Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 11:18



Иска ми се вече да посоча причини за да искам да се възстановя от това коварно заболяване, не да философствам и обяснявам кое и как, и от къде и защо и колко е безсмислено и да си вярвам.

Окайването и философстването може и да се използва да прекарване на времето, но не е нещо приятно, плачът и чувството за безсмислислие е болестно състояние, защо да го прилагам в живота си, великите произведения на изкуството и литературата са нещо много ценно, обаче не ми дават храна и подслон, а се налага да се храня всеки ден, и то по три пъти и вечер да се прибирам някъде и там да е уютно, трябва да имам вода, ток и легло, иначе не мога, та да видим приоритетите, основният приоритет, това е животът, изборът ни днес - живот и трезвост.

Спомням си спикера, който говореше за войната, първо трябва да влезем в бой, защото има война, няма да мислим колко сме тренирани и колко сме подготвени, дали можем или не можем, няма време, има война, и трябва да се действа, няма време да се обмисля, да се чудим, да протакаме, защото няма време, има реална война и реални убити и осакатени хора, и това трябва да ни държи будни, това е според мен истината.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 13:26



изборът ни днес - живот и трезвост.
и моят избор днес е живот и трезвост , но не мога да кажа че това ще бъде изборът ми за утре .
Чувството на безсмислие може да е болестно , но то е породено от ограниченията . и само защото ни е необходима храна и подслон през зимата , с хората се злоупотребява и им скапват живота . те когато нямат изход и какво им остава ?
заради тока и скапаната храна някой да ни мачка някъде и дори да не се сещаме за великите произведения на изкуството , та какво остава за нещо градивно . Да лесен начин е да се хванеш за шишето . Но кой докъде са му силите .
Когато още не си осакатен можеш да се въоражиш и да опиташ борба , но когато виждаш че биещи се или не всички са загубили тогава остава да чакаш . какво ли ? При едни се случва чудо , при други е край . Това е ясно .Само че тези при които стане чудото не вярват че има други за които края идва



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 22:17



"Рядко сме виждали човек да се проваля, ако стриктно следва нашия път. Не се възстановяват онези, които не могат или не искат изцяло да се отдадат на тази проста програма и това обикновено са мъже и жени, които по природа не могат да бъдат честни със себе си. Има такива нащастници. Те не са виновни; вероятно така са се родили. Те по натура не са в състояние да възприемат и развият един начин на живот, които изисква безмилостна честност. Вероятността да се възстановят е по-малка от средната. Има и такива, които страдат от тежки емоционални и психически смущения, но много от тях се възстановяват, ако притежават способността да бъдат честни."

Това е Глава Пета от Голямата Книга на Анонимни Алкохолици - Как действа Програмата.

Аз лично вярвам на тази Книга, защо ли, защото имам вече някои наблюдения, които потвърждават написаното В НЕЯ.

Не вярвам, че има НЯКОИ, за които става ЧУДОТО И НЯКОИ, за които не става. Това са глупости и предразсъдаци, но това е също част от болестта - алкохолизъм : суеверия, предразсъдаци и философии, оправдания, извинения, ограниченост в мисленето, невъзможност да разумно мислене и взимане на разумни решения.

Така че ТИ не ме учудваш, но може да помислиш върху написаното, няма такива, за които ЧУДОТО НЕ СТАВА, ЗАЩОТО РЯДКО СМЕ ВИЖДАЛИ ЧОВЕК ДА СЕ ПРОВАЛЯ, АКО СТРИКТНО СЛЕДВА НАШИЯ ПЪТ. Иска се само да поисаш и да го направиш, да последваш ПЪТЯ, КОЙТО ТИ СЕ ПРЕДЛАГА, НИЩО ДРУГО.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано24.08.11 05:26



Те по натура не са в състояние да възприемат и развият един начин на живот, които изисква безмилостна честност. Вероятността да се възстановят е по-малка от средната.
Не разбирам в какъв смисъл е използвана думата "честност"


Да не лъжат ли или нещо друго? а лъжата може да е непроявена истина .
Как така средна ?Или се възстановява някой или не успява ?



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано24.08.11 07:14



Кате, насила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш





Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 15:59



Здравей Кате,

Здравейте всички отново!

"Иска ми се вече да посоча причини за да искам да се възстановя от това коварно заболяване, не да философствам и обяснявам кое и как, и от къде и защо и колко е безсмислено и да си вярвам..."


