяше всичко, което правим, живеехме като на фронта - днес оцеляхме, значи денят беше добър. Но си струваше... ето, вече трета година не пия. И животът е хубав. Пиша всичко това, за да осъзнаеш едно - сама няма да се справиш. Никой не е успял досега. Не подценявай изключително силния съюзник, който имаш - семейството ти. Бъди напълно откровена с тях. На този етап това е най-важното за теб - намирането на бойни другари, защото битката няма да е лека. Просто сложи картите на масата и си признай така както го правиш тук, в този форум - не мога да спра. И кажи на мъжа си "Помогни ми!". Двамата вече ще се справите, твърдя го от опит.



Тема Re: не мога да спранови [re: memi2011]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано29.10.11 10:37



Здравей Рени

тази крачка да напишеш тук е ОГРОМНА. Може би не осъзнаваш. колко много ти се е случило като кажеш НЕ МОГА ДА СПРА. Аз си бях измислила такъв ник НЕ МОГА. И наистна не можех. И не знаех как да спра да пия. НО исках и не можех. Това признание пред мен и пред други хора изигра жизненоважна роля при мен. След като потърсих подкрепа във форума се престраших и отидох в Анонимни алкохолици Стара Загора. Мислих 2 седмици преди да отида. Ами ако срещна някой познат, какво ще кажат за мен, аз съм силна, справям се със живота, това е страшно нещо, срам ме е. Но все пак отидох. Днес мога откровено да кажа, че ако не бях осъзнала че е много сериозна болест алкохолизма нямаше да спра и щях да си пропилея живота и да продължа да наранявам близките си. Сега стана така че близките ми имат нужда от помощ и аз съм щастлива че не пия и мога да има я дам.
Моля те да опиташ, аз ти гарантирам, че в Анонимни алкохолици ми дадоха дтуг живот и то хубав.
Пожелавам ти да вземеш това решение и за себе си, защото на мен много ми помогна. И най важното е че продължавам да получавам и давам подкрепа на хора като мен. Това ме прави зякакси много щастлива, а и имам нужда от това, за да не пия.
Повярвай ми при мен беше също така ИМАХ ВСИЧКО заради което си заслужава да се живее, но пиех. Сега ИМАМ ТРЕЗВОСТ, което ми дава сили да живея и ТРУДНИТЕ И ХУБАВИТЕ МОМЕНТИ. Защото трезвостта е предпоставка при мен като алкохоличка да живея така, че да кажа ЗАСЛУЖАВА СИ ТОЯ ЖИВОТ ДА СЕ ЖИВЕЕ.



Тема Re: не мога да спранови [re: petrus]  
Автор reni2677 (непознат )
Публикувано29.10.11 15:53



Здравейте, днес все още не съм пила, но ми е адски трудно - много съм нервна, абсолютно всичко ме дразни и нямам настроение за нищо. Идва ми да крещя или пък съм като в някакава депресия, не мога да се понасям. Преди малко съпругът ми излезе с децата и първата ми мисъл беше да прескоча до магазина поне само за една бира, но все още се държа да не го направя. Всеки ден когато пия ми идва желание да върша всичко с удоволствие, да се усмихвам и да не обръщам внимание когато децата ме ядосват, а днес просто всичко ме побърква.

Редактирано от reni2677 на 29.10.11 15:54.



Тема Re: не мога да спранови [re: reni2677]  
Автор July_mf ()
Публикувано29.10.11 16:48



Аз след малко отивам на сбирка.
Има ли сбирки при теб? Иди. Ако не ти помогне, със сигурност няма да ти навреди.
Може да ти помогне и за това, да отложиш с две часа пиенето и след сбирка да мислиш, да пиеш ли или не. Днес.


До скоро!



Тема Re: не мога да спранови [re: reni2677]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано29.10.11 16:54



Мила Рени

аз бях така. Само алкохола ми даваше увереност и спокойтвие. Но много бързо започна да ми и пречи. Напивах се и бях в еуфория а наоколо имах недоволни физиономии. Мислех че без алкохол няма да мога да бъда забавна в компания, че всичко ще ме дразни. Но не можех и да пия, след като пиех една чаша не можех да спра. И така ставаха бутилка, две, три. Стигах до бели петна и до обиди в семейството си. На сутринта се заклевах,че повече няма да пия. Но само до вечерта издържах. Много коварна болест е алкохолизма. Дава ти фалшиво усещане за свобода, а си в лапите му а те въри както си иска. Не можех без него.
Сега и аз се учудвам, че не пия и съм добре, за мен това е чудо. Но трябваше да се призная за победена от алкохола, че не мога да продължа живота си така. Защото изхода от тази болест е фатален , смърт или лудница, ако алкохолика не спре да пие. Спирането при мен беше трудно, имах две седмици абстиненция. Помогна ми да пиша много във форума.
Пиши и ти, тук всеки от нас се радва, когато някой споделя и споделящия помага и на нас да останем трезви. Това е истината. Държим се един за друг и така успяваме да не пием.
Пожелавам ти наистина от сърце да намериш пътя. Ние сме тук и те подкрепяме. Пиши, това помага.



