Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 14:29



Вярно е, че ще се подкрепяме, но е важно и в какво ще се подкрепяме, не бих педкрепила някой, който се оставя на "маниите" си, търси си оправдания, чака нещо наготово, търси някакви "магически" сили, това не бих подкрепила лично аз, защото го виждам по себе си, това не води до никъде и не може да реши проблемът ни - алкохолизъм

Kak знаеш това,защо си толкова сигурна.Не монополизирайте АА като един единствен изход защото не е единствен,да изход е и много хора са се спасили,но има и алтернативи които тук във форума се отричат и анатемосват.Значи ако някой може да се спре от деструктивното пагубно влияние на алкохола без АА(говоря за алкохолишкото пиене)той има мании така ли,или търси магии.Всеки един подход(начин или както искайте го наречете) който носи полза и работи трябва да се уважава.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: nngv]  
Автор Lodez ()
Публикувано26.08.11 15:15



Ами тази тема е отворена от човек на който изхода е този на АА от Голямата Книга ...Тя е за тези алкохолици ,които всичко са опитали и единственното ,което им е помогнало е АА.Не се дразни ами си отвори една тема с твоят си изход и там си пишете за вашите начини...Защото за нас няма друг начин ..Другият е в помиярника и след това в гроба ,ако недай си боже продължим да опитваме с терапии , лекарства,или и двете ...





Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: nngv]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано26.08.11 16:13



Бих прочела с интерес за многото възможни начини за справяне с този проблем.

Трябва да се конкретизираш, за посочиш реални начини за справяне с проблема, така може да се пише много, по принцип, обаче общите приказки не са измъкнали никой алкохолик от ужасното му положение.

Имам реални примери на хора, които починаха от това, не съм убедена, че така не са чули да много възможни алтернативи и варианти за справяне с проблема, лично аз оставам с убеждението, че просто е трябвало да си избера един приятен "подход" и да го приложа и нямаше да стигна до психиатрията, хм, толкова да съм била задръстена, не мисля.

Чух реално мнение на известен психиатър, който брои на пръстите на едната си ръка алохолиците, които са успели да се поизмъкнат от това страшно нещо.

Още, има хора, които четат, и може да виждат надежда, може да пият сега, може да се чудят дали да пият, може да нямат сили да спрат да пият, нека не ги успокояваме, че има много възможни и лесни подходи или алтернативи, това просто не е вярно.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 16:39



В поста си казах че АА е изход и това мнение го потдържам,аз също посещавам АА и съм получил помощ.Не говоря за някакъв лесен начин,няма такъв и не предлагам никва терапия с никакви лекарства това трябва да е ясно.Изразявам мнение че тук в този форум се отрича всеки друг начин по който човек може да спре и да заживее"нормално"доколкото това е възможно.Имам близък който почти беше свършил в помиярника,и о чудо въстанови се без АА и 14г не е пил,да и живее в мир със себе си гадината без терапии и магии.При мен е по скромно само 2г .Да АА е изход макар че съм се нагледал и там на провали и то доста.Истината за мен е една,ако един човек много иска да се спаси той ще успее със или без АА.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: nngv]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано26.08.11 16:45



Обаче би било добре да уточниш ясно, защо са провалите в АА ?

Да не остават заблуждения и неясноти, защо точно се провалят в АА ?

Това е много важно, за всеки, който чете, който търси помощ, който е намерил вече помощ, и който сега се запознава с АА.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: Kaтepинa A]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 17:05



Не мога да отговоря от името на провалилите се.Но мисля и ще повторя това че не са стигнали на етапа силно да поискат ама много силно да се спасят.Когато човек стигне на този етап,тогава работи и АА и стъпките и започва промяната на личноста което се оказва също така нелека задача да се запознаеш със себе си,кой си защо си такъв и т.н.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано26.08.11 23:48



За да не пиша пак моята история, след толкова много време, и трезво и не съвсем трезво, ще се опитам да сложа няколко линка за мен, тъкмо пак ще ги прочета, ще си припомня трезвия живот и дай Боже да се намери Пътя отново, защото се изгубих май...
Здравей emi. На всеки може да се случи да се отклони от пътя си и дори да се изгуби. Но винаги, винаги може да намери обратния път. Припомнянето е хубаво нещо, но важното е да стъпиш на пътя, не само да четеш брожурата за дестинацията.


