Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Криза,безработица,пари и алкохолизъм..  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано29.06.11 14:39



Над месец съм без работа-от последната Фирма ме изхвърлиха(тоест ми предложиха сам да се изхвърля),което направих имайки в предвид,че можеше да ме освободят "поради некадърност" (има такъв член,който освен,че е "член",но е доста удобен за българските работодатели),което не е толкова важно в случая,но все пак е нещо,имащо връзка с темата,която постнах ей сегичка.
Както споделих сега съм без работа и ще е меко казано,че не ми е приятно това състояние,но всяко зло е за добро и вярвам,че е така едно към едно.Виждайки какви са нещата около мен,какво се случва и колко трудно е да се намери добра работа,или дори въобще да се намери каквато и да е работа,си спомням действията си през годините(доскоро) когато си решавах всички проблеми с помощта на Алкохола и някак си ми бе "по-лесно" да живея с тази патерица,като въобще дори не съм предполагал,че ще ми се наложи да се оправям без тази "постоянна,незаменима и мощна подкрепа на моя постоянен помощник".Стана така обаче,че в последните си години на пиянство аз вече нито можех да пия,нито можех да не пия и нещата ставаха от зле,по-зле като колкото и да се опитвах да спра да пия,или да се науча да пия,нищо друго не се получаваше освен продължаващото ми затъване надолу и надолу като не виждах никакво измъкване от тази Спирала водеща наникъде.
По това време все си намирах работа,без значение каква,стараех са да работя съвестно(което успявах някак си да постигна,имайки в предвид колко зле съм бил по това време),печелех някакви пари,успявах да ги задържа за известен период от време(понякога броени дни с доста усилия ,а понякога само броени часове),после отново оставах без работа,намирах си работа,губех я,губех пари и тн. и тн.,та до скоро.Това по никакъв начин не успя да ми помогне нито да спра да пия,нито пък да живея без нуждата от алкохол или от лекарства,променящи съзнанието.Така бе доскоро,но така може да стане и сега,ако не съм проумял една простичка истина-толкова простичка,колкото е измъкването от Алкохолизма така,както е описано в Голямата книга от първите сто възстановили се алкохолици,а именно:

"Алкохолика, който е в състояние и желае да се възстанови почти не се нуждае от благотворителност в общоприетия смисъл на думата. Мъжете, които молят за пари и подслон преди да са се справили с пиенето са на погрешен път. И все пак ние сме готови да направим какво ли не, ако сме сигурни, че човека иска да спре да пие.

Не става въпрос дали даваш, а как даваш. Това често бележи границата между провала и успеха. В момента, в който поставим помощта си на равнище оказване на услуги, алкохолика започва да разчита на нашата помощ, а не на Бог. Той иска това или онова и твърди, че не може да се справи с алкохола, докато не се задоволят материалните му потребности. Глупости! Някои от нас са разбрали следната истина: С работа или без работа, със съпруга или не, ние просто не спираме да пием, докато не поставим зависимостта от Бог пред зависимостта от други хора.

Втълпете в съзнанието на всеки човек мисълта, че може да се възстанови независимо от околните. Единственото условие е да се доверява на Бог и да прочисти дома си"

Гл.VІІ от Анонимни Алкохолици-"Как да работим с другите
".

Та това,което се опитвах да направя относно пиенето,относно живота си без алкохол,слагайки на първо място и работа,и пари и жени,се оказа най-големия парадокс във всяко едно отношение,но разбира се "парадокс" само в главата ми.Виждайки какво е споделено от нашите първи възстановили се събратя,виждайки какво се е случило с мен,когато пиех и какво е положението сега,мога съвсем простичко да кажа,че тези хора са прави.Мога да споделя,че само и благодарение на Бог(Когото открих в Анонимни Алкохолици с действията си по програмата АА),сега съм жив и съм трезвен и се старая да остана трезвен ,а едно от нещата,което гарантира това(само за днес) е да го споделям със свои братя и сестри,желаещи да опитат това,което доста алкохолици като мен съвсем успешно са опитали,което си действа на 100% с едно единствено условие-"Действа,ако действаш".





