Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво става, когато спрем да пием без чужда помощ?нови  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано03.07.11 01:28



без чужда помощ =без помощта на АА, лекар или близки


Здравейте на всички!
Отново съм тук.Не ми се иска точно днес да си преглеждам профила.Някъде 2009 бях писала, че не пия.Продължи 2-3 седмици.Бях в постоянна еуфория - изтощих се от препускане да свърша насъбраното през последните "години".Кипях от енергия.Загубих си съня и прибягнах до добрата стара биричка за приспиване.Продължението е ясно...Такова нещо като само малко, само 1 път пиене при нас няма.
И с всеки следващ път става по-страшно.За мен знам, че още веднъж - и това е моя край.Не вярвам да мога отново да успея.Беше ужасно.Работя често в къщи.Самото пиене беше кошмар - от сутринта - твърд алкохол- кафе с рамацоти, после бира, после ром или шнапс или ракия по 300-400 грама и нагоре.Телефона изключен- за да не ме улучи някой като съм high, че големи глупости плещех и после ме беше срам.Бели петна във много отношения.Тотално оглупяване, още не мога да се оправя.Работата ми се влоши ужасно.Лежах си на стари лаври - с години градено реноме.Почна да се влошава.Хората плащат и искат качествена услуга, а не оправдания- бях болна, съм болна и тем подобни.
Самоцитирам се, че същото съм го писала и в друга тема
"Аз посягах към първата чаша за отпускане, за притъпяване на болката от любовно разочарование, че някой друг ме е наранил, накрая знаех , че само на една чаша няма да остана, но отлагах, като си казвах- толкова неща о...ках досега, още веднъж само и утре мога да започна.
ОТЛАГАНЕ - голям проблем ми е и не само при алкохола.
Чаках да се случи чудото - беше се получавало 2, 3 пъти за последните 3-4 години.След някоя жестока настинка спирах да пия и да пуша .Нямах и абстиненция.Сега като си спомня - чист подарък от Бога.Само че не съм го осъзнавала.Сега не пия -1 г. 4 м. и не пуша -4м.Само че този път се БОРИХ и то зверски, този път беше на живот и смърт.За алкохола ми помогна откъс от една развлекателна книжка - ставаше въпрос за дебела жена, която все се оплаква,че е дебела, а се тъпче по цял ден и чака помощ от другите.Хареса ми следното изречение:
Само ВИЕ имате силата да промените "съдбата" си.Беше вечер след работа.Както обикновено щях да си пия първото питие.Казах си - няма да ми помогне никой, нито АА никой - АЗ трябва да го направя.Нея вечер не пих, на следващата пак, а и не ми се пиеше след това.Последо време мозъкът ми беше спиртосан, имах чувството, че работи на 20-30% от умствения си капацитет.Просто мисълта за това оглупявне ми е толкова плашеща, че оттогава нямам желание за алкохол.Не ме блазни изобщо.
За цигарите беше друго.Набавих си книгата на Алан Кар - Не пуша.Прочетох половината- там се казваше да не спирам да пуша, доката не прочета докрая.Значи- пуших си още 1 ден, реших да нагледам тук и прочетох от една съфорумка, че чака да я заведат в болница и се надява да и помогнат.Тогава ми мина като светкавица в главата - само ТИ можеш да спреш да пиеш.Исках и да го напиша, но не можех да си вляза в профила.Тогава си казах на мен- то е същото с цигарите- не чакай на Алан Кар, ти сама можеш да спреш.На другите искаш да даваш акъл , а на себе си ?

Нея вечер не пуших повече.Книгата я прочетох до края- винаги когато ми се припушеше четях от нея - компа денонощно включен.Имаше моменти- като куче виех и плачех посред нощ.На инат на цигарите - няма да им се дам.Ценно от книгата - като се замисли човек, цигарите не са изобщо удоволствие, само се заблуждаваме, те не решават проблемите, само ги задълбочават.

