Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Причини за алкохолизъм  
Автор ratna ()
Публикувано22.08.11 17:49



Тук влизат различни хора но мисля всички са не мнение за унищожителното действие на алкохола .
Само че искам поне да не си умра невежа поне да знам защо се случва това в семействата.
мислили ли сте над причините? не ви ли се случва че в семейства където се пие има родово проклятие?как си обяснявате когато ако един алкохолик се сбогува с земния живот задължително се появява друг в семейството?напр.ако дядото е пиел много то като почине бащата се пропива неузнаваемо , ако бащата замине синът се пропива . ако синът не се пропие то внуците стават алкохолици.
като нещо което се вселява в хората и ги кара да постъпват по този начин . като външна принуда която обаче не се вижда защото не е в формата която сме свикнали да виждаме а може би защото не може да се види без развито специфично зрение . мен ме е страх че сем където съм има такава родова съдба и аз попадам в нея независимо искам или не искам . то е като някакъв вакум който помрачава трезвата мисъл още преди напиването .
не се ли сте замисляли защо е така?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано22.08.11 20:15



В един род имало традиция щом бащата грохне, стане стар, немощен и негоден за работа, се откарвал от най-големия син над една дълбока пропаст и се бутвал вътре. Така много поколения. И веднъж синът казал: "Аз пък няма да бутна баща си в пропастта". Сторил го и прекъснал традицията.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: tasartir]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 06:52



Прав си , животът е за силните . Някои заставайки до пропастта разбират ,че могат да полетят , а други просто не стигат до пропастта



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 09:03



Аз цял живот мислих върху тези проблеми, родови проклятия, магии, въздйствия, продължавам даже да правя сметка кой какъв е в рода ни и защо така и защо онака и такива.

Обаче, искам да ти споделя, това са големи глупости, ама много големи и губят времето, ило по-точно отнемат от реалното ти време за живот.

Това какво означава, означава, че вместо да се занимавам с родовите поклятия и съдбата си и тем подобни, мога да чета нещо, с което да се обогатя, мога да чуя някои новини, мога да се разходя, мога да помогна на някой, който има нужда от мен, мога да отида да се раздвижа на гимнастика, мога да поговоря с някой, разбираш ли, реални неща, може и примерите ми да не са най-добрите и подходящи за теб, но чрез тях искам да изразя идеята да се правят реални неща, тук и сега, не да се отдалечавам от реалността чрез размисли, философстване, задаване на извечни върпоси от рода кое е първично, яйцето или кокошката, примерно, защо в семейството ми това, онова и такива.

Повярвай ми, такива въпроси си задават болните хора, като мен, например, нормалните хора не губят време с такива въпроси, просто правят реални неща, поставят си реални цели, постижими и вървят напред, кой с кавито темпове може.

Това съм проумяла, за сега, ама работя по Програмата на АА, и не се отказвам, защото иначе и аз ще започна за пиша като теб, ще занимая аудиторията с родовото проклятие при рода на майка ми до еди кое си коляно, примерно, обаче това надали ще помогне на някого.

Обаче, много важно, това няма да помогне и на мен да поживея по-леко и добре, да видя какво има днес до мен, тук и сега и да го оценя, не да бягам и да се скривам в някое уютно местенце или топло скривалище на родовата съдба, на проклятията, на призраците и принцесите, това желание за бягство от реалността се нарича алкохолизъм.

Внимание, понякога индикациите за състоянието на алкохолика са съвсем незабележими за него и околните и нямат нищо общо с приемането на алкохол !



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 09:36



Аз цял живот мислих върху тези проблеми, родови проклятия, магии, въздйствия, продължавам даже да правя сметка кой какъв е в рода ни и защо така и защо онака и такива.
Може да изглеждат като глупости , но всъщност те променят и изопачават живота ни и самия той става на глупост . Тогава времето изчезва и губенето на време няма никакво значения. Много пъти съм ходила на гимнастики , случвало се е да помагам и на хора , но в крайна сметка животът ми продължава да си тече в същата посока т.е не се променя от това ,защото животът ми е предопределен .
не може без бягство . Всеки има своите скривалища .



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано23.08.11 09:59



Виж това за предопределенността и аз много пъти съм си го мислил.Но напоследък покрай АА,и пък и покрай книгите които чета разбрах че човек най-вече сам си е господар или роб.Баща ми умря от пиене,баща му(дядо ми по бащина линия) също много е пиел,а беше и лекар.Но след една жестока катастрофа с мотор,е спрял цигарите след това,а по-късно пиеше веднъж на два месеца,като му идваха приятелите от певческия хор на гости.Баща ми не взе от неговия пример,пропи се до възможно най-дълбокото дъно което съществува.Аз също деситилетие че и отгоре,още от 6,7 клас пия.Преди казрмата бях страхотен корифей относно чашките.А пък след уволнението направо 90те години ми се губят.Но както са казали хората НОВ ВЕК/НОВ КЪСМЕТ.Вече от няколко години трезвея стабилно,с по някоя издънка през годините.Но разбрах за себе си най-вече че вече баща ми и дядо ми ги няма на тоя свят.Повечето сакъ приятели на баща (по чашка) се приселиха и те при него.От мен и само от мен си зависи да имам достойно отношение на сина ми и близките ми към мен.Не искам детето да преживява същото като мен.Може и да не съм баща за пример,но поне няма да гледа само чаши и алкохол.А как сърцето и душата ми страдаха и плачех вътрешно,че нямаме мир,любов и разбирателство в къщи,че баща ми със седмици не се прибираше от запои и мохабети.И любовници.Това на детето ми съм длъжен никога морално и отговорно да не сервира,.ЖЕРТВАМ ЖИВОТА СИ И НИЗКИТЕ СИ СТРАСТИ,В ИМЕТО НА ДОБРОТО НА БЛИЗКИТЕ СИ!!!Когато научиш това,ще разбереш че родовото проклятие може да се промени.И при мен поколения наред страдат.От всички страни само разводи,пияни,и проблеми с роднини.Но аз съм се зарекъл,може един ден с никой от роднините ми да не мога да се погледна,важното е да бъде семейството ОК!Баба ми и из махалата цял живот спрягат магии,прокоби,проклятия до три поколения назад кой какво на кого бил причинил.Не се оставяй да те вкарват близките ти в такава матрица,пък и самата ти.ТИ си си роб и господар.Само и единственно ти правиш живота си рай или ад.!!!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 10:06



"...крайна сметка животът ми продължава да си тече в същата посока т.е не се променя от това ,защото животът ми е предопределен .
не може без бягство . Всеки има своите скривалища
."

Ето точно за такива хора е Програмата на Анонимни Алкохолици, при които животът продължава да тече в същата посока, и които смятат, че той е предопределен, и че не може без бягство.

МОЖЕ БЕЗ БЯГСТВО, МОЖЕ ТУК И СЕГА, МОЖЕ, МОЖЕ БЕЗ СКРИВАЛИЩА, МОЖЕ, АКО ГО ПОИСКАШ.

ИМА НАЧИН, ИМА ИЗХОД ОТ ТОВА БЕЗУМНО ПОЛОЖЕНИЕ, ИМА ЖИВОТ БЕЗ СКРИВАЛИЩА И ТАЙНИ, И ТОЙ Е МНОГО ПО-ПРЕКРАСЕН ОТ ВСИЧКО, КОЕТО ДОСЕГА СИ ПОЗНАВАЛА.

ПОЗВОЛИ СИ ДА ДОПУСНЕШ, ЧЕ ИМА ТАКЪВ ЖИВОТ, И ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО АЗ ДА СЪМ ПРАВА, А ТИ ДА ГРЕШИШ.

ДОПУСНИ ТОВА, МОЖЕ ДА ОПИТАШ !




Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: finntroll73]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 12:36



Браво finntroll73 ,че си успял да се измъкнеш . Силен си.
но за матрицата , щом са ме създали , близките са ме вкарали вече в нея



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 12:43



ПОЗВОЛИ СИ ДА ДОПУСНЕШ, ЧЕ ИМА ТАКЪВ ЖИВОТ, И ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО АЗ ДА СЪМ ПРАВА, А ТИ ДА ГРЕШИШ.
Допускам че има такъв живот , но той е бил за теб .
когато излеза от скривалището и получавам шамари и ритници , как да искам това Навън ?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 13:10



Аз съм същата като теб, допусни и това.

Животът, който сега ми се дава, може да ти бъде подарен и на теб.

Това са реалности.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано23.08.11 13:30



Звучиш като човек който е успял в живота си и след лек завой пак е влязъл в " правия път" , а аз отдавна забравих какво беше това



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано23.08.11 22:23



Малко ме досмешава от заключението ти, всъщност съм човек, който винаги е знаел КОЙ Е ПРАВИЯТ ПЪТ, НО НЯМАХ ВИНАГИ СИЛИТЕ ДА ГО СЛЕДВАМ.

Не съм успяла в живота много, поради това, че съм алкохоличка, болестта не ми даде възможност да направя много. Въпреки това, благодарна съм, доста неща направих, въпреки това НЕЩО в мен.

Сега не знам дали съм вече В ПРАВИЯ ПЪТ

, да оставя това ДА ОПРЕДЕЛЯТ ХОРАТА ОКОЛО МЕН, по-добре се вижда сигурно, но се моля да имам сили да следвам правия път. Всъщност опитвам се ДА СЛЕДВАМ ПЪТЯТ НА ХОРАТА, КОИТО СА НАПИСАЛИ ТАЗИ КНИГА. Нищо повече.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано24.08.11 05:33



Въпреки това, благодарна съм, доста неща направих, въпреки това НЕЩО в мен.

Така го усещам и аз като външна намеса . Все едно нещо друго дърпа конците на живота ми , но е по- силно от мен и не мога да противодействам



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 16:08



Аз съм същата като теб, допусни и това.

Животът, който сега ми се дава, може да ти бъде подарен и на теб.

Това са реалности.

Допускам.
Моля те, разкажи ми повече за твоята реалност.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: emi_68_aa]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано25.08.11 16:35



Моята реалност е без лекарства и търсене из чантата на успокоителни при всеки дразнещ момент или инцидент.

