Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 11:18



Иска ми се вече да посоча причини за да искам да се възстановя от това коварно заболяване, не да философствам и обяснявам кое и как, и от къде и защо и колко е безсмислено и да си вярвам.

Окайването и философстването може и да се използва да прекарване на времето, но не е нещо приятно, плачът и чувството за безсмислислие е болестно състояние, защо да го прилагам в живота си, великите произведения на изкуството и литературата са нещо много ценно, обаче не ми дават храна и подслон, а се налага да се храня всеки ден, и то по три пъти и вечер да се прибирам някъде и там да е уютно, трябва да имам вода, ток и легло, иначе не мога, та да видим приоритетите, основният приоритет, това е животът, изборът ни днес - живот и трезвост.

Спомням си спикера, който говореше за войната, първо трябва да влезем в бой, защото има война, няма да мислим колко сме тренирани и колко сме подготвени, дали можем или не можем, няма време, има война, и трябва да се действа, няма време да се обмисля, да се чудим, да протакаме, защото няма време, има реална война и реални убити и осакатени хора, и това трябва да ни държи будни, това е според мен истината.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 13:26



изборът ни днес - живот и трезвост.
и моят избор днес е живот и трезвост , но не мога да кажа че това ще бъде изборът ми за утре .
Чувството на безсмислие може да е болестно , но то е породено от ограниченията . и само защото ни е необходима храна и подслон през зимата , с хората се злоупотребява и им скапват живота . те когато нямат изход и какво им остава ?
заради тока и скапаната храна някой да ни мачка някъде и дори да не се сещаме за великите произведения на изкуството , та какво остава за нещо градивно . Да лесен начин е да се хванеш за шишето . Но кой докъде са му силите .
Когато още не си осакатен можеш да се въоражиш и да опиташ борба , но когато виждаш че биещи се или не всички са загубили тогава остава да чакаш . какво ли ? При едни се случва чудо , при други е край . Това е ясно .Само че тези при които стане чудото не вярват че има други за които края идва



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма. [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 22:17



"Рядко сме виждали човек да се проваля, ако стриктно следва нашия път. Не се възстановяват онези, които не могат или не искат изцяло да се отдадат на тази проста програма и това обикновено са мъже и жени, които по природа не могат да бъдат честни със себе си. Има такива нащастници. Те не са виновни; вероятно така са се родили. Те по натура не са в състояние да възприемат и развият един начин на живот, които изисква безмилостна честност. Вероятността да се възстановят е по-малка от средната. Има и такива, които страдат от тежки емоционални и психически смущения, но много от тях се възстановяват, ако притежават способността да бъдат честни."

Това е Глава Пета от Голямата Книга на Анонимни Алкохолици - Как действа Програмата.

Аз лично вярвам на тази Книга, защо ли, защото имам вече някои наблюдения, които потвърждават написаното В НЕЯ.

Не вярвам, че има НЯКОИ, за които става ЧУДОТО И НЯКОИ, за които не става. Това са глупости и предразсъдаци, но това е също част от болестта - алкохолизъм : суеверия, предразсъдаци и философии, оправдания, извинения, ограниченост в мисленето, невъзможност да разумно мислене и взимане на разумни решения.

Така че ТИ не ме учудваш, но може да помислиш върху написаното, няма такива, за които ЧУДОТО НЕ СТАВА, ЗАЩОТО РЯДКО СМЕ ВИЖДАЛИ ЧОВЕК ДА СЕ ПРОВАЛЯ, АКО СТРИКТНО СЛЕДВА НАШИЯ ПЪТ. Иска се само да поисаш и да го направиш, да последваш ПЪТЯ, КОЙТО ТИ СЕ ПРЕДЛАГА, НИЩО ДРУГО.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано24.08.11 05:26



Те по натура не са в състояние да възприемат и развият един начин на живот, които изисква безмилостна честност. Вероятността да се възстановят е по-малка от средната.
Не разбирам в какъв смисъл е използвана думата "честност"


Да не лъжат ли или нещо друго? а лъжата може да е непроявена истина .
Как така средна ?Или се възстановява някой или не успява ?



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано24.08.11 07:14



Кате, насила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш





Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 15:59



Здравей Кате,

Здравейте всички отново!

"Иска ми се вече да посоча причини за да искам да се възстановя от това коварно заболяване, не да философствам и обяснявам кое и как, и от къде и защо и колко е безсмислено и да си вярвам..."


