Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:09 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Алкохолизъм или житейски проблеми ??нови  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано16.10.11 13:42



Много е важно, според мен, да се разграничи и да се види ясно, кое е първичното, няма да пиша за яйцето и кокошката, където спорът е философски и не води до никъде, напротив, за алкохолизмът като болест, и за житейските проблеми, та кое е първичното, алкохолизмът в мен, или житейските проблеми, които са ме завели до алкохола ?

За мен въпросът е ясен, аз доста се потрудих да напиша и да видя какво съм насътворила в живота си, доста се разрових, не е лесно, понякога даже много мирише, и много боли душата, обаче го направих, та, за мен е ясно кое е първичното, при мен де, при мен алкохилизмът е първичен и после идват съвсем по реда си и съвсем очаквано житейските проблеми.

Обаче някой може да си помисли, че ако не е болен от алкохолизъм, няма житейски проблеми, и това трябва да го изясня, винаги има житейски проблеми, винаги има, но никой, който не е алкохолик, не си решава житейските проблеми, като се налива с алкохол и чака да падне нещо от небето, и да се разрешат на мига всичките житейски проблеми.

Та, алкохолизмът води до ново появяващи се житейски проблеми, наред с тривиалните, и става в един момент невъзможно да се живее, защото например аз исках да живея като другите хора, да бъда като другите хора, да имам това, което имат другите хора, и при тях се получава.
Опитах, но при мен не се получи, защото се появиха проблеми, които не съм очаквала, неноррмални проблеми, проблеми, свързани със страхове, напрежения, нерви, ужаси, паники, които поискаха лекарства, поискаха алкохол, поискаха отделяне от хората, поискаха да се държа неадекватно, поискаха да се оттегля ог житейската сцена.

Днес, съм много благодарна, че мога да стана и да изляза навън, не се страхувам, мога да сготвя в къщи, мога да се погрижа засебе си, мога да си оправя къщата, мога да се грижа за цветята, мога да говоря с хора по телефона, това са неща, които преди не можех да ги направя в неделя, и затова, искам да напиша, че това е възможно, на хилядите, е не знам дали са хиляди жените, но колкото и да са, възможно е жена да се оправи сама и да действа за своята трезвост.

Защо се налага да пиша, защото сутринта ми се обади една сестра, която страда много зле от алкохолизъм, защото снощи ми писа и друга сестра, която е пила, и сега страда, че е виновна пред мен, понеже по пощата си получих писмо и от друга сестра, която споделя, че сега е спряла алкохола и взима лекарства, защото изпитва много психически напрежения, понеже още много сестри ми се обадиха тези дни, затова го пиша.

ПРЕДИ МАЛКО ГОВОРИХ И С ДРУГА СЕСТРА, КОЯТО Е ОТ НАШАТА ГРУПА, НО СЕГА Е В ЧУЖБИНА, ТЯ МИ КАЗА, ЧЕ ВСЕКИ ТРЯБВА ДА СТИГНЕ ДЪНОТО, ТОВА Е, ТОГАВА ЩЕ СЛУША И ЩЕ ИЗПЪЛНЯВА, ДА НЕ СЕ ЯДОСВАМ МНОГО.

АЛКОХОЛИЗМЪТ, СЕСТРИ, Е НЕЛЕЧИМА БОЛЕСТ, ТЯ НЕ СЕ ЛЕКУВА, С НЕЯ ЩЕ СИ ИДЕМ ОТ ТОЗИ СВЯТ.

ОТ АЛКОХОЛИЗМЪТ СЕ УМИРА, ИЛИ СЕ ОТИВА В ЛУДНИЦА, ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО.

В ЛУДНИЦАТА НЯМА СЪПРУЗИ, НЯМА МЪЖЕ, НЯМА ДЕЦА, НЯМА ДОМ, НЯМА НИЩО, МНОГО Е СТРАШНО В ЛУДНИЦАТА.

ЛЕКАРСТВАТА НЕ ПОМАГАТ ПРИ АЛКОХОЛИЗЪМ, ТОВА ГО ЗНАМ ОТ СОБСТВЕН ОПИТ, ПОВЯРВАЙТЕ МИ.

НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРЕ АЛКОХОЛЪТ, ЗАЩОТО АЛКОХОЛИЗМЪТ Е ДУШЕВНА БОЛЕСТ и ДУШЕВНИТЕ СТРАДАНИЯ ВОДЯТ ДО ТАКА БЛЕНУВАНИЯ ОТПУСКАЩ АЛКОХОЛ, ТОВА Е АКСИОМА.

ИМА ВАРИАНТ ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯВАМЕ ОТ АЛКОХОЛИЗМА С ПОМОЩТА НА ДУХОВНА ПРОГРАМА.

ТОВА Е ИЗХОДЪТ, И ОЩЕ, БОЛЕСТТА НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ДАЛИ ВИ СЕ ХАРЕСВА ТОВА, КОЕТО ПИША, ИЛИ НЕ, ТЯ ПРОСТО СИ ВЗИМА ЖЕРТВИТЕ, МЕТОДИЧНО, ТЪРПЕЛИВО И МНОГО ХИТРО, НЯМА ИЗМЪКВАНЕ ОТ БОЛЕСТТА.

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЪЗСТАНОВИМ, АКО НЕ ХОДИМ НА СБИРКИ, АКО НЕ СЕ ОПИТАМЕ ДА ПОРАБОТИМ ПО ДУХОВНАТА ПРОГРАМА НА АНОНИМНИ АЛКОХОЛИЦИ, АКО СЕ КРИЕМ ОТ ДОМАШНИТЕ СИ, АКО СЕ СПОТАЙВАМЕ, АКО НЕ КОНТАКТУВАМЕ С АЛКОХОЛИЦИ, АКО СМЕ ОТ БЕЗНАДЕЖДНИЯ ТИП, НЕ МОЖЕ, ПАК СЕ ПИЕ, И ТОВА ПРОДЪЛЖАВА ДО БЕЗКРАЙ, "ДА ВРАТИТЕ НА ЛУДНИЦИТЕ И ДО ПРАГА НА СМЪРТТА".

НИКОЯ ЖЕНА НЕ МОЖЕ ДА ЗАПАЗИ СЕМЕЙСТВОТО СИ, СЪПРУГЪТ СИ, ДЕТЕТО СИ, ПОЛОЖЕНИЕТО СИ, АКО СТАНЕ ПИЯНИЦА, ПЪРВО, ТРЯБВА ДА СЕ ВЪЗСТАНОВИ ОТ АЛКОХОЛИЗМА, И ТОГАВА ДА ПОЛУЧИ ТЕЗИ НЕЩА, ОБРАТЕН РЕД НЯМА.

МНОГО РЯДКО ИЛИ ПОЧТИ НЕ СЪМ ЧУВАЛА ЗА ТАКИВА САМООТВЕРЖЕНИ СЪПРУЗИ, КОИТО ДА ДУНДУРКАТ ПИЯНИ ЖЕНИ И ДА ГИ ГАЛЯТ С ПЕРО И ДА ГИ УТЕШАВАТ НЕЖНО, ПОНЕ АЗ НЕ СЪМ ЧУВАЛА.

НАПРОТИВ, ЧУХ, И БЛАГОДАРЯ НА БОГ, ЧЕ САМО СЪМ ГО ЧУЛА, ЧУХ ЗА ПИЯНИ ЖЕНИ, КОИТО БИВАТ МАЛТРЕТИРАНИ : ПСИХИЧЕСКИ, ФИЗИЧЕСКИ И ВСЯКАК, И КОИТО ТЪРПЯТ ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ, ЗАЩОТО, НЕ МОГА ДА КАЖА ЗАЩО ВСЪЩНОСТ, ПРОСТО ПИША КАКВО ВИДЯХ ЗА ВРЕМЕТО, В КОЕТО СЪМ В АНОНИМНИ АЛКОХОЛИЦИ.

МНОГО МИ СЕ ИСКА ДА МОГА ДА ПОМОГНА НА НЯКОЯ ЖЕНА, КОЯТО СТРАДА ОТ АЛКОХОЛИЗЪМ, НО ПОНЯКОГА ТОВА ИЗГЛЕЖДА ПРОСТО НЕВЪЗМОЖНО, НО ТОВА СЕ ОТНАСЯ ЗА МЕН, КАТО ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО, КОЕТО ЗА МЕН Е НЕВЪЗМОЖНО, ЗА БОГ Е ВЪЗМОЖНО, И СЕ МОЛЯ ЗА СПАСЕНИЕ НА ТАКИВА ЖЕНИ.