Моята реалност е без алкохол всяка вечер, и сутрин в почивните дни, и даже и на работа.

Моята реалност е внимание към възрастния ми баща.

Моята реалност е споделяне на радостта на близък човек, съпреживяване на чуждата радост, което никога не съм можела да правя.

Моята реалност е, че мога да направя това, което реша, и не го обмислям сто пъти.

Моята реалност е извинение, своевременно, ако засегна човек.

Моята реалност е че мога да помогна на някого.

Моята реалност е, че имам доверие на някои хора.

Моята реалност е, че мога да си разреша до получа помощ.

Моята реалност е, че вечер мога да заспивам.

Моята реалност е, че се опитвам да не допусна злоба, завист и омраза в душата си.

Моята реалност е, че търся съвет за неща, които са съществени в живота ми и не тръгвам да правя нещо, а после да му мисля, както преди.

Моята реалност е животът, тук и сега, без бягства, колкото и да е трудно.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано25.08.11 18:00



Разплаках се ... плача, защото

Моята реалност е

- с успокоителни при всеки дразнещ момент или инцидент.

- с алкохол почти всяка вечер, понякога от обяд (като днес)



- без нужното внимание към моите близки, включително дете, майка, брат, баща..

- обмислям нещата по 100 пъти (естествено с чаша/бутилка в ръка ги мисля) и чак тогава предприемам действия.

- моята реалност е .... БЯГСТВО от тук и сега



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: emi_68_aa]  
Автор ratna ()
Публикувано25.08.11 18:16



Бъди смела emi

След като си имала моменти , когато спираш , пак ще имаш такива . Айде сега като си почнала от обяд не се обвинявай . Случило се е приеми го .
В моята реалност , успокоителните не се задържат дълго време (изпивам ги в дози дето не се дават от лекарите докато ги има )
Вниманието , какво да ти кажа , далеч е от всякакво уважение , но да ти кажа изтръпнах , че го няма . Определят ме като неадаптивна за този живот .Благодарна съм , че поне не ме бият.
действията ми честно казано не ме кефят , но ВЯРВАМ , ЧЕ И АЗ ЩЕ СТАНА НОРМАЛНА ТРЕЗВОМИСЛЕЩА И ОТГОВОРНА В ПОСТЪПКИТЕ СИ КЪМ ХОРАТА И КЪМ СЕБЕ СИ . вСЕ още не съм , но хората са казали , че една лъжа като я повториш 100пъти и тя става истина .
Успокой се и си пусни нещо дето те кефи , а не мисли дали бягаш или не от реалността .



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Вида ()
Публикувано25.08.11 18:53



Първо , да ви се представя ,аз съм съпруга на алкохолик.
Не вярвам в родови проклятия, макар че това което се случваше в моя род години наред, приличаше точно на ад и проклятие.
Мисля, че това което се предава от поколение на поколение и може да е причина за алкохолизъм, предаващ се по наследство , са моделите на мислене ,възприемане на света и реагиране -всичко онова, което възприемаш още от дете от възпитанието и по подражание от родителите си и средата.

В рода ми съм заобиколена от пиещи.
Най-младият,брат ми, е вече деградиращ алкохолик. Мъжът ми върви по неговия път. Както е ясно, те двамата нямат кръвна връзка, но ги обединява средата-недоверие,критики, подценяване,незачитане личността и много други гадости ,които могат да тласнат човек към алкохола... Мъжът ми,когато дойде у нас като поканен зет,не пиеше. Но покрай баща ми и брат се пропи. Ние го направихме алкохолик, аз и родът ми,заради което много съжалявам и ми идва да се хвърля под влака. Но това е положението. Оправдавам се пред себе си,че не съм виновна за алкохолизма на мъжа ми.Виновен му е генът,тъй като свекър ми също е алкохолик,тоест имал е наследствена предразположеност,която се е отключила от средата.
Баща ми също много пие и всяка вечер, но контролирано.
Та, от всичко което съм преживяла ,наблюдавала и чела, и не го казвам аз , причините са в мисленето , чувствата и емоциите,които създаваме под ръководството на ума ни,най-просто казано. Много е комплексно и много може да се разсъждава по тази тема.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: emi_68_aa]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано25.08.11 23:03



Ами не е нужно да плачеш, защото и моята реалност беше преди такава.

Пиех успокоителни и антидепресанти заедно с алкохол, защото не ми стигаха само лекарствата, пуша, защото не ми стигат и двете, после и други неща по много, защото не ми стигат и трите....

Може и да звучи като комичен факт, обаче е много ужасно и драматично, защото води към смърт, първо душевна, после психическа, и после, съвсем закономерно, физическа.

Да, ако може да те успокои това , такава беше моята реалност, за късмет, не много дълго време.

Сега реалността е такава, каквато я описах, не съм преувеличила, има и свидетели.

И ти може да имаш тази реалност, от теб се иска само да го поискаш, да го избереш, да се помолиш, помощ ще дойде !



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано26.08.11 00:03



И ти може да имаш тази реалност, от теб се иска само да го поискаш, да го избереш, да се помолиш, помощ ще дойде !

Да го поискам
...
Да се помоля ...

Помощ ще дойде!


НАПРАВИХ ГО СЕГА





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Вида]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано26.08.11 09:13



"Ние го направихме алкохолик, аз и родът ми,заради което много съжалявам и ми идва да се хвърля под влака".

Това изобщо не е вярно. В едно съм сигурна - никой не може да направи друг човек алкохолик, освен той самият сам себе си. Не си вменявай вина.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 09:31



"мислили ли сте над причините? "

Човек смята че като се напие и надрогира ще се промени за по-добро. Но каквато и химия да си слага не става нищо поради факта че причината е Физическа. Всичко е на Физично ниво, структурата на тялото е на физично ниво и обмяната на нервни импулси включва електро-магнитни вълни че чак до квантово ниво.

Химията не помага. За да си нормален ти трябва нормална физика. А това си е дарба. Но има и глупави хора мислещи че нямат нормална физика и нормални емоции, а те просто имат някакъв химичен дисбаланс, който обаче рано или късно се оправя и не води до пристрастяване и пиянство, а до определени видове лудост причинени от луди спомени.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 09:46.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор Lodez ()
Публикувано26.08.11 10:34



Здравей blood2,
Един ден науката може и да научи нещо за духа, но за сега не е така Та аз предпочитам да не свеждам всичко до това до ,което е стигнала науката, а да си приема необятността на проблема АЛКОХОЛИЗЪМ съвсем рационално ...Аз така си преосмослях конитивната терапия на умственият процес и човешката същност и бит видяна през квантовата теория лингвистиката и психологията ,всичкото съчетано с йога и Будизъм и завърших в дупката на канапето незнаеща ,кога е ден и кога е нощ повръщаийки от едната страна и пиейки от другата и то съвсем не по собственно желание .Тялото ми не можеше да не пие ,душата ми не можеше да не бъде оскърбена, ума ми не можеше да не търси вината за състоянието ми само в другите и не можеше да живее без гняв и трепет за мъст.Такова беше положението докато търсех логични пътища.Чрез логиката на тези, които печелеха от мен като пациент .Логиката произлиза от емпиричното познание ...Така ,че докато няма още "научно " намерено лекарство за душата и ума предпочитам да си се придъжам към ясните и простички показания на Духовността ,които след един цял живот многознайство свързано с нерзрешимият ми проблем АЛКОХОЛИЗЪМ накрая реши проблема и то само за днес при положение ,че не започвам да се занимавам по същият побъркан и обсебен начин по който пиех с архитектурата и структурата на човешката същност .Теорията и логиката не ми помогнаха там където човешката наука я няма .А в същност те помагат само в мисловният процес на откривателя .Оказа се ,че аз не открих разковничето ,а занимавайки се с терапии и философия затънах още по дълбоко в безумието на болестта си .Ако те помагаха ние нямаше да си пишем сега изобщо, а щяхме да си гледаме кефа и да не знаем ,че имаме проблем ...така че съм ти благодарна за това ,което си писал защото то ме подсети колко сериозен е проблема ми и как скромничко, всеотдайно и безкомпромисно трябва да се придържам към рецептата за действие на Анонимни Алкохолици описана в Голямата Книга . Тя ме спаси след трийсет години миткане в лабиринта на ограничената човешката наука .Хайде да не забравяме ,че Духовноста е практическо умение и същото това познание от което изследователите се вдъхновяват за да го преоткрият по техният си начин ...и след това то уви да се превърне в търговска стока на пазара....



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Lodez]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 11:17



Познанието не решава проблемите, това е ясно, защото няма нищо общо това, че знаеш нещо и физиката ти.
Иначе по принцип омразата помага повече от любовта. Тоест ако намразиш пиенето и пияниците и този вид действие на Духовно ниво и за теб тези неща са грешни и сгрешени и лоши би трябвало с помоща на вярата да се спасиш, ако много вярваш.
Това е другия начин на отказване. Чрез вяра, омраза, отхвърляне и неискане. Всеки може да не иска забранения плод въпреки и да знае , че е вкусен. Ако знае Какво е и, че просто не се нуждае от него и той не му носи ползи.

И какво пише в тази книга. Обясни на други пиещи и пристрастени за да се оправят и те. Аз не съм такъв просто искам да си пиша още с ratna.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 11:19.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 11:56



намалявам си лудостта с алкохола


Физиката не ми е ненормална . Имам крака , глава , ръце и там всичко каквото има във физическото тяло . Но явно ментално и духовно съм много наранена и не мога вече да видя какво толкова се е случило , а всъщност какво не се е случило?
И това води до разрушаване на физиката и допълнително разрушаване на психиката , защото алкохолът не прощава , но ако има други прераждания , това може да е пътя на душата , да иска да мине през такива преживявания . незнам , възможно е . то не е хубаво , направо е отвратително , но се случва , но пък не ми се плаче от това , а понякога се срамувам , за кратко време , докъто ме премине.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Lodez]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 11:59



и ти ли между Йогата и Будизмът удраше по някое питие?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 12:07



"...the body of the alcoholic quite as ABNORMAL as his mind."
.........
Това е мнението на главен лекар в клиника за алкохолици, който е лекувал между 50 000 и 70 000 пациента.
Как си го превеждаш?





