Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сънищата на една алкохоличка  
Автор petrus (непознат )
Публикувано21.10.11 23:08



Откакто спрях да пия започнах да сънувам че пия. Първо започнах да сънувам,че пия и искам да махна действието на алкохола от тялото си. Бях се напатила от него с щуротиите които съм вършила. После че съм пила по невнимание. Сега снощи дори, че си пийваме с една сестра и един събрат и на сутринта си говорим че не е станало нищо.

Явно съзнанието ми работи против мен. Но добре че наяве съм трезва сега. Преди исках реалността ми да е сън след нощ алкохолна, когато не помня какво се е случило.

Нека пия насън, а няве да съм трезва. Все пак съм алкохоличка, не бива да забравям.



Тема Re: Сънищата на една алкохоличканови [re: petrus]  
Автор nekoi ()
Публикувано22.10.11 02:02



Това се случва с много от нас, да не кажа - с всички.

И аз сънувах, че съм пил и се стрясках на сън и започвах да се ядосвам и да се обвинявам защо съм го допуснал. Даже понякога се будех и с облекчение разбирах, че това е сън.
После започнах обаче да сънувам, че съм пил и не се обвинявам за това, а напротив - мисля как другите да не ме усетят, че съм пил.
Тези сънища (да са били 3-4 пъти) ме притесниха малко, защото показваха, че подсъзнанието ми или там където живеят сънищата вече не приема критично факта на пиенето ми.
Ама доста отдавна не съм сънувал, че пия. Всъщност аз рядко си помня сънищата, но тези би трябвало да ги помня.



Тема Re: Сънищата на една алкохоличканови [re: nekoi]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано23.10.11 23:26



Днес прочетох нещо интересно. Преди години е било задължително преди да станеш член на АА да капитулираш пред събратята си с молитва. След това е отпаднало. Аз капитулирах сама в къщи, когато вече не можех да гледам какво си причинявам с алкохола. Това беше моето спасение. Дали трябва да оставяме на Бог капитулацията и колко ще капитулират пред себе си.
За мен капитулацията стана и начин на живот. Сега капитулирам всеки ден и съм силна в нещата които върша. Понякога усещам погледите на хората. Но съм спокойна, знам че нещата са наред, каквото и да се случи и моята задача е сао да продължа. Когато съм човек, който обявява пред себе си своята безпомощност усещам огромна сила отвън. Моята висша сила.
Тази сила се дава даром стига да я поискаш. Но за мен се оказа жизненоважна, а и за околните ми. Силата ми се дава всеки ден след сутрешната капитулация.



Тема Re: Сънищата на една алкохоличканови [re: petrus]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано26.10.11 11:56



И при мен се случва.Сънувам че пия и се крия и се иптвам жена ми да не разбере насън.Сънувам че пуша също откакто спрях и цигарите преди време.Но най-гадния и натрапчив сън който за радост не сънувам напоследък,е /понеже ме уволниха по болест от казармата,и сънувах един и същи сън сравнително доскоро,че идва опративния джип на заставата на която бях ,идва в бг в къщи и ми казват че понеже съм прекарал военните навремето,сега имам да дослужвам още няколко месеца.Даже някой пъти се оказваше в отчета че изобщо не съм служил,и ми казват че имам още година и половина да служа,насън протестирам че вече няма армия и служба,но ми казват че справедливостта трябвало да възтържествува и ме бутат в застава с други като мен,където са прекарали военните.Насън псувам като хамалин всички тъпи шапкари и фуражки,и после пък разбирам че ми остават поне 3,4 године служба.Не мога да ви опиша колко пъти съм падал от леглото,целия съм бил в пот облян,будил съм и жена ми с кряцъци против тъпите шапкари...

радвам се че не сънувам такива неща напоследък.Че си беше станало сериозен проблем.нЕ СЪМ ПРЕКАРАЛ НАИСТИНА ВОЕННИТЕ.УВОЛНИХА МЕ ПО БОЛЕСТ.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Сънищата на една алкохоличканови [re: finntroll73]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано26.10.11 15:31



Аз сънувам по някой път, че съм пила и че карам кола и убивам човек.
Ебава ти се майката, докато дойдеш на себе си сутрин.



