Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: ratna]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 17:09



Разбира се в ранните етапи е по скоро емоция.Права си по късно почва истинския филм.



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: nngv]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 17:14



един ден искам да съм трезва , а следващия не , не искам .



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: ratna]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 17:20



Няма кой друг,ти само ти можеш да решиш как да прекараш дните на живота си.



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: nngv]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 17:29



страх ме е вече от живота , но ме е страх и от смъртта
не живея в живота обаче още съм жива
ти прекарваш ли дните си , така както си го решил?



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: ratna]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 17:46



Няма нищо по страшно от страха,обаче счупиш ли фалшивата му фасада се оказва че не било много страшно всъщност,а даже и въобще.
Не не ги прекарвам дните си така както искам(щях да съм най щастливия човек на земята ако можех)но мога да ти кажа че положението значително се подобри.Започнах да обръщам внимание на неща и да правя неща които в миналото пренебрегвах,също така открих и други за които не съм и подозирал че ще ми представляват интерес,и така.



Тема Блоди, пак си прав!нови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 18:26



Слабите не се хранят толкова често и с толкова храна като дебелите.
....................................................................................................................
Ето, че стигаме донякъде и все пак имало някаква разлика.
Слабите не се хранят толкова често и с толкова храна като дебелите.
Следователно казваш, че неалкохолиците не пият толкова често и толкова алкохол като алкохолиците. Нали?
Обаче каква е причината в един момент брат ми да може да не пие толкова често и толкова алкохол като алкохолиците, а аз да НЕ МОГА да не пия толкова често и толкова алкохол като алкохолиците?
Разбираш ли ми тъпият въпрос или е прекалено много тъп?



Ако искаш да дам пример за по-ясно разграничение между причината за една болест и нейните последици.
Да вземем едно разстройство. Ако не знаеш какво е разстройство - това е да не можеш да се удържаш по-голяма нужда. Не знам дали го нарисувах точно. Но все пак да не разкрасявам прекалено.
Така.
Случва се обаче, че аз имам такъв проблем, а брат ми няма. Аз съм с разстройство, а брат ми не е с разстройство. Това е ясно.
Обаче това, че съм с разстройство, не е причината да съм с разстройство /това, че пия, не е причината да пия - тука много скоби трябва да отворя, защото ако не си го изпитал трябва да ти обяснявам, че в повечето случаи не съм искал да пия, но съм нямал начин да не пия/.
Не искам да съм с разстройство, изобщо не го искам, обаче като дойде - разстроен съм. И там няма спирка. Кофти е като ти се случи и да си на море. Като малък ми се е случвало. Обикновено като стигна на морето и се появява. Имал съм много неприятни ситуации. Но това, че съм с разстройство, не е причината да съм с разстройство.
Причината да съм със разстройство - да не мога да си удържа червата, колкото и да искам, се намира някъде в червата. Изобщо и не я знам каква е. Всъщност може да е от световния империализъм, който съм гледал по телевизора.
По същият начин - АЗ НЕ ИСКАХ ДА ПИЯ, но като почнех - НЕ МОЖЕХ ВЕЧЕ ДА СПРА. Схващаш ли поне частично състоянието си, което описвам? Няма значение. Все някой ще загрее. Който трябва. Все пак тука не е място да се убеждаваме. Лично тук аз намерих хора, които са спрели да пият. Това за мен беше чудо. После тука намерих човек, който да ми покаже какво да направя, за да се възстановя от болестта алкохолизъм. Напълно да се възстановя.
И значи, да се върна пак към илюстрацията - аз не исках да пия, но като почнех да пия, не можех да спра. Колкото и да исках, не можех да спра. А брат ми можеше, и сега може, братовчедите ми можеха и сега могат. А аз не мога.
Добре. АЗ съм алкохолик, а те не са. Но се съгласихме, че това да имам разстройство, не е причината да имам разстройство. Дано да ми следиш мисълта. И това, че съм алкохолик, самото не е причината да съм алкохолик. Като и всяко останало заболяване, както споменатата диария, алкохолизмът си има вътрешна телесна особеност. Която телесна особеност се среща само при алкохолика - феноменална жажда на тялото за алкохол. И не знам изобщо дали има смисъл да ти обяснявам, но все някой друг ще прочете - разграждането на алкохола, както и на всякакви други вещества в тялото, се случва с помощта на ензими. Установено е, че при алкохолиците липсват ензимите, които могат да разграждат алкохола пълноценно. Спират на етапа на ацетон. Затова алкохолиците сутрин миришем на ацетон. Вкарвам чаша водка, мозъка командва на черния дроб и панкреаса да праща ензими към алкохола, ензимите са малко, разграждат донякъде, докъм ацетон, ацетона предизвиква жестоко отравяне и непреодолима жажда за още една чаша, чашата се гълта, дробчето и панкреаса командват и така цикъла се върти, а пълно разграждане няма. Затова алкохоликът и физически е принуден да пие против волята си. Както и не може никой да ме убеди, че доброволно се подлагам на диария, която мога да спра с усилие на волята или тапа на сфинктера. Не знам дали това беше точната дума.
Всичко това е доказано, блоди.
Явно не съответства на твоите "факти", но е доказано. Както и не си съвсем прав, че организмът не произвежда алкохол. Произвежда Само ти го посочвам като отправна точка да допуснеш, че може би не си прав. Но и да не се размислиш по въпроса, няма лошо. Който загрее, загрее