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 12:11



какво му е толкова абнормалното на физ.тяло , не мога да ги разбера лекарите
предимно върху ума са последиците , защото мислите се разбива . тялото си регенерира , клетките се изгражзат ама като се сбърка мисленето , всичко тръгва на майната си



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано26.08.11 13:01



Няма генетични причини според мен. В моята рода всички са били умерени с алкохола и сигурно, ако разберат, че аз имам проблем, ще са доста изненадани. Друго искам да питам дамите тук. Имали ли сте проблеми с менструацията, докато сте пили?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Lodez ()
Публикувано26.08.11 13:03



Да бе ,от една страна си се лекувах с Будизъм и Йога ,а от другата с терапии и така бронирана от всички страни си пиех та спомен нямам или имам, ама не е за спомняне освен като здравословно средство да не искам да се връщам назад .

....Нали другите бяха виновни те трябваше да ме лекуват .Ама такъв филм нямаше за мен, не се получаваше номера и преследвах тази идея почти до смърт,че оправията ще дойде от виновниците ,от хората ! Стархотен предтектс за неправене на нищо!!!Сега си знам ,че оправията ми дойде от стриктното лично изпълняване на предложената ми рецепта за конкретни действия на АА.За хора болни точно от тази болест ..Аз си въобразвявах ,че като си оправя психическите проблеми ще спра да пия от само себе си е с малко зор ама ще стане ...да обаче не !Болна съм от нещо и точка в момента в който ми светна, че не мога да имам две психически циклофрении или там някакви психически диагнози, а просто съм си алкохоличка,което само по себе си е психическо заболяване и всичко започна да си следва пътя .Престанах да си губя времето с това болна ли съм или не и каква е тази болест и дали е болест точно ...Уф как ми олекна ! Чрез Програмата на АА ,чрез спонсора и всички притятели от братството ...Да невероятно ,но факт аз същата многознаеща , философстваща и торетизираща умираеща се превръщам полека лека в друг човек ,който се радва и харесва коренно различни неща благодарение на Пътя който ми посочи Програмата на АА и спонсора ми към Висшата ми Сила така както си я разбирам аз.Сега днес и само за днес си взимам лекарството и съм на СВОБОДА.Свободна съм от въздействието на болестта си и ми е хубаво ...Е на мен това ми стига ...Аз се поизмъчих доста дълго време в онзи живот и съм благодарна ,че в един и същи физически живот живея втори ,който няма нищо общо с първитят пък е и страхотна авантюра !!!



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Papell]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 13:09



аз лично нямам проблеми с цикъла , като по учебник ми е .
обаче напоследък много драйфам и чак ме хваща яд че хабя материала

това е нечовешко направо . омръзна ми да викам боата



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано26.08.11 13:16



Няма от какво да се оплакваш. То тялото само изхвърля мизерабъла. Съвсем нормално е даже. Радвай се и дано това да е основателна причина да не искаш да го съсипеш, защото тялото е най-чудесното нещо, което може да ти донесе най-върховните удоволствия:)



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 13:33



предимно върху ума са последиците...
............................................................

Говорех за абнормалност, но не като последица от алкохолизма.
Говорех за абнормалност като ПРИЧИНА за алкохолизма.

Добре е да се уточним. Защото точно за това служи езикът - цели да си предадем информация. Трудно е да си предадем информация, когато аз говоря на марсиански, а ти на китайски.
Трудно е да си предадем информация, когато аз говоря за слонове, а ти за динозаври. Мислим си, че говорим за едно и също, но очевидно не говорим за едно и също.
Повръщането - последица от алкохола.
Феноменалната жажда за алкохол - физическата страна на болестта алкохолизъм, която си има ПРИЧИНА - абнормалност в тялото. Всяка една болест си има физическа причина. Всяко едно нещо си има причина. Причинител. Той стои преди последицата. Причинителят причинява последицата.


Но повече за физическата ПРИЧИНА за болестта ще споделя с теб, когато се уверя, че говорим за едно и също. Иначе ще сме като две тонколони, които си свирят каквото им дойде.




Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 13:45



мисля на еди език говорим .
Според теб една ли е причината или причините са много ?
Преди години , когато го пиех не ми прилошаваше така . Сега от малко количество и много ме е яд , защо е това .



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 13:45



Замисляла ли се, че повръщането много вероятно да е защитен рефлекс на организма?
Обаче и него го бях елиминирал. Вече не повръщах. Тялото ми вече не можеше да се бори. Отказваха основни защитни рефлекси.
Но понякога организмът ми наистина изключваше и се получаваше така по цял ден да лазя и да повръщам веднага всичко, което глътна. Съвсем целенасочено използвам глътна, а не хапна.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Papell]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 13:47



егати тялото , какво иска да му давам , разни божествени ли елескири ?
е да види че не е в рая та да ми иска разни екстри



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 13:53



Пак говориш за последиците


Прилошаване.
Нямам нищо против да говориш за последиците. Ти решаваш. Аз се опитах да говоря за АБНОРМАЛНОТО тяло на алкохолика.
АБНОРМАЛНО преди дори да е пил алкохол. Обърни внимание. Не говорим за алкохол. Говорим за алкохолизъм. Говорим за причини за алкохолизма.
Не говорим за последици - прилошавания, повръщания, гадения, изтрезвители, разводи, катастрофи, неврохирургии. Сега в момента не говоря за тях.

Говоря за физическата ПРИЧИНА на болестта алкохолизъм.
Болестта алкохолизъм си има физическа причина и тя си е там в тялото.
Мисля, че ти се интересуваше от това - ЗАЩО се става алкохолик?
Сега пък започна да се интерсуваш от това, защо ти прилошава
Ами може би сега като пиеш, гледаш на света отвисоко, и ти се завива свят
Майтап.

Виждаш ли смисъл в тази тема на разговор - тялото на алкохолика е абнормално, но като причина, а не като последица



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 13:55



прав си , това е защитен рефлеск и благодарение на този рефлекс не мога дълго време да остана в еуфория


Съвсем целенасочено използвам глътна, а не хапна.
това съм го правила и аз , но не за дълго , защото започвам да повръщам кръв и спирам принудително

класически пример на ГГЗ- съм

Редактирано от ratna на 26.08.11 13:56.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 14:07



а когато не мога да пия (заради връщане на поръчката)
дишам алкохолни изпарения , като нагрея на котлона . таова е направо като чук в главата .

Но не правете така , абъдете трезви



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 14:09



"Болестта алкохолизъм си има физическа причина и тя си е там в тялото."

Естествено, че не е нормално и генетичните мутации са я променили в негативна посока. Причината за алкохолизма е една - наличието на голями количества алкохол. Има алкохол, има проблем, няма алкохол, няма проблем.

Причината не е в нея, а в обществото, защото то се нуждае от алкохолици и надрогирани хора.
Може би 50 % се излекуват но останалите 50 са си доживот такива, а на мястото на излекуваните идват нови редици, защото милионите тонове алкохол трябва да се изпият.
Тоест има 2 причини Външна с милиардите тонове алкохол и вътрешната с нуждата поради това, че предците ти са пили алкохол. Нека премахнем външната. Вътрешната е невъзможно.



Причината не е тя, ами тея дето произвеждат дрогата. Тя е умна и затова е против богатите и тея със властта, защото те са причината за нейното нещастие.

Неееее. Тя не е Абнормална. Стига си я обиждал. Абнормални са тея със властта и милиардерите. Те определят дали ще се пие, дали ще се пуши и колко чипа ще ни инсталират.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 14:15.



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 14:27



Аз съм алкохолик.

Уточнявам го, за да не стане пак така да говорим на различни теми. Абнормалността на тялото на алкохолика. На моето тяло .
Имам брат. Двамата сме от една майка и от един баща. Имам и баща. Имам чичо и две лели. Имам пет първи братовчеда.
Това всичкото са факти.
Всички израснахме в сходна среда. Няма противници на алкохола.
С брат ми сме пили наравно. С братовчедите си съм пил наравно.
Нито баща ми, нито брат ми, нито братовчедите ми са алкохолици.
Аз съм алкохолик
Това, което искам да ти кажа блоди, ако изобщо искам нещо да ти кажа, е - оказва се, че само аз съм алкохолик. Което е доста необяснимо.
Още по-необяснимо, че дядо ми имаше казан за варене на ракия. Дядовците ми също не бяха алкохолици.
Ако алкохолизмът се причиняваше от пиене на алкохол - ЗАЩО ТОГАВА САМО АЗ СТАНАХ АЛКОХОЛИК?


Подчертавам - имаме 11 изследвани обекта /двама дядовци, баща, брат, чичо, пет първи братовчеда/. Така обикновено се провеждат непредубедените изследвания.
Разглеждат се индивидите и се преценява какво точно е причинило в тях тази болест. Индивидите са сходни, за да не се месят много фактори. Сходни физически, умствено, етнически и там както щеш.
Ако предварително сме решили, че алкохолът причинява алкохолизъм - няма какво да изследваме.
Обаче моят случай категорично показва, че не пиенето причинява алкохолизма. Иначе всички в тази група щяха да са алкохолици.

Мога да дам и друг изследователски разрез. В групата ми в университета. Компанията ми. Само момчешката. Може да се каже, че пиехме много, редовно и наравно. От седем човека - само при мен се разви алкохолизъм.
И какво сега - ще направим изводи от тези факти или предварително ще размахваме лозунги, че алкохолизмът се причинява от много пиене? Просто защото така ни е набито в главата.
Откъде знаем това, което си мислим, че знаем Мислим ли или само си мислим, че мислим



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 14:54



Алкохолизма се причинява от пиенето на алкохол. А надебеляването от храненето. Точно пиенето причинява алкохолизма. Ако никога не си пил алкохол няма как да си алкохолик. Алкохола не се произвежда в човешките клетки.

Приеми истината. Алкохола е дрога и пристрастяване. Животните са живяли без алкохол милиард години.

На първо място за алкохолизма са ти виновни роднините. На второ място прекаленото количество алкохол което трябва да изпиете защото се произвежда.

Няма наполовина бременна жена. Като си неадекватен от алкохола и не знаеш какво вършиш си си надрогиран и алкохолик. Тоест си отровен.