Благодарен съм,че съм жив и съм трезвен, за Анонимни Алкохолици,на спонсора си по програмата АА,на всички,които пишете, и четете тук и сега,като ви пожелавам още 24 часа чисти и трезви!



Бъдете благословени,братя и сестри-алкохолици!

Поздрави-Стефко.

Бъди себе си.

Тема Re: Криза,безработица,пари и алкохолизъм..нови [re: stefko_aa]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано29.06.11 15:44



Алкохола е вид наркотик.Цигарите също.Аз също пиех много.В един момент, макар и трудно спрях да пия.За няколко месеца ми се възстановиха доста неща.
Трябва воля и всичко ще се оправи.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Криза,безработица,пари и алкохолизъм..нови [re: Xoлдън]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано29.06.11 17:34



Холдън,
уважавам мненията ти по всички въпроси в богатата ти клубна биография, освен това прототипът ти ми е любим герой, но моля те, алкохолизмът е мааалко встрани от енциклопедичните ти познания.
Дано не ми се обидиш, обаче алкохолизмът с воля не се оправя. Рецептата сигурно е добра за някои проблемни пиячи, но почети малко тук, "подкови" се малко и тогава се изказвай. Можеш без да искаш да подхлъзнеш някого.
В този клуб много хора само четат без да пишат, защото се страхуват от страшния си проблем. Опасно е да раздаваш съмнителни рецепти. Извини ме още веднъж, дано си ме разбрал.



Тема Re: Криза,безработица,пари и алкохолизъм..нови [re: Xapakиpи]  
Автор detenazaleza ()
Публикувано29.06.11 21:13



Няма случайни неща за пореден път се убеждавам.
Днес съм зациклила и аз на темата " Криза,безработица,пари и алкохолизъм.... " и се зарадвах, когато видях, че Стефко е писал, само дето аз си имам работа, но нещо съм недоволна от приходите си на месеца. Днес сложих на кантара приходи и разходи и главата ме светна от това което видях, потъвам и потъвам ама вместо да се лиша от нещо, аз така някак на шега ги увеличавам разходите. Гледам да избягвам в къщи темата за пари защото ми се казва да спра да пуша ама аз и за тази зависимост си имам оправдание, нали пестя като некупувам алкохол ама не е достатъчно.
Както Стефко по горе каза действа ако действаш , а аз нещо с действията не се оправям. Вярвам, че ще изляза на повърхността с божията помощ но също така вярвам, че ако не съм готова да направя някой действия всичко е напразно, защото както е казано в шеста стъпка .... напълно готови ... а аз кво правя седя и чакам някой друг нещо да направи за мен . Ама как да стане това като седя и се вайкам само - е сигурно няма как да се получи по този начин. Ама сега изпадам в страхове, страхове от действията, че няма да мога, че няма да успея , че ще се изложа .... и продължавам да захранвам илюзията, че ако материално съм добре всичко ще е добре , само дето и това знам че не е така, ама какво от това като го знам ... не ми помага много в момента това. Цял ден пиша и смятам смятам и пиша и нищо нестава, не излизат ми сметките и как да излизат ... и се сетих за преди време когато работих и получавах двеста лева заплата и се грижих сама , после дойде страшното и изпаднах в безумия , и колкото повече бог се стараеше да ми дава аз толкова повече исках ... на това му казвам аз не благодарност, а сега - сега не съм готова да се откажа от елементарни неща за себе си - от цигарите, от фитнеса , от някой парцал да напазарувам - гардероб с дрехи имам и все казвам,че няма какво да облека, докато други се чудят какво да ядат... и пак не съм готова и пак ме обзема паника и страхове и пак се връщам на първа стъпка... и въобще на цялата програма която е наистина действия ...
Господи помогни ми, дай ми смирение, дай ми смелост, дай ми здрав разум и търпение за всяко нещо за което се изисква.



