Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема i az sum 4ast ot vas i iskam pomosht  
Автор wilde2 (непознат )
Публикувано11.09.11 13:39



zdr i az sum ve4e 4len na tozi klub,iskam pomosht iskam da spra s pieneto!



Тема Re: i az sum 4ast ot vas i iskam pomoshtнови [re: wilde2]  
Автор detenazaleza (усмихната )
Публикувано11.09.11 22:02



Здравей и добре дошъл
Спомних си първия ми пост когато разбрах, че не мога да спра да пия. Опитвах какво ли не но нищо не се получаваше - не издържах повече от два дни. Можеш да отидеш на сбирка ако се провеждат в твоя град или близо до него, както можеш ида се включиш на скайп сбирка - групите на Враца , Стара загора, Варна включват онлай- имаш доста избор за ден, час и т.н.
Можеш да ми пишеш на лични ако искаш. Питай каквото пожелаеш, ще се радвам да помогна с каквото и както мога. На мен АА ми помогна днес да съм жива, здрава и щастлива - вярвам, че помага на всеки който поиска това.



Тема Re: i az sum 4ast ot vas i iskam pomoshtнови [re: detenazaleza]  
Автор detenazaleza (усмихната )
Публикувано11.09.11 23:37



Тук можеш да намериш информация за това къде и кога се провеждат сбирки на АА:





Тема Re: i az sum 4ast ot vas i iskam pomoshtнови [re: detenazaleza]  
Автор danaia nn ()
Публикувано12.09.11 00:13



Мерси, че го публикува

В четвъртък по това време мисля да съм на работа В неделя също Абе вие луди ли сте



Тема Re: i az sum 4ast ot vas i iskam pomoshtнови [re: danaia nn]  
Автор detenazaleza (усмихната )
Публикувано12.09.11 07:16



"Абе вие луди ли сте"
Не знам дали съм луда, но едно знам със сигурност. Разведена съм но не пиша в клуба на разведените и не се жалвам от това нито страдам.
Това от което страдам е, че съм болен човек който търси спасение , който щеше да умре ако не се беше намерил някой да ми покаже как да се измъкна, защото от алкохолизма ми ме превърна в развалина. Ако нямаш моя проблем то няма смисъл или по скоро не е редно да пишеш някъде просто за да убиваш времето и скуката, защото тнук хората търсят спасение, търсят начин как да останат живи.
Алкозолизма е заболяване с което шега не бива.
Желая ползотворен и трезвен ден на всички.



Тема Re: i az sum 4ast ot vas i iskam pomoshtнови [re: detenazaleza]  
Автор danaia nn ()
Публикувано12.09.11 08:13



Като съм разведена и в разведените ли да не пиша за забавление?

Вземай се в ръце и чети повече там. Ревът тук дали ти помага? Хубаво болна си, ама ти се определяш такава. Ти сама..... Всеки сам...... И като напишеш "аз съм алкохолик" това врати ли отваря? По-леко ли става? Може пък да ти помогна, знаеш ли. Но не очаквай друго, освен да те наритам и сама да излезеш от там, където сама си се сложила. Влез в банята, ще си по-добре. После пак ще говорим...



Тема Re: i az sum 4ast ot vas i iskam pomoshtнови [re: danaia nn]  
Автор ratna ()
Публикувано12.09.11 09:36



danaia nn , обърни внимание , че хората , които пишат тук и определят себе си като " алкохолици" всъщност не се докосват до никакъв алкохол от години !!!
Те НЕ са алкохолици , а са се спарили с проблема . Те не търсят помощ , а предлагат метод , който им е помогнал .
За мен алкохолици са тези , които търсят , не търсят помощ , ходят или не по сбирки , продължават да си поркат .
Все едно да кажа ,че аз съм наркоманка , ама не се друсам от няколко години .
Щом не се друсаш не си наркоман , щом не пиеш не си алкохолик.