Успях без сбирки на АА , тогава не можех да карам колата , а нямаше автобус до нашето село. Сега ми е много зле, защото зад мен е съсипания ми живот.Направих огромни грешки и загубих човека, когото още обичам.Не искам да живея повече.Не виждам смисъл в моя живот.Депресията ме е грабчила в лапите си и няма отърване.Искам в понеделник да отида на сбирка, защото алтернативата е - доктор и лекарства.Сигурно пак ще се откажа.Пак ще се надявам на чудо.Господи , каква глупост-сега като го написах и се усетих - аз пак искам да ми се подари нещо - пак да има happy end.Само че това става рядко.И само нещата за които сме се БОРИЛИ са ценностни.Много съм изморена, цял ден съм плакала.Имаше и повод, но откакто спрях цигарите много плача.
ОТКРИХ БОГ за себе си.Той си е само мой. Моят Бог.Той ми беше последната надежда.Значи сега се боря с депресията.Моля му се.Но топката накрая пак остава в мен.АЗ трябва да се боря и да я победя тази мръсна гадна долна депресия, която ми пречи за всичко.Имам неконтролируеми изблици на плач, мъчително стягане на гърлото, рев при всяка стресова ситуация.Щитовидната ми е наред.Не е от нея.
Ще отида на сбирка.Ще отида и на лекар.
Ще пиша и тук.Много ми е зле.Загубих надежда.Още пиещите имат надежда , че като спрат и проблемите са решени.Той само алкохола е достатъчен като проблем, но име и много други.
Молих моя Бог да умра.Той още не ме чува.Сигурно не иска още да ме чуе.Аз само това искам.Сама не мога.Все още ми пука за тези, които ще останат след мене.

Извинявам се за нескопосания стил.Емоционалното ми състояние е кофти.Ако чакам да започна да пиша по-свързано ще мине още време.Исках най-после да пиша.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mina68 на 03.07.11 01:40.</EM></FONT></P>

Редактирано от mina68 на 03.07.11 01:40.



Тема Пусни корена...нови [re: mina68]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано03.07.11 08:35