Малко ми е неудобно да пиша тук, срам ме е, защото преди години бях за пример, а сега не мога... Не мога да се измъкна от дъното, което ме тегли.


Колкото и опити да правя, минават 2-3 трезви дни и пак пробив.

"...това е животът, изборът ни днес - живот и трезвост."
И аз си го повтарям всеки Божи ден, но не ми стигат силите да поддържам така желания от мен избор - ДА БЪДА ТРЕЗВА ДЕН СЛЕД ДЕН!

И сега се колебая дали да пусна това, което написах, или да дам ИЗХОД



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано25.08.11 16:25



Хубаво е, че не си се колебала дотолкова, че да се откажеш да пишеш.

Не те познавам, преди година аз бях много зле, даже и не си го спомням точно състоянието си, но е истина, бях много зле.

Реалността, иска ми се да поясня, не се пренасям някъде другаде, да не си помислиш, че бягам, защото аз бих си помислила точно това, ако съм зле, че има някъде някаква друга реалност, това е мисленето при алкохолизма, доколкото съм запозната.

Реалността е тази, която е около мен и теб, една и съща е, трябва само да се научим да я виждаме и да я обичаме.

Нещо в мен е дефектирало отдавна, и затова пих лекарства и се наливах като за световно, та да открия паралелна друга реалност, и да избягам от тази, която откривах около себе си.

Няма да даваш изход и назад, няма да бягаме, ще стоим тук и сега и ще си пишем и ще си споделяме и ще търсим помощ и Път.

Да се разберем, нямаме сили, ако имахме, нямаше да си пишем сега двете.





Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано25.08.11 17:35



Здравей Еми,
много се радвам, че пак пишеш.Това го сложи на + страната на везната.Факта, че след толкова време пак пишеш е голям напредък.Оттук до трезвеността имаш още малко да поработиш.Не се предавай! Хубавите неща стават бавно и с много труд.
Вече цял месец ходя на сбирки.Наблюдавам огромен процент пушачи сред алкохолиците.
Аз самата от 25 години се боря с никотиновата зависимост.Бях ученичка като започнах.1 път спрях цигарите с табекс.Лесно ми беше.От глупост пак пропуших.2 път ги спрях с усилие на волята.Беше ми по-трудно.Пак от глупост след месеци пропуших.3път спрях цигарите от инат-хванала се бях на бас за пари.Пак от глупост пропуших.Вече не знам колко често, но историята се повтаря винаги една и съща и всеки път е по-трудно и предишните трикове не действуват.Вече не можеш сама да се надхитриш.Аз се боря и с излишни килограми.И с теглото е същото.
Еми, не искам да те отегчавам с глупости.Просто знай, че преди е било другояче, сега ще ти е по-трудно, но не е невъзможно.Ако искаш прочети книгата на Алан Кар - Не пуша.Много помага.Просто замести смисъла за никотина и пушенето с алкохола.За мен идеите са сходни.
Аз се боря в момента с депресията.Вече 4 седмица вземам Citalopram, чувствувам се замаяна, не ми е по-добре.Трябва непрекъснато да си повтарям Хубавите неща стават бавно и с много труд.
Още не искам да спирам таблетките.Чувствувам се доста безобнадеждена.Иска ми се да легна, да заспя и да не се събудя повече.Но не искам да се предавам.Търпение , смирение и работа над себе си -това ми е най-нужно.Иска ми се някой да ми помогне, но май пак трябва да разчитам единствено на себе си.
Еми , пиши отново и не се предавай, мила...Ти на мен много си ми помогнала.Пробвай пак, пробвай нещо ново...



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 18:20



"Няма да даваш изход и назад, няма да бягаме, ще стоим тук и сега и ще си пишем и ще си споделяме и ще търсим помощ и Път.
Да се разберем, нямаме сили, ако имахме, нямаше да си пишем сега двете."

Благодаря ти от сърце... за разбирането и подкрепата.

За да не пиша пак моята история, след толкова много време, и трезво и не съвсем трезво, ще се опитам да сложа няколко линка за мен, тъкмо пак ще ги прочета, ще си припомня трезвия живот и дай Боже да се намери Пътя отново, защото се изгубих май...



Това беше преди около 5 години: ->



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 19:30



и после станаха .

След 2 години и половина трезвост, един ден се започна пак,
... и така постепенно - до сега. Искам да спра!



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: mina68]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано25.08.11 19:33



Би ли споделила приблизителна бройка от алкохолици, които са спрели да пият и са останали трезви чрез книгата на Алан Кар "Вече не пуша"?





Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: mina68]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 20:54



"Ако искаш прочети книгата на Алан Кар - Не пуша.Много помага.Просто замести смисъла за никотина и пушенето с алкохола.За мен идеите са сходни."
Здравей Мина68 (сигурно сме 68-ми набор и двете

)

Когато не пиех (през 2006-2007, някъде там беше), си купих книгата "Не пуша вече" на Алън Кар барабар с диска.

Бях решила, че ще спирам и цигарите. И всяка сутрин слушах СД-то преди да стана от леглото и се зареждах с позитивни мисли за щастлив, прекрасен живот, и паралелно ВСЕКИ ДЕН си четях книгата, пиех Табекс по схемата и НЕ ПУШЕХ... И така 30 дни.

После не издържах - ИЛИ ЩЯХ ДА ПРОПИЯ ИЛИ ДА ПРОПУША. Избрах по-малкото зло - Цигарите. За жалост, по-късно се завърна и Голямото Зло - Алкохолът.

Преди една година РЕШИХ да се боря с излишните килограми, които бях натрупала през последните години.. Бях станала 94 кг. и се чувствах ужасно. Имах куп здравословни проблеми с кръста, краката, кръвното и др. и постепенно УСПЯХ да сваля 25 килца - тогава не пиех (но пушех ) И до сега си поддържам 69-70 кг. .

Та така от трите гадости (килограми, цигари, алкохол) - това ми беше най-лесното да успея да постигна.

А много ми се иска ДА ЖИВЕЯ БЕЗ АЛКОХОЛ И БЕЗ НИКОТИН!
Но нещо все не ми достига, за съжаление...



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: aлkaжa]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано25.08.11 22:10



Би ли споделила приблизителна бройка от алкохолици, които са спрели да пият и са останали трезви чрез книгата на Алан Кар "Вече не пуша"?

алкажа, засега се търси първият.


Ето от тази книжка ми дойде идеята аз да спра
http://www.amazon.de/Baustelle-Mann-ultimative-Sonya-Kraus/dp/3404664078

Baustelle Mann- строителна площадка мъж, грубо преведено...
леко занимателно четиво , беше 3 евро, и си го купих да отпусна с биричка и цигарки след работа.
Авторката е супер готина мацка, водеща забавни предавания.Изобщо не бях очаквала да намеря точно в това книжле магическата за мен формула.Подчертала съм го на стр. 84
Nur SIE haben die Macht, ihr Schicksal zu verändern-Само ВИЕ имате силата, да промените вашата съдба.В този момент ми светна, че няма на кого да чакам и да се надявам.Това беше преди 18 месеца.Спрях да пия.После си набавих книгата на Алан Кар.На нея се надявах да спра да пуша.Четейки тук, във форума за алкохолици, ми стана ясно, че и с цигарите, трябва сама да си помогна.Алан Кар ми помогна да устискам след това.След като прочетох книгата ми стана ясно-проблемите няма да станат по-малки с алкохол и цигари, а стават повече и по-големи.Аз съм от типа пиещи , пушещи , ядящи от нерви и ядове.

Твоята приятелска ирония ме разсмя от сърце , за което благодаря.
А мисълта ми, ако съм могла правилно да я изразя е , че трябва да търсим неуморно изход и да не се предаваме.Кой къде ще намери помощ не е важно, важно е да сме трезви.

Редактирано от mina68 на 25.08.11 22:13.



Тема как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: emi_68_aa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано25.08.11 22:25







Тема Re: как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: aлkaжa]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 22:33



Аз сега чета напред - назад ...



Има ли сбирка утре?



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано25.08.11 22:56



еми _68,
тогава и Алан Кар няма да помогне.По моята теория, тези неща имат магическа сила само веднъж.После търсим следващото просветление.Сега като пиша и се сещам-търсим ,а не чакаме.Моята грешка както винаги- чакам наготово да ми падне от небето...Днес цял ден се мотая без нищо полезно да свърша-домашна работа 1 час, счетоводни дреболии-1 час, останалото време на компа - пак ме е хванала мания за четене, а имам толкова неща за вършене.Брат ми пристига утре да ми помогне, дано да успее малко да ме окуражи.Преди лекарството ми беше пак така замаяно и мързеливо.
Все си намирам оправдания.Сега не върша нищо, защото се оправдавам с лекарството.
Еми ,продължавай да пишеш тук,ние ще те подкрепяме.Ходиш ли на сбирки?Все пак живата комуникация е различна оt онлайн...



