Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Здравейте,нови  
Автор chushkiidomati-205203 (непознат )
Публикувано08.07.11 14:24



нова съм, не знам какъв е обичая при вас да се представяте. Искам да ви кажа че имам нужда от вас.



Тема Re: Здравейте,нови [re: chushkiidomati-20520]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано08.07.11 21:51



Здравей,
и ние имаме нужда от теб; всички сме едно голямо семейство, пиши, питай и споделяй всичко, което искаш и можеш.





Тема Re: Здравейте,нови [re: tasartir]  
Автор detenazaleza (никой)
Публикувано08.07.11 22:32



Здравей и от мен и добре дошла в отбора :)
Всички ние се нуждаем един от друг , това ни държи на повърхността и ни помага да се възстановим.
като начало да се представя и аз:



Това е моята история. в АА открих изхода за който жадувах. Продължавай смело и пиши ...



Тема Re: Здравейте,нови [re: detenazaleza]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано10.07.11 06:39



Здравей и от мен. Радвам се, че някой има нужда от нас, а още повече се радвам, че наистина можем да ти предложим помощ тук.



Усмихни се, има изход.

Тема Re: Здравейте,нови [re: girasol*]  
Автор Kaтepuнa (непознат )
Публикувано10.07.11 08:34



Вярно е, че има изход.
Но само с думи и успокоение не стават нещата. Болестта е много сериозна и трябват решителни действия.

На първо място, аз си отговарям всеки ден какво искам точно, да пия или да не пия, да взимам хапчета или да не взимам, да се правя на нещо, което не съм и да живея в напрежение и напъване, за да поддържам този образ или не, да бъда честна със себе си, или честна с имиджа, който показвам пред хората, да имам правилни отношения със създателя си или да го заблуждавам и него, това са сериозни въпроси, и аз си отговарям на тях всеки ден, всеки.

Ако отговорът ми е, че не искам повече да пия, не искам повече хапчета, следователно нямам сили да се правя на нещо, което не съм , нямам сили за напъване, няма сили за имидж.

Тогава правя първа стъпка на Програмата за възстановяване на АА, признавам си честно, че не мога да го правя повече това, да си мисля че нещо управлявам, да си мисля, че нещо решавам, а всъщност пиенето и лекарствата да ме управляват.

Програмата има още стъпки, общо са дванадесет.

Работя по тези стъпки, споделям какво се случва с мен, когато работя по тях, споделям също какво става, когаго не работя по тях, защото изпадам в заблуждения, че нещо мога да управлявам.

Търся подобни на мен, страрите ми приятели трудно разбират, а и не им се налага да разбират, те не са болни като мен.

Трябват алкохолици, като мен, с които да споделям, за да имаме полза един от друг, за да се възстановяваме заедно.

Ходя на сбирки, и там се опитвам да бъда полезна на други алкохолици, как ли, като ги изслушвам и като се изказвам.

Опитвам се да живея по нов начин, съгласно Програмата на АА, старите ми идеи и начини, и навици, и методи, и мислене, или старото ми аз не е вече това, което търся, защото то ме заведе до алкохола и лекарствата, налага се да се търси истинското си аз.

Това е редът, ако може така да се изразя, това е начинът да остана трезва и да мога да заспивам, когато аз реша.

Това е начинът да мога да направя това, което искам сега и да не умувам десет хиляди пъти как да го правя, дали да го правя, защо да го правя, ами ако го направя, ако не го направя, ами хората дали ще го харесат ако го направя и така нататък.

Това е начинът да мога и да помисля трезво днес, да не изпадам в заблуди и илюзии.

Това е начинът да бъда и полезна и на хората около мен.

Това е начинът да видя, че денят е слъччев, че има живот около мен, че има хора, че има цветя, че има светлина.

Изход има, и път има, трябват алкохолици и действия.



Тема Re: Здравейте,нови [re: chushkiidomati-20520]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано10.07.11 11:16



Здравей,

това беше първото което си признах. През целия си живот не съм молила никого за помощ. И така започна моето възстановяване. Не пия от три месеца и половина. Признах си, че искам някой да ми помогне и това беше голяма крачка за мен. След това писах две седмици във форума, бях като удавник за сламка, отварях го през 5 минути да видя дали някой ми е отговорил. След това признах на себе си и нам мъжа ми че съм алкохоличка. Отидох на сбирка на АА в града където живея, там видях и други като мен, видях че живеят, смят се и са видимо щастливи и не пият. Започнах да посещавам сбирките исках да съм като тях. Тя бяха като мен, значи може и аз да съм като тях. Потърсих помощ при една от тях. Тя ми стана съветник, наставник, предаде ми какво е направила тя за да не пие вече година. Вървя по пътя се промени живота ми. Разбрах, че съм болна и има начин да живея с болестта си. Сега съм друг човек, но всеки ден си напомням че съм алкохоличка и това е първата стъпка.
Направила си огромна стъпка, не съзнаваш колко е важна сега. Продължавай да пишеш, тук сме все такива с нужда от помощ, затова пишем, ние сме също болни и това много ни помага, да поговорим с хора като нас, като теб. Ти си ни нужна, продължавай да пишеш. Благоадаря Ти.



Тема Re: Здравейте, [re: petrus]  
Автор nekoi ()
Публикувано10.07.11 12:27



Изход има, и път има, трябват алкохолици и действия.

+ 1, абсолютно, няма какво да се добави



Тема Re: Здравейте,нови [re: chushkiidomati-20520]  
Автор Mилeнчa (непознат)
Публикувано15.07.11 14:19



Пак съм аз, бивша чушкиидомати, но вече направихме успешна регистрация.
Нещо не съм добре.
Но започнах да разпечатвам 12-те стъпки и да си ги чета. Все едно жива Библия. Но трябва някой да ги спазва

.



Тема Re: Здравейте,нови [re: Mилeнчa]  
Автор тн (непознат)
Публикувано15.07.11 14:41



Успокой се , нормално е да не си добре.
Тези, които са добре, не са в този сайт и не им представлява интерес това, което споделяме.
Когато човек не е добре, търси помощ.
Ти я търсиш на правилното място, повярвай ми.
И си започнала правилни действия, разпечатваш стъпките.
Много хубаво е това.
Трябват ти Дванадесетте стъпки от Програмата за възстановяване на алкохолици от алкохолна зависимост, трябва да действаш по тях всеки ден, всеки ден.

Трябват ти Сбирки на алкохолици, за да споделяш с тях и да слушаш споделен опит.

Трябва ти Спонсор, за да работиш с него по стъпките на Програмата за възстановяване.

Трябва да четеш Голямата Книга на Анонимни Алкохолици.

Проверено е и има живи доказателства, трезви и щастливи алкохолици, мен това много ме мотивира, особено, че са щастливи, трезви и щастливи, и видях лично такива.

Действай.



Тема Re: Здравейте,нови [re: тн]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано20.07.11 11:09



Здравей, Миленча.
Нямам какво да добавя към написанот от предишните приятели. Може би само че, ако нямаш възможност да посетиш живи сбирки, вече има достатъчно сбирки по скайп.

П.П.Ще се почувстваш по-добре, обещавам.

Усмихни се, има изход.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.