А Пътя вече го знаеш, мила. На теб ти беше предадено посланието, знаеш какво да правиш, просто ден след ден трябва да приложиш знанията, които имаш от преди, това е всичко. Няма нищо ново в АА - стъпките продължават да са си 12, Голямата книга не се е променила по обем, не са й сложени илюстрации, всичко си е по старому. Не, не е скучно. Ако си решила да живееш в трезвост с помощта на АА, приключенията и Даровете на Живота ще те изненадват всеки ден. Точно този Ден, в който си решила, че можеш да живееш, да обичаш, да се смееш, да учиш, да тъгуваш, да пазаруваш, да караш колело, да правиш любов или кариера, да разходиш кучето...трезва. Тоест - днешния.
Не го мисли миналото. Нито бъдещето, те сами се грижат за себе си. Ти имаш по-важна задача - да се грижиш за болен алкохолик и да го направиш отново щастлив човек, такъв, какъвто видях преди пет или шест години, не помня точно. Но го харесвах.

Усмихни се, има изход.

Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: nngv]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано28.08.11 12:18



Аз нямам избор дали да пия или не. Аз съм алкохоличка. Пия заради страхове, обида, гняв. Появява се алергията към веществото алкохол. Не мога да спра да пия. Мозъка ми се уврежда от алкохола. Кара ме отново да прибягвам към алкохола, за да овладея страна, обидата си гнева. Пак не мога да спра, заради проявата на алергия. Мозъка ми още повече се уврежда. Кара ме отново да пия. и така докато се увреди напълно или тялото ми се увреди. Ако е мозъка пръв полудявам, ако тялото го изпревари умирам. А как живея няма да говоря. Всеки страдащ знае, какви са мъките на алкохолика. КАКВО ДА НАПРАВЯ. Аз нямам избора на нормалните хора при които няма алергия. Аз трябва въобще са не пия. Кое ме кара да пия, гнева ми, страховете ми, обидата. Другите също изпитват такива чувства, но те могат да си пийнат 1,2 чашки, за да се успокоят, да си вдъхнат смелост, а може би не го правят от това, не знам, аз съм алкохолик и пия заради това. Аз не мога, аз имам алергия към алкохола. Ако пия ще се появи омагьосания кръг. АЗ ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ НЕЩО ДРУГО, за да не се страхувам, за да не се обиждам, за да не се гневя. Защото като не мога да пия ако се появят тези състояния и аз не мога да се успокоя ще полудея. ЛУДА ТРЕЗВОСТ. Затова аз трябва да намеря нещо, което да ми дава смелост, когато ме е страх, да ми дава любов, когато съм обидена, да ми дава смирение, когато се разгневя. Това трябва да е живот, освободен от тези неща, аз не мога да си ги позволя, зашото пия заради тях, аз съм алкохоличка. Аз трябва да бъда освободена от тези човешки слабости, аз нямам избор да живея с тях, защото ще пия. никой не е в състояние да ме освободи от човешките ми недостатъци, освен Бог. Всеки ден се опитвам да живея така, като се моля за разум, който да ми показва недостатъците ми и се помоля смирено Бог да ги отстрани. Всеки ден с живота си АЗ ИЗРАЗЯВАМ ГОТОВНОСТТА ДА ГИ ОТСТРАНИ и Той ми помага да не пия, защото имам надеждата, че някога ще се случи. Но аз съм направила необходимото. Кога ше ги отстрани аз не мога да кажа. Но това ми дава СИЛА ДА НЕ ПИЯ. Ето това правя аз , за да не пия. Ще се радвам да споделите какво правите вие.