Тема Re: Блоди, пак си прав!нови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 19:01



Причината е, че на теб ти харесва да правиш нещо тоест да пиеш, а на брат ти не.Именно щом нямаш подходящите ензими защо пиеш? Защото това е удоволствието, тоест да страдаш.

"предизвиква жестоко отравяне и непреодолима жажда за още една чаша"

Човек може да изпитва само Истинска жажда към водата. Оставалото е илюзия. Ти живееш в илюзия, че си жаден. Лъжеш се.

Тялото ти не изпитва нужда от Алкохол.Ти изпитваш нужда, защото това е бягство.
Защо се лъжеш, че си жаден за алкохол като само водата може да утоли жаждата?

Ако не пиеш разстройство ли получаваш?

Редактирано от blood2 на 26.08.11 19:04.



Тема Ще се разберем бе, блъдинови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 19:24



Причината е, че на теб ти харесва да правиш нещо тоест да пиеш, а на брат ти не.
.......................................................................................

Първо поздравления, че все пак допусна да има някаква разлиза между мене и брат ми. Точно така - има разлика между алкохолиците и неалкохолиците. Това е едно добро начало.

Второ - на брат ми му харесва да пие

, обаче може да спре да пие.

Трето - на мене не ми харесваше да пия, но не можех да спра да пия

Мога да ти дам още четири, пет и шест, но ще забравим за какво се бяхме събрали.
Би ли ми отговорил ти по какъв повод и с какви цели специализираш в областта на алкохолизма? Съвсем сериозно искам да знам откъде имаш толкова задълбочени познания по въпроса.
Ако ми отговориш и какво те води в този форум, ще ти разясня - чрез мене - защо алкохоликът/аз пия, въпреки, че не искам да пия, не трябва да пия, не мога да пия и тялото ми е алергично към алкохола /тоест реагира различно към алкохола от тялото на брат ми, поради липсата на ензимите/.
Но това вече е умствената страна на болестта алкохолизъм.



Тема Re: Блоди, пак си прав!нови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 20:22



Обаче каква е причината в един момент брат ми да може да не пие толкова често и толкова алкохол като алкохолиците, а аз да НЕ МОГА да не пия толкова често и толкова алкохол като алкохолиците?

изчерпали ни са се ензимите , дето разграждат алкохола , а сме ги имали .
Иначе не може да ставаме толкова зле от количества , които преди години са ни се виждали смешно малки .
А ни се иска да сме като в началото , леко развеселени на бутилка водка , но уви действителността сега е различна , неприятна за гледане .
Но в същност кой колко може да носи , да "разгражда" , няма значение , защото остава желанието . Когато желанието за пиене се подтиска , дълго време може да останем трезви(говоря от свое име) , но в един момент пак започваме защото то е там и чака да бъде задоволено .За да изчезне пиенето , не трябва да имаме никакво желание за това . Някои хора се раждат с няколко бъчви вино и концентрати , които са им определени да изпият през живота си . Когато ги изпият , те вече нямат желание за тях и ако не са много увредени продължават живота си без желание за пиене . За други хора няма определени бъчви и те могат да опитват да пият понякога , но те никога не придават значение и пият от време на време , без да мислят кога ще е следващото им пиене. Трети хора изобщо не се докосват до алкохол през целия си живот . За тях това е немислимо , не защото някои им е чел здравни беседи , а защото имат вътрешна убеденост , че пиячката не е за тях .
За други хора сякаш има цистерни с пиене , които въпреки опитите си да съвршат , не успяват да го пресушат .
Така виждам аз част от същността на този проблем. А за да разбера напълно още много трябва да подредя в пъзела , та да видя картината цялостно