Те също са отровени от алкохола и затова си предават алкохолните гени на следващите поколения.

Дядо ти също е бил алкохолик, и моят също е варял в казан ракия. Алкохолици са като теб, просто ти само си го признаваш. Признаваш си го, защото алкохолизма при теб е проблем, а при тях не.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 14:58.



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 15:09



Точно в десятката блоди. Ама точно за това ти говоря и ти даваш още по-качествен пример от мене - ако надебеляването се причинява от храненето, то значи всички хора по земята са дебели. Или искаш да кажеш, че слабите не се хранят?


И също казваш, че всички, които пият са алкохолици



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 15:17



Слабите не се хранят толкова често и с толкова храна като дебелите. Има едно предаване по дискавъри дето дават на тънки храната на дебелите и обратното. И след 1-2 седмици дебелите отслабват, а тънките надебеляват.

Да всички, които пият и са в неадекватно състояние са алкохолици. Като няма разлика от теб и останалите като сте пияни и реагирате по един и същи начин пияни сте алкохолици всичките.

Няма начин ти да си алкохолик напит достатъчно, а другият напит да не е след като се държите и мислите по един и същи начин, тоест надрогирано.

Различните не ги харесват. Пияни сте си всичките еднакви. Ако ти пиян си алкохолик, то и останалите около теб пияни са такива.



Редактирано от blood2 на 26.08.11 15:19.



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: blood2]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 16:03



Блъди,алкохолизма в основата си е душевно заболяване,а физическите поражения идват по късно.И не си въобще прав като казваш че има алкохол има проблем и няма алк няма проблем,защото не е истина.Има пиячи които пият редовно по големи количества от един алкохолик,но те не са алкохолици,защото при тях това душевно заболяване отцъства(мозъците им не са болни,и не си прожектират несъществуващи филми

а това става при алкохолиците дори и когато не са пили и са трезви).И да прав си за наследствения фактор той предразполага за развиване на заболяването.С две думи малък чип в главния компютър не сработва добре,затова..



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: nngv]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 16:37



Всеки незнаещ веднага го извърта на духовност.

Желанията са плод на тялото и физиката. Така ни учат древните учения. Не се поддавайте на изкушенията на тялото, а не на душата.
Естествено че са им болни мозъците колкото и на алкохолиците. Пиенето е доказано че убива милиони нервни клетки. Защо лъжете? При алкохолиците и черния им дроб е зле тоест страдат си от заболявания. Какво странно има?

Не може да ми кажеш, че поради някакви желания човек е луд и то особенно към желания за самоунищожение и самоунижение. Несъществуващите филми са плод на болката. Алкохолиците вместо да си излекуват болките като са млади налитат на алкохол, защото смятат че това е лекарството, защото единствено като са пияни се чувстват за равни с останалите и нормални.

А си в Много Много голяма грешка за филмите. Всички си прожектират филми и затова света е зле. И тея дето не пият са толкова луди и шантави. Защото има десетки начини за дрогиране.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 16:53.



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: nngv]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 16:42



отцъства(мозъците им не са болни,и не си прожектират несъществуващи филмиа това става при алкохолиците дори и когато не са пили и са трезви)

тези които пият и не са алкохолици като препият и техния мозък пуска лентата с измислените филми

няма начи , така си е
И защо ще пият , ако няма някой "филм" за гледане
Всичко на този свят е филм . Не разбрахте ли вече????????
Някой ни вкарва в разни филми без да искаме роля там. Обаче се налагат и с различни начини принуждават да се играе в техния филм. Твоя може да не се харесва и никога да не изиграеш ролята която искаш или би ти подхождала , но щом си жив в роля си независимо дали ти харесва или не .
а понякога не за да си пуска лента с"измислени филми" а за няма просто повече роли . Хората искат винаги главните роли , ролите на силните , преуспяващите , красивите , умните , талантливите , дори да не са такива . Но за да изпъкнат тези роли трябва да има контраст , трябва други да изиграят низките и непривилегированите такива . и някой те заставя да му играеш във филма . казват не е с насилие , въпреки че то е в основата на действащите механизми на светът , но външно може да има много завоалиран вид



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: blood2]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 16:49



Тропанчо не ми казвай аз знам или не знам,ти няма как да знаеш аз кво знам.
Колкото до филмите в главите на алкохолиците те са от жанра на ужасите,сега ясно ли е.



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: ratna]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 16:56



Колкото до филмите в главите на алкохолиците те са от жанра на ужасите
Ужасите са в по-късния етап . В началото са романтичните , приключенските , филми от серията "знам и мога"
А в същност чудовищата ,които се сънуват , това са разкъсващите тялото и психиката проблеми , следствия.



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: nngv]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 16:59



Алкохолиците или депресираните имат филми на ужасите? Бедните, неразбраните, различните в представите си за света или алкохолиците живеят в ужас ?Алкохолиците са винаги радостни, дори викат и псуват както си искат. Тях ги е страх от Истинската Депресия и затова пият. А има много други, които без пиене живеят в кошмар и страдат и без опиати.

Как да не знам какво не знаеш, като напримерно пишеш погрешно? Ако знаеше щеше да пишеш и изразяваш правилно мнение. Или пишеш лъжи?

Редактирано от blood2 на 26.08.11 17:00.



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: ratna]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 17:09



Разбира се в ранните етапи е по скоро емоция.Права си по късно почва истинския филм.



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: nngv]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 17:14



един ден искам да съм трезва , а следващия не , не искам .



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: ratna]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 17:20



Няма кой друг,ти само ти можеш да решиш как да прекараш дните на живота си.



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: nngv]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 17:29



страх ме е вече от живота , но ме е страх и от смъртта
не живея в живота обаче още съм жива
ти прекарваш ли дните си , така както си го решил?



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: ratna]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 17:46



Няма нищо по страшно от страха,обаче счупиш ли фалшивата му фасада се оказва че не било много страшно всъщност,а даже и въобще.
Не не ги прекарвам дните си така както искам(щях да съм най щастливия човек на земята ако можех)но мога да ти кажа че положението значително се подобри.Започнах да обръщам внимание на неща и да правя неща които в миналото пренебрегвах,също така открих и други за които не съм и подозирал че ще ми представляват интерес,и така.



Тема Блоди, пак си прав!нови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 18:26



Слабите не се хранят толкова често и с толкова храна като дебелите.
....................................................................................................................
Ето, че стигаме донякъде и все пак имало някаква разлика.
Слабите не се хранят толкова често и с толкова храна като дебелите.
Следователно казваш, че неалкохолиците не пият толкова често и толкова алкохол като алкохолиците. Нали?
Обаче каква е причината в един момент брат ми да може да не пие толкова често и толкова алкохол като алкохолиците, а аз да НЕ МОГА да не пия толкова често и толкова алкохол като алкохолиците?
Разбираш ли ми тъпият въпрос или е прекалено много тъп?



Ако искаш да дам пример за по-ясно разграничение между причината за една болест и нейните последици.
Да вземем едно разстройство. Ако не знаеш какво е разстройство - това е да не можеш да се удържаш по-голяма нужда. Не знам дали го нарисувах точно. Но все пак да не разкрасявам прекалено.
Така.
Случва се обаче, че аз имам такъв проблем, а брат ми няма. Аз съм с разстройство, а брат ми не е с разстройство. Това е ясно.
Обаче това, че съм с разстройство, не е причината да съм с разстройство /това, че пия, не е причината да пия - тука много скоби трябва да отворя, защото ако не си го изпитал трябва да ти обяснявам, че в повечето случаи не съм искал да пия, но съм нямал начин да не пия/.
Не искам да съм с разстройство, изобщо не го искам, обаче като дойде - разстроен съм. И там няма спирка. Кофти е като ти се случи и да си на море. Като малък ми се е случвало. Обикновено като стигна на морето и се появява. Имал съм много неприятни ситуации. Но това, че съм с разстройство, не е причината да съм с разстройство.
Причината да съм със разстройство - да не мога да си удържа червата, колкото и да искам, се намира някъде в червата. Изобщо и не я знам каква е. Всъщност може да е от световния империализъм, който съм гледал по телевизора.
По същият начин - АЗ НЕ ИСКАХ ДА ПИЯ, но като почнех - НЕ МОЖЕХ ВЕЧЕ ДА СПРА. Схващаш ли поне частично състоянието си, което описвам? Няма значение. Все някой ще загрее. Който трябва. Все пак тука не е място да се убеждаваме. Лично тук аз намерих хора, които са спрели да пият. Това за мен беше чудо. После тука намерих човек, който да ми покаже какво да направя, за да се възстановя от болестта алкохолизъм. Напълно да се възстановя.
И значи, да се върна пак към илюстрацията - аз не исках да пия, но като почнех да пия, не можех да спра. Колкото и да исках, не можех да спра. А брат ми можеше, и сега може, братовчедите ми можеха и сега могат. А аз не мога.
Добре. АЗ съм алкохолик, а те не са. Но се съгласихме, че това да имам разстройство, не е причината да имам разстройство. Дано да ми следиш мисълта. И това, че съм алкохолик, самото не е причината да съм алкохолик. Като и всяко останало заболяване, както споменатата диария, алкохолизмът си има вътрешна телесна особеност. Която телесна особеност се среща само при алкохолика - феноменална жажда на тялото за алкохол. И не знам изобщо дали има смисъл да ти обяснявам, но все някой друг ще прочете - разграждането на алкохола, както и на всякакви други вещества в тялото, се случва с помощта на ензими. Установено е, че при алкохолиците липсват ензимите, които могат да разграждат алкохола пълноценно. Спират на етапа на ацетон. Затова алкохолиците сутрин миришем на ацетон. Вкарвам чаша водка, мозъка командва на черния дроб и панкреаса да праща ензими към алкохола, ензимите са малко, разграждат донякъде, докъм ацетон, ацетона предизвиква жестоко отравяне и непреодолима жажда за още една чаша, чашата се гълта, дробчето и панкреаса командват и така цикъла се върти, а пълно разграждане няма. Затова алкохоликът и физически е принуден да пие против волята си. Както и не може никой да ме убеди, че доброволно се подлагам на диария, която мога да спра с усилие на волята или тапа на сфинктера. Не знам дали това беше точната дума.
Всичко това е доказано, блоди.
Явно не съответства на твоите "факти", но е доказано. Както и не си съвсем прав, че организмът не произвежда алкохол. Произвежда Само ти го посочвам като отправна точка да допуснеш, че може би не си прав. Но и да не се размислиш по въпроса, няма лошо. Който загрее, загрее



Тема Re: Блоди, пак си прав!нови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 19:01



Причината е, че на теб ти харесва да правиш нещо тоест да пиеш, а на брат ти не.Именно щом нямаш подходящите ензими защо пиеш? Защото това е удоволствието, тоест да страдаш.