Тема Re: как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: emi_68_aa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано25.08.11 23:03



Браво, Еми!
И аз се поразрових. И за безброен път виждам неопровержимо доказателство, че колкото и да иска един алкохолик да спре да пие, то няма да може. Само с едно голо желание няма да може. Объркващата страна на алкохолизма. Аз спирах всеки ден и не можех да проемея защо започвах пак. Нали решавах и слагах край? Защо пак почвах? Нямаше никаква логика. Няма логика. Или логиката е съвсем очевидна, но не ми пасва на предубежденията. Когато ми се изясни, че не притежава ефективна умствена защита срещу първата чаша, то логиката се намести. Все едно да махам с ръце и да ми се струва нелогично, че не мога да полетя. Нелогично е. Махам с ръце. Имам желание да летя. Гледам как го правят птиците. Същото и аз правя. Не е логично, че не мога да полетя. Може би е логично, може би е нелогично. Зависи от предварителните убеждения, които са приети за истина, без изследване. След като поизследвах въпроса се оказа очевидно, че не мога да не пия, колкото и да не искам да пия. Парадоксално. Но именно заради това алкохолизмът е объркващ.

Това е объркващата страна на алкохолизма, такъв, какъвто го познаваме - невъзможността да оставим алкохола настрана, колкото и големи да са потребността или желанието за това.

Но всъщност ще можеш да бъдеш много полезна на мина, защото черно на бяло ти

доказа, че истинският алкохолик няма начин да не пие ако се осланя само на едно голо желание. А какъв е начинът да се спре и да се води трезв живот, ти го знаеш и се надявам да го споделиш с мина
Аз все още я чакам приблизително да ми каже колко алкохолика са отрезнели чрез книгата на Алан Кар "Вече не пуша", но вероятно все още не може да преброи случаите



Тема Re: как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: aлkaжa]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 23:49



Благодаря ти, че ми припомни. Точно тази тема търсих

, когато стана пробива.

...

Уфф, ако можех да върна времето назад?!



Тема Re: как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: aлkaжa]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано25.08.11 23:57



Благодаря Еми, благодаря Алкажа! И аз се поразрових. Видях колко жалка съм била, и пияна, и невярваща, и хленчеща, и разлигавена...И си спомних как без вас и без всички останали нямаше как да стане. Чудото на трезвостта. Всеки един от тук, с когото съм говорила и съм си писала, всеки един от братята и сестрите на сбирка е дал нещо от себе си - мисъл, история, дума, жест, някои и смъртта си - и цялото колективно съзнание на общонстта АА по някакви неведоми ирационални пътища е успяло да ме накара да избера този път, правилният. Благодарение на който съм жива и трезва.
Еми, далеч от нас наистина е трудно да получиш помощ и подкрепа. Има изключения, но са рядкост. Например четох в руския форум на АА за алкохолици, които са на 300-400 км от най-близкото населено място с АА-група, които имат възможност да участват само в сбирките онлайн. (В смисъл дори няма втори алкохолик, за да опитат да направят група.) Но въпреки това се държат. По-трудно им е отколкото на тези, които имат сбирки под ръка, но успяват.
Да, утре има на Пиротска, в събота - в църквата. Само да поискаш.
Благодаря ви, Еми и Алкажа, че ми припомнихте едно от златните ни правила: "Връщай се! Това помага."



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: mina68]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано26.08.11 10:11



Не съм съгласна с мнението, че трябвя да се търси нещо, което да има магическа сила, която пък действала само веднъж, и после, следващото "нещо", което да има пак някаква магическа сила, пак веднъж, и после пак...

Ами после, като свършат нещата с "магическата" сила, това ми напомня моите опити да намеря вдъхновение и "просветление" в разни неща, което и направих де, и като се изчерпваше "магичаската сила" на едното, се "хващах" за другото.

Много съм внимателна по отношение на "нещата", които според мен носят "магическа сила", много опасна зона.

Точно Програмата на АА показва и търси път към нещо съвсем друго, и обратно на това, което пишеш ти, трябва да "оставим" всичко, което има "заблуждаваща" магическа сила, и трябва да се насочим към Бог.