На 14 години започнах да пия,тъй като бях някак си по-"различен" от другите деца,чаках да се махна от основното училище,с надеждата,че нещата ще се променят когато отида да уча след други хора,но...не стана.Не знаех,че съм болен човек,който не може и не трябва да пие,но аз вече си бях свикнал да живея постоянно с алкохола и дори и за миг не бих могъл да предположа,че в алкохола ми е проблема.По-късно,след около 30 години на пиене и не пиене,се оказа,че аз наистина нямам проблем с алкохола,а съм болен човек-както умствено,така и душевно,но също така -и физически относно реакцията ми към веществото-алкохол.
По-късно(на 20 години) спрях да пия за първи път,когато бях в "родната казарма",около осем месеца бях напълно добре,бях без цигари,но към край на тази "първа суха година" в живота си,бях толкова пълен с нерви и всякакви страхове,че се шашнах откъде идва това...
Тогава разбира се не знаех,че съм болен човек от алкохолизъм,и че пиенето на алкохола е само симптом на това,а не самата болест,която бавно но сигурно искаше да ме довърши.Тогава след една година без алкохол почнах плахо да пия,с надеждата,че "мога да контролирам" своето пиене,което разбира се не се получи,а самите депресии,страхове си оставаха,нарастваха,като също така и самото пиене се влошаваше така,че за пръв път посетих Спешен кабинет на 24 годишна възраст във Варна,там ми бе казано,че имам "проблеми с нервите",аз спрях да пия за около месец-два ,но после отново си продължих като дори за миг не съм се замислил,че трябва да спра "завинаги".
На 26 годишна възраст вече станах редовен посетител на психиатри,ходех по екстрасенси,при разни йоги,бавачки,по-късно отидох и на психолог,но никой от тях не успя да ми промени "психиката",не успя да ме накара да не пия,нито пък да ми оправи депресиите и фобиите,без значение,че вече пиех лекарствата "като за световно".Продължавах да си се нервя,продължавах да пия или да не пия,продължавах да се свличам надолу,като в последните си години на пиене и не пиене,ставаше от зле по-зле.Когато не пиех бях изпълнен със страхове,с гняв към себе си и околния свят,завиждах на тия,които се радваха на живота-дори си мислех,че така си позират,а не са наистина щастливи,защото дори за миг не бих могъл и да предположа,че може да се живее без Алкохол и човек да бъде щастлив и спокоен.След това над 20 годишно лечение по всякакви доктори и различни "духовни и недуховни" специалисти,аз вече не исках да живея толкова много,колкото нищо друго не бях желал през живота си.Вечерта си лягах с молитва през нощта,като заспя-да не се събудя не следващия ден,а когато това не ставаше въпреки моите горещи и искрени молби,аз ставах с мисълта за още "един проклет,нещастен и ден-наказание",който трябва някак си да изживея.От доста време не бях си припомнял това и сега съм ти благодарен,mina,за дето ми припомни колко наистина съм благословен с това да намеря Изход от Алкохолизма,който ме е убивал през годините,а аз съм си нямал и да идея от каква "болест" съм болен и какво мога да направя за да се "излекувам" от нея.Моята последна психиатърка ми каза,че вече имам физиономията на хроничен алкохолик,аз бях доста зле след падането на главата си преди два месеца по това време,исках от нея да ми даде някаква надежда,но тя съвсем простичко ми предаде,че "е дотук".Не го каза в прав текст,но съм и благодарен за това,което направи,и което и прави чест като специалист в областта на лечението на алкохолизма и разни други психо-болежки.Сега всяка една година,на Рождения и ден и се обаждам да я поздравя,за което тя ми благодари,а аз си припомням откъде бях изваден,как това ми се случи и на Кого има да съм благодарен за това.
Сега,след като съм пета година в Анонимни Алкохолици,след като опитвах над 25 години да се науча да пия,да се науча да живея без да пия и след като не успях да направя нищо от това,което се опитвах да направя,след като исках да ме няма толкова силно,колкото нищо друго на този свят,днес аз се радвам на Новия си Живот без алкохол.Не е лесно на моменти,но сега имам възможността да се радвам или да страдам на всичко,което ми се предлага,мога да живея свободно без да се страхувам от това да погледна хората в очите и най-вече-съм свободен от алкохола и без алкохол.
Преди време спонсора ми по програмата Анонимни Алкохолици,ми бе казал,че след три-четири години работа в АА,ще позная свобода,за която не съм си и мечтал да притежавам,а аз като един "класически алкохолик" доста се съмнявах в неговите думи...


Сега-едва след три години и пет месеца чист и трезвен по програмата АА,мога само да кажа едно "Благодаря" на Бог,на него,и на всички,които имаха и имат все още Дял в това днес и сега да съм жив и да съм трезвен.
Това,което също не искам да забравям е,че "благодаря" на думи или на емоции,не е много вървежно като разменна монета,а значение има само и единствено самото "отблагодаряване".Своята благодарност се опитвам да я сторя като се старая да споделям това с други свои събратя,искащи да опитат Живота без дрога,алкохол, разни психо-.хапове,като се опитвам да не забравя,че със спирането на алкохола нещата започват да се случват,но истинското измъкване от тази душевна,психическа и физическа болест-Алкохолизъм започва само и единствено с действията по Духовната програма Анонимни Алкохолици и трябва ден по ден да продължавам да действам,ако искам да запазя за себе си това,което толкова щедро и напълно безплатно ми бе Дарено,без да имам някаква "заслуга" за това.Ще се радвам,ако бих могъл да предам това,което ми се дари на този,който има желание да направи нещо за себе си в Анонимни Алкохолици,като може да пише на е-мейла,оставен в профила ми в Дира.



"В крайна сметка, сами бяхме създали проблемите си. Бутилките бяха само символ. Освен това ние престанахме да се борим с когото и да е и с каквото и да е. Трябваше да го направим!"

Гл.VІІ от Анонимни Алкохолици-"Как да работим с другите".

Благодарен съм,че видях какво ми има,за каква Болест става въпрос,и най-вече-за това,че видях,че има измъкване от този АД,с действията по програмата Анонимни Алкохолици.
Бъдете чисти,трезви и щастливи,приятели, и нека Бог(кой както Го разбира) ви пази и благослови!