Тема Еврика!нови [re: Xoлдън]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано30.06.11 07:57



Ето кое ми доказва за пореден път колко наистина съм тъп,че досега над 20 години когато се опитвах да спра да пия,или да се науча да пия не се сетих,че "ми трябва ВОЛЯ"...


Както и да е-сега съм благодарен за това,че накрая видях къде е изхода от алкохолизма ,но въпреки това бих могъл да се замисля дали въобще ми трябват Анонимни Алкохолици,или бих могъл с ВОЛЯТА си да си наредя живота-ей така без много да си давам зор и просто да не пия, и да се радвам на всичко около мен,но...
Помня Коледата на 2005 година,когато бях с майка си у дома,тя си легна в 22ч след като си погледа ТВ,а аз останах в хола сам,с една свещичка забита в една зелена ябълка,изчаках да стане 24.00 на 25.12. и се молех-доста упорито, и със сълзи на очите се молех на Бог(за Когото предполагах,че съществува),това да ми е последната Коледа,в която съм сам навръх Бъдни вечер.Не знаех какво ще стане,не предполагах,че след този Празник ще станат наистина доста чудеса,че няколко пъти ще съм за пореден път на косъм от смъртта,че ще намразя тези,които ме спасиха когато паднах на главата си,но не умрях,защото те ми помогнали докато дойде линейка-просто не предполагах какво ще ми се случи,какво няма да ми се случи за да стане така,че наистина Коледата на 2006 да не съм сам.Благодарен съм на Бог за това,което се случи,без аз да имам някаква заслуга по никакъв начин за това то да стане реалност.
Във връзка с това,което стана през 2005 -стана така,че след два дни-на Стефановден,аз пийнах "едно-две",после съм влязъл в зверски запой,спомням си как по едно време лежах на леглото,повръщах,треперех и чувствах,че сърцето ми спира и бях наистина БЛАГОДАРЕН за това,че най-накрая АДА ще се свърши,но...уви.
Свестили ми в Интензивното и съм излязъл от поредната(мисля трета) кома,оправиха ми панкреатита(от който доста хора умират),и ме изписаха от болницата след около седмица,защото вече не ми се стоеше там-исках "да работя,да живея" и тн.Преди да ме изпишат,още помня Ивелина(лекарка,която познавам,и която притеснено гледаше резултатите от изследванията ми) и когато поговорих с нея за състоянието ми,тя каза,че нещата са наистина много сериозни,че трябва НИКОГА повече да не пия алкохол,да избягвам цигарите,кафето и още доста други вредящи ми неща,а аз със сълзи на очите и благодарих и казах,че това няма да се повтори.
Вярно е,че за около 20 дни не се повтори,но малко по-късно(може би към 25-я ден),аз отново без да се сетя "да си наложа поне малко ВОЛЯ",съм вкарал едно питие,дори не помня как съм го направил,но помня края на този около 20 дневен запой,при положение,че се постарах наистина да не пия "ЗАВИНАГИ"...
Веднъж като си стоях у дома,след поредното "препиване" от доста поредни дни,аз за пореден път се замислих(тъй като се смятах за "голям мислител" и "много интелигентен") за това,което става с мен и се сетих нещо,което ме накара коренно да променя мнението си за себе си,но това по никакъв начин не успя да ме накара да престана да пия.В проблясъците на някакъв пиянски "разум" си казах,че ако едно магаре отиде някъде,където не трябва,направи някаква простотия,навярно ще му ударят една тояга и то ще избяга.Ако втори път направи така-ще има отново тояга,ако трети път си позволи да изпита дали нещо се е променило относно "тоягата" и при положение,че я види навирена над себе си,то навярно ще избяга,но..аз в продължение на доста години не само,че не бягах от тоягата,а сам се нагаждах да ме извъртят по гърба,а после почвах да се оревавам колко боли,колко е страшно и как НИКОГА ПОВЕЧЕ няма да отида натам,че да ми натъртват гърбината.
Това бе доста години и накрая през 2006,през зимата,когато щях да се изгърмя от балкона,след като излязох за пореден път от изтрезвителното и се побърквах,аз имах Шанса да открия това,което над 20 години съм търсел-трезвеност,която не успях да постигна,която бе и е напълно безплатна,но..има едно МАЛКО условие-да призная и приема,че сам не мога по никакъв начин да спра да пия,да живея без нуждата да пия,и че сам няма да мога да се справя с това,което е в мен,и което ако не върша каквото е необходимо,така или иначе ще ме довърши когато и да е.
Имах невероятния Шанс да получа Посланието на Анонимни Алкохолици и въпреки,че след едногодишно бродене в АА,извън АА,по разни други терапии,опитите ми "сам да се оправя",накрая след като се запих и едва не умрях,видях,че много лесно мога да определя целия си живот с едно-две изречения.
Сега Живота си го деля на само два периода,не искам да забравям това и едно от нещата да не го забравям е да споделям как се измъкнах от Блатото на Алкохолизма и тези два периода са:
-без Анонимни Алкохолици
-с Анонимни Алкохолици.
Иначе волята ми все още си действа и аз се опитвам да я използвам така,както е редно да го правя и така,както това ми помага,а именно:

"Лесно е да се остави духовната програма за действие и да се почива на минали успехи. Ако го допуснем ще ни връхлетят неприятности, защото алкохола е коварен неприятел. Ние не сме се излекували от алкохолизма. Дадена ни е единствено ежедневна отсрочка при условие, че поддържаме добрата си духовна форма. Всеки ден е ден през който мисълта за Божията воля трябва да пронизва всички наши действия. “Как най-добре да Ти служа – нека бъде твота воля.” Това са мислите, които трябва да ни съпътстват постоянно. Можем да използваме силата на волята си само с
такива мисли. Това е правилното използване на волята."
....
..

Гл.VІ от Анонимни Алкохолици-"Да действаме".


Благодарен съм на Бог,че съм жив,че съм трезвен,за Анонимни Алкохолици,за програмата АА,на спонсора си по тази програма,на всички пишещи и четящи тук и сега.

Бъдете благословени,братя и сестри,и доскоро!
Желая ви,още 24 часа чисти и трезви!


Поздрави-Стефко.

Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 30.06.11 09:50.



Тема Re: Еврика!нови [re: stefko_aa]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано30.06.11 16:58



"Лесно е да се остави духовната програма за действие и да се почива на минали успехи. Ако го допуснем ще ни връхлетят неприятности, защото алкохола е коварен неприятел. Ние не сме се излекували от алкохолизма. Дадена ни е единствено ежедневна отсрочка при условие, че поддържаме добрата си духовна форма".

Точно така е. Както споделях, че се случват чудеса, така попаднах в неприятна ситуация, която ме разтрепери емоционално и посегнах за една бира, която продължи в двудневен запой. Спрях се бързо, Слава Богу, но наистина, ако не сме в добра духовна форма алкохолът много лесно подмамва и ни взима веднага под топлото си, сигурно крило





Тема Re: Криза,безработица,пари и алкохолизъм..нови [re: stefko_aa]  
Автор goro.66 (непознат )
Публикувано30.06.11 17:16