Вярно е, че ще се подкрепяме, но е важно и в какво ще се подкрепяме, не бих педкрепила някой, който се оставя на "маниите" си, търси си оправдания, чака нещо наготово, търси някакви "магически" сили, това не бих подкрепила лично аз, защото го виждам по себе си, това не води до никъде и не може да реши проблемът ни - алкохолизъм.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 14:29



Вярно е, че ще се подкрепяме, но е важно и в какво ще се подкрепяме, не бих педкрепила някой, който се оставя на "маниите" си, търси си оправдания, чака нещо наготово, търси някакви "магически" сили, това не бих подкрепила лично аз, защото го виждам по себе си, това не води до никъде и не може да реши проблемът ни - алкохолизъм

Kak знаеш това,защо си толкова сигурна.Не монополизирайте АА като един единствен изход защото не е единствен,да изход е и много хора са се спасили,но има и алтернативи които тук във форума се отричат и анатемосват.Значи ако някой може да се спре от деструктивното пагубно влияние на алкохола без АА(говоря за алкохолишкото пиене)той има мании така ли,или търси магии.Всеки един подход(начин или както искайте го наречете) който носи полза и работи трябва да се уважава.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: nngv]  
Автор Lodez ()
Публикувано26.08.11 15:15



Ами тази тема е отворена от човек на който изхода е този на АА от Голямата Книга ...Тя е за тези алкохолици ,които всичко са опитали и единственното ,което им е помогнало е АА.Не се дразни ами си отвори една тема с твоят си изход и там си пишете за вашите начини...Защото за нас няма друг начин ..Другият е в помиярника и след това в гроба ,ако недай си боже продължим да опитваме с терапии , лекарства,или и двете ...





Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: nngv]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано26.08.11 16:13



Бих прочела с интерес за многото възможни начини за справяне с този проблем.

Трябва да се конкретизираш, за посочиш реални начини за справяне с проблема, така може да се пише много, по принцип, обаче общите приказки не са измъкнали никой алкохолик от ужасното му положение.

Имам реални примери на хора, които починаха от това, не съм убедена, че така не са чули да много възможни алтернативи и варианти за справяне с проблема, лично аз оставам с убеждението, че просто е трябвало да си избера един приятен "подход" и да го приложа и нямаше да стигна до психиатрията, хм, толкова да съм била задръстена, не мисля.

Чух реално мнение на известен психиатър, който брои на пръстите на едната си ръка алохолиците, които са успели да се поизмъкнат от това страшно нещо.

Още, има хора, които четат, и може да виждат надежда, може да пият сега, може да се чудят дали да пият, може да нямат сили да спрат да пият, нека не ги успокояваме, че има много възможни и лесни подходи или алтернативи, това просто не е вярно.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 16:39



В поста си казах че АА е изход и това мнение го потдържам,аз също посещавам АА и съм получил помощ.Не говоря за някакъв лесен начин,няма такъв и не предлагам никва терапия с никакви лекарства това трябва да е ясно.Изразявам мнение че тук в този форум се отрича всеки друг начин по който човек може да спре и да заживее"нормално"доколкото това е възможно.Имам близък който почти беше свършил в помиярника,и о чудо въстанови се без АА и 14г не е пил,да и живее в мир със себе си гадината без терапии и магии.При мен е по скромно само 2г .Да АА е изход макар че съм се нагледал и там на провали и то доста.Истината за мен е една,ако един човек много иска да се спаси той ще успее със или без АА.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: nngv]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано26.08.11 16:45



Обаче би било добре да уточниш ясно, защо са провалите в АА ?

Да не остават заблуждения и неясноти, защо точно се провалят в АА ?

Това е много важно, за всеки, който чете, който търси помощ, който е намерил вече помощ, и който сега се запознава с АА.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 17:05



Не мога да отговоря от името на провалилите се.Но мисля и ще повторя това че не са стигнали на етапа силно да поискат ама много силно да се спасят.Когато човек стигне на този етап,тогава работи и АА и стъпките и започва промяната на личноста което се оказва също така нелека задача да се запознаеш със себе си,кой си защо си такъв и т.н.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано26.08.11 23:48



За да не пиша пак моята история, след толкова много време, и трезво и не съвсем трезво, ще се опитам да сложа няколко линка за мен, тъкмо пак ще ги прочета, ще си припомня трезвия живот и дай Боже да се намери Пътя отново, защото се изгубих май...
Здравей emi. На всеки може да се случи да се отклони от пътя си и дори да се изгуби. Но винаги, винаги може да намери обратния път. Припомнянето е хубаво нещо, но важното е да стъпиш на пътя, не само да четеш брожурата за дестинацията.