Благодаря ви,че ви има и доскоро.
Поздрави-Стефко.

Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 03.07.11 08:41.



Тема Re: Какво става, когато спрем да пием без чужда помощ?нови [re: mina68]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано03.07.11 13:27



Значи сега се боря с депресията.
Виж, с депресията не можем да се борим. Това е просто лоша биохимия в мозъка. Това без някакъв вид илачи не се оправя.Писал съм много преди години тук по тоя въпрос. Всъщност основния проблем след детоксикацията и преминаване на абстиненцията е да се държи под контрол депресивното състояние. Мозъкът изпитва въпиюща нужда от определени вещества/серотонин, допамин и мелатонин/ основно серотонин. Реално всички хора минават през депресивни периоди и се оправят за около месец, но повечето сухи алкохолици не могат да възстановят нормалното ниво на тези вещества с години, а някои като мен -никога.Интересното в случая, че алкохолът и цигарите се свързват със същите рецептори както и въпросните вещества. А самите вещества отговарят за спокойствието, мотивацията и чувството за щастие..това най-общо казано.
При теб се е случило отказването на две зависимости в най-кратък срок...искрено уважение за постигнатото!!!
Съвсем конкретно.....имаш два пътя според мен. Отиваш на лекар-психиатър...или ползваш 5-HTP.
Минал съм през години антидепресанти..последните две години след консултация с лекар минах на хидрокси триптофан, щото не ми се пиеше синтетична химия. Има много информация в НЕТ-а за него.
Изборът е твой
Успех

Редактирано от gogo163 на 03.07.11 13:28.



Тема Re: Пусни корена...нови [re: stefko_aa]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано03.07.11 16:42



но истинското измъкване от тази душевна,психическа и физическа болест-Алкохолизъм започва само и единствено с действията по Духовната програма Анонимни Алкохолици и трябва ден по ден да продължавам да действам,

а аз като един "класически алкохолик" доста се съмнявах в неговите думи...

благодаря ти стефко,
Възпитана съм като атеистка, затова
преди 3 години, Бог, Висша сила и Духовна програма ... бяха нещата които ме караха да гледам на АА с голяма доза скептицизъм.Сега разбирам, че ми трябва основа , фундамент на които да се опра, за да мога да живея.Утре вечер отивам на сбирка.

Колко лесно си представях всичко - спирам пиенето- спирам проблемите.Разбира се с малко търпение и работа.Смятах, че като не пия, няма да ме мъчи махмурлук,че ще бъда физически по-издържлива
,че мозъкът ми няма да е размекнат и ще мога да решавам проблемите.
За съжаление - не мога да изтрия ГОДИНИТЕ на разрушение.По цял ден плача и нареждам -"всичко изгубих"...После се усещам,не съм загубила всичко, имам още само един близък човек-брат ми и се ужасявам, че мога да го загубя.Затъвам в черни мисли.Не съм способна да се зарадвам на хубавото, което ми се случва.
МислЯ като при шаха 10 хода напред, калкулирам 100 варианта и всички имат рискове, после се отказвам от всичко.
Но как да живея по-нататък?
Ще имам ли отново такива добри шансове, както в миналото?
Обвинявах другите, после алкохола за несполуките си.
Сега май обвинявам депресията си .Все си измислям нещо за оправдание.
Ние всички обичаме да вярваме в себе си, че можем нещо и то особено добре.Само да не беше този грип, този зъбобол, тези завистници и т.н. Все нещо ни пречи.
Страх от провал- кара ни да си оставяме вратички, за собствено успокоение, за да съхраним самоуважението си и вярата в себе си.Тези думи звучат положително, но важна е интерпретацията.
Страх от отхвърляне.До 40 год. имах надежада, че все нещо вълшебно ще ми се случи и хоп- получавам по-добра работа, по-добър мъж, евенуално деца.Сега знам, че АЗ няма да имам деца.Изпитвам понякога отношението на хората към бездетните.Децата са един от начините да придадеш смисъл на живота си.На мен ми е отказано.Друг пункт-Не мога да компенсирам с пари - в работата заложих на неперспективна специалност-седя си на малко пари от години, а стреса е голям.Преди 3 години срещнах човек, в когото се влюбих и когото с моето пиянство отблъснах.Там няма надежда повече.Това е което ме убива.