П.П. Да не се обиди някой мъж алкохолик, но основно разговаряхс жени, алкохолички, и моите проблеми са същите, та затова се обърнах към жените, никаква дискиминация няма иначе, болестта е една и съща и при двата пола !



Тема Re: Алкохолизъм или житейски проблеми ?? [re: Kaтepинa A]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано17.10.11 08:48



НИКОЯ ЖЕНА НЕ МОЖЕ ДА ЗАПАЗИ СЕМЕЙСТВОТО СИ, СЪПРУГЪТ СИ, ДЕТЕТО СИ, ПОЛОЖЕНИЕТО СИ, АКО СТАНЕ ПИЯНИЦА, ПЪРВО, ТРЯБВА ДА СЕ ВЪЗСТАНОВИ ОТ АЛКОХОЛИЗМА, И ТОГАВА ДА ПОЛУЧИ ТЕЗИ НЕЩА, ОБРАТЕН РЕД НЯМА.

МНОГО РЯДКО ИЛИ ПОЧТИ НЕ СЪМ ЧУВАЛА ЗА ТАКИВА САМООТВЕРЖЕНИ СЪПРУЗИ, КОИТО ДА ДУНДУРКАТ ПИЯНИ ЖЕНИ И ДА ГИ ГАЛЯТ С ПЕРО И ДА ГИ УТЕШАВАТ НЕЖНО, ПОНЕ АЗ НЕ СЪМ ЧУВАЛА.


Аз съм чувала и не само. Съпругът ми е един от онези пострадали от моя алкохолизъм, и то от най-пострадалите. Дундуркаше ме пияна, луда, обезумяла от страхове и фобии. Пълна до козирката с алкохол, хапчета, антидепресанти, транквиланти. Оправяше проблемите ми. Изнасяше ме на ръце от най-невероятни вонящи дупки. И точно голямата му любов забави моето пробуждане. Едва когато и той /много след всички останали/ вдигна ръце от мен, започна моето възстановяване. Възстановяване, повтарям, не залъгване че живея нормално след поредното ми спиране. Но преди това трябваше да преживея пързаляне към Ада. Затворих се в една стая, почти празна, с едно легло и един леген за повръщане, това беше всичко. И започнах да умирам. Излизах оттам само за да си набавя пиене или хапчета. Въртележката на лудостта ме въртя на това виенско колело шест месеца. Докато ръка на приятелка от АА не ме дръпна оттам. Но тя можеше само да ми помогне да се изправя, по-натам трябаше да вървя със собствено желание.
Но никога нямаше да тръгна, ако не бях загубила всичко. Първо здравето си, после бизнеса си, по-натам и работата си. Семейството си, което ме крепеше почти докрай. Аз съм от онези пияници, които не се спират и не тръгват по пътя на трезвостта, докато не загубят всичко.
И съм безкрайно благодарна че се случи така. Защото ако имах някаква подкрепа, дори най-малката и поне едно нещо, което да ми е останало, аз щях преди шест години просто да изляза от поредния си запой и това щеше да бъде всичко.
Така че съм виждала мъже, които трудно се отказват от жените си, моят се оказа особено упорит в този случай. Виждала съм и жени, които губят всичко. Всяка сутрин мога да се видя в огледалото. Но там виждам и една жена, на която духовната Програма й върна всичко, което алкохолът й беше отнел.
Днес съм една от най-щастливите жени, които познавам. Имам всичко, за което съм мечтала някога, дори повече. Но никога не съм и подозирала за свободата, за Светлината и душевния мир, които получих като подарък по време на пътуването ми в АА.
Дали имам проблеми? Имам. Всеки ден Животът ме изправя пред някоя житейска трудност, защото просто е такъв, шарен. Но с помощта на моята Висша Сила се справям. Справям се, като не забравям, че съм болна от много коварна, интелигентна, хитра и подла болест. И че преди да тръгна да си оправям житейските трудности, трябва да се справя с нея. Да я приспя, да я заключа, за да мога да действам като нормален човек със здрав разум.