А Пътя вече го знаеш, мила. На теб ти беше предадено посланието, знаеш какво да правиш, просто ден след ден трябва да приложиш знанията, които имаш от преди, това е всичко. Няма нищо ново в АА - стъпките продължават да са си 12, Голямата книга не се е променила по обем, не са й сложени илюстрации, всичко си е по старому. Не, не е скучно. Ако си решила да живееш в трезвост с помощта на АА, приключенията и Даровете на Живота ще те изненадват всеки ден. Точно този Ден, в който си решила, че можеш да живееш, да обичаш, да се смееш, да учиш, да тъгуваш, да пазаруваш, да караш колело, да правиш любов или кариера, да разходиш кучето...трезва. Тоест - днешния.
Не го мисли миналото. Нито бъдещето, те сами се грижат за себе си. Ти имаш по-важна задача - да се грижиш за болен алкохолик и да го направиш отново щастлив човек, такъв, какъвто видях преди пет или шест години, не помня точно. Но го харесвах.

Усмихни се, има изход.

Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: nngv]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано28.08.11 12:18



Аз нямам избор дали да пия или не. Аз съм алкохоличка. Пия заради страхове, обида, гняв. Появява се алергията към веществото алкохол. Не мога да спра да пия. Мозъка ми се уврежда от алкохола. Кара ме отново да прибягвам към алкохола, за да овладея страна, обидата си гнева. Пак не мога да спра, заради проявата на алергия. Мозъка ми още повече се уврежда. Кара ме отново да пия. и така докато се увреди напълно или тялото ми се увреди. Ако е мозъка пръв полудявам, ако тялото го изпревари умирам. А как живея няма да говоря. Всеки страдащ знае, какви са мъките на алкохолика. КАКВО ДА НАПРАВЯ. Аз нямам избора на нормалните хора при които няма алергия. Аз трябва въобще са не пия. Кое ме кара да пия, гнева ми, страховете ми, обидата. Другите също изпитват такива чувства, но те могат да си пийнат 1,2 чашки, за да се успокоят, да си вдъхнат смелост, а може би не го правят от това, не знам, аз съм алкохолик и пия заради това. Аз не мога, аз имам алергия към алкохола. Ако пия ще се появи омагьосания кръг. АЗ ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ НЕЩО ДРУГО, за да не се страхувам, за да не се обиждам, за да не се гневя. Защото като не мога да пия ако се появят тези състояния и аз не мога да се успокоя ще полудея. ЛУДА ТРЕЗВОСТ. Затова аз трябва да намеря нещо, което да ми дава смелост, когато ме е страх, да ми дава любов, когато съм обидена, да ми дава смирение, когато се разгневя. Това трябва да е живот, освободен от тези неща, аз не мога да си ги позволя, зашото пия заради тях, аз съм алкохоличка. Аз трябва да бъда освободена от тези човешки слабости, аз нямам избор да живея с тях, защото ще пия. никой не е в състояние да ме освободи от човешките ми недостатъци, освен Бог. Всеки ден се опитвам да живея така, като се моля за разум, който да ми показва недостатъците ми и се помоля смирено Бог да ги отстрани. Всеки ден с живота си АЗ ИЗРАЗЯВАМ ГОТОВНОСТТА ДА ГИ ОТСТРАНИ и Той ми помага да не пия, защото имам надеждата, че някога ще се случи. Но аз съм направила необходимото. Кога ше ги отстрани аз не мога да кажа. Но това ми дава СИЛА ДА НЕ ПИЯ. Ето това правя аз , за да не пия. Ще се радвам да споделите какво правите вие.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: petrus]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано29.08.11 10:19



Браво, Петрус, точно така, продължавай.

"Даваме си сметка, че знанията ни са малко. Бог ще разкрива все повече неща пред вас и пред нас. Попитайте Го по време на сутрешната си медитация какво можете да направите през всеки ден за човека, който все още е болен. Ще получите отговор, ако домът ви е прочистен. Очевидно, вие не бихте могли да предавате на другите това, което самите вие не притежавате. Постарайте се взаимоотношенията ви с Него да са правилни и ще видите, че с вас и с безброй други хора ще се случат велики неща. Това е Великата Истина за нас."