Нямам никакви социални контакти.Другите хора са ми неинтересни.Не намирам общи теми за разговор.
Отрязах си всички мостове за България.Нямам там къде да се върна.За 15 години там всичко е променено.Аз избягвам да се връщам там.Имам болезнени спомени.Тук също не ми харесва.Едно дърво без корен съм аз.



Тема Re: Какво става, когато спрем да пием без чужда помощ? [re: gogo163]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано03.07.11 16:58



гого 163,
и на теб благодаря.
Видях във википедия, че тук в Г-я L-триптофан не се използува.
Надявам се скоро да получа термин при психиатър.
Аз също мисля, че нещо с химията не ми е наред.Утре отивам на АА, там сигурно има такива като мен .
Много ме обърква като чета, че и от таблетките се развива зависимост.Не искам от трън , та на глог да кацна.
Писах, че не се развивам в работата си.Мога,но нямам сили.Вечно съм уморена.Профилактичните изследвания май месец бяха добре.Личният ми лекар ми дава вече от години на всеки 2-3 месеца направление за невролог.И всеки път ми става точно тогава по-добре и си мисля, че ще се оправя от само себе си.От вчера съм на първата стъпка - да призная моята безпомощност.Колко съм била самонадеяна.Сякаш съм Господ Бог и мога да се лекувам сама.



Тема Re: Какво става, когато спрем да пием без чужда помощ?нови [re: mina68]  
Автор di_el (непознат)
Публикувано03.07.11 22:17



Спирах да пия сама, без помощ стотици пъти. Мислех си, че ще мога, какво толкова няма да пия и готово. Резултата е да не пия дни или месец най-много. По едно време ми присветна една червена лампичка, ама тя ми светеше много време, а аз все не исках да и обърна внимание. Говореше ми тя, потърси помощ, така не можеш сама. Реших по едно време да и обърна внимание, свързах се с хората от АА. И чудо помогнаха ми те, не пих пет месеца, с тяхна помощ беше това. После не знам какво стана, но се запих, прекратих контактите, изключих се. Казвах си, какво разбирате вие, знаете ли какви проблеми си имам аз? Пиех по принцип за какво ли не - нямам пари, нямам кола, нямам стойностна връзка, нямам това, нямам онова, все нямам нещо, което другите имат, боли ме това, боли ме онова, толкова ли не разбирате защо аз пия, нямам проблем с алкохола, просто пия, защото...Защо пия, ами много просто пия, защото съм алкохоличка. И всичко да не ми е на ред и всичко да ми е на ред, аз пак пия и сама не мога да се оправя. Защото сега точно всичко ми е на ред, но аз продължавам да пия, точно като преди когато уж нещо не ми беше на ред.
Така че без помощ не се получава, аз я получих преди време и сега чета тук и литература от АА чета, Програмата не ми се получава да я почна, но чета Стъпките и Голямата книга и Живот в трезвост и се надявам да остана трезва.



Тема Re: Какво става, когато спрем да пием без чужда помощ?нови [re: gogo163]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано04.07.11 08:09



Това без някакъв вид илачи не се оправя. Писал съм много преди години тук по тоя въпрос.



Изведе се още един железен закон на логиката - Което гого го твърди и гого го е писал - то е истина
Всъщност това е логическо заключение тип индукция.
То прилича на нещо от сорта:
1.нямам телевизор;
2.човек съм;
значи следва - 3.хората нямат телевизори

Обаче много хора са писали тука и са показвали чрез собственият си живот от каква зверска депресия ги е извадил Бог чрез Програмата на АА. А съм чел и чувал стотици, ако не и хиляди, истории за същото. От какво блато на депресията сме били извадени, защото депресията е само една част от цялата гадост на алкохолизма, който е трисъставна болест - на тялото, на ума, на душата.

