Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 14:27



Аз съм алкохолик.

Уточнявам го, за да не стане пак така да говорим на различни теми. Абнормалността на тялото на алкохолика. На моето тяло .
Имам брат. Двамата сме от една майка и от един баща. Имам и баща. Имам чичо и две лели. Имам пет първи братовчеда.
Това всичкото са факти.
Всички израснахме в сходна среда. Няма противници на алкохола.
С брат ми сме пили наравно. С братовчедите си съм пил наравно.
Нито баща ми, нито брат ми, нито братовчедите ми са алкохолици.
Аз съм алкохолик
Това, което искам да ти кажа блоди, ако изобщо искам нещо да ти кажа, е - оказва се, че само аз съм алкохолик. Което е доста необяснимо.
Още по-необяснимо, че дядо ми имаше казан за варене на ракия. Дядовците ми също не бяха алкохолици.
Ако алкохолизмът се причиняваше от пиене на алкохол - ЗАЩО ТОГАВА САМО АЗ СТАНАХ АЛКОХОЛИК?


Подчертавам - имаме 11 изследвани обекта /двама дядовци, баща, брат, чичо, пет първи братовчеда/. Така обикновено се провеждат непредубедените изследвания.
Разглеждат се индивидите и се преценява какво точно е причинило в тях тази болест. Индивидите са сходни, за да не се месят много фактори. Сходни физически, умствено, етнически и там както щеш.
Ако предварително сме решили, че алкохолът причинява алкохолизъм - няма какво да изследваме.
Обаче моят случай категорично показва, че не пиенето причинява алкохолизма. Иначе всички в тази група щяха да са алкохолици.

Мога да дам и друг изследователски разрез. В групата ми в университета. Компанията ми. Само момчешката. Може да се каже, че пиехме много, редовно и наравно. От седем човека - само при мен се разви алкохолизъм.
И какво сега - ще направим изводи от тези факти или предварително ще размахваме лозунги, че алкохолизмът се причинява от много пиене? Просто защото така ни е набито в главата.
Откъде знаем това, което си мислим, че знаем Мислим ли или само си мислим, че мислим



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 14:54



Алкохолизма се причинява от пиенето на алкохол. А надебеляването от храненето. Точно пиенето причинява алкохолизма. Ако никога не си пил алкохол няма как да си алкохолик. Алкохола не се произвежда в човешките клетки.

Приеми истината. Алкохола е дрога и пристрастяване. Животните са живяли без алкохол милиард години.

На първо място за алкохолизма са ти виновни роднините. На второ място прекаленото количество алкохол което трябва да изпиете защото се произвежда.

Няма наполовина бременна жена. Като си неадекватен от алкохола и не знаеш какво вършиш си си надрогиран и алкохолик. Тоест си отровен.

Те също са отровени от алкохола и затова си предават алкохолните гени на следващите поколения.

Дядо ти също е бил алкохолик, и моят също е варял в казан ракия. Алкохолици са като теб, просто ти само си го признаваш. Признаваш си го, защото алкохолизма при теб е проблем, а при тях не.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 14:58.



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: blood2]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 15:09



Точно в десятката блоди. Ама точно за това ти говоря и ти даваш още по-качествен пример от мене - ако надебеляването се причинява от храненето, то значи всички хора по земята са дебели. Или искаш да кажеш, че слабите не се хранят?


И също казваш, че всички, които пият са алкохолици



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 15:17



Слабите не се хранят толкова често и с толкова храна като дебелите. Има едно предаване по дискавъри дето дават на тънки храната на дебелите и обратното. И след 1-2 седмици дебелите отслабват, а тънките надебеляват.

Да всички, които пият и са в неадекватно състояние са алкохолици. Като няма разлика от теб и останалите като сте пияни и реагирате по един и същи начин пияни сте алкохолици всичките.

Няма начин ти да си алкохолик напит достатъчно, а другият напит да не е след като се държите и мислите по един и същи начин, тоест надрогирано.

Различните не ги харесват. Пияни сте си всичките еднакви. Ако ти пиян си алкохолик, то и останалите около теб пияни са такива.