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: petrus]  
Автор 64stefana (непознат )
Публикувано29.08.11 11:23



АЗ ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ НЕЩО ДРУГО, за да не се страхувам, за да не се обиждам, за да не се гневя. Защото като не мога да пия ако се появят тези състояния и аз не мога да се успокоя ще полудея. ЛУДА ТРЕЗВОСТ. Затова аз трябва да намеря нещо, което да ми дава смелост,
Отново започвам да пиша с благодарност към всички,които работят по тази програма,защото ако се държим здраво и споделяме своя опит този процес на възстановяване ще продължи-вярвам в това!
Преди два дена се върнах от морето-моето първо море след много години лудост.Море със сина ми-беше хубаво!Бях благодарна!Спомням си как преди доста години бях отишла там на същото място сама и си се наливах с алкохол.Не исках никой да ми досажда и само исках да си пийкам.Постепенно станах развалина-до идването ми в АА.Но за друго искам да пиша днес.За коварността на болеста.След приятните моменти там у мен отново се опитва да се настани недоволството-ето това е страшното-винаги да искам още и още.Добре де-морето свърши-и сега какво?Аз не искам да живея по Божията воля,а по своята воля,която винаги заради болестта ще ме кара да търся онова много специално нещо,което винаги ми убягва-тази свръхемоция,която ми носи алкохола и която е абсолютно луда.Точно така-Луда трезвост!Не че и друг път не сме говорили за сух алкохолизъм,но винаги от написаното и казано с друг нюанс се подсещам.Защото аз забравям-това пак е от болестта.И така-тази сутрин се усещах напрегната,недоволна.Разбрах-отново отивам по кривия път.Ето и това ми дава програмата-да усещам и разбирам състоянията си-това е от опита.Опита ме учи,че вече не мога да разчитам на това,че съм добре,а да се връщам всеки ден на първа стъпка и да знам,че аз не мога да управлявам своя живот,защото прихически и телесно се различавам от другите.Ако го забравя ще съм трезва и луда,а много скоро пияна и луда.Ето,затова искам да се възстановя-нямам друг изход.Искам да не изпитвам тези болезнени чувства.Да не се въртя в омагьосания кръг на моето ,,Искам-искам ефект-бързо и на всяка цена,, и последвалото от това недоволство.Защото никой нормален човек не живее в непрекъснато търсене на фалшиви емоции.Хората живеят простичко и с нещата,които Бог им дава.А аз съм недоволна...И взимам инициатиавта в свои ръце-тъжна е тая борба.И само Бог и неговата програма може да ми даде свобода-свобода от болното в мен!
И така-лека полека започвам да пускам тези болни чувства-разбирам,че са пагубни.И започвам да виждам един красив свят.И ми е спокойно-а има ли нещо по важно от това?
Има изход!И той е реален,ако действам!Ако всеки ден признавам моята болест,приемам това,което ми е отредил Бог-а.само за днес,не допускам гнева да ме обсеби,а го предавам,опитвам се постоянно да прощавам и най важното-да съм скромна и благодарна!
Е,не е лесно за алкохолик като мен,но всеки ден опитвам да живея,опирайки се на опита си-моя и на другите.Благодаря ви,братя и сестри!
Бог да е с всички нас!



