Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Причини за алкохолизъмнови  
Автор ratna ()
Публикувано22.08.11 17:49



Тук влизат различни хора но мисля всички са не мнение за унищожителното действие на алкохола .
Само че искам поне да не си умра невежа поне да знам защо се случва това в семействата.
мислили ли сте над причините? не ви ли се случва че в семейства където се пие има родово проклятие?как си обяснявате когато ако един алкохолик се сбогува с земния живот задължително се появява друг в семейството?напр.ако дядото е пиел много то като почине бащата се пропива неузнаваемо , ако бащата замине синът се пропива . ако синът не се пропие то внуците стават алкохолици.
като нещо което се вселява в хората и ги кара да постъпват по този начин . като външна принуда която обаче не се вижда защото не е в формата която сме свикнали да виждаме а може би защото не може да се види без развито специфично зрение . мен ме е страх че сем където съм има такава родова съдба и аз попадам в нея независимо искам или не искам . то е като някакъв вакум който помрачава трезвата мисъл още преди напиването .
не се ли сте замисляли защо е така?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано22.08.11 20:15



В един род имало традиция щом бащата грохне, стане стар, немощен и негоден за работа, се откарвал от най-големия син над една дълбока пропаст и се бутвал вътре. Така много поколения. И веднъж синът казал: "Аз пък няма да бутна баща си в пропастта". Сторил го и прекъснал традицията.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: tasartir]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 06:52



Прав си , животът е за силните . Някои заставайки до пропастта разбират ,че могат да полетят , а други просто не стигат до пропастта



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 09:03



Аз цял живот мислих върху тези проблеми, родови проклятия, магии, въздйствия, продължавам даже да правя сметка кой какъв е в рода ни и защо така и защо онака и такива.

Обаче, искам да ти споделя, това са големи глупости, ама много големи и губят времето, ило по-точно отнемат от реалното ти време за живот.

Това какво означава, означава, че вместо да се занимавам с родовите поклятия и съдбата си и тем подобни, мога да чета нещо, с което да се обогатя, мога да чуя някои новини, мога да се разходя, мога да помогна на някой, който има нужда от мен, мога да отида да се раздвижа на гимнастика, мога да поговоря с някой, разбираш ли, реални неща, може и примерите ми да не са най-добрите и подходящи за теб, но чрез тях искам да изразя идеята да се правят реални неща, тук и сега, не да се отдалечавам от реалността чрез размисли, философстване, задаване на извечни върпоси от рода кое е първично, яйцето или кокошката, примерно, защо в семейството ми това, онова и такива.

Повярвай ми, такива въпроси си задават болните хора, като мен, например, нормалните хора не губят време с такива въпроси, просто правят реални неща, поставят си реални цели, постижими и вървят напред, кой с кавито темпове може.

Това съм проумяла, за сега, ама работя по Програмата на АА, и не се отказвам, защото иначе и аз ще започна за пиша като теб, ще занимая аудиторията с родовото проклятие при рода на майка ми до еди кое си коляно, примерно, обаче това надали ще помогне на някого.

Обаче, много важно, това няма да помогне и на мен да поживея по-леко и добре, да видя какво има днес до мен, тук и сега и да го оценя, не да бягам и да се скривам в някое уютно местенце или топло скривалище на родовата съдба, на проклятията, на призраците и принцесите, това желание за бягство от реалността се нарича алкохолизъм.

Внимание, понякога индикациите за състоянието на алкохолика са съвсем незабележими за него и околните и нямат нищо общо с приемането на алкохол !



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 09:36



Аз цял живот мислих върху тези проблеми, родови проклятия, магии, въздйствия, продължавам даже да правя сметка кой какъв е в рода ни и защо така и защо онака и такива.
Може да изглеждат като глупости , но всъщност те променят и изопачават живота ни и самия той става на глупост . Тогава времето изчезва и губенето на време няма никакво значения. Много пъти съм ходила на гимнастики , случвало се е да помагам и на хора , но в крайна сметка животът ми продължава да си тече в същата посока т.е не се променя от това ,защото животът ми е предопределен .
не може без бягство . Всеки има своите скривалища .