Тема Re: не мога да спранови [re: reni2677]  
Автор иван (новак)
Публикувано29.10.11 18:02



Явно всичко е строго индивидуално.Аз в почивните дни почвах от сутрин,инак поне от 2 часа следобед.Треперех,докато глътна първата глътка.А като спрях почти нямах абстиненция.Сега ми се пие,но поносимо.Опитай да издържиш днес,ще видиш утре колко ще си свежа.Стискам палци.



Тема Re: не мога да спранови [re: reni2677]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.11.11 10:31



Ами все едно виждам себе си преди години.Какво да ти кажа,минал съм го това твоето в момента.Има изход обаче.Сега ми казваш,че не виждаш живот без алкохол,самата мисъл те ужасява.Мисля че с цената на върховни мъки го преодолях това чувство.По-скоро с времето започвах да мисля калво съм пропуснал в живота си ,мислейки само за пиене.Вече години откакто не пия,6 месеца откакто спрях и гадните цигари.Напоследък носа ми е в страшно състояние.Тук където съм в Норвегия е много влажно,ако си астматик по-добре се преселвай в южна европа.Всяка сутрин кашляне и каране с мивката по половин час,взе да ми идва в повече.По модела на криенето ми да пия тайно,пушех също тайно.Имаше ли смисъл да подлагам цялото си съзнателно съществуване на едно криене.?Може би като ме четете сега ще кажете тоя е луд,човек на 40 а се крие като малко дете.Едно че ме беше срам от себе си,друго -също и от най-близките ми.С болести съм за които хирурзите навремето ми казваха-цигарите са смърт за теб,спирай ги тотално и от раз.А пиенето по 100грама на нова година.Тогава ги иронизирах,че лекар с торбички под очите и пушеш по кутия на ден ми ги разправя тези неща,хората ми викаха-ТЕ НА ВСЕКИ ТАКА РАЗПРАВЯТ,ГЛЕДАТ ДА ТЕ УПЛАШАТ ДА СПАЗВАШ ДИЕТАТА СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА.Знаеш ли през цялото това време на моя живот,всичко ПРАВИЛНО е било пред очите ми,хората са ми го казвали,колкото и банални да са били тези лекари,били са прави!!Но на мен ми беше по-удобно винаги да бъда опозиция на всичко което можеше да ме спаси от алкохола и цигарите.Дори че бях на лекарства не ме спираше да пия и пуша,дори че ми се появиха хемороиди от пиенето и мешавицата с антиколагуланта,и това не ме спираше,дори че плюех кръв(от венците) сутрин и се давих като куче,пак не ме спираше да пия и пуша,дори че ми се повръщаше на моменти като захапех 1рта бира на гладно в 8.30 сутринта,пак си мислех че е въпрос на време да свикна и да премине гаденето....обаче когато бях на косъм да загубя семейството ,пък и работата на няколко пъти,тогава сякаш някой ми удари плесник.Осъзнах че това е преломната точка.Фантазията ми обрисува за секунди себе си като един пройдоха,изгонен от работа,пияница редяш се за помощи на социалните и тичащ за бира рано сутрин,после си представих какво ще е да нямаш с кой да размениш 2 думи сам между 4 стени,после си представих как евентуално в бясна ярост жена ми щеше да ми дава да виждам детето си 1 път в седмицата,и как опитвайки се безрезултатно да я спечеля за нти път в живота и ще се появи някой който ще ми бъде заместник,и детето му на него ще вика татко

