Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Вида]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано26.08.11 09:13



"Ние го направихме алкохолик, аз и родът ми,заради което много съжалявам и ми идва да се хвърля под влака".

Това изобщо не е вярно. В едно съм сигурна - никой не може да направи друг човек алкохолик, освен той самият сам себе си. Не си вменявай вина.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 09:31



"мислили ли сте над причините? "

Човек смята че като се напие и надрогира ще се промени за по-добро. Но каквато и химия да си слага не става нищо поради факта че причината е Физическа. Всичко е на Физично ниво, структурата на тялото е на физично ниво и обмяната на нервни импулси включва електро-магнитни вълни че чак до квантово ниво.

Химията не помага. За да си нормален ти трябва нормална физика. А това си е дарба. Но има и глупави хора мислещи че нямат нормална физика и нормални емоции, а те просто имат някакъв химичен дисбаланс, който обаче рано или късно се оправя и не води до пристрастяване и пиянство, а до определени видове лудост причинени от луди спомени.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 09:46.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор Lodez ()
Публикувано26.08.11 10:34



Здравей blood2,
Един ден науката може и да научи нещо за духа, но за сега не е така Та аз предпочитам да не свеждам всичко до това до ,което е стигнала науката, а да си приема необятността на проблема АЛКОХОЛИЗЪМ съвсем рационално ...Аз така си преосмослях конитивната терапия на умственият процес и човешката същност и бит видяна през квантовата теория лингвистиката и психологията ,всичкото съчетано с йога и Будизъм и завърших в дупката на канапето незнаеща ,кога е ден и кога е нощ повръщаийки от едната страна и пиейки от другата и то съвсем не по собственно желание .Тялото ми не можеше да не пие ,душата ми не можеше да не бъде оскърбена, ума ми не можеше да не търси вината за състоянието ми само в другите и не можеше да живее без гняв и трепет за мъст.Такова беше положението докато търсех логични пътища.Чрез логиката на тези, които печелеха от мен като пациент .Логиката произлиза от емпиричното познание ...Така ,че докато няма още "научно " намерено лекарство за душата и ума предпочитам да си се придъжам към ясните и простички показания на Духовността ,които след един цял живот многознайство свързано с нерзрешимият ми проблем АЛКОХОЛИЗЪМ накрая реши проблема и то само за днес при положение ,че не започвам да се занимавам по същият побъркан и обсебен начин по който пиех с архитектурата и структурата на човешката същност .Теорията и логиката не ми помогнаха там където човешката наука я няма .А в същност те помагат само в мисловният процес на откривателя .Оказа се ,че аз не открих разковничето ,а занимавайки се с терапии и философия затънах още по дълбоко в безумието на болестта си .Ако те помагаха ние нямаше да си пишем сега изобщо, а щяхме да си гледаме кефа и да не знаем ,че имаме проблем ...така че съм ти благодарна за това ,което си писал защото то ме подсети колко сериозен е проблема ми и как скромничко, всеотдайно и безкомпромисно трябва да се придържам към рецептата за действие на Анонимни Алкохолици описана в Голямата Книга . Тя ме спаси след трийсет години миткане в лабиринта на ограничената човешката наука .Хайде да не забравяме ,че Духовноста е практическо умение и същото това познание от което изследователите се вдъхновяват за да го преоткрият по техният си начин ...и след това то уви да се превърне в търговска стока на пазара....



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Lodez]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 11:17



Познанието не решава проблемите, това е ясно, защото няма нищо общо това, че знаеш нещо и физиката ти.
Иначе по принцип омразата помага повече от любовта. Тоест ако намразиш пиенето и пияниците и този вид действие на Духовно ниво и за теб тези неща са грешни и сгрешени и лоши би трябвало с помоща на вярата да се спасиш, ако много вярваш.
Това е другия начин на отказване. Чрез вяра, омраза, отхвърляне и неискане. Всеки може да не иска забранения плод въпреки и да знае , че е вкусен. Ако знае Какво е и, че просто не се нуждае от него и той не му носи ползи.

И какво пише в тази книга. Обясни на други пиещи и пристрастени за да се оправят и те. Аз не съм такъв просто искам да си пиша още с ratna.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 11:19.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 11:56



намалявам си лудостта с алкохола


Физиката не ми е ненормална . Имам крака , глава , ръце и там всичко каквото има във физическото тяло . Но явно ментално и духовно съм много наранена и не мога вече да видя какво толкова се е случило , а всъщност какво не се е случило?
И това води до разрушаване на физиката и допълнително разрушаване на психиката , защото алкохолът не прощава , но ако има други прераждания , това може да е пътя на душата , да иска да мине през такива преживявания . незнам , възможно е . то не е хубаво , направо е отвратително , но се случва , но пък не ми се плаче от това , а понякога се срамувам , за кратко време , докъто ме премине.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Lodez]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 11:59



и ти ли между Йогата и Будизмът удраше по някое питие?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 12:07



"...the body of the alcoholic quite as ABNORMAL as his mind."
.........
Това е мнението на главен лекар в клиника за алкохолици, който е лекувал между 50 000 и 70 000 пациента.
Как си го превеждаш?





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 12:11



какво му е толкова абнормалното на физ.тяло , не мога да ги разбера лекарите
предимно върху ума са последиците , защото мислите се разбива . тялото си регенерира , клетките се изгражзат ама като се сбърка мисленето , всичко тръгва на майната си



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано26.08.11 13:01



Няма генетични причини според мен. В моята рода всички са били умерени с алкохола и сигурно, ако разберат, че аз имам проблем, ще са доста изненадани. Друго искам да питам дамите тук. Имали ли сте проблеми с менструацията, докато сте пили?



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Lodez ()
Публикувано26.08.11 13:03



Да бе ,от една страна си се лекувах с Будизъм и Йога ,а от другата с терапии и така бронирана от всички страни си пиех та спомен нямам или имам, ама не е за спомняне освен като здравословно средство да не искам да се връщам назад .

....Нали другите бяха виновни те трябваше да ме лекуват .Ама такъв филм нямаше за мен, не се получаваше номера и преследвах тази идея почти до смърт,че оправията ще дойде от виновниците ,от хората ! Стархотен предтектс за неправене на нищо!!!Сега си знам ,че оправията ми дойде от стриктното лично изпълняване на предложената ми рецепта за конкретни действия на АА.За хора болни точно от тази болест ..Аз си въобразвявах ,че като си оправя психическите проблеми ще спра да пия от само себе си е с малко зор ама ще стане ...да обаче не !Болна съм от нещо и точка в момента в който ми светна, че не мога да имам две психически циклофрении или там някакви психически диагнози, а просто съм си алкохоличка,което само по себе си е психическо заболяване и всичко започна да си следва пътя .Престанах да си губя времето с това болна ли съм или не и каква е тази болест и дали е болест точно ...Уф как ми олекна ! Чрез Програмата на АА ,чрез спонсора и всички притятели от братството ...Да невероятно ,но факт аз същата многознаеща , философстваща и торетизираща умираеща се превръщам полека лека в друг човек ,който се радва и харесва коренно различни неща благодарение на Пътя който ми посочи Програмата на АА и спонсора ми към Висшата ми Сила така както си я разбирам аз.Сега днес и само за днес си взимам лекарството и съм на СВОБОДА.Свободна съм от въздействието на болестта си и ми е хубаво ...Е на мен това ми стига ...Аз се поизмъчих доста дълго време в онзи живот и съм благодарна ,че в един и същи физически живот живея втори ,който няма нищо общо с първитят пък е и страхотна авантюра !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.