Но гоговото твърдение е погрешно и по още една много очевидна причина.
Ти самият не си опитал Програмата на АА, за да твърдиш, че без никакъв вид илачи не се оправя
Обърни внимание - аз съм пробвал илачи, пробвал съм се на сухо и съм пробвал и Програмата на АА. Видял съм и едното и другото.
А ти пробвал ли си Програмата на АА, за да можеш да кажеш на някой човек как може тя да му помогне или да не му помогне?
Ако не си пробвал мед, откъде съдиш за вкуса му? Защото си го гледал по телевизора? Всъщност доказахме, че хората нямат телевизори .
Милиони трезви алкохолици в АА разказват спокойно как са били жертви на депресията, отчаянието, безизходицата, ужаса и как Програмата ги е възстановила напълно. И казват - ела пробвай и тогава ще можеш да кажеш - Пробвах Програмата на АА, тя не ми помогна. Но първо я пробвай.
Между другото и аз така си казвах - Тези малоумници от АА говорят небивалици, обаче все пак трябва да пробвам и този вариант и след това да им кажа - не ми помогна. Някак си не можех да кажа, че жирафът не съществува, поради това, че не ми пасва на предварителната убеденост/предубеденост.
Може би не бях достатъчно логичен, за да проверя едно нещо дали работи без да го проверявам дали работи.
Изведох още един логически закон - тази печка не работи, защото аз не съм я проверил дали работи . Докато не я проверя дали работи - тя не работи. И смятам цял живот да не проверявам дали работи, което означава, че тя не работи. Ще се озъбя да си пържа яйца на челото. Което няма да ми е трудно при този зор, който ме върти на шиш.
Майтапа на страна. Работите са толкова сериозни, че няма накъде. Откакто съм трезвен шест алкохолика умряха. Те не пожелаха да опитат Програмата на АА. Хапчета пиеха на корем.
Затова предлагам да отворим тема, за да се види за тази депресия как става номера, а и за другите прояви на душевната страна на болестта алкохолизъм.



Тема Re: Какво става, когато спрем да пием без чужда помощ?нови [re: mina68]  
Автор Kaтepuнa (непознат )
Публикувано04.07.11 12:04



Молих моя Бог да умра.Той още не ме чува.Сигурно не иска още да ме чуе.Аз само това искам.Сама не мога.Все още ми пука за тези, които ще останат след мене.

Много ме докосват такива думи. Много ме докосват, защото и аз молих много години Бог да умра, да ме няма, да си отида, да се свърши, да спре това, защото според мен не е живот, а е мъка, просто е ад, всеки ден, ден след ден, и даже приятните неща бяха много трудни и едва ги издържах, даже и най-радостните неща, даже най-радостните, аз не можех да ги преживявам, и тежките неща, те пък само потвърждаваха закостенелите ми убежденя, че съм обречена, че съм най-нещастната, че нямам късмет, че съм омагьосана, че няма изход за мен, че изобщо от нищо няма смисъл. Това е един порочен кръг, от който няма излизане, и наистина, единствено логичен вариант ми се е струвал смъртта.

Обаче, обаче, не мога да не взема отношение, срещнах се съм смъртта, реална, на братовчедка ми, не знам дали се е молила Господ да я прибере, но си отиде от този свят доста рано, болна от алкохолизъм. Няма думи да опиша колко ми липсва сега, ама я няма, и нямам право някак си, така го усещам, да мълча.

Първо, иска ми се никой да не дава професионални медицински съвети тук, просто това е съвсем неправилно е недопустимо. Има си медицински лица, медицински центрове, има си хора за това, който иска да се консултира с лекар, да го потърси.

Второ, аз опитах с медици, доста години опитах с медици, и то грамотни хора. Но не ми помогнаха.

.

Трето, братовчедка ми се консултира в София с най-вещата, по мнението на професионалистите в тази гилдия, доц. Тотева, по проблемите на алкохолизма. След като са разговаряли, тя е казала, че според нея, единственият възможен вариант за спасение е АА. Сега вече няма значение, че тя не пожела да опита това. Важното е, че това са думите на доста наясно с проблемите на алкохолизма професионалист, и може да се повярва, особено при хора, които да кажем, не искат или са предубедени да вярват на хората от АА. АЗ САМАТА СЪМ ТАКАВА, аз много се влияех от авторитетни имена и професионалисти, но вече не е така.