"предизвиква жестоко отравяне и непреодолима жажда за още една чаша"

Човек може да изпитва само Истинска жажда към водата. Оставалото е илюзия. Ти живееш в илюзия, че си жаден. Лъжеш се.

Тялото ти не изпитва нужда от Алкохол.Ти изпитваш нужда, защото това е бягство.
Защо се лъжеш, че си жаден за алкохол като само водата може да утоли жаждата?

Ако не пиеш разстройство ли получаваш?

Редактирано от blood2 на 26.08.11 19:04.



Тема Ще се разберем бе, блъдинови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 19:24



Причината е, че на теб ти харесва да правиш нещо тоест да пиеш, а на брат ти не.
.......................................................................................

Първо поздравления, че все пак допусна да има някаква разлиза между мене и брат ми. Точно така - има разлика между алкохолиците и неалкохолиците. Това е едно добро начало.

Второ - на брат ми му харесва да пие

, обаче може да спре да пие.

Трето - на мене не ми харесваше да пия, но не можех да спра да пия

Мога да ти дам още четири, пет и шест, но ще забравим за какво се бяхме събрали.
Би ли ми отговорил ти по какъв повод и с какви цели специализираш в областта на алкохолизма? Съвсем сериозно искам да знам откъде имаш толкова задълбочени познания по въпроса.
Ако ми отговориш и какво те води в този форум, ще ти разясня - чрез мене - защо алкохоликът/аз пия, въпреки, че не искам да пия, не трябва да пия, не мога да пия и тялото ми е алергично към алкохола /тоест реагира различно към алкохола от тялото на брат ми, поради липсата на ензимите/.
Но това вече е умствената страна на болестта алкохолизъм.



Тема Re: Блоди, пак си прав!нови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 20:22



Обаче каква е причината в един момент брат ми да може да не пие толкова често и толкова алкохол като алкохолиците, а аз да НЕ МОГА да не пия толкова често и толкова алкохол като алкохолиците?

изчерпали ни са се ензимите , дето разграждат алкохола , а сме ги имали .
Иначе не може да ставаме толкова зле от количества , които преди години са ни се виждали смешно малки .
А ни се иска да сме като в началото , леко развеселени на бутилка водка , но уви действителността сега е различна , неприятна за гледане .
Но в същност кой колко може да носи , да "разгражда" , няма значение , защото остава желанието . Когато желанието за пиене се подтиска , дълго време може да останем трезви(говоря от свое име) , но в един момент пак започваме защото то е там и чака да бъде задоволено .За да изчезне пиенето , не трябва да имаме никакво желание за това . Някои хора се раждат с няколко бъчви вино и концентрати , които са им определени да изпият през живота си . Когато ги изпият , те вече нямат желание за тях и ако не са много увредени продължават живота си без желание за пиене . За други хора няма определени бъчви и те могат да опитват да пият понякога , но те никога не придават значение и пият от време на време , без да мислят кога ще е следващото им пиене. Трети хора изобщо не се докосват до алкохол през целия си живот . За тях това е немислимо , не защото някои им е чел здравни беседи , а защото имат вътрешна убеденост , че пиячката не е за тях .
За други хора сякаш има цистерни с пиене , които въпреки опитите си да съвршат , не успяват да го пресушат .
Така виждам аз част от същността на този проблем. А за да разбера напълно още много трябва да подредя в пъзела , та да видя картината цялостно



Тема ратна челанови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 21:04



Много добре, ратна. Тъкмо се чудих имаше ли полза да се обяснявам чак толкована блуди, който всичко знае


Спомням си кога ми стана ясно защо не мога да изпия само една чаша. Стана ми ясно, че не мога да изпия една чаша, когато ми стана ясно, че тази чаша предизвиква реакция в моето тяло. Тази реакция условно се нарича алергична. Под алергична се има предвид нещо, което не е обичайно за по-голямата част от населението. Както брат ми не може да яде праскови, защото се задушава, а повечето хора могат да ядат праскови, защото не се задушават.
Особената моя алергична реакция към алкохола - появява се феноменална жажда за още. И не мога да спра да пия. Повечето хора могат да спрат да пият. Но аз не мога да спра да пия.
Дълги години се мъчех да спра да пия, като мислих, че просто трябва да намаля пиенето. Не съм й предполагал, че не мога, колкото и да искам. А не мога, защото не е въпрос на избор. Както и брат ми не може да избира дали да почне да се задушава след прасковата или да не се задушава. Просто тялото му реагира със задушаване. Реагира на нещо там в прасковата. Така и моето тяло реагира на нещо там в алкохола или на самия алкохол. И иска още.
Това нещо го разбрах /или видях/, когато за първи път прочетох много истории на алкохолици. Те не мятаха свои мнения какво било алкохолизма и защо го причинявала световната конспирация. Те просто разказваха как са пили. Имаше и истории на техни близки, които наблюдаваха алкохолиците как са пили. Всички говореха точно за мене. Дори заподозрях, че става въпрос за скрита камера, която да ме излови. Не беше възможно толкова точно да се описва моят живот и моето пиене. Та нали съм толкова изключителен и уникален. Как е възможно толкова много хора да пият точно като мене. И по същият начин да не могат да спрат или да ограничат количествата, колкото и да им се иска. Тогава и само тогава разбрах, че за мен да не пия, означава да не пия. А не както я карах досега - да сменям видовете алкохол и да опитвам най-различни начини на пиене само и само да се науча да пия. Мислех, че е въпрос на научаване. Да се науча и аз като брат ми и братовчедите ми. Мислех, че имам избор в тази работа колко да пия. Изобщо парадоксално беше да мисля, че не зависи от мене, като почна да пия. То после се наложи да си преразгледам откъде знам разни работи и защо съм ги приел за истина. Но това е друга тема.
А сега говорим за физическата страна на алкохолизма - реакцията на тялото на алкохолика към алкохола. Тялото на алкохолика реагира по следният начин на алкохола, независимо в какъв вид го поема: "че действието на алкохола върху тези хронични алкохолици е проява на алергия; че непреодолимата телесна жажда е явление, което се проявява само при тази група, но никога при средностатистическития умерен пияч. Този алергичен тип пиячи никога не могат да употребяват алкохол в каквато и да е форма без опасност от реакция".
Реакцията - непреодолима телесна жажда. Жажда е, защото е реакция на тялото.
Болестта има още две съставни части - умствена и душевна. Болестта е трисъставна - физическа, умствена и душевна.
Първо трябваше да ми стане ясно, че е болест като всяка друга. А не както си мислех - идиотия или слаба воля или го правя нарочно. Болест, но не само на думи. Като синузита ми. Каква вина да имам, че имам синузит? Много ме облекчи това. Не ме облекчи, за да си пия вече спокойно. Защото ми се показа, че има лечение. Вече можех да поема отговорност. Все едно да ми текат цял живот сополите, няко да ми каже, че е болест и аз да се успокоя и да оставя да ми капят по яката вече с облекчение, че не го правя нарочно. Да, текат поради болест, но мога да предотвратя да се омазвам с мърсоли ако предприема действия по възстановяването на здравето си.
Но преди да се предприемат действия по възстановяване на здравето, трябва да се види точно за каква реална, истинска, фатална и безнадеждна болест става въпрос.
Иначе ще си философстваме и ще размахваме лозунги как комунистите ни обрекоха на алкохолизъм или Чернобил. Мога да изнамеря хиляда оправдания.
Затова първо се почва с проучване на болестта.
Физическата страна първо.
После - умствената - защо след като знам каква реакция ще породи в мене алкохола, пак вдигам първата чаша? Но това за някой друг път



Тема Re: Ще се разберем бе, блъдинови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 21:51



Ама алкохола е навсякъде. Как да не се интересувам защо хората го използват при положение, че не е полезен, а толкова се хвалят и говорят за него.

Именно ти пиеш защото смяташ, че така ще се калиш и ще придобиеш тези ензими.

Прекалено много завиждаш на другите, че имат някакво качество което ти нямаш и затова смяташ, че с каляване ще го постигнеш. Това е невъзможно след 22 години защото дотогава си напълно развит. Самозалъгваш се, защото не искаш да признаеш слабостта си.

Мазохист ли си, щом правиш нещо в което не си добър?



Редактирано от blood2 на 26.08.11 21:53.



Тема Re: Ще се разберем бе, блъдинови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 22:14



нали знаеш blood2 , светът е за силните . с алкохол и без алкохол , те пак се изправят на крака . Останлите потъват . Такива са фактите.



Тема Re: Ще се разберем бе, блъдинови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 22:25



Именно ти пиеш защото смяташ, че така ще се калиш и ще придобиеш тези ензими.
.........................................................................................................................
Ти имаш някакъв особен усет за същината на нещата. Някак си виждаш есенцията и можеш да я посочиш. Рядко качество. Явно ти е вродено да разбираш проблемите на хората или си на високо професионално ниво в лечението на зависимости. Такъв прецизен разрез ми направи и имам чувството, че буквално измъкна някакви проблемни места в психиката ми.
Не знам дали ти съответства на нивото да пишеш в този форум. Тука повечето сме лаици. Моля те кажи какво да се прави оттук нататък? Как да спре един алкохолик да пие?



Тема Re: Ще се разберем бе, блъдинови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 22:33



Блъди е от хората които са дошли на тази земя , за да не пият . Той никога не е пил , така както говорим и никога не използва алкохола за бягство , но си има свои вратички за бягство от реалността .