Тема ратна челанови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 21:04



Много добре, ратна. Тъкмо се чудих имаше ли полза да се обяснявам чак толкована блуди, който всичко знае


Спомням си кога ми стана ясно защо не мога да изпия само една чаша. Стана ми ясно, че не мога да изпия една чаша, когато ми стана ясно, че тази чаша предизвиква реакция в моето тяло. Тази реакция условно се нарича алергична. Под алергична се има предвид нещо, което не е обичайно за по-голямата част от населението. Както брат ми не може да яде праскови, защото се задушава, а повечето хора могат да ядат праскови, защото не се задушават.
Особената моя алергична реакция към алкохола - появява се феноменална жажда за още. И не мога да спра да пия. Повечето хора могат да спрат да пият. Но аз не мога да спра да пия.
Дълги години се мъчех да спра да пия, като мислих, че просто трябва да намаля пиенето. Не съм й предполагал, че не мога, колкото и да искам. А не мога, защото не е въпрос на избор. Както и брат ми не може да избира дали да почне да се задушава след прасковата или да не се задушава. Просто тялото му реагира със задушаване. Реагира на нещо там в прасковата. Така и моето тяло реагира на нещо там в алкохола или на самия алкохол. И иска още.
Това нещо го разбрах /или видях/, когато за първи път прочетох много истории на алкохолици. Те не мятаха свои мнения какво било алкохолизма и защо го причинявала световната конспирация. Те просто разказваха как са пили. Имаше и истории на техни близки, които наблюдаваха алкохолиците как са пили. Всички говореха точно за мене. Дори заподозрях, че става въпрос за скрита камера, която да ме излови. Не беше възможно толкова точно да се описва моят живот и моето пиене. Та нали съм толкова изключителен и уникален. Как е възможно толкова много хора да пият точно като мене. И по същият начин да не могат да спрат или да ограничат количествата, колкото и да им се иска. Тогава и само тогава разбрах, че за мен да не пия, означава да не пия. А не както я карах досега - да сменям видовете алкохол и да опитвам най-различни начини на пиене само и само да се науча да пия. Мислех, че е въпрос на научаване. Да се науча и аз като брат ми и братовчедите ми. Мислех, че имам избор в тази работа колко да пия. Изобщо парадоксално беше да мисля, че не зависи от мене, като почна да пия. То после се наложи да си преразгледам откъде знам разни работи и защо съм ги приел за истина. Но това е друга тема.
А сега говорим за физическата страна на алкохолизма - реакцията на тялото на алкохолика към алкохола. Тялото на алкохолика реагира по следният начин на алкохола, независимо в какъв вид го поема: "че действието на алкохола върху тези хронични алкохолици е проява на алергия; че непреодолимата телесна жажда е явление, което се проявява само при тази група, но никога при средностатистическития умерен пияч. Този алергичен тип пиячи никога не могат да употребяват алкохол в каквато и да е форма без опасност от реакция".
Реакцията - непреодолима телесна жажда. Жажда е, защото е реакция на тялото.
Болестта има още две съставни части - умствена и душевна. Болестта е трисъставна - физическа, умствена и душевна.
Първо трябваше да ми стане ясно, че е болест като всяка друга. А не както си мислех - идиотия или слаба воля или го правя нарочно. Болест, но не само на думи. Като синузита ми. Каква вина да имам, че имам синузит? Много ме облекчи това. Не ме облекчи, за да си пия вече спокойно. Защото ми се показа, че има лечение. Вече можех да поема отговорност. Все едно да ми текат цял живот сополите, няко да ми каже, че е болест и аз да се успокоя и да оставя да ми капят по яката вече с облекчение, че не го правя нарочно. Да, текат поради болест, но мога да предотвратя да се омазвам с мърсоли ако предприема действия по възстановяването на здравето си.
Но преди да се предприемат действия по възстановяване на здравето, трябва да се види точно за каква реална, истинска, фатална и безнадеждна болест става въпрос.
Иначе ще си философстваме и ще размахваме лозунги как комунистите ни обрекоха на алкохолизъм или Чернобил. Мога да изнамеря хиляда оправдания.
Затова първо се почва с проучване на болестта.
Физическата страна първо.
После - умствената - защо след като знам каква реакция ще породи в мене алкохола, пак вдигам първата чаша? Но това за някой друг път




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.