Тема Re: Сънищата на една алкохоличканови [re: petrus]  
Автор memi2011 (непознат )
Публикувано28.10.11 17:32



Явно на всички ни се случва. Бях ужасена, когато след една година пълно въздържание от алкохол, се появиха тези сънища. Но психиатърката, която ме консултира, ми го обясни по следния начин. Желанието за алкохол у мнозина алкохолици се предизвиква от липса на определени хормони - ендорфини и по-конкретно серотонин. Алкохолът стимулира производството им. Затова към него най-често се пристрастяват хора с генетичен недостиг на тези вещества. Така. Когато спреш да пиеш и нивото на ендорфините по някаква причина спадне, мозъкът вече знае изпитан и лесен начин да го осигури - чрез алкохол. Затова ти подава сигнали от какво се нуждае; това е образът в съня. На практика имаш нужда от сеторотин. Изобщо не се стряскай, всичко е биохимия. За съжаление хапчета серотонин няма. Но има три начина да бъде стимулирано естественото му производство (изключая алкохола, да пази Господ!) - натурален шоколад, слъчева светлина и спорт. Наблегни на черния шоколадец, ако нямаш време за фитнес, и ще видиш, че сънищата ще изчезнат. Аз именно заради пустите му андорфини се спуквам от спорт - по 3 км плуване всяка сутрин. Иначе ме е страх да не започна да пия пак.



Тема Re: Сънищата на една алкохоличканови [re: memi2011]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано28.10.11 19:27



Преди четири дни се срещнах с доктора,който трябваше да вкара разни течности в тялото ми,което щяха да режат в последствие.Имахме с него кратък,но полезен разговор за това какво да ми слагат и какво не в евентуалната упойка по време на интервенцията.Като си говорихме откровенно с него,аз му заявих съвсем свободно,че съм алкохолик-че завися тотално от алкохола,от всички негови съставки,а също така-и от лекарства променящи съзнанието.Той ми показа на теория колко много "знае" за самата същност на алкохолизма като аз имах в предвид тази непродолима жажда за алкохол,която се поражда от липсата или намаленото количество на разни химии в тялото ми,но...така и не се разбрахме за какво става дума,на мен на края ме стана дори смешно за това,че се опитвах да обясня на някой-пък било то и анестезиолог действието на веществото алкохол върху мен.Стана дума и за конкретните ензими,които няма да споменавам,за действието им върху мен,но така и не се разбрахме за какво става дума и се спрях навреме,напълно убеден,че просто няма смисъл да го убеждавам в каквото и да е,защото той просто "знаеше"...