Тема Re: Ще се разберем бе, блъдинови [re: blood2]  
Автор onehuman (addicted)
Публикувано27.08.11 02:29



@blood2 aз като бях добър в пиенето що спрях ? Пиех си с кеф, с много мезе, никога не драйфах, не ми личеше да съм пиян. Би ли ми обяснил като специалист в областта, виждам имаш някакви ясновидски способности или само така ми се струва.



Тема Re: Ще се разберем бе, блъдинови [re: onehuman]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано27.08.11 10:11



Има множество хора добри в дадена област, но се бутат да са в друга където са неспособни. Просто не се кефят на това в което са добри, а се кефят на нещо в което са зле. Къде е проблема?

Или ти не вярваш че има свободна воля?



Тема Re: Ще се разберем бе, блъдинови [re: ratna]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано27.08.11 10:13



Света не е създаден за хората. Никой не ги е питал хората какво искат. Света е за далеч по-висши създания.

Силните са добре и си използват талантите. Слабите, ти знаеш как се чувстват.

Редактирано от blood2 на 27.08.11 11:05.



Тема Re: Ще се разберем бе, блъдинови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано27.08.11 10:26



Как да спре птица да лети, риба да плува и човек да лъже? Като Еволюира естествено. Еволюция на съзнанието .

Какво причинява Еволюцията? Външен фактор. Запомни го много много добре. Еволюцията е Външен фактор.

Проблема ти не е пиенето, а именно този Външен фактор. Той е решението, тоест той е проблема. Проблема е, че не си се добрал до него и не си се възползвал от него за да еволюираш.

Затова ти търсиш спасение отвън и промяна отвън. Защото знаеш че самите механизми на мутация чрез еволюцията са просто метод за приспособяване към външни фактори, които те Кефят, ама наистина Многоооооо.

Направо откриваш Информационните вълни чрез тях. А откриеш ли ги си много близо до въздържанието.

Редактирано от blood2 на 27.08.11 10:44.



Тема много ти благдодаря, блъдинови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано27.08.11 10:43



Точно при такива срещи осъзнавам колко съм благодарен, че съм алкохолик, а не нещо друго





Тема Re: много ти благдодаря, блъдинови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано27.08.11 11:08



И аз съм благодарен, че съм "Луд", а не алкохолик ,така че сме двама, които се радват.





Тема Re: много ти благдодаря, блъдинови [re: blood2]  
Автор onehuman (addicted)
Публикувано27.08.11 14:31



Aз съм благодарен, че не продължих с практиката за подобряване в това в което бях много добър. Външният Фактор или нещо се е объркал или просто не съм бил добър в нищо и съм се заблуждавал или просто прекалено много еволюционно съм мутирал и информационните вълни не ми действат достатъчно силно. Всъщност може би съм мутирал в посока в която свободната ми воля не е нищо повече от резултат на дезинформационна вълна от еволюирал Външен Фактор.



Тема Re: много ти благдодаря, блъдинови [re: onehuman]  
Автор ratna ()
Публикувано27.08.11 15:28



Aз съм благодарен, че не продължих с практиката за подобряване в това в което бях много добър. Външният Фактор или нещо се е объркал или просто не съм бил добър в нищо и съм се заблуждавал или просто прекалено много еволюционно съм мутирал и информационните вълни не ми действат достатъчно силно. Всъщност може би съм мутирал в посока в която свободната ми воля не е нищо повече от резултат на дезинформационна вълна от еволюирал Външен Фактор.

Много яко!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: много ти благдодаря, блъдинови [re: onehuman]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано27.08.11 18:52



Възможно ли е вътрешното да еволюира, без външното преди това да го е сторило? Енергията за да се завърти колелото идва отвън.
Похвално е да изпитваме благодарност. Значи сме успешно мутирали, дори да сме нищо.



Тема Re:нови [re: aлkaжa]  
Автор don_1953 (непознат)
Публикувано29.08.11 15:25



Питам се дали тези препирни не са излишни? Струва ми се излишно да се спори с хора, които не осъзнават проблемите си, а търсят начини да им е кеф да си живеят с тях и да въвличат в безпредметни пиянски спорове останалите. Аз бих поставила въпроса ребром:
"Ратна, ти имаш ли нужда от помощ или само ще цивриш, за това, че вече не можеш да пиеш както преди и ще съжаляваш за изхабения от повръщаното алкохол?" ,
"Блъди, не знам какъв ти е на теб проблема, но какъвто и да е, не виждам защо трябва да внушаваш на алкохолиците и техните близки( тези, които четат този форум с надежда да видят светлина в тунела), че изход няма и който си е "боклук" си остава такъв, че няма и не може да има за него "главна роля"?"
В замяна на това искам да ви върна няколко поста по-нагоре
Еми поиска помощ:
И ти може да имаш тази реалност, от теб се иска само да го поискаш, да го избереш, да се помолиш, помощ ще дойде !
Да го поискам
...
Да се помоля ...

Помощ ще дойде!

НАПРАВИХ ГО СЕГА

Някой обърна ли внимание или само ще си чешите езиците?



Тема Re:нови [re: don_1953]  
Автор ratna ()
Публикувано29.08.11 16:08



м/у осъзнаване на проблема и неговото решение има огромна бездна . Някои я запълват поне с бираили нещо по- хард , други търсят някаква духовност . Общо взето мостът мостът който трябва да се създаде иначе се остава на някакви недоразбрани спорове и то не виждам да са спорове , а някакви диалози където няма лични обиди към който и да е от присъстващите тук .


Помощ ще дойде!


откъде идва ?



Тема Re:нови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано30.08.11 11:10



Ами откъде идва помощта, не идва от небитието, разбира се, идва от хора, живи хора, които са направили нещо по въпроса да алкохолизма си и се борят за да са трезви, за да живеят достойно и почтено.

И който наистина се интересува откъде идва помощта, ще разбере.

Обаче трябва да търси помощ искрено и отчаяно за справяне с пиенето, не да развива теории за мостове и бездни, и за производство на алкохол и политически насторения.



Тема Re:нови [re: Kaтepинa A]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано30.08.11 14:15



Така е. Трябва да и се накараме много на ratna, и изведнъж ще се оправи живота и , и всичко ще е супер.



Тема Re:нови [re: blood2]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано30.08.11 14:40



Насмешката тук и леката ирония, която лесно се долавя са просто неуместни.

Трябва да събудим човека, не да го иронизираме !



Тема Re:нови [re: Kaтepинa A]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано30.08.11 15:01



Не те разбирам. Щом човек се движи, говори и действа значи е буден. Ти сега за сумнанбул ли я имаш ratna?



Тема Re:нови [re: blood2]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано30.08.11 15:07



Нищо не мога да направя по въпроса за разбирането, просто някои хора не се разбират, случва се.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано30.08.11 17:18



Баща ми е алкохолик. Пие откакто го помня. Аз не исках да приличам на него. Пиех обаче като него. Даже повече. Държах много. Приятелите ме поощряваха, гаджето ми се хвалеше че съм била мъжко момиче. Пиех за удоволствие. Изцепки имах, но бях млада и хубава прощаваха ми. Почнах да пия и сама в къщи, а най накрая и от обяд. Доту никаква разлика с баща ми. Мразех се за това, не исках гените ми да се предадат на децата ми.
Сега баща ми пие, аз не пия. Но и двамата сме алкохолици.
Баща ми не вярва, че Бог може да му помогне и пие.
Аз повярвах, че Бог може да ми помогне да не пия и не пия. Аз нямах сила да не пия, а сега я имам от Бог.
Това е моята история за родовото проклятие. Няма край....още.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: petrus]  
Автор ratna ()
Публикувано31.08.11 08:54



Бог е създал алкохола , всички алкохолици и иска те да стават все повече и повече



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано31.08.11 09:10



Абе ти, четеш ли какво се пише тук или се подиграваш, внимавай, алкохолизма се подиграва по много ужасен начин с хората, без да се усетят даже !



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано31.08.11 09:23



животът е създаден за бавно и мъчително умиране а алкохола е от упойките
подигравките свършват едва когато човек пукне



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано31.08.11 09:33



Това бавно и мъчително умиране е за хората които какво?
Които нямат дарби по рождение.

А кога се дават дарбите? Единствено когато се родиш.

Като си жена ще се упойваш. Не си мъжко момиче и това си е.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано31.08.11 10:46



Има само една упойка, това е Бог.

"Дано да го намерите сега."



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано31.08.11 11:09



Бог е най-известният сериен убиец дето всичко унищожава. Нека се дрогират хората с алкохолизъм, а не се самоубиват по божия воля преждевременно. Да не му правят това удоволствие. И без това Бог ще ги убие.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор don_1953 (непознат)
Публикувано31.08.11 14:07



Мисля, че досто поизместихме темата... Ратна просто искаше да си поприказваме за това на какво се дължи това заболяване "алкохолизъм", а не кой колко вярва в Бог, в предначертаното от съдбата(или от Бог) и разни други измишльотини. Предполагам, че да искаш да научиш нещо за причината, то е не просто да знаеш(защото тогава знанието е безпредметно), а да си дадеш сметка дали и как можеш да му се противопоставиш(Ратна, извинявай ако мислиш, че вземам думата от твое име).
Аз лично също имам огромно желание да разбера причините(макар и само такива, каквито ги знаем), но вътре в нас, а не извън нас.
Какво от това, че навсякъде има алкохол, да не би всички да са алкохолици,
какво от това, че навсякъде има цигари, да не би всички да са пушачи,
какво от това, че на всеки ъгъл има наркотици, да не би всички да са наркомани?
Не ми се вярва в "родовите проклятия", защото имам жив пример на отсъствие на алкохолици в рода до трето коляно назад(за по-натам не знам), а днес-наследника...не ти е работа..., пък и по принцип не вярвам в тъмни сили.
Не ми се вярва и "Бог е най-известният сериен убиец дето всичко унищожава"-цитирам Блъди. Мисля си просто, че и Той не е съвършен и е допуснал доста грешки, като ни е създал, дори и с Всемирния потоп не е успял да коригира грешките си. Но пък си мисля, че ни обича и полага сетни сили да ни помогне, точно защото ни е създал с множество бъгове и му тежим на съвестта. Също като Windows 98-най-несъвършеното, но най-любимото и обгрижвано отроче на Майкрософт.



Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: don_1953]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано31.08.11 23:10



"Аз лично също имам огромно желание да разбера причините(макар и само такива, каквито ги знаем), но вътре в нас, а не извън нас."

Ние сме отражение на действителността, а не негов създател. Причините винаги са прости, тъпи и неможещи да се решат.

На каква съвест да тежат глупавите ботове в някаква тъпа киберреалност за Бог. На някой да му пука като убива ботовете в някаква игра? Да им разяснява на ботовете защо са създадени и защо ги убива?

Операционните системи са създадени за комуникация между хората. За компютърните интелекти и ботове на никой не му пука как се чувстват.

Защо на Бог да му пука за хората?

Колкото Бойко Борисов ще ни оправи толкова и Бог го е грижа за нас. Как може Бог да го е грижа за Нищото наречено човек?

Редактирано от blood2 на 31.08.11 23:12.



Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: blood2]  
Автор onehuman (addicted)
Публикувано01.09.11 00:22



На Бог "му пука" колкото и за останалия жив свят. Да си видял някое животно да се самонаказва с упойващи вещества. Уличното куче, което няма нищо дали ще диша лепило ? А човекът бил разумен казват ... да, ама не, като няма човешка помощ и не умее сам да си помогне на какво да разчита ... на чудеса в медицината ли или да се замрази за 1000г. за да изчака по-добри времена ?



Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: onehuman]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано01.09.11 09:27



Разума не е някакъв вид благородство. Лошият е лош и със себе си. На нищо да не разчита. Животните не разчитат на нищо. Като няма помощ, просто няма.

Човешката завист е виновна за всичко. Щом другите пият и аз трябва да пия. Как може аз да съм по-долу от останалите?



Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: onehuman]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.09.11 10:31



Хареса ми поста ти.Природата е сурова ,но справедлива.Ниоке животно няма зависимости.Има инстинкти.А за замразяването,незнам.Може би е дошло времето за АРМАГЕДОН.Да ни тресне една комета,пък какво се създаде по-късно като живот,да е по-добро и качественно.Планетата е содом и гомора.Разкол,завист,агресия,омраза и ненавист.Обвинения,лицемерие и егоизъм.Ако има АНТИХРИСТ,то той владее този свят,не господ.Ако пък има господ,той отдавна вече на поглежда надолу.Отвратили сме го до смърт.Не съм религиозен.Просто малко логични размисли.Или може би пък сме неуспешен експеримент на извънземните

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: finntroll73]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано01.09.11 12:56



"Природата е сурова ,но справедлива."


Природата е тотално несправедлива. Щом си се родил и трябва да умреш. Това и е справедливостта. Независимо какво си и дали си Добро или Зло. Материята се е прецакала още дори преди Извънземните да съществуват. Природата е Зло.

Редактирано от blood2 на 01.09.11 12:57.



Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано01.09.11 17:23



Природата е нещо върховно ! Тя е съвършена . Успява да се възстанови и от най-безумните човешки намеси , но при условие да се махне човека с унищожителните си дейности и тогава постепенно се възстановява .
Тя дава това , което е необходимо за живота на човека , но хората в своите общности ограничават ползването на благата от всички хора , като се стремят да вкарат по-голяма част от населението в ограничения , които винаги са създадени от Човек , не от Природата .
Злото е в хората

. Днес имах близки срещи със змии и то буквално ходех между тях и никоя не ме нахапа . Ами ако мина през двора на някоя къща , особено с високите огради , без нищо да взимам ще ме отстрелят като дивеч .
В природата има естествен процес ферментация , а човек е създал дестилация и после продава тези дестилати , хем знае , че те увреждат и водят хората до деградация , за да трупа пачки и да се стреми да стане недосегаем . От кого ? Ами от останалите хора , които трябва да са изпаднали , деградирали , за да има някакво разслоение между едните и същи органични съединения , които са представени като човешки вид.
Алкохолът е наложен в човешкото общество и затова не може да се изкорени , защото хората живеят именно там където се създава , продава и възвеличава .



Тема Re: Природата е Злонови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано01.09.11 18:52



Откъде тази злоба у теб? Ходи сред природата като е хубава

. От хората си получила всичко. И любов и пари и дрехи и храна и приятели и дрога.
Точно тея със високите порти няма да ти направят нищо.Ти си различна от тях и не ги интересуваш и, ако се държиш нормално въобще няма да ги е еня.

Злото е в хората, защото подражават на природата. Змиите ядат плъхове, демек бозайници и по-висши същества от тях.
Дестилация, ферментация ,алкохол.
Тези неща са маловажни. Не разбираш ли?

Защо ме занимаваш с глупости?

Природата не е естествено селектирана, а съвсем изкуствено създадена от Лош разум и Зло.

Природата не дава нищо на човека . Човека взима от нея каквото намери и затова става зло, защото взима от злото.

Ще ти го повторя 1 000 пъти, Човека по природа е Зъл- Фройд. Схвана ли какво е природата?

Редактирано от blood2 на 01.09.11 19:11.



Тема Re: Природата е Злонови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано01.09.11 19:56



Защо ме занимаваш с глупости?

я си гледай кефа и олаби малко жилата , че и без да си пиян си мнооооооо зле



Тема Re: Природата е Злонови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано01.09.11 20:01



Зле съм именно заради тая прочута природа дето ми я хвалиш.


Защото природата не дава таланти по рождение на някои хора, а нарочно им се подиграва.

Редактирано от blood2 на 01.09.11 20:01.



Тема Re: Природата е Злонови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано01.09.11 20:05



подигравката идва от хората .
в природата няма значение какъв си . можеш да ядеш , да пиеш вода и да се надрусаш фрии. обаче я пробвай нещо фри сред хората



Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: blood2]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано02.09.11 11:47



Мисля че не си права.Но това си е мое мнение.Значи есичко е цикъл,природен и човешки.Всичко се ражда за да умре.По-добре приеми това,такава е реалността.Няма две еднакви капки вода,както и водата в реката не е същата след 5 минути.Всички сме в постоянно движение.Всичко е движение и кръговрат.Всяко нещо отминава,след гадното и идва добро и обратното.Никой не знае защо така,и кой решил да е така.Някой казват че е бог.Други природата на нещата.Аз лично никой не може да ме убеди че съм създаден от кал и пръат,после господ е подухнал и аз съм се раздвижил....

,да не съм Пинокио.Библията е още един свят на Дисни.Ама има много балами да и вярват все още.Всичко си зависи от нас,днес и сега,не от божия пруст и провидение.Не виждам нещо и днешните маймуни да са станали хора.Бая милиони години ги наблюдаваме,ама са си все същите маймуняци с номерата си.Така че аз най-вече логически вярвам да сме от звездите.Нито маймуна съм видял да се превърне в човек,нито пък с господ сме се срещали наяве очи в очи.Вярата е хубаво нещо,само да не е нездрава.Всяко прекалено и нездраво нещо е ужасно вредно.Това научих от битието.В цяла една вселена не вярвам да сме сами.Ами пирамидите,чудесата на света,атлантида....има много необяснени феномени.С нетърпение очаквам първия контакт от трета величина.Време е вече.Дано да доживея това да видя хора заселящи други светове или изевънземен контакт на земята.Те са там някъде!!And i beleive in them!!!

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Природата е Злонови [re: blood2]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано02.09.11 11:58



Агресията и инстикта за оцеляване е заложена във всяко същество на планетата.Само човека обаче убива милиони заради каузи,политики и религиозни демагогии.И пак стигаме до религиите и политиката.Тези две неща са най-големия враг на човечеството.Те трябва да бъдат забранени със закон и смъртно наказание,за да има равновесие и прогрес.Тези две неща ни дърпат обратно,към омразата ,противоречието,насилието,хаоса,войните и смъртта.Да си видяла БУДИСТ-КАМИКАДЗЕ?Няма и да видиш.Има обаче двучник католик от Ватикана.И содомит в допълнение.И е главата на католитеческата църква.Дори и да не е папата,е някой от приближените му.Извратеняци.На най-високите постове,стоят винаги изверги.Оттам идва всичко,както и от вечната мания за власт,пари и подтисничество.21 век е века на убииците с поглед на благородна девица.По-лошо ще става,хората не се учат от грешките си и уроците на историята.Така че като махнеш хората,по-голямата част,природата и животните нищо не са ми направили.Ако мечка ме нападне ще е защото е гладна,не заради кеф.Обаче хората правим гадориите от кеф и неначесани красти.Всичко това ми дава сили което пиша по-горе да бъда по-малко човечен и повече духовен.



.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Природата е Злонови [re: ratna]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано02.09.11 12:04



ха ха,ако повечето започнат да правят все повече фри неща един дугиму,в крайна сметка ще се промени нагласата и стереотипа.И няма да е неприлично,забранено и недостойно.Но затова се изисква масата от индивиди да променят нагласата.Идват избори скоро,и започват страхотните кошници и камиони-прицепи с обещания.Голям смях и наслада ще пада.



.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Природата е Злонови [re: blood2]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано02.09.11 12:32



Приеми нещата философски и извлечи максимума от ситуацията.И аз съм с наследственни болести до живот,нелечими,но правя каквото мога да се държа на повърхността.Идвало ми е да си сложа въжето много пъти.Но това не е начина.Живей живота защото той е дълг и дар!И се учи.Той е училище.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Природата е Злонови [re: finntroll73]  
Автор ratna ()
Публикувано02.09.11 12:32



Идват избори скоро,

да вземе да дойде и тайфун от 5-та степен преди тях



Тема Re: Природата е Злонови [re: finntroll73]  
Автор ratna ()
Публикувано02.09.11 12:33



Живей живота защото той е дълг и дар!
това откъде знаеш че е така ?



Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: finntroll73]  
Автор ratna ()
Публикувано02.09.11 12:47



Значи есичко е цикъл,природен и човешки.Всичко се ражда за да умре.По-добре приеми това,такава е реалността.Няма две еднакви капки вода,както и водата в реката не е същата след 5 минути.Всички сме в постоянно движение.Всичко е движение и кръговрат.