Малко ми е неудобно да пиша тук, срам ме е, защото преди години бях за пример, а сега не мога... Не мога да се измъкна от дъното, което ме тегли.


Колкото и опити да правя, минават 2-3 трезви дни и пак пробив.

"...това е животът, изборът ни днес - живот и трезвост."
И аз си го повтарям всеки Божи ден, но не ми стигат силите да поддържам така желания от мен избор - ДА БЪДА ТРЕЗВА ДЕН СЛЕД ДЕН!

И сега се колебая дали да пусна това, което написах, или да дам ИЗХОД



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано25.08.11 16:25



Хубаво е, че не си се колебала дотолкова, че да се откажеш да пишеш.

Не те познавам, преди година аз бях много зле, даже и не си го спомням точно състоянието си, но е истина, бях много зле.

Реалността, иска ми се да поясня, не се пренасям някъде другаде, да не си помислиш, че бягам, защото аз бих си помислила точно това, ако съм зле, че има някъде някаква друга реалност, това е мисленето при алкохолизма, доколкото съм запозната.

Реалността е тази, която е около мен и теб, една и съща е, трябва само да се научим да я виждаме и да я обичаме.

Нещо в мен е дефектирало отдавна, и затова пих лекарства и се наливах като за световно, та да открия паралелна друга реалност, и да избягам от тази, която откривах около себе си.

Няма да даваш изход и назад, няма да бягаме, ще стоим тук и сега и ще си пишем и ще си споделяме и ще търсим помощ и Път.

Да се разберем, нямаме сили, ако имахме, нямаше да си пишем сега двете.





Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано25.08.11 17:35



Здравей Еми,
много се радвам, че пак пишеш.Това го сложи на + страната на везната.Факта, че след толкова време пак пишеш е голям напредък.Оттук до трезвеността имаш още малко да поработиш.Не се предавай! Хубавите неща стават бавно и с много труд.
Вече цял месец ходя на сбирки.Наблюдавам огромен процент пушачи сред алкохолиците.
Аз самата от 25 години се боря с никотиновата зависимост.Бях ученичка като започнах.1 път спрях цигарите с табекс.Лесно ми беше.От глупост пак пропуших.2 път ги спрях с усилие на волята.Беше ми по-трудно.Пак от глупост след месеци пропуших.3път спрях цигарите от инат-хванала се бях на бас за пари.Пак от глупост пропуших.Вече не знам колко често, но историята се повтаря винаги една и съща и всеки път е по-трудно и предишните трикове не действуват.Вече не можеш сама да се надхитриш.Аз се боря и с излишни килограми.И с теглото е същото.
Еми, не искам да те отегчавам с глупости.Просто знай, че преди е било другояче, сега ще ти е по-трудно, но не е невъзможно.Ако искаш прочети книгата на Алан Кар - Не пуша.Много помага.Просто замести смисъла за никотина и пушенето с алкохола.За мен идеите са сходни.
Аз се боря в момента с депресията.Вече 4 седмица вземам Citalopram, чувствувам се замаяна, не ми е по-добре.Трябва непрекъснато да си повтарям Хубавите неща стават бавно и с много труд.
Още не искам да спирам таблетките.Чувствувам се доста безобнадеждена.Иска ми се да легна, да заспя и да не се събудя повече.Но не искам да се предавам.Търпение , смирение и работа над себе си -това ми е най-нужно.Иска ми се някой да ми помогне, но май пак трябва да разчитам единствено на себе си.
Еми , пиши отново и не се предавай, мила...Ти на мен много си ми помогнала.Пробвай пак, пробвай нещо ново...



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 18:20



"Няма да даваш изход и назад, няма да бягаме, ще стоим тук и сега и ще си пишем и ще си споделяме и ще търсим помощ и Път.
Да се разберем, нямаме сили, ако имахме, нямаше да си пишем сега двете."

Благодаря ти от сърце... за разбирането и подкрепата.

За да не пиша пак моята история, след толкова много време, и трезво и не съвсем трезво, ще се опитам да сложа няколко линка за мен, тъкмо пак ще ги прочета, ще си припомня трезвия живот и дай Боже да се намери Пътя отново, защото се изгубих май...



Това беше преди около 5 години: ->



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 19:30



и после станаха .

След 2 години и половина трезвост, един ден се започна пак,
... и така постепенно - до сега. Искам да спра!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.