П.С.През тези години съм чувала какво ли не за АА. Първо се ядосвах, подскачах, нервничех, напъвах се да доказвам колко съм права. Днес вече не се нуждая от това. Достатъчно ми е да знам, какво направи АА за мен, не е нужно да доказвам нищо на никого. За мен проработи и се моля да проработи за всеки един страдащ алкохолик, който не разбира защо страда, дори след като е спрял да пие.

Усмихни се, има изход.


Тема Re: Алкохолизъм или житейски проблеми ??нови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано17.10.11 11:31



трябва да го изясня, винаги има житейски проблеми, винаги има, но никой, който не е алкохолик, не си решава житейските проблеми, като се налива с алкохол и чака да падне нещо от небето

а какво прави , минава на дрога?
и социалните проблеми са болест , за която е неудобно да се говори . Болест която на която се държи особено , защото тя е в основата на много проявени физически и психични заболявания .
Като не се разрешават социалните проблеми, с алкохола страданието се намалява
Да уврежда , а какво не уврежда ? Нима гладът , студът , преумората не увреждат ? Но освен ,че увреждат няма никакво удоволствие от тях . Животът е глупост , която се опитват да ни внушат , че има стойност . След като не могат хората да задоволят потребностите си , каква стойност има животът ?
Алкохолизъмт води до дъното . Дъното е абстрактно понятие . То е в широки граници . За някой това , което нарича дъно , за друг е още място далеч от дъното .
Всеки живот води към смърт . Важно е как ще се премине по тази права от живот към смърт и дали си струва страданието от лишенията , наречено живот .
Искам да кажа , че това не се отнася за всеки и всеки живот . Много имат прекрасен живот , който не искат никога да изгубят . Но тези за които животът е бреме , какъв смисъл има да остават трезвени ???



Тема Re: Алкохолизъм или житейски проблеми ??нови [re: Kaтepинa A]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано17.10.11 12:39



МНОГО РЯДКО ИЛИ ПОЧТИ НЕ СЪМ ЧУВАЛА ЗА ТАКИВА САМООТВЕРЖЕНИ СЪПРУЗИ, КОИТО ДА ДУНДУРКАТ ПИЯНИ ЖЕНИ И ДА ГИ ГАЛЯТ С ПЕРО И ДА ГИ УТЕШАВАТ НЕЖНО, ПОНЕ АЗ НЕ СЪМ ЧУВАЛА.

Тук си напълно права.Незнам сега като се замисля,горката ми жена какъв срам е брала с мен през годините,как и се искаше да съм трезв когато излизахме като двойка навремето преди да се оженим.Незнам аз не съм го осъзнавал преди,но сега вече ми е пределно ясно.Помня на пръсти колко пъти се е напивала тя,когато е трябвало да я водя към вкъщи,беше ми неприятно,че едва ли не пияна жена-пияна маймуна..обаче сега като погледна себе си,незнам как ме е търпяла да съм все пиян,криещ се и пиещ и зад гърба.Дали изобщо в тоя живот ще получа доверие вече от нея и близките ми.А това ме измъчва много,че на моменти дори и след половин година на тотална трезвенност,все още доста често се съмнява в мен.Мириша и на алкохол понякога,дори и да знам пределно ясно че не съм близнал и капка.Чак дори аз не си вярвам след като тя се усъмни в мен.Успях да направя всичко което изобщо не трябваше със живота си.Сега градя всичко отново,дано да съумея да го изградя.Вчера жена ми ми благодари ,че вече половин година не съм пил.Просълзих се тогава.Като че ли насън мина тая половин година,оказа се че не е невъзможно да не докосваш алкохол.На моменти съм изпитвал старото желания да се успокоя с бира две или чашка две...ама знам колко бързо започвам да наваксвам след това...и си рекох,НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА,ТОЯ ПЪТ ВЕЧЕ ГО ЗНАЕШ.ТРЪНЛИВ Е,И ТИ СТРУВА ПРЕКАЛЕНО МНОГО.Не искам и никого повече да разочаровам.Пък и на себе си дължа себеуважение.Не искам да бъда плужека който бях преди,безволев и въртящ се вкръг,и с грешка след грешка,повтарях шаблона отново и отново.Будистките книги ми помогнаха много.Чета оранжевата книга на ОШО.Мисл;я че съм на път бавно вътрешно да разруша това което ме разрушава.Със себепознание,разбиране и медитиране върху проблема.Даоистите са супер прагматични и толерантни хора като разбиране.Щом работи-давай,пробвай..това е мотото им.Без значение с какви средства и по какъв начин.Важен е крайния резултат!!!ДА БЪДЕМ ТРЕЗВИ!Извинявай,това изобщо не беше по твоята тема,но това имах желание да напиша.Успех и на СЕСТРИТЕ и на БРАТЯТА по съдба и неволя!!!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Алкохолизъм или житейски проблеми ??нови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано17.10.11 14:59