РЕШИХ да спра да пуша. И не пуша.Пуша електронни цигари.Не така стоят нештата ,оба4е с алкохола при мен. За над 20 години ,милиони пъти вземах решение да спра да пия.Обещавах наи-тържествено пред себе си ,пред бог ,пред приятели и познати,след издънка,преди издънка. Но за мое изумление-нещо ставаше.Не само ,4е не спирах ,а удължавах времетраенето на пиене.Отна4ало само ве4ер.След няколко години ,запо4нах да пия и на обед и ве4ер си допивах.Последните години в месеца си заформях по един ,два 36 4асови маратона,без храна-само на водка и вода за разредител.И запо4нах да виждам как живота ми се разпада. След хиляди доказателства през годините ,4е имам проблем с пиенето и ,4е след първите 50-100 грама запо4вам да губя контрол над изпитото коли4ество,аз се оказах в пълна безизходица.Не ми помогна нито волята,нито доброто желание,нито твърдото решение,4е алкохола не е за мен.Обикалях си у нас от стая в стая като животно в клетка-няма изход от ситуацията.Това нещо е много по-силно от мен.Но аз в никакъв слу4аи не съм алкохолик-имам само проблем с пиенето-много хора го имат този проблем-така си мислех. Оказа се впоследствие,4е съм си 4ист алкохолик.Но ми трябваше време да си го призная.Да се пре4упя.Щом не мога да си контролирам коли4еството,щом след първата 4ашка не мога да се спра -аз съм алкохолик и не трябва да се докосвам до алкохола.Лесно е да се каже.Та тогава не признавах ,4е съм алкохолик,но след като си имах проблем ре6их да търся помощ. Разгледах по форумите кои какво пише.И си викам-ще направя последен опит да си контролирам пиенето,ако не успея ,ще се свържа с някои ,но нямах особена надежда ,4е може да ми се помогне.При мен пиенето беше станало на4ин на живот. Запо4нах последния си опит на контролирано пиене.Около две седмици наистина си контролирах коли4еството -ве4ер по едно патрон4е,после хапвам нещо -културна работа.:)И на третата седмица като се подкарах,забравих и за контрол и за воля и за вси4ко.Яко пиене една седмица.Без храна.Зарязах и работа и задължения и приятели ,скрих се в къщи и сам си ми беше наи-добре.С моя приятел през последните 20 години-водката.Да ,оба4е на шестия ден изтрезнях -спрях да пия-щях ве4е да бъда разкрит,парите свършиха.Идоиде ада.Доиде вината,самосъжалението.И пак се оказах в предишната ситуация.Без изход.Приближих се до компа и отворих не помня кои саит на АА и написах -Здравеите.После го изтрих.След два дена пак написах не6то и пак го изтрих.После пак се запих.Икато изтрезнях -написах Здрасти и не го изтрих.След един два дена Някои ми беше отговорил.Този някои е 4овека ,които ми помогна ,а и сега много ми помага да съм трезвен.Ве4е шести месец.Благодаря на Бог,4е ми го изпрати.Шест месеца -без алкохол и без да полагам никакви усилия за това.НО при мен на4алото на нов на4ин на живот запо4на,когато признах пред себе си и пред Бог ,4е съм болен 4овек ,алкохолик и 4е в никакъв слу4аи не мога да се оправя сам.трябва ми помощ.Напълно съм безсилен пред алкохола и сам ми е невъзможно да спра да пия.Сега не пия благодарение на Бог,на спонсора ми ,на братята и сестрите от АА.Благословени да сте вси4ки -да ви пази Бог.



Тема Коварен,объркващ,всемогъщ..нови [re: goro.66]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано30.06.11 22:32



"За тези, които не са в състояние да пият умерено, основният въпрос е как изобщо да спрат да пият. Ние приемаме, разбира се, че читателят иска да спре. Дали такъв човек може да се откаже без духовна помощ зависи от степента, до която вече е загубил възможността за избор дали да пие или не. Много от нас си мислеха, че имат силни характери. Имахме огромно желание да спрем за винаги. И все пак открихме, че това е невъзможно. Това е объркващата страна на алкохолизма, такъв, какъвто го познаваме - невъзможността да оставим алкохола настрана, колкото и големи да са потребността или желанието за това."

Гл.ІІІ от Голямата книга-"Още за алкохолизма"

Цял живот се опитвах сам да спра да пия и това продължи до тогава,докато имах огромния Късмет да получа помощ от Анонимни Алкохолици, и това ми спаси живота и благодарение на действията по програмата на АА,в момента днес съм чист и трезвен и мога да се радвам ден по ден на трезвеността си.
Благодаря ти,goro66,че ми припомни къде бях,какво се опитвах да направя,как нищо не успях сам да направя относно Алкохола и най-вече-да мога днес и сега да направя сравнение със самия себе си,отпреди доста години на пиене и непиене.

