Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Моля, помогнете ми...нови  
Автор иван (непознат )
Публикувано14.03.11 00:05



Здравейте...чудя се отде да почна...чета форума отдавна,понеже знам,че имам проблем...Та,на 45 съм почти...Малко предистория...допреди 10-12 год. почти не пиех...спортувах си,вдигах тежести и т.н....смятах че пиенето е гадна работа(справка баща ми... сега като се замисля,май той е бил по-добре на моите години...)Та...постепенно почнах....първо по чашка...после 2...После стресова ситуация и ....увеличаване на количеството

Както и да е...в момента положението е следното...пия,наливам се,не мога без пиене...Не знам за кой колко е много,аз за мен ще кажа....връщам се от работа към 1-2 наобед и почвам с твърдо...150гр поне...после с обеда евентуално чаша-две вино или биричка...Тук уточнението, че близките не знаят за твърдото ,просто се крия.... После хапвам...сън 2-3 часа и то си дошло 6-7 часа...Почвам наново с ракията,съчетано с интернет....другата ми страст...с разни други емоционални истории с които се нервя....та вечер количеството е към 250млл поне.Понякой път завършвам с вино или бира.
Не знам как звучи,че в момента съм къркан...но аз знам за проблема ми с алкохола още отначалото...съзнавам го,и искам да се преборя,но чувствам,че сам не мога....Странно ми е като чета,че алкохолиците не си признавали бла бла.......ми тогава аз какъв съм ддз.....От друга страна ме е яд,че познавам хора дето могат да изпият по кило ракия наведнъж,ама после чак другия месец пак...що не мога и аз такаа...
Опитах се да говоря с жената...тя знае само за вечерното ми пиене не ме разбира,мисли че нямам воля...как да и кажа че не става с воля не знам....постоянни проблеми се получават,особено след пиенето ми пообед...а и вечер де.Лошото е ,че работата ми е социално ангажирана и вече чувствам,че няма как да не ми се отрази алкохола и в тази сфера...
Направо се побърквам...моля ви за помощ...
Но да си кажа...сбирки на АА не мога да посещавам,няма наблизо ,а и нещо самата философия ми е чужда(извинете ме членовете:))
Та така...завършвам моя епичен алкохолен разказ хахах,да си кажа честно малко ми олеква,че си признавам това макар и на непознати...искрено се надявам някой да нададе ухо....:) лека вечер ви желая



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор XeлинaМодератор (Усмивка)
Публикувано14.03.11 02:44



Хубавото е, че споделяш вече, Иван, дори само с нас, непознатите, а това е първата стъпка.


Аз не мога да ти помогна, ще ти пишат други хора, които са се справили или кито сега вървят по твоя път.
Може би трябва да опиташ скайп сбирка на група за взаимопомощ, дори само да послушаш.




Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор elica_mg (непознат)
Публикувано14.03.11 11:20



Здравей, иван!
Поздравявам те за куража да споделиш. Важна крачка си направил. На мен ми отне много време да призная пред себе си и пред други хора, че имам проблем с алкохола, че съм алкохолик.
Моного познато ми е това, което си писал. Бях в него години наред. Бях стигнала до там, че не можех повече да живея без алкохол, не можех и с него.
Не мога да ти говоря по принцип-ще споделя това, което помогна на мен. Говоря за сбирките на АА. Истината е, че всеки сам решава как ще опита да се справи с проблема си щом вече е установил и признал, че няма контрол над пиенето си. Оказа се, че аз не мога сама. Бях в такава безизходица и отчаяние, наложи ми се да преодолея предубежденията си и да се абстрахирам от старите си идеи, схващания и философии

. Да опитам да се доверя на хора, които имаха същия проблем, но го решаваха успешно. Едно добро начало е да опиташ да не пиеш само днес, тези 24 часа. Това действа, не е така стряскащо като "цял живот", реално изпълнимо е. И така ден след ден . Натрупва се трезво време, ето аз не пия само днес от две години и нещо Друго полезно нещо за мен беше и продължава да е общуването и споделянето с други алкохолици, непиещи, възстановяващи се. Защото освен, че бяха единствените, които можеха да ме разберат, те ми предлагаха ако имам желание да използвам техния опит, нещо ново, което видях че дава резултат. Освен това контакта с тях ме държи будна, да не забравям че съм алкохолик, да не се подвеждам от лъжливата самоувереност, че видиш ли щом не пия от известно време съм вече ок и мога отвреме на време да си пия безпроблемно по едно. Да не посягам към първата чашка само днес, защото само с една не мога.
Знам колко е трудно в началото. Но не е невъзможно. А с понатрупване на трезво време става все по-лесно, повярвай.
Стискам ти палци! И пиши, ако имаш желание как върви при теб и как се справяш.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор Mila06 (непознат)
Публикувано15.03.11 11:42



Здравей!

Не ми е работа да давам съвети или да се правя на компетентна. От друга страна, това, че преди месец почина приятелят ми, след неравна битка с алкохола ми се струва ми дава някакво основание да ти отправя предупреждение....

Той беше на близка до твоята възраст, беше наясно с проблема си като фармацевт и медик, знаеше всичко или почти всичко за алкохола, беше изпробвал какво ли не...