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано23.08.11 09:59



Виж това за предопределенността и аз много пъти съм си го мислил.Но напоследък покрай АА,и пък и покрай книгите които чета разбрах че човек най-вече сам си е господар или роб.Баща ми умря от пиене,баща му(дядо ми по бащина линия) също много е пиел,а беше и лекар.Но след една жестока катастрофа с мотор,е спрял цигарите след това,а по-късно пиеше веднъж на два месеца,като му идваха приятелите от певческия хор на гости.Баща ми не взе от неговия пример,пропи се до възможно най-дълбокото дъно което съществува.Аз също деситилетие че и отгоре,още от 6,7 клас пия.Преди казрмата бях страхотен корифей относно чашките.А пък след уволнението направо 90те години ми се губят.Но както са казали хората НОВ ВЕК/НОВ КЪСМЕТ.Вече от няколко години трезвея стабилно,с по някоя издънка през годините.Но разбрах за себе си най-вече че вече баща ми и дядо ми ги няма на тоя свят.Повечето сакъ приятели на баща (по чашка) се приселиха и те при него.От мен и само от мен си зависи да имам достойно отношение на сина ми и близките ми към мен.Не искам детето да преживява същото като мен.Може и да не съм баща за пример,но поне няма да гледа само чаши и алкохол.А как сърцето и душата ми страдаха и плачех вътрешно,че нямаме мир,любов и разбирателство в къщи,че баща ми със седмици не се прибираше от запои и мохабети.И любовници.Това на детето ми съм длъжен никога морално и отговорно да не сервира,.ЖЕРТВАМ ЖИВОТА СИ И НИЗКИТЕ СИ СТРАСТИ,В ИМЕТО НА ДОБРОТО НА БЛИЗКИТЕ СИ!!!Когато научиш това,ще разбереш че родовото проклятие може да се промени.И при мен поколения наред страдат.От всички страни само разводи,пияни,и проблеми с роднини.Но аз съм се зарекъл,може един ден с никой от роднините ми да не мога да се погледна,важното е да бъде семейството ОК!Баба ми и из махалата цял живот спрягат магии,прокоби,проклятия до три поколения назад кой какво на кого бил причинил.Не се оставяй да те вкарват близките ти в такава матрица,пък и самата ти.ТИ си си роб и господар.Само и единственно ти правиш живота си рай или ад.!!!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 10:06



"...крайна сметка животът ми продължава да си тече в същата посока т.е не се променя от това ,защото животът ми е предопределен .
не може без бягство . Всеки има своите скривалища
."

Ето точно за такива хора е Програмата на Анонимни Алкохолици, при които животът продължава да тече в същата посока, и които смятат, че той е предопределен, и че не може без бягство.

МОЖЕ БЕЗ БЯГСТВО, МОЖЕ ТУК И СЕГА, МОЖЕ, МОЖЕ БЕЗ СКРИВАЛИЩА, МОЖЕ, АКО ГО ПОИСКАШ.

ИМА НАЧИН, ИМА ИЗХОД ОТ ТОВА БЕЗУМНО ПОЛОЖЕНИЕ, ИМА ЖИВОТ БЕЗ СКРИВАЛИЩА И ТАЙНИ, И ТОЙ Е МНОГО ПО-ПРЕКРАСЕН ОТ ВСИЧКО, КОЕТО ДОСЕГА СИ ПОЗНАВАЛА.

ПОЗВОЛИ СИ ДА ДОПУСНЕШ, ЧЕ ИМА ТАКЪВ ЖИВОТ, И ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО АЗ ДА СЪМ ПРАВА, А ТИ ДА ГРЕШИШ.

ДОПУСНИ ТОВА, МОЖЕ ДА ОПИТАШ !




Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: finntroll73]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 12:36



Браво finntroll73 ,че си успял да се измъкнеш . Силен си.
но за матрицата , щом са ме създали , близките са ме вкарали вече в нея



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 12:43



ПОЗВОЛИ СИ ДА ДОПУСНЕШ, ЧЕ ИМА ТАКЪВ ЖИВОТ, И ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО АЗ ДА СЪМ ПРАВА, А ТИ ДА ГРЕШИШ.
Допускам че има такъв живот , но той е бил за теб .
когато излеза от скривалището и получавам шамари и ритници , как да искам това Навън ?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 13:10



Аз съм същата като теб, допусни и това.

Животът, който сега ми се дава, може да ти бъде подарен и на теб.

Това са реалности.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.