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: petrus]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано29.08.11 10:19



Браво, Петрус, точно така, продължавай.

"Даваме си сметка, че знанията ни са малко. Бог ще разкрива все повече неща пред вас и пред нас. Попитайте Го по време на сутрешната си медитация какво можете да направите през всеки ден за човека, който все още е болен. Ще получите отговор, ако домът ви е прочистен. Очевидно, вие не бихте могли да предавате на другите това, което самите вие не притежавате. Постарайте се взаимоотношенията ви с Него да са правилни и ще видите, че с вас и с безброй други хора ще се случат велики неща. Това е Великата Истина за нас."



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: petrus]  
Автор 64stefana (непознат )
Публикувано29.08.11 11:23



АЗ ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ НЕЩО ДРУГО, за да не се страхувам, за да не се обиждам, за да не се гневя. Защото като не мога да пия ако се появят тези състояния и аз не мога да се успокоя ще полудея. ЛУДА ТРЕЗВОСТ. Затова аз трябва да намеря нещо, което да ми дава смелост,
Отново започвам да пиша с благодарност към всички,които работят по тази програма,защото ако се държим здраво и споделяме своя опит този процес на възстановяване ще продължи-вярвам в това!
Преди два дена се върнах от морето-моето първо море след много години лудост.Море със сина ми-беше хубаво!Бях благодарна!Спомням си как преди доста години бях отишла там на същото място сама и си се наливах с алкохол.Не исках никой да ми досажда и само исках да си пийкам.Постепенно станах развалина-до идването ми в АА.Но за друго искам да пиша днес.За коварността на болеста.След приятните моменти там у мен отново се опитва да се настани недоволството-ето това е страшното-винаги да искам още и още.Добре де-морето свърши-и сега какво?Аз не искам да живея по Божията воля,а по своята воля,която винаги заради болестта ще ме кара да търся онова много специално нещо,което винаги ми убягва-тази свръхемоция,която ми носи алкохола и която е абсолютно луда.Точно така-Луда трезвост!Не че и друг път не сме говорили за сух алкохолизъм,но винаги от написаното и казано с друг нюанс се подсещам.Защото аз забравям-това пак е от болестта.И така-тази сутрин се усещах напрегната,недоволна.Разбрах-отново отивам по кривия път.Ето и това ми дава програмата-да усещам и разбирам състоянията си-това е от опита.Опита ме учи,че вече не мога да разчитам на това,че съм добре,а да се връщам всеки ден на първа стъпка и да знам,че аз не мога да управлявам своя живот,защото прихически и телесно се различавам от другите.Ако го забравя ще съм трезва и луда,а много скоро пияна и луда.Ето,затова искам да се възстановя-нямам друг изход.Искам да не изпитвам тези болезнени чувства.Да не се въртя в омагьосания кръг на моето ,,Искам-искам ефект-бързо и на всяка цена,, и последвалото от това недоволство.Защото никой нормален човек не живее в непрекъснато търсене на фалшиви емоции.Хората живеят простичко и с нещата,които Бог им дава.А аз съм недоволна...И взимам инициатиавта в свои ръце-тъжна е тая борба.И само Бог и неговата програма може да ми даде свобода-свобода от болното в мен!
И така-лека полека започвам да пускам тези болни чувства-разбирам,че са пагубни.И започвам да виждам един красив свят.И ми е спокойно-а има ли нещо по важно от това?
Има изход!И той е реален,ако действам!Ако всеки ден признавам моята болест,приемам това,което ми е отредил Бог-а.само за днес,не допускам гнева да ме обсеби,а го предавам,опитвам се постоянно да прощавам и най важното-да съм скромна и благодарна!
Е,не е лесно за алкохолик като мен,но всеки ден опитвам да живея,опирайки се на опита си-моя и на другите.Благодаря ви,братя и сестри!
Бог да е с всички нас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.