Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: mina68]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано25.08.11 19:33



Би ли споделила приблизителна бройка от алкохолици, които са спрели да пият и са останали трезви чрез книгата на Алан Кар "Вече не пуша"?





Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: mina68]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 20:54



"Ако искаш прочети книгата на Алан Кар - Не пуша.Много помага.Просто замести смисъла за никотина и пушенето с алкохола.За мен идеите са сходни."
Здравей Мина68 (сигурно сме 68-ми набор и двете

)

Когато не пиех (през 2006-2007, някъде там беше), си купих книгата "Не пуша вече" на Алън Кар барабар с диска.

Бях решила, че ще спирам и цигарите. И всяка сутрин слушах СД-то преди да стана от леглото и се зареждах с позитивни мисли за щастлив, прекрасен живот, и паралелно ВСЕКИ ДЕН си четях книгата, пиех Табекс по схемата и НЕ ПУШЕХ... И така 30 дни.

После не издържах - ИЛИ ЩЯХ ДА ПРОПИЯ ИЛИ ДА ПРОПУША. Избрах по-малкото зло - Цигарите. За жалост, по-късно се завърна и Голямото Зло - Алкохолът.

Преди една година РЕШИХ да се боря с излишните килограми, които бях натрупала през последните години.. Бях станала 94 кг. и се чувствах ужасно. Имах куп здравословни проблеми с кръста, краката, кръвното и др. и постепенно УСПЯХ да сваля 25 килца - тогава не пиех (но пушех ) И до сега си поддържам 69-70 кг. .

Та така от трите гадости (килограми, цигари, алкохол) - това ми беше най-лесното да успея да постигна.

А много ми се иска ДА ЖИВЕЯ БЕЗ АЛКОХОЛ И БЕЗ НИКОТИН!
Но нещо все не ми достига, за съжаление...



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: aлkaжa]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано25.08.11 22:10



Би ли споделила приблизителна бройка от алкохолици, които са спрели да пият и са останали трезви чрез книгата на Алан Кар "Вече не пуша"?

алкажа, засега се търси първият.


Ето от тази книжка ми дойде идеята аз да спра
http://www.amazon.de/Baustelle-Mann-ultimative-Sonya-Kraus/dp/3404664078

Baustelle Mann- строителна площадка мъж, грубо преведено...
леко занимателно четиво , беше 3 евро, и си го купих да отпусна с биричка и цигарки след работа.
Авторката е супер готина мацка, водеща забавни предавания.Изобщо не бях очаквала да намеря точно в това книжле магическата за мен формула.Подчертала съм го на стр. 84
Nur SIE haben die Macht, ihr Schicksal zu verändern-Само ВИЕ имате силата, да промените вашата съдба.В този момент ми светна, че няма на кого да чакам и да се надявам.Това беше преди 18 месеца.Спрях да пия.После си набавих книгата на Алан Кар.На нея се надявах да спра да пуша.Четейки тук, във форума за алкохолици, ми стана ясно, че и с цигарите, трябва сама да си помогна.Алан Кар ми помогна да устискам след това.След като прочетох книгата ми стана ясно-проблемите няма да станат по-малки с алкохол и цигари, а стават повече и по-големи.Аз съм от типа пиещи , пушещи , ядящи от нерви и ядове.

Твоята приятелска ирония ме разсмя от сърце , за което благодаря.
А мисълта ми, ако съм могла правилно да я изразя е , че трябва да търсим неуморно изход и да не се предаваме.Кой къде ще намери помощ не е важно, важно е да сме трезви.

Редактирано от mina68 на 25.08.11 22:13.



Тема как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: emi_68_aa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано25.08.11 22:25







Тема Re: как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: aлkaжa]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 22:33



Аз сега чета напред - назад ...



Има ли сбирка утре?



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: emi_68_aa]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано25.08.11 22:56



еми _68,
тогава и Алан Кар няма да помогне.По моята теория, тези неща имат магическа сила само веднъж.После търсим следващото просветление.Сега като пиша и се сещам-търсим ,а не чакаме.Моята грешка както винаги- чакам наготово да ми падне от небето...Днес цял ден се мотая без нищо полезно да свърша-домашна работа 1 час, счетоводни дреболии-1 час, останалото време на компа - пак ме е хванала мания за четене, а имам толкова неща за вършене.Брат ми пристига утре да ми помогне, дано да успее малко да ме окуражи.Преди лекарството ми беше пак така замаяно и мързеливо.
Все си намирам оправдания.Сега не върша нищо, защото се оправдавам с лекарството.
Еми ,продължавай да пишеш тук,ние ще те подкрепяме.Ходиш ли на сбирки?Все пак живата комуникация е различна оt онлайн...