Тема Re: i az sum 4ast ot vas i iskam pomoshtнови [re: ratna]  
Автор onehuman (addicted)
Публикувано13.09.11 02:36



Никой истински алкохолик не се е справил с проблема наречен алкохол. Той може да не пие с години, но докосне ли се отново до старата си "любов" гарантирано ще се озове в старото си състояние. Всеки един алкохолик би дал всичко каквото има за да може да пие "нормално" като повечето нормални хора, уви експериментите винаги са били неуспешни и което е още по-лошо неговото тяло по някакъв начин "помни" добре старите навици. Спирането на алкохола е съвсем малка част от лечението (доколкото може да се говори за такова) на смъртоносно опасната неизлечима болест наречена алкохолизъм. Ако беше толкова лесно ние, които не пием да сме спрели отдавна да се занимаваме с тези "глупости", да си пишем тука и да споделяме - нали сме излекувани защо да си създаваме излишни занимания, другите като спрат и те ще се излекуват





Тема Re: i az sum 4ast ot vas i iskam pomoshtнови [re: ratna]  
Автор danaia nn ()
Публикувано13.09.11 08:31



Добре. Ще го имам предвид.

А ти сега прочети само заглавията на първа, изобщо не чети темите даже, те са за едно и също, тъй де, споделят опит как се излекували



Хубав ден ти желая



Тема аз съм като теб и имам нужда от помощта ти..нови [re: wilde2]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано13.09.11 22:47



Здравей,Wilde.



Аз съм на 47 години,почнах да пия на 14 години и през цялото това време си вярвах,че мога да спра когато си поискам,мога да пия колкото си поискам,а също така-да живея без да поискам да пия,но...
Това не се случи и въпреки,че за това време доста пъти съм спирал,доста пъти съм почвал отново,знаех от лекари-специалисти,че имам "алкохолна зависимост"(пиши го просто-"алкохолик"),аз просто нищо не успях сам да направя,колкото и голямо желание да имах за това да го направя,и колкото и да се опитваха съвсем добронамерено да ми помогнат съответните специалисти в областта на алкохолизма.За пръв път спряп да пия когато бях на 20 години и след една година без алкохол бях толкова зле,колкото никога дотогава през живота си,въпреки че от малък се бях нещо "по-различен" от своите съученици,исках да съм като тях,но само с алкохола успях някак си да се включа в картинката.На 25-26 години,вече тръгнах редовно по психиатри,ектрасенси,психолози,йоги,гадачки и какво ли още не,само и само да спра да пия и да изчезне тая нетърпима "депресия",която ми лекуваха през годините,която не успяха по никакъв начин да излекуват,която често си сменяше имената в книжката ми на "хронично болен" и която накрая просто изчезна след доста години на всякакви страдания и мъки от моя страна.
На 38 години,жена ми ме заряза,аз вече не можех да работя никаква работа за повече от няколко месеца,вечер често се молех да не се събуждам сутринта,а като се събудех почвах веднага с отварянето на очите си да проклинам всичко,за което се сетех в момента.Когато не пиех си бях вечно нещастен и просто чаках да пийна отново(това разбира се не съм го съзнавал доскоро).Почнах да влизам в отрезвителното често и неотменно,почнах да влизам в болницата поради своето пиене и увреждането на всякакви системи в организма,влязох дори в психоболницата в гр.Раднево за да се "излекувам от болестта си"(за която никой,нищо конкретно не можеше да ми каже или да помогне.Три пъти съм бил в алкохолна кома поради(може би преяждане),винаги след такива случаи си вярвах,че "никога повече",което си търпеше само до следващия ми запой.Паднах и на главата си,но и това не ми попречи да продължа да не искам да живея,и тогава,когато бях на път да изчезна от света, на крака ми дойде помощ от Анонимни Алкохолици и това,което сега правя ми помага ден подир ден да съм трезвен,да се радвам на новия си Живот в трезвеност и да имам Шанса да го споделям с човек,който иска да стори нещо за себе си.

Ако искаш и и ти да си част от хората,които се радваме на живота си така,както малко други могат да го направят,то ще се радвам ако ми напишеш писмо на мейла ми в Дир-бг
.

Бъди себе си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.