и също като теб някак не му допадаха "Анонимните алкохолици"... и на мен много не ми допадат някои техни постановки, но ако това е единствения реално осъществим, достъпен и ефективен начин, не виждам какво още трябва да се случи, за да стигнеш до извода, че каквито и съмнения да имаш, ако това ще е единственото останало нещо, което може да помогне, какво чакаш още...

Може да си мислиш, че имаш още време да се почудиш, какво да правиш или предприемеш... или пък жена ти да се убеди в проблема, но лично аз смятам, че нямаш никакво време... мислех си, че имаме време и с приятеля ми да се справим заедно, но както виждаш, смъртта ни опроверга... при това той нямаше уж много от типичните заболявания на алкохолнозависимите...

Съжалявам, ако звуча категорично, но мисля, че имам сериозно основание.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: Mila06]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.03.11 11:59



също като теб някак не му допадаха "Анонимните алкохолици"... и на мен много не ми допадат някои техни постановки, но ако това е единствения реално осъществим, достъпен и ефективен начин, не виждам какво още трябва да се случи, за да стигнеш до извода, че каквито и съмнения да имаш, ако това ще е единственото останало нещо, което може да помогне, какво чакаш още...

Всички постановки на Анонимни алкохолици са само пожелателни. В АА няма нищо задължителто. Дори и някой да твърди, че го прави, аз съм сигурен, че никой в АА не изпълнява на 100% постановките на програмата 12 стъпки. И въпреки това тя спасява много хора.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано15.03.11 12:04



Здравей, Иване.
Аз съм алкохолик с над 20-годишен стаж. На твоята възръст съм и не пия изобщо от 4 г.
Минала съм през всичко, за което пишеш, включително и през съвместната системна злоупотреба с алкохол и интернет, и "други емоционални истории" както деликатно ги наричаш.
Аз се спасих благодарение на Анонимни алкохолици. Изобщо не желая да те агитирам, но все ми се струва, че за да кажеш не ми допада еди какво си трябва просто да си го видял това еди какво си.
Разбирам, че нямаш сбирка в населеното си място. Виж списъка в горните теми с местата и часовете на сбирките и ако нито една от тях не ти е удобна виж списъка със скайп-сбирките.
Поне веднъж опитай жива сбирка. Пък после реши.
И на мен ми се струваше глупаво да се влача по някакви сбирки - още повече че към 19 ч вече бях така насвасена, че изобщо ми беше трудно да се движа- да се излагам пред някакви непознати, да им говоря как повръщам и какви глупости върша...Това не беше по вкуса ми.
И тогава тук ми казаха - ела поне веднъж. Ако не ти хареса насила никой няма да те кара да ходиш. Ние казваме - нека на първата сбирка те заведат краката, главата после сама ще дойде.
albizar@abv.bg



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: Xapakиpи]  
Автор иван (непознат )
Публикувано15.03.11 14:00



Здравейте,прегледах списъка със сбирките,но няма около мен,а и честно да си кажа страхувам се от мисълта,че ако отида някъде бих засякъл някой познат,което ме смущава.Може да опитам в скайп сбирките,но не знам...може би.
Инак откато пуснах темата работите са все същите...даже сега пишейки,си глътвам по малко...Като за начало,мисля да опитам да намаля количествата обед и вечер...Сега се сещам как миналото лято спрях за две седмици напълно и колко добре се чувствах още на първата сутрин.... :)Много яко беше,ама за съжаление пак почнах.Интересното беше тогава,че не изпитвах нужда дори от бира...но беше само 2 седмици.Как може да се обясни това?Спрях и просто не ми се пиеше,спортувах си е се чувствах много приятно и не ми беше даже нервно...
Имам още един въпрос ако може...значи аз по принцип знам,че зависимите с течение на времето ги хваща все по-бързо и от все по-малко количество,поне така знам.При мен с плавното увеличаване на количеството сякаш е обратното...даже наобед пия без никакво мезе.
Само да вметна,че не се напивам никога до безпаметност,знам си мярката горе-долу и спирам като взема да я минавам...Подозирам,че ако не спра навреме мога да изпия още същото количество та и повече без проблем,но засега имам волята да спра.
Та така,малко объркано стана,дано някой е разбрал нещо си ;)Хайде чао засега и трезви дни ви желая.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (непознат )
Публикувано15.03.11 23:47



Едно леко уточнение....не се казвам Иван...но нали колкото е да е....в нета се надяваме на малко анонимност

Та...и в тоя момент продължавам с мойта алкохолна активност за съжаление.. Уффф....много ме е яд ....Щеше ми се форума да е по-активен ама...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор cerveznik (непознат )
Публикувано16.03.11 02:20



Ето и една "лека" обява от вестник Диалог, отпреди 30-тина години, изнамерена от един професор и публикувана - "Мога да преподавам уроци по английски, френски и немски, но не искам". Та...ти какво всъщност пледираш?!? Да ти е популярно пиянството или да го махнеш?



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор onehuman (addicted)
Публикувано16.03.11 03:06



Според мен е добре първо да прецениш какви вреди ти нанася алкохола. Ако си решил да намаляваш дозите опитай. Пробвай да си спестиш обедната ракия като начало. Аз не можах, без едно можех само с едно - никога, в крайна сметка реших, че няма смисъл да правя експерименти с това колко малко мога да изпия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.