Благодарен съм на Бог за всичко това,което ми подари и подарява ден подир ден в Анонимни Алкохолици.Благодаря ви,че ви има,приятели и мога да споделя това с вас!

Бъдете здрави и трезви,още 24 часа!
Поздрави-Стефко.

Бъди себе си.



Тема Re: Криза,безработица,пари и алкохолизъм..нови [re: stefko_aa]  
Автор bat gogo (непознат)
Публикувано06.07.11 21:28



След над 20 години пиене,ама сериозно пиене,запо4на да ми просветва ,4е за мое голямо съжаление имам проблем.Не можех с едно ,не можех и без едно.Мъ4ех се да не пия,но не става.все си ме теглеше към магазина за водка.Сядам си аз у нас -отдавна бях спрял да ходя по кръ4ми -там хем е по-скъпо ,хем ми гледат резила ,та прибирам се аз ,оба4е стотина грама съм си ги врътнал още ,докато се събувам .Естествено след няма и 30 мин ти4ам за второ патрон4е. Но първона4ално не си купувам две , защото знам ,4е ще пия само едно- и после ще спра.Това никога не се слу4и.600 грама си ми бяха екстра.Таман да си се докарам -вси4ко да ми е равно.И после се събуждам през ноща към 2-3 забравил съм да ям естествено,лошо ми е и как да спра тази гадория-пак водка,или там каквото има.Заспал съм с дрехите.Сещам се ,4е приятелката ми е идваласлед работа ,оба4е смътно си спомням ,4е се е скарала с мен ,4е само съм я разходил и си е тръгнала.Друго не помня.Може да съм я обидил с нещо.Нищо не помня.Маи говорих с някои по телефона.Ама с кои и какво съм говорил ,дали не се изложих нещо?????АД. Утре като се пооправя ще ръ4кам в телефона да видя с кои съм говорил-може нещо да ми просветне.Ако съм на работа сътринта --лошо.Ако не съм---празник--две,три шкембета,с много оцет,две бири и пак сна4але на водка.Та запо4на да ми просветва,4е си имам проблем.И се уплаших много -проблема ми изглеждаше неразрешим.Така изглеждаше.Оказа се ,4е има хора то4но със същите проблеми като моите и те ми помогнаха.Хората от АА.Проблемът ,оба4е си седи в мен и ще си остане до края на живота ми.Защото аз съм алкохолик и оправия няма така и ще си умра.Но хубавото е ,4е ми е дадена ежедневна отсро4ка- Бог ми дава право да живея без алкохол ,при условие ,4е се поддържам в добра духовна форма.Ами нямам избор .Мисля ,4е съм голям късметлия.Възприемам алкохолизма си като благословия.Тъи -като не трябва да пия -аз търся спасение.Спасението е в АА.А пък ААпредлага духовна програма за спасение от пиенето ми ,която о4евидно работи прекрасно -аз не пия шести месец.Е каква по-голяма благословия от това да не пия и да имам възможността да израствам духовно.Ве4е близо шест месеца ги няма тежките пиянски ве4ери.терзанията-какво съм говорил,какво съм правил ,къде и как съм се излагал-себе си и хората ,които са с мен.Няма го и махмурлука естествено.Но.. не забравям за ежедневната отсро4ка,която ми е дадена.И задължителното условие да мисля за другите братя и сестри от АА.Да ви пази Бог.



Тема Re: Криза,безработица,пари и алкохолизъм..нови [re: bat gogo]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано06.07.11 21:33



"Възприемам алкохолизма си като благословия."

И аз, успокояващо и чак хубаво ти става от това.

Това е бил пътят ни за духовно израстване. Съжалявам само, че нараних хората около мен, това не е хубаво, но се опитвам да гледам напред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.