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.09.11 10:09



Здравей и от мен.Можеш да постигнеш всичко.Това твърде късно го осъзнах,че силата е в мен.Години наред се самооплаквах че нямам грам воля.Не беше вярно.Търсих си оправдания за да мога да попиивам и пия.Да се крия,лъжа мамя и пия тайно.Странно,вече години наред не пия,от дълго време не съм се напивал,но като че ли не изпитвам неистова нужда да треперя и да се моля на колене всеки ден за да не посегна към 1та чашка.Може би чипа ми най-после зацепи както трябва,и може би осъзнах най-накрая че работата по проблема и игнорирането на желанието да пиеш свършиха работа,Всеки ден се вкопчвам в малки прости мисли и неща,сега да речем преди работа ще мина да си взема поничка,някой оферта,я в музикалния магазин,я да пусна едно тото,я пък нещо друго ей такова,след работа пък пазаруване,прахосмукачка или готвене.Или пък някой мач със чипс и кола...наистина много кола кафе пия.Трябва да почна да се ограничавам и с това.Направи ми впечатление на сбирките тук където живея,членовете на АА пиеха кафе като луди.Някой пушеха като смоци,други пък бяха спряли и цигарите по модела на АА също.Каквото и да е,дори и да изглеждат глупаво малките ми манийки,работят!!!Не мисля за пиене,не ми се пие неистово,дори и с пиещи около мен,не ми течат лигите.Съсредоточавам се върху нещо друго.Опитвам се да си втълпя че бутилката,чашите,пиенето ,миризмата на алкохол..са гадни неща.Опитвам се да извикам асоциация с умрелия ми от пиене баща,както и всички починали познати алкохолици,негови приятели,мои познати също.И си повтарям всеки път когато около мен мирише на алкохол,че пиенето и гадостите свързани с него,вече са в миналото.Закрита страница.Успях да визуализирам как се затваря посл.страница.Дано не си помислите че съм превъртял.Може и така да е,но поне не е от алкохол и депресия.И нещо позитивно.Депесията,страха,яда и нервите свързани с пиенето ми ги няма.След като вече на пия,а и не пуша от април тази година,дори са ми неприятни миризмите на алкохол и цигари.Трезв,изкъпан и непушач станах като пушка.Чак ме базикат че ако спра и секса,щели да ме пратят в манастир,приятелите ми.Или при ДАЛАЙ ЛАМА.Но е фкт че като дразнителя тотално изчезне,изчезва и дразнението.Това е моята платформа за път към трезвенност.АА ми посочиха пътя и вратата,но аз сам преминах през нея и слдвам пътя.Като в ЗЕН,да извървиш пътя!!Успех всички вам!!!Дано извървите правилно,трезво и мъдро пътя към едно по-високо духовно стъпало!!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: finntroll73]  
Автор 64stefana (непознат )
Публикувано02.09.11 10:30



Днес седнах да почета и попаднах на нещо,което ме накара да се замисля.Разбирам,че колкото повече се опитвам да науча, толкова повече ми се разрива.Всъщност разбирам колко сляпа съм била,колко предубедена и единствено вярваща в правотата на собствените си умозрения.
Написаното е от Бил към негов приятел,изпаднал в беда:,,Бедата не е такава,каквато ти се струва.Поне не и за времето,когато ти си в АА.По някакъв начин ти ще започнеш да осъзнаваш,че животът ни е само кратък ден,прекаран в едно велико училище.В една далечна перспектива няма значение дали уроците са били трудни или лесни,а дали сме ги научили и дали сме предали на другите това,което сме разбрали.
Единствените хора,които съжалявам искрено са тези,които нямат представа защо живеят тук и сега и накъде са се запътили.Те нямат дългосрочна цел,която да ги утешава и ободрява в моментите на несгоди и разочарования.Те прекарват целия си живот в опит да се предпазват от беди и в оплакване,когато бедите ги сполетят.
Когато се замислиш за това,откриваш,че АА е общност,която е изградена не толкова върху успеха,колкото върху провалите...,,

Всъщност си дадох сметка,че това се отнася точно за мен.Бях абсолютно обсебена от себе си,от планове как да организирам живота си така,че винаги да успявам-в професията си,в семеството,сред приятелите,над неприятелите си..Да се доказвам-това се беше превърнало в единствената ми дългосрочна цел.Успехът беше свързан с това-да се доказвам-пред себе си и другите.И естествено да получа от това дивиденти.Получавах разбира се много успехи,но исках още,а разочарованията не приемах-те не бяха предвидени.И така живееща във вечно недоволство,защото бях единствено заета с това- да анализирам защо тоя живот не е такъв,какъвто аз го искам.Много е тъжно да живееш сам със себе си...С Аз-а си в центъра.Алкохолът пълнеше тази празнина.
Днес бях се заровила да търся някакъв документ от банка.С радост установих,че вече съм погасила задълженията си-дори е минал един месец от тогава.Това много ме зарадва не толкова,защото ми олеква финансово,а разбрах,че програмата на АА ми дава едно спокойствие,за което по-рано не съм и мечтала.Видях епикризи от 4 километър,от клиниката в Плевен,от Александровска болница..Спомних си колко лекарства бях изпила,безнадежността..Видях и документа от развода,който сега не ме кара да тъна в плач,а само ми напомня през какъв ад минах...И за множеството заеми,които съм теглила на пияна глава,удавени в алкохол.
По рано постояно оплаквах съдбата си.Сега примам всичко като опит-опит,за който мога да разказвам и с който много вярвам,че мога да помогна.Защото ме боли,когато виждам колко недоверие има към тази програма.И колко е трудно да се хванеш-и това е от моя опит.И днес не ми трябва друго.Щастлива съм само от факта,че съм трезва!И че съм член на АА и мога да споделям!
Благодая ви за това!Бъдете трезви!
Бог да е с всички нас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.