Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Papell]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 13:09



аз лично нямам проблеми с цикъла , като по учебник ми е .
обаче напоследък много драйфам и чак ме хваща яд че хабя материала

това е нечовешко направо . омръзна ми да викам боата



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано26.08.11 13:16



Няма от какво да се оплакваш. То тялото само изхвърля мизерабъла. Съвсем нормално е даже. Радвай се и дано това да е основателна причина да не искаш да го съсипеш, защото тялото е най-чудесното нещо, което може да ти донесе най-върховните удоволствия:)



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 13:33



предимно върху ума са последиците...
............................................................

Говорех за абнормалност, но не като последица от алкохолизма.
Говорех за абнормалност като ПРИЧИНА за алкохолизма.

Добре е да се уточним. Защото точно за това служи езикът - цели да си предадем информация. Трудно е да си предадем информация, когато аз говоря на марсиански, а ти на китайски.
Трудно е да си предадем информация, когато аз говоря за слонове, а ти за динозаври. Мислим си, че говорим за едно и също, но очевидно не говорим за едно и също.
Повръщането - последица от алкохола.
Феноменалната жажда за алкохол - физическата страна на болестта алкохолизъм, която си има ПРИЧИНА - абнормалност в тялото. Всяка една болест си има физическа причина. Всяко едно нещо си има причина. Причинител. Той стои преди последицата. Причинителят причинява последицата.


Но повече за физическата ПРИЧИНА за болестта ще споделя с теб, когато се уверя, че говорим за едно и също. Иначе ще сме като две тонколони, които си свирят каквото им дойде.




Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 13:45



мисля на еди език говорим .
Според теб една ли е причината или причините са много ?
Преди години , когато го пиех не ми прилошаваше така . Сега от малко количество и много ме е яд , защо е това .



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 13:45



Замисляла ли се, че повръщането много вероятно да е защитен рефлекс на организма?
Обаче и него го бях елиминирал. Вече не повръщах. Тялото ми вече не можеше да се бори. Отказваха основни защитни рефлекси.
Но понякога организмът ми наистина изключваше и се получаваше така по цял ден да лазя и да повръщам веднага всичко, което глътна. Съвсем целенасочено използвам глътна, а не хапна.





Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: Papell]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 13:47



егати тялото , какво иска да му давам , разни божествени ли елескири ?
е да види че не е в рая та да ми иска разни екстри



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.08.11 13:53



Пак говориш за последиците


Прилошаване.
Нямам нищо против да говориш за последиците. Ти решаваш. Аз се опитах да говоря за АБНОРМАЛНОТО тяло на алкохолика.
АБНОРМАЛНО преди дори да е пил алкохол. Обърни внимание. Не говорим за алкохол. Говорим за алкохолизъм. Говорим за причини за алкохолизма.
Не говорим за последици - прилошавания, повръщания, гадения, изтрезвители, разводи, катастрофи, неврохирургии. Сега в момента не говоря за тях.

Говоря за физическата ПРИЧИНА на болестта алкохолизъм.
Болестта алкохолизъм си има физическа причина и тя си е там в тялото.
Мисля, че ти се интересуваше от това - ЗАЩО се става алкохолик?
Сега пък започна да се интерсуваш от това, защо ти прилошава
Ами може би сега като пиеш, гледаш на света отвисоко, и ти се завива свят
Майтап.

Виждаш ли смисъл в тази тема на разговор - тялото на алкохолика е абнормално, но като причина, а не като последица



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: aлkaжa]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 13:55



прав си , това е защитен рефлеск и благодарение на този рефлекс не мога дълго време да остана в еуфория


Съвсем целенасочено използвам глътна, а не хапна.
това съм го правила и аз , но не за дълго , защото започвам да повръщам кръв и спирам принудително

класически пример на ГГЗ- съм

Редактирано от ratna на 26.08.11 13:56.



Тема Re: Причини за алкохолизъмнови [re: ratna]  
Автор ratna ()
Публикувано26.08.11 14:07



а когато не мога да пия (заради връщане на поръчката)
дишам алкохолни изпарения , като нагрея на котлона . таова е направо като чук в главата .

Но не правете така , абъдете трезви



Тема Re: Стига си обиждал ratnaнови [re: aлkaжa]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано26.08.11 14:09



"Болестта алкохолизъм си има физическа причина и тя си е там в тялото."

Естествено, че не е нормално и генетичните мутации са я променили в негативна посока. Причината за алкохолизма е една - наличието на голями количества алкохол. Има алкохол, има проблем, няма алкохол, няма проблем.

Причината не е в нея, а в обществото, защото то се нуждае от алкохолици и надрогирани хора.
Може би 50 % се излекуват но останалите 50 са си доживот такива, а на мястото на излекуваните идват нови редици, защото милионите тонове алкохол трябва да се изпият.
Тоест има 2 причини Външна с милиардите тонове алкохол и вътрешната с нуждата поради това, че предците ти са пили алкохол. Нека премахнем външната. Вътрешната е невъзможно.



Причината не е тя, ами тея дето произвеждат дрогата. Тя е умна и затова е против богатите и тея със властта, защото те са причината за нейното нещастие.

Неееее. Тя не е Абнормална. Стига си я обиждал. Абнормални са тея със властта и милиардерите. Те определят дали ще се пие, дали ще се пуши и колко чипа ще ни инсталират.

Редактирано от blood2 на 26.08.11 14:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.