Трябва да ти отговоря, ratna,
дано не предизвикам негодуванието ти и гнева ти,
но това няма значение за мен,
дали няма някой близо до теб,
който да ти помогне като те порадруса, за да те събуди ?



Тема Re: Алкохолизъм или житейски проблеми ??нови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано17.10.11 15:24



не се притеснявай от това което ми пишеш
просто нямам гняв а приех съдбата си на пътник



Тема Re: Алкохолизъм или житейски проблеми ??нови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано17.10.11 15:30



Съдбата не се приема, съдбата се кове, всеки ден и час !



Тема Re: Алкохолизъм или житейски проблеми ??нови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано17.10.11 15:32



кови се я щом са ти останали сили



Тема Re: Алкохолизъм или житейски проблеми ??нови [re: ratna]  
Автор Lodez ()
Публикувано17.10.11 16:07



Но тези за които животът е бреме , какъв смисъл има да остават трезвени ???
Ами нали точно за това става въпрос ..Алкохолизма е трипластова болест ,обхваща цялото ни същество ,тялото ,душата,ума и от там духовното ни съществувание. Докато се занимаваме да се въртим във вечният кръг да мисля какво чувствам и да чувствам ужаса от мислите аз оставах без силица нямах такава ,нямах сили да живея нямах дух .....Аз съм от тези алкохолици при, които алергията се декларира веднага ,още с първото пиене и въпреки, че веднага стана ясно ,че не мога да пия и няма да мога защото всеки път се напивах ,каквото и да променях в пиенето,въпреки страшните погроми и изпълнения аз не можех да се спра ...не можех още в началото, когато не бях толкова привикнала психически към това успокоение ..не можех защото живота от където и да го погледнех ми изглеждаше безсмислен нямах СИЛИ за живот само като пийнех ги получавах и то за какво?..В абсолютно всичко виждах безсмислието ..Нищо не беше в състояние да ме мотивира достатъчно за да не прибягвам към това ново намерено лекарство за успокоение и забрава... Аз също съм от тези, които правеха дисоциация между психическото си заболяване и телесното..Предпочитах да си мисля, че имам циклофрения -биполярно разтройство и панически страх и каквато диагноза ми идваше на ума ,смятах ,че като си я излекувам нея и ще спра да пия от само себе си..Е щях да се поозоря малко с психическата си зависимост към алкохола ,но за един два месеца щеше да ми мина ..Моя проблем беше в детството ми в майка ми ,в хората които ме заобикаляха в България ,в международната обстановка и земята ,човечеството ,"Homo sapiens", абе живота като цяло си беше незадоволителен и ако все пак той се променеше тогава АЗ евентуално може би щях да се съглася или най -точно кандърдисам ,склоня да живея ...Да защото живота ми зависеше от другите ..От те какви са и какво правят ..Тях съдех и с тях се сравнявах и тях исках да променя ..Себе си НЕ защото аз съм жертвата ,а те са мнозинството ..Аз съм абсолютно малцинство ...Истината е, че дълбоко в себе си разбирах ,че нямам сили и не мога да се променя ...Виждах ,че нямам смелост,че за това се изисква смелост и постоянство ..За това отричах истинската си болест ,а си търсех диагнози и лекарства и пиех и унищожавах всичко до ,което се докоснех с най-невинни и добри намерения ...ХахахаааИ когато разбрах, каква е болестта пак си мислех ,че сигурно все пак имам и психическо заболяване ...Докато един ден не ми светна ,че няма как да съм болна от психическото заболяване алкохолизъм научно е =на биполярно разтройство с паническа страхова невроза и да имам съпътстващо биполярно разстройство и панически страх ...Просто няма как да имам две заушки и две скарлатини ...Просто съм алкохолик...Алкохолик на който и лекарствата не помагат ..Един лекар приятел в чужбина ми разказваше навремето ,как наблюдавал ,че алкохолиците не реагират като другите на лекарствата за душевни болести..все казваше на шизофреника даваме хапче ,той си го пие по едно с години ,понякога му го променяме и пак така пие си го и си е в стационарно състояние ..