Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано30.08.11 17:18



Баща ми е алкохолик. Пие откакто го помня. Аз не исках да приличам на него. Пиех обаче като него. Даже повече. Държах много. Приятелите ме поощряваха, гаджето ми се хвалеше че съм била мъжко момиче. Пиех за удоволствие. Изцепки имах, но бях млада и хубава прощаваха ми. Почнах да пия и сама в къщи, а най накрая и от обяд. Доту никаква разлика с баща ми. Мразех се за това, не исках гените ми да се предадат на децата ми.
Сега баща ми пие, аз не пия. Но и двамата сме алкохолици.
Баща ми не вярва, че Бог може да му помогне и пие.
Аз повярвах, че Бог може да ми помогне да не пия и не пия. Аз нямах сила да не пия, а сега я имам от Бог.
Това е моята история за родовото проклятие. Няма край....още.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: petrus]  
Автор ratna ()
Публикувано31.08.11 08:54



Бог е създал алкохола , всички алкохолици и иска те да стават все повече и повече



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано31.08.11 09:10



Абе ти, четеш ли какво се пише тук или се подиграваш, внимавай, алкохолизма се подиграва по много ужасен начин с хората, без да се усетят даже !



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор ratna ()
Публикувано31.08.11 09:23



животът е създаден за бавно и мъчително умиране а алкохола е от упойките
подигравките свършват едва когато човек пукне



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано31.08.11 09:33



Това бавно и мъчително умиране е за хората които какво?
Които нямат дарби по рождение.

А кога се дават дарбите? Единствено когато се родиш.

Като си жена ще се упойваш. Не си мъжко момиче и това си е.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор Kaтepинa A (позната)
Публикувано31.08.11 10:46



Има само една упойка, това е Бог.

"Дано да го намерите сега."



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Kaтepинa A]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано31.08.11 11:09



Бог е най-известният сериен убиец дето всичко унищожава. Нека се дрогират хората с алкохолизъм, а не се самоубиват по божия воля преждевременно. Да не му правят това удоволствие. И без това Бог ще ги убие.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор don_1953 (непознат)
Публикувано31.08.11 14:07



Мисля, че досто поизместихме темата... Ратна просто искаше да си поприказваме за това на какво се дължи това заболяване "алкохолизъм", а не кой колко вярва в Бог, в предначертаното от съдбата(или от Бог) и разни други измишльотини. Предполагам, че да искаш да научиш нещо за причината, то е не просто да знаеш(защото тогава знанието е безпредметно), а да си дадеш сметка дали и как можеш да му се противопоставиш(Ратна, извинявай ако мислиш, че вземам думата от твое име).
Аз лично също имам огромно желание да разбера причините(макар и само такива, каквито ги знаем), но вътре в нас, а не извън нас.
Какво от това, че навсякъде има алкохол, да не би всички да са алкохолици,
какво от това, че навсякъде има цигари, да не би всички да са пушачи,
какво от това, че на всеки ъгъл има наркотици, да не би всички да са наркомани?
Не ми се вярва в "родовите проклятия", защото имам жив пример на отсъствие на алкохолици в рода до трето коляно назад(за по-натам не знам), а днес-наследника...не ти е работа..., пък и по принцип не вярвам в тъмни сили.
Не ми се вярва и "Бог е най-известният сериен убиец дето всичко унищожава"-цитирам Блъди. Мисля си просто, че и Той не е съвършен и е допуснал доста грешки, като ни е създал, дори и с Всемирния потоп не е успял да коригира грешките си. Но пък си мисля, че ни обича и полага сетни сили да ни помогне, точно защото ни е създал с множество бъгове и му тежим на съвестта. Също като Windows 98-най-несъвършеното, но най-любимото и обгрижвано отроче на Майкрософт.



Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: don_1953]  
Автор blood2 (новак)
Публикувано31.08.11 23:10



"Аз лично също имам огромно желание да разбера причините(макар и само такива, каквито ги знаем), но вътре в нас, а не извън нас."

Ние сме отражение на действителността, а не негов създател. Причините винаги са прости, тъпи и неможещи да се решат.

На каква съвест да тежат глупавите ботове в някаква тъпа киберреалност за Бог. На някой да му пука като убива ботовете в някаква игра? Да им разяснява на ботовете защо са създадени и защо ги убива?

Операционните системи са създадени за комуникация между хората. За компютърните интелекти и ботове на никой не му пука как се чувстват.

Защо на Бог да му пука за хората?

Колкото Бойко Борисов ще ни оправи толкова и Бог го е грижа за нас. Как може Бог да го е грижа за Нищото наречено човек?

Редактирано от blood2 на 31.08.11 23:12.



Тема Re: Бог хората не го интересуватнови [re: blood2]  
Автор onehuman (addicted)
Публикувано01.09.11 00:22



На Бог "му пука" колкото и за останалия жив свят. Да си видял някое животно да се самонаказва с упойващи вещества. Уличното куче, което няма нищо дали ще диша лепило ? А човекът бил разумен казват ... да, ама не, като няма човешка помощ и не умее сам да си помогне на какво да разчита ... на чудеса в медицината ли или да се замрази за 1000г. за да изчака по-добри времена ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.