Редактирано от blood2 на 26.08.11 15:19.



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: blood2]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 16:03



Блъди,алкохолизма в основата си е душевно заболяване,а физическите поражения идват по късно.И не си въобще прав като казваш че има алкохол има проблем и няма алк няма проблем,защото не е истина.Има пиячи които пият редовно по големи количества от един алкохолик,но те не са алкохолици,защото при тях това душевно заболяване отцъства(мозъците им не са болни,и не си прожектират несъществуващи филми

а това става при алкохолиците дори и когато не са пили и са трезви).И да прав си за наследствения фактор той предразполага за развиване на заболяването.С две думи малък чип в главния компютър не сработва добре,затова..



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: nngv]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 16:37



Всеки незнаещ веднага го извърта на духовност.

Желанията са плод на тялото и физиката. Така ни учат древните учения. Не се поддавайте на изкушенията на тялото, а не на душата.
Естествено че са им болни мозъците колкото и на алкохолиците. Пиенето е доказано че убива милиони нервни клетки. Защо лъжете? При алкохолиците и черния им дроб е зле тоест страдат си от заболявания. Какво странно има?

Не може да ми кажеш, че поради някакви желания човек е луд и то особенно към желания за самоунищожение и самоунижение. Несъществуващите филми са плод на болката. Алкохолиците вместо да си излекуват болките като са млади налитат на алкохол, защото смятат че това е лекарството, защото единствено като са пияни се чувстват за равни с останалите и нормални.

А си в Много Много голяма грешка за филмите. Всички си прожектират филми и затова света е зле. И тея дето не пият са толкова луди и шантави. Защото има десетки начини за дрогиране.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 16:53.



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: nngv]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 16:42



отцъства(мозъците им не са болни,и не си прожектират несъществуващи филмиа това става при алкохолиците дори и когато не са пили и са трезви)

тези които пият и не са алкохолици като препият и техния мозък пуска лентата с измислените филми

няма начи , така си е
И защо ще пият , ако няма някой "филм" за гледане
Всичко на този свят е филм . Не разбрахте ли вече????????
Някой ни вкарва в разни филми без да искаме роля там. Обаче се налагат и с различни начини принуждават да се играе в техния филм. Твоя може да не се харесва и никога да не изиграеш ролята която искаш или би ти подхождала , но щом си жив в роля си независимо дали ти харесва или не .
а понякога не за да си пуска лента с"измислени филми" а за няма просто повече роли . Хората искат винаги главните роли , ролите на силните , преуспяващите , красивите , умните , талантливите , дори да не са такива . Но за да изпъкнат тези роли трябва да има контраст , трябва други да изиграят низките и непривилегированите такива . и някой те заставя да му играеш във филма . казват не е с насилие , въпреки че то е в основата на действащите механизми на светът , но външно може да има много завоалиран вид



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: blood2]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано26.08.11 16:49



Тропанчо не ми казвай аз знам или не знам,ти няма как да знаеш аз кво знам.
Колкото до филмите в главите на алкохолиците те са от жанра на ужасите,сега ясно ли е.



Тема Re: трезви/нетрезвинови [re: ratna]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 16:56



Колкото до филмите в главите на алкохолиците те са от жанра на ужасите
Ужасите са в по-късния етап . В началото са романтичните , приключенските , филми от серията "знам и мога"
А в същност чудовищата ,които се сънуват , това са разкъсващите тялото и психиката проблеми , следствия.



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: nngv]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 16:59



Алкохолиците или депресираните имат филми на ужасите? Бедните, неразбраните, различните в представите си за света или алкохолиците живеят в ужас ?Алкохолиците са винаги радостни, дори викат и псуват както си искат. Тях ги е страх от Истинската Депресия и затова пият. А има много други, които без пиене живеят в кошмар и страдат и без опиати.

Как да не знам какво не знаеш, като напримерно пишеш погрешно? Ако знаеше щеше да пишеш и изразяваш правилно мнение. Или пишеш лъжи?

Редактирано от blood2 на 26.08.11 17:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.