Знае че е болен и си пие лекарството..На алкохолика непрекъснато сменяме лекарствата ,и той на всичкото отгоре не реагира както се очаква ,или почва да ги пие с шепи или заедно с алкохола или като не пие трябва да го смажем лекарства за да седи мирен и тогава пак въпреки лекарствата си мисли ,че не е болен...Та за такава болест става въпрос ...И да си дойда на думата ..Как да знам ,че има друг живот ,ако не пробвам да направя това ,което са направили тези ,които са били същите нещастници като мен, но сега обаче виждат живота по-друг начин ..дърпах се отричах ,струваше ми се напълно невъзможно .Целият ми живот се градеше на нещастието ми и на произходните му философски теории..Как като не знам нищо друго и другото ми се струваше недостоверно?Чудото започна да се случва тогава ,когато един ден не можейки по-вече абсолютно покрусена и смазана реших да видя какво правят тези хора ..да го направя както те казват ,а не както мозъка ми казва защото тъкмо мозъка ми е болен и сляп ...Казах си ами да опитам след шест месеца ще се самоубия и толкоз ...Не знам как е станало ,но явно Господ е бил с мен през цялото време. Тогава Той беше за мен Програмата ,спонсора ми благодарение на ,който изобщо разбрах за какво става дума и то ден след ден и приятелите ,които работеха по тази Програма ..В последствие нещата си взеха местата ..Висшата ми Сила започна да ми разкрива ден по ден различни радости и различни усещания .Има трудни дни ,има дни в които ме хващат братята и искам да натрия носа на някого ,но вече знам ,че това е болестта ми и че тя иска да ме убие ,тегля и една майна и гледам да е веднага ,хващам се здраво за ръката на Господ и той ме преминава .Защото аз сама не съм свикнала да чувствам ,нито болка ,нито радост ,нито скука нищо .И така продължава ..в четвърта годинка влязох ,калявам се ...Ден по ден само за днес я карам и си мисля, че ако се бях повъртяла още много малко сигурно нямаше да видя никога това чудо на чудесата ..Щях да завиждам и да обвинявам другите ,че Те имат щастие ,а Аз не ...Без никога наистина да разбера, че за личното щастие се иска личен труд .Все си мисля ,че съм по- мързелива от другите ...Мързела ми е доказан факт..Обаче се оказа ,че съм болна от болест ,която иска от мен да бъда работлива ..това ако не е ирония на съдбата ...Необятно поприще за мен напълно непознато и сега полека лека се запознаваме и все по-вече ми харесва...Програмата ,която ми показва как да намеря СИЛА която да ми дава живот чрез която да имам сили да живея хубав според мен живот!Та няма как да знам нещо ,ако не съм го опитала точно така както се прави ..Със спонсор ,който има и винаги е имал спонсор или приятел за работа по Програмата ,(това става на по-късен етап),домашна група на която да служи ,да обогатява АА културата си,да дружи с хора ,които се възстановяват по тази същата Програма която е в Голямата Книга "Анонимни Алкохолици" ,Тогава започват да ни се разкриват истините за реалния живот за страховете ни за умствената ни болест и как да живеем без тя да ръководи живота ни...Желая ти го от цялото си сърце ..да поискаш да опиташ точно както е описано в книгата пък после винаги може да се върнеш там от където идваш ..Аз за себе си лично вече не го искам по никакъв начин..Щом аз можах да се преобърна значи и всеки друг който е тук и го поиска може ! Но трябва да опита първо за да види какво иска и че има право на избор !





Тема Re: Алкохолизъм или житейски проблеми ??нови [re: Lodez]  
Автор ratna ()
Публикувано17.10.11 17:04



На алкохолика непрекъснато сменяме лекарствата ,и той на всичкото отгоре не реагира както се очаква ,или почва да ги пие с шепи или заедно с алкохола или като не пие трябва да го смажем лекарства за да седи мирен и тогава пак въпреки лекарствата си мисли ,че не е болен...
и аз така си мисля , а и правя
но какъв е смисълът да съм трезвена , когато пак в същото блато оставам да живея ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.