Тема Re: как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: emi_68_aa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано25.08.11 23:03



Браво, Еми!
И аз се поразрових. И за безброен път виждам неопровержимо доказателство, че колкото и да иска един алкохолик да спре да пие, то няма да може. Само с едно голо желание няма да може. Объркващата страна на алкохолизма. Аз спирах всеки ден и не можех да проемея защо започвах пак. Нали решавах и слагах край? Защо пак почвах? Нямаше никаква логика. Няма логика. Или логиката е съвсем очевидна, но не ми пасва на предубежденията. Когато ми се изясни, че не притежава ефективна умствена защита срещу първата чаша, то логиката се намести. Все едно да махам с ръце и да ми се струва нелогично, че не мога да полетя. Нелогично е. Махам с ръце. Имам желание да летя. Гледам как го правят птиците. Същото и аз правя. Не е логично, че не мога да полетя. Може би е логично, може би е нелогично. Зависи от предварителните убеждения, които са приети за истина, без изследване. След като поизследвах въпроса се оказа очевидно, че не мога да не пия, колкото и да не искам да пия. Парадоксално. Но именно заради това алкохолизмът е объркващ.

Това е объркващата страна на алкохолизма, такъв, какъвто го познаваме - невъзможността да оставим алкохола настрана, колкото и големи да са потребността или желанието за това.

Но всъщност ще можеш да бъдеш много полезна на мина, защото черно на бяло ти

доказа, че истинският алкохолик няма начин да не пие ако се осланя само на едно голо желание. А какъв е начинът да се спре и да се води трезв живот, ти го знаеш и се надявам да го споделиш с мина
Аз все още я чакам приблизително да ми каже колко алкохолика са отрезнели чрез книгата на Алан Кар "Вече не пуша", но вероятно все още не може да преброи случаите



Тема Re: как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: aлkaжa]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 23:49



Благодаря ти, че ми припомни. Точно тази тема търсих

, когато стана пробива.

...

Уфф, ако можех да върна времето назад?!



Тема Re: как няма да мога да се възстановя от алкохолизманови [re: aлkaжa]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано25.08.11 23:57



Благодаря Еми, благодаря Алкажа! И аз се поразрових. Видях колко жалка съм била, и пияна, и невярваща, и хленчеща, и разлигавена...И си спомних как без вас и без всички останали нямаше как да стане. Чудото на трезвостта. Всеки един от тук, с когото съм говорила и съм си писала, всеки един от братята и сестрите на сбирка е дал нещо от себе си - мисъл, история, дума, жест, някои и смъртта си - и цялото колективно съзнание на общонстта АА по някакви неведоми ирационални пътища е успяло да ме накара да избера този път, правилният. Благодарение на който съм жива и трезва.
Еми, далеч от нас наистина е трудно да получиш помощ и подкрепа. Има изключения, но са рядкост. Например четох в руския форум на АА за алкохолици, които са на 300-400 км от най-близкото населено място с АА-група, които имат възможност да участват само в сбирките онлайн. (В смисъл дори няма втори алкохолик, за да опитат да направят група.) Но въпреки това се държат. По-трудно им е отколкото на тези, които имат сбирки под ръка, но успяват.
Да, утре има на Пиротска, в събота - в църквата. Само да поискаш.
Благодаря ви, Еми и Алкажа, че ми припомнихте едно от златните ни правила: "Връщай се! Това помага."



Тема Re: Причини да искам да се възстановя от алкохолизма.нови [re: mina68]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано26.08.11 10:11



Не съм съгласна с мнението, че трябвя да се търси нещо, което да има магическа сила, която пък действала само веднъж, и после, следващото "нещо", което да има пак някаква магическа сила, пак веднъж, и после пак...

Ами после, като свършат нещата с "магическата" сила, това ми напомня моите опити да намеря вдъхновение и "просветление" в разни неща, което и направих де, и като се изчерпваше "магичаската сила" на едното, се "хващах" за другото.

Много съм внимателна по отношение на "нещата", които според мен носят "магическа сила", много опасна зона.

Точно Програмата на АА показва и търси път към нещо съвсем друго, и обратно на това, което пишеш ти, трябва да "оставим" всичко, което има "заблуждаваща" магическа сила, и трябва да се насочим към Бог.

Вярно е, че ще се подкрепяме, но е важно и в какво ще се подкрепяме, не бих педкрепила някой, който се оставя на "маниите" си, търси си оправдания, чака нещо наготово, търси някакви "магически" сили, това не бих подкрепила лично аз, защото го виждам по себе си, това не води до никъде и не може да реши проблемът ни - алкохолизъм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.