Колебаех се дали да е с "пълна" или "спинална" упойка,тъй като исках (като един съвсем редовен алкохолик) да изпробвам какво е състоянието при излизане от тази местна анестезия и когато краката ми щяха да са като "чужди"....
Слава Богу-не се наложи доста да я мисля и да си правя експерименти,защото в деня преди операцията стана така,че ми се обади една болест в гърба и тоя вариант с "Пробата" просто отпадна ,като сега съм благодарен за това.
Както и да е-въпреки спартанско-българско-идиотското отношение на болничния пресонал,въпреки доста упоритото от тяхна страна усилие да ме накарат да се чувствам едно голямо Нищо,все пак с Божията помощ и с превъзходната работа на хирурга, нещата минаха доста благоприятно и сега съм си у дома и мога да почета и попиша малко тук в дира,за което също съм благодарен.
Помня преди години когато при едно от поредните дълги спирания се бях заиграл с това да тренирам каквото мога,колкото мога и когато мога,като затова сега също има да съм благодарен,тъй като туй навярно спомогна първо да не умра след дългата последвала поредица от дълги запои през годините,както и добрата ми кондиция преди самата операция.Не забравям обаче дори и за миг,че това ама въобще не го дължа на себе си,колкото и да ми идва в главата на моменти,а на своята Висша Сила,която наричам Бог.
Ако имах само проблеми с веществото Алкохол,то отдавна щях да се оправя,живота ми щеше да се подреди,аз щях да си живея добре,а не да продължавам да се самоубивам съвсем целенасочено,упорито,безотказно,систематично и съвсем без да имам някаква представа защо е така и как мога да изляза от тая Дивотия,тъй като вече не ми се живееше както с алкохол,така и когато спирах да пия. Ужаса,Вината и Безпътието постоянно ме караха още повече да се свивам в себе си,да не търся вече нищо,което би могло да ми помогне след дългите години на напразни опити да се оправя с каквата и да е помощ с алкохолизма и така докато имах Шанса да оживея в Анонимни Алкохолици.
Оная вечер след операцията,болката бе непоносима,по време на престоя имах възможността освен "доброто отношение на персонала",да съм отблизо свидетел на изнасянето на двама умрели от отделението и това събрано накуп ме накара малко да се позамисля за това какво правя и какво би трябвало да правя,ако искам да живея добре Живота си в трезвеност.Това,което ми се случи би трябвало да ми е добър урок по Живот в трезвеност,но най-вече-по работа по програмата на Анонимни Алкохолици,която е простичка,но се убеждавам все повече,че не е толкова лесна,тъй като се изисква на първо място съвсем тотално да се откажа от своето ненормално желание да променям и нагласям всичко така,както на мен ми се иска да бъде и освен това така,както цял живот съм смятал"че е единствения правилен начин" за каквото и да е.Както си лежах в леглото след операцията,ми се обадиха доста мои сестри и братя-алкохолици,с които малко поговорих,малко се пооплакох,а по едно време ми се насълзиха очите,тъй като за пръв път от годни насам видях,че не съм сам и се замислих дала наистина аз мога да бъда като тях-така да обичам,да съм състрадателен,защото почти не помня такова нещо в живота си допреди Анонимни Алкохолици?
Задавайки си тоя въпрос,освен всичко друго съвсем ясно виждах своето безсилие както пред алкохолизма си,който винаги ме е карал да роптая против всеки и всичко,винаги да съм недоволен от всичко и от всички и това е една от проявите на душевната страна на алкохолизма-един огромен Егоизъм и Егоцентризъм,за които досега(поне) няма измислени никакви лекарства.Така,че през всичките си непрестанни,напразни опити да спра да пия и да заживея щастливо,аз винаги се сблъсквах точно с това,че не можех да живея в тоя свят,в който "всички бяха идиоти,никой не ме разбираше,аз съм толкова добричък"и....как няма да пия след като не съм там,където трябва и когато трябва?
Сега "би трябвало да съм благодарен" за абсолютно всичко,което съм,и което имам, и е без никакво значение дали ми харесва нещо или не,но след като то не зависи от мен,жизнено важно е да го приема,а на всичкото отгоре и с благодарност,която е в основата на всяко едно действие както в АА,така и в Живота като цяло.
Дали успявам да го постигна-не зная,но поне с Божията помощ не спирам да се опитвам да го направя и като го правя се надявам и вярвам,че и вярата ми ще укрепва,а също така ще мога да се радвам на всичко в себе си и около мен.
Благодарен съм,че съм жив,трезвен,за програмата на АА,която ми дава сили да живея,за групата в града ни,на докторите,които не веднъж са ме връщали от оня свят и най-вече-на всички вас,които пишете и четете тук и сега,с надеждата,че не съм сам някакъв идиот,който не е като другите,а има и някъде,някой като мен,който би могъл да си каже:"Вярно-аз съм като него,искам това да се случи и на мен".В тоя случай това,през което съм минал и преминавам ден подир ден,настина има смисъл най-вече за самия мен като въпреки преди да съм мислел,че "мисля за себе си",аз всъщност нищо друго не съм правил,освен да се опитвам да живея без да си нямам и на идея как и с чия помощ това може да стане възможно.
Така,че само спирайки алкохола и дрогата,и оставяйки "сух", аз приличам на човек,който е болен от пневмония,който слага капки за нос да не подсмърча,докато в това време истинската Болест-Алкохолизъм го убива бавно и сигурно...

Бъдете здрави,братя и сестри алкохолици,и ви желая още един ден без дрога и алкохол!


П.П.Благодарен съм на хир.екип,който извърши операцията така,че в момента мога да споделя това тук и сега.

Бъди себе си.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.