Да това е така , но какво общо има с човешката алчност ?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор ratna ()
Публикувано02.09.11 15:27



Една от причините за алкохолизъм е да можем да погледнем този свят , където живеем , без да влагаме чувства , емоции , без да ни боли и да продължим живота си докато алкохола разруши каквото може да бъде разрушено .
Тази е мн.силна причина и ще продълава да ни движи в тази посока



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано02.09.11 16:33



Напротив, мисля аз. Всички зависимости, произтичат от това, че дават емоция на човек. Нали си чувала вечната оплаквачка "Ми няма тръпка, бе..." и си я търсим под дърво и камък. Даже, мисля, тук един участник писа за биохимичното обяснение на алкохолизма - беше свързано с ниските нива на серотонина. Но не ми се търси сега. Обикновено любовта е съвсем достатъчна да ни зареди, но пък тя е твърде рядко явление в живота ни, да не казвам, че може и да ни подмине:-) и се почва - едни търсят емоцията в алкохола, други в наркотици, трети в хазарт, четв в ядене, пети в секс, шести в работа, седми от в нета и чата...и така все в нещо...
Това, че като се напием казваме: "Дреме ми за всичко" не значи, че нямаме емоция, а напротив, че имаме в момента всичко, от което имаме нужда. То човек и като се влюби не му дреме за нищо друго:-)
Напиваме се по купони и заведения защо? Щото има опасност да умрем от тъпня иначе:-)
И така. Ох, дано да обясних добре, че нещо ми блуждае мисълта и никак ме няма:-)



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Papell]  
Автор ratna ()
Публикувано02.09.11 17:50



не ми е зор за серотонин допамин и други дрънканици като сичсо е шибано е добре да нямаш никакви емоции

то и ги няма след като си нацепиш здраво(който има достатъчно)

"Дреме ми за всичко" не значи, че нямаме емоция, а напротив, че имаме в момента всичко, от което имаме нужда.

мисля си обаче че точно защото нямаме това дето се нуждаем и заместваме за да забравим с алкохол а може и с наркотици на кой кавото му върви



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано02.09.11 18:18



то и ги няма след като си нацепиш здраво(който има достатъчно)


Е, да. Като се направиш на пън верно вече нищо няма

Добре де, а ти например, наясно ли си от какво точно се нуждаеш, така че ако го имаш би спряла алкохола?

И последно, аз лично смятам, че не е добре да нямаш никакви емоции



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Papell]  
Автор ratna ()
Публикувано02.09.11 19:51



наясно съм ама вече съм зомбясала иняма връщане назад
и моя живот мога да кажа че е пропилян . поредното недоразумение .нито обаче ще е последното . вие гледайте да се спасите . аз още плувам по гръб не съм потънала но се съмнявам че някога ще излеза
не видях да имаме свобода как да живеем , но поне мога на финалната права да съм свободна защото там избягват да ходят много хората





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано02.09.11 20:28



Глей ся


Някъде сигурно сме решили, че сме специални и че кой знае какво значение трябва да има нашият живот. И си позволяваме да го съкращаваме, ако щеш. Пък той няма такова. Искам това, искам онова, щото заради него си струва да живея и али-бали. Пък животът не е в общото, а в детайлите. В дреболийките:-) И животът ти не е пропилян. Това е просто живот. С алкохол или без ти ще продължиш да се будиш сутрин и е време да го приемеш



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Papell]  
Автор ratna ()
Публикувано02.09.11 21:33



то ние не си ли го съкратиме живота ще се намери кой да го съкрати место нас.

С алкохол или без ти ще продължиш да се будиш сутрин и е време да го приемеш
и с алкохол и без алкохол все е лошо трудно е да се приеме това
а най-добре някоя сутрин да се събудя в рая където има само цветя и слънце , без казани за ракия и всички там да нямат храносмилат. система
знам ли че има такова място заминавам за там още тази вечер

Редактирано от ratna на 02.09.11 21:44.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Mechokyt (Supreme Nerd)
Публикувано03.09.11 00:43



>> където има само цветя и слънце , без казани за ракия и всички там да
>> нямат храносмилат. система
>> знам ли че има такова място заминавам за там още тази вечер

О такова място със сигурност има - това е Матрицата, в нея всички компютърни симулации са щастливи и няма нужда да ядат и да пият защото нямат храносмилателна система . Там ли искаш да отидеш?

М.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Mechokyt]  
Автор ratna ()
Публикувано03.09.11 07:42



ти сега в некакъв филм ме пращаш
да не мислиш че човек е съвършен?

грешка на създателя



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор ratna ()
Публикувано03.09.11 07:43



да пак се събудих


отврат



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано03.09.11 09:29



Ама ти си перфектният рекламатор за алкохол.



Хубавият алкохол
пии го пак без много зор.

Дрога днес и утре пак,
мисли пак за гроба за капак.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано03.09.11 14:46



и на теб ли ти се пие вече?
е само не казвай че аз съм те накарала
мен отсутринта ми се пие и засега пих само бира т.е почти трезена
а гроба ти го мисли . той чака всички . аз предпочитам да съм в масов гроб така е по-добре по време на финансова криза



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано03.09.11 16:02



Няма по досадно нещо от алкохолика, казвам се Петя и съм алкохоличка. Живота ми на алкохоличка е изпълнен с постоянно несъобразяване с другите, постоянно недоволство и страх. Казвам следните неща на които иска или не иска да ме слуша>АЗ съм нещастна, АЗ съм неразбрана, мъжа ми не МЕ разбира, АЗ правя добро, а никой не му пука за мен, шефа ми не МЕ повишава, майка ми не иска да говори с МЕН, брат ми не МИ вдига телефона, АЗ нямам работа, АЗ съм отхвърлена от всички......
Ето АЗ съм затворник на моите чувства и възприятия. АЗ съм алкохоличка. Защото никой не иска да е затворник. Всеки иска да е свободен. АЗ пия, за да се чувствам свободна, да не съм затворена в оковите на чувствата ми и мислите ми. Пия и репликите ми стават следните след една, две бутилки вино/ АЗ съм МНОГО нещастна, мъжа ми сигурно МИ изневерява, АЗ мразя всички, Майната и на работата ми, майка ми не ме обича, брат ми не ме уважава като личност, АЗ съм неспособна, АЗ искам да умра, защото всички ме мразят.....
Та това ли е свободата....18 години все там я търсих свободата, все там, докато стана невъзможно. Избрах да не съм затворник на мислите и чувствата си. Но не можех да спра да пия. Мозъка ми си беше изградил навика да търси там СВОБОДАТА. И не я намирах. Аз не бях мозъка си. Аз бях у дома в света в който живея. Потърсих го обратно, защото бях се отдалечила от него. Завърнах се в света. Сега живея там, където винаги съм била У ДОМА. Завръщането става бавно и трудно, но е ВЪЗМОЖНО. Само трябва да поискаш.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано03.09.11 16:03



Ама ти ме караш да пия.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: petrus]  
Автор ratna ()
Публикувано03.09.11 16:22



така е petrus досадно племе са алкохолиците , ама ние сме следствие , не сме първопричина
много прилича това което си писала >АЗ съм нещастна, АЗ съм неразбрана, мъжа ми не МЕ разбира, АЗ правя добро, а никой не му пука за мен, шефа ми не МЕ повишава, майка ми не иска да говори с МЕН, брат ми не МИ вдига телефона, АЗ нямам работа, АЗ съм отхвърлена от всички...... на това което чувствам
ама тази свобода не може да се постигне щом никога не си я имал или казано с други думи щом преди да пиеме не сме я имали , как след като спрем да пием ще я имаме ?
нека не ми говорят .мълчанието е техника която практикуват от древността . може да ми хрумне някоя гениална мисъл докато мълча и да се измъкна от тресавището .



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано03.09.11 16:25



Ама ти ме караш да пия
нещо си се объркат .не съм ти наливала алкохол в устата а и не см те карала да пиеш . сънувал си нещо .кошмар може би



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано03.09.11 17:57



Е ти какво искаш да сънувам като все си негативна като мен и без изход и свобода?





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано03.09.11 18:06



много си права rathna. Аз също сама си взех решението. Никой с нищо не можеше да ме накара. Сами сме си господари на волята си и съзнанието, които са вън от нас. Наистина е по добре да не ти говоря.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: petrus]  
Автор ratna ()
Публикувано03.09.11 18:12



аз мълча и гледам изтрещяло . стана модерно да се говори бъди господар на съдбата си , господар на живота си , господар на ситуацията , господар на ............е как да стана господар на нещо което не съм го избирала ?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано03.09.11 18:16



затова пия , за да забравя това , което ти не можеш , защото си въздържател
ама не може да се забрави трайно . единствените разлики между мен и затворниците е че аз мога да се напия , а затворниците не , мога също да излеза някъде където ми видят очите и да усещам слънцето , ветровете и дъжда .,ама в затвора имат май по-добра храна , въпреки не си давам слънцето заради повече храна



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано03.09.11 18:34







Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано04.09.11 17:37



За да си господар на живота си първо трябва да се научиш да командваш хората.
Тея дето командват са господари. Ти можеш да бъдеш роб. Не си родена за господар, а да слугуваш. Не случайно именно слуга и чистачка искаха да те направят.

Като Бог е раздавал ДНК-то на теб ти е дал ДНК на Слуга, а не на Господар.



Редактирано от blood2 на 04.09.11 17:37.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано04.09.11 17:41



Действителността няма как да се забрави, защото живееш в нея. И аз съм така като затворник.

Съществува само един затвор на този свят, затвора на твоето собствено ДНК и гени. И летенето в мечтите, и затвора са плод на твоите или моите гени. Така както сънищата ми винаги ще са кошмарни, така и действителността, заради гените.

Редактирано от blood2 на 04.09.11 17:43.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано04.09.11 20:50



моля , чола не смесвай моите гени с твоите
същото важи и за ДНК то
мойте сънища са РАЙСКИ можеш само да ми завиждаш



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано04.09.11 21:07



ще бъда слуга на мъдър господар , но не е дошло това време .
ти не разбираш дори какво означава това




ти само се заяждаш и правиш някакви бегли опити да ме вземеш на подбив



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано04.09.11 21:48



Не ти завиждам. Радвам ти се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.