Четвърто, сама, с моите усилия, с моята воля, Аз, самата, с това мислене съм се опитвала да спра за малко лекарствата, имаше основателна и много мотивираща причина, но това беше за кратко време, после, алкохола, поне за малко, но това също беше за много кратко, та, Аз сама, много отдавна видях, че не мога, и така се успокоих, като прочетох в ГОЛЯМАТА КНИГА, и като слушах хората в АА, че ние нямаме силите и волята да се справим с този проблем, колкото и да искаме, колкото и да го желаем, колкото и да имам морални принципи, колкото и да знам, като по учебник, какво трябва да се прави и какво не. Напротив, лудостите в главата ми ме заведоха до такива ситгуации и случки, от които сега се ужасявам даже, и още, получава се тогава едно голямо противоречие между това, което знам, че трябва да правя, което е правилно, и това, което правя реално. От което се чувствам още по-зле и наистина в дадент момент ми се струва, че няма изход от положението.

С такава настройка бях до съвсем скоро, наистина до съвсем скоро.

Но понеже, първо, днес ми е добре, и съм на работа, и се смея, и си ходя, и съм доволна от това, което направих вчера, и съм доволна от това, което правя сега, и не ме измъчват угризения, чувство за срам и вина, и не се крия от хората, а се показвам даже, и заради всичко това, трябва да те уверя, ИМА ИЗХОД, ПРОСТО ОПИТАЙ, ОПИТАЙ, НАПРАВИ ТОВА, КОЕТО ТИ КАЖАТ в АА, ДОВЕРИ СЕ, И СЕ ПОМОЛИ.
"ГОСПОД МОЖЕ И БИ НИ ИЗБАВИЛ, АКО ГО ПОТЪРСИМ" - ТОВА НЕ СА САМО ДУМИ, САМАТА ИСТИНА Е.




Тема Re: Какво става, когато спрем да пием без чужда помощ?нови [re: aлkaжa]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано04.07.11 19:42



Което гого го твърди и гого го е писал - то е истина
^^^^^^^^^^^^^^^
Йес! Не се стърпя да си пуснеш отровата


Може да вярваш в две А, може в три А, дори може да вярваш и в трите Х-са...това няма особено значение за теб! Менталният махмурлук е форевър, дет се вика.

Лошото е, че новобранците не искат да те следват..и подобните ти. А това е зле за всички, които се колебаят. Компрометираш вярата си.....а бе това в което се кълнеш, че вярваш, ма е доста съмнително

ПП Аве, тук да няма някаква конспирация за преебаване на форума...преди години беше интересно място..сега е мъртвило и скрижали

Редактирано от gogo163 на 04.07.11 19:43.



Тема Re: Какво става, когато спрем да пием без чужда помощ?нови [re: gogo163]  
Автор Kaтepuнa (непознат )
Публикувано04.07.11 21:16



преди години беше интересно място..сега е мъртвило и скрижали

Преди малко се прибирам и точно видях един некролог от няколко месеца на съсед. Познавам момчето, На 47 години е, много пиеше, напусна го жена му, майка му го хранеше, той не работеше накрая. За мен това вече е класическа схема.

Но ако трябва да се изразя по човешки, за мен това е много трагично, както е трагична смъртта от алкохолизъм на човек, който ми е много близък.

Не мога да проумея, как може да се говори за интересно място. Този форум - интересно място, самото заглавие, алкохолно зависими, от самото заглавие аз се ужасявам. Хора, зависими, хора, които не могат без алкохол, не могат да живеят без алкохол, а той ги погубва, или хора, които не могат да живеят без да се унищожават, хора, които са зависими от дейстността унищожаване на себе си. Много страшно звучи, даже жестоко.
Умират хора, а ние да търсим забавление тук, във форума.
Ами аз лично забавленията си ги търся съвсем на други места.

Подигравката с АА за мен е нелепа и неуместна, показва огромно невежество и ограниченост.

Не бива да се подвеждат умиращи хора, хората, които търсят спасение, и да се убива надеждата им.

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.