А аз ще съм долният алкохолик-мекотело,който никой няма да уважава,който ще прави купон след купон с хора при които няма да му е мястото,защото до полуда ще бленува за семейството си отново.И ще осъзнава всяка една секунда че изход може би е имало,да не загуби хората които най-много е обичал,но тъпата бутилка и гадния алкохол,са го загробили.Почувствах се че съм на сантиметри от това да стана един жив мъртвец.За който смъртта от алкохолна интоксикация ще е само въпрос на време.Даже в съжалението си докато бяхме в периода ще се развеждаме ли-не ли,ми мина мисълта неведнъж да умра от пиене,да се обеся,или пък да се кача на някой висок покрив като в отчаян опит да се опитам жена ми да не се развежда с мен.Напълно откачени мисли.И без това всички ме мразеха,и шефове и колеги,и в къщи,и познати че ми се смееха тайно зад гърба.Ако имаш същите или подобни мисли,направи като мен.Изтласкай се от дъното на обреченността,и направи това което всъщност знаеш че е правилно.Не прави уговорки че все пак ням а нацяло да се откажеш от алкохола,отиди в АА,и се опитай неистово да запазиш семейството си.Аз лично признавам си ходил съм инцидентно на сбирки,обаче след сума ти скандали,провали и тайно напиване,след като така или иначе бяхме тръгнали да се развеждаме с жена ми и казах.Няма да те моля за нищо повече,просто не пускай молбата за развод,дай ми 1 седмица време.Време в което тръгнах още същия ден на АА,време в което не съм спал от сълзи и мисли пред тоя форум тук и всички препратки към АА клубове и сайтове за зависимости,време в което осъзнах,че с нищо не заслужавам такова насилие над близките си(психично),не заслужавам и аз такъв мазохизъм към самия себе си(все пак съм човешко същество),че не искам наистина истински да бъда същия непризнал проблемите си алкохолик като баща си,че ИСКАМ единственно МИР,ЛЮБОВ И СПОКОЙСТВИЕ в семейството си и живота ни занапред.Не ми вярват на 100пр все още,но така съм си послал.Всеки ден с всичко необходимо се опитвам да оправям малко по малко разбитата картина на нашия живот,та белкен един ден се появи нещо красиво и достойно в нея.Реших че е крайно време като кажа че няма да докосвам алкохол-НАИСТИНА ДА ГО ПРАВЯ.Залъгването си е изцяло за наша сметка.Но страдат и хората около нас,а това вече е недопустимо.Ако можех да върна лентата назад,бих пропменил почти всеки аспект от живота си преди.Най-вече реших че това с алкохола трябва веднъж завинаги да бъде затворена страница.Затварях страници на книги всеки ден един известен период докато се стабилизираха нещата,някак си да си напомням че вече всичко е само спомен и история,нещо което няма как да променя,но мога да се науча да не повтарям за в бъдеще.И тук идва катарзиса.Трябва неистово,нечовешки да се сгромолясаш до твоя си праг на възприятие за колапс,за да можеш да вървиш нагоре.Честно казахо вече мога да дишям и да се раздвам че деня е хубав,без примес на алкохол,цигари и вечното чувство за вина което си създадох заради маменето и криенето.Няма го спектакъла който играех с лъжи,дъвки и бонбонки за обезмирисване,няма го чесновият ми вечен дъх за да убия миризмата на цигари и алкохол.Няма го страха.Най-вече.Че ще бъда посочен с пръст,че съм разкрит.Остана ми приведената стойка,сякаш се ослушвам и крия все още.Процеса е бавен.Трябваше ми и време да се науча спокойно да гледам хората в очите.Преди все гледах да има дистанция заради това че в 11 на обяд смърдях на бъчва.Знаех че те знаят.И това ме убиваше,че тихомълком ми гледаха сеира,и ме обсъждаха зад гърба ми.ЦЯЛО ВЪРХОВНО ЧУДО е че работя,не съм разведен и успях да осъзная най-важното.Това което пише тук на стената в местния АА клуб където ходих преди-Господи дай ми силата да променя това което мога,да се съглася с това че не мога да променя това което не мога,и мъдростта да направя разликата между двете.Това изречение ме промени изцяло.Вече не съм същия човек.Станах доста по-уравновесен.В ситуации в които преди палех на четвърт както се казва,сега дори и да се ядисам понякога,ми минава за минути.Винаги си казвам стреса не си заслужава болката.Всичко минава,всичко се променя.Дори и когато на няколко пъти са ми идвали старите мисли за бира,две -съм си казвал,не си заслужава болката.И срама след това!Дано да съм ти помогнал с тоя пост.Мисля че можеш и имаш сили.Просто си объркана като мен.Не стигай дотам да си на косъм мъжа ти да си хване пътя,или пък да ти е събрал багажа.За мен беше страхотен шок и унижение.Унижавах се всекидневно,но не го осъзнавах докато пиех.Това беше все едно сам да си вкарваш автогол,след автогол.Дерзай,бъди смела и ще успееш.Няма значение средствата,дали АА,дали собственна воля-важен е крайния резултат!!!А ако успешно не пиеш,ще си е заслужавало.Почни да събираш парите които даваш за алкохол или цигари,и си направи ПОДАРЪК.Затова че заслужаваш,заради усилията ти че не пушиш или пиеш.Мже би много тук ще кажат че не съм прав,но и цигарите последно ги спрях от раз-веднъж завинаги,както и алкохола.В моментите в които реших че тези две неща няма да бъдат по-силни от мен никога повече и успешно вече успявам да не пия и пуша.И съм си втълпил в тъпата глава,че пропуша ли-ще пропия,и обратното.Така държа алкохолния аз в шах.За момента работи.Доста други привързанности започнаха,като компютъра,игри и ,филми и музика..ама от тези неща не се умира.И стоя надалеч от бутилката!!!Стой и ти!Само това е пътя.Тоталното въздържание!

.....and the grass grows by itself-Basho


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.