Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първата чнови [re: tasartir]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано21.06.11 11:55



Благодаря, Джули, Некой,
имаше много интересни истории снощи - един не пил 15 години и хапнал един бонбон пияна вишна (помня, че Харакири каза, че не ги яде и ми стана смешно тогава

) и се пропил за нови 9 месеца. Каза - просто мозъкът ми заработи веднага на алкохолни вълни. След това пак спрял и са минали нови 15г, сега е добре.
Друг идва от 24 години и не пропуска сбирка.
Благодариха ми за споделеното, за това, че им помагам и на тях по този начин. Казаха да идвам редовно, винаги когато мога.
Некой, валеше проливен дъжд, трябваше да пазя детето и това бяха две превъзходни извинения да пропусна сбирката и си спомних за твоите примери по този повод и си казах - остава да прибавя към дъжда и детето и разходката на кучето



Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първата чнови [re: tasartir]  
Автор nekoi ()
Публикувано21.06.11 15:48



Баба ми казваше "неможан и нещян са братя". Не мога и не искам са братя.

Ако не беше поискала да отидеш, нямаше да можеш да отидеш, защото
1. трябваше да гледаш детето
2. валеше ужасен дъжд
3. ами горкото куче ?!
4. винаги можеш да измислиш и четвърто и пето и т. н.

Както каза и Джули: давай нататък, не си сама





Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първата чнови [re: tasartir]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано23.06.11 19:51



Искам да споделя какво ми се случи днес - с разлика от няколко часа получих сериозни притеснения за бъдещи здравословни проблеми за мен, и за детето ми. Ще чакаме резултатите и ще се молим. Неговата вола, не моята. Исках да кажа само, че преди при такова сътресение първата ми мисъл щеше да бъде кога ще е първата възможност да се докопам за нещо за пиене и съответно минути след това щях да се наливам. Сега и при двете новини не ми мина мисъл за това изобщо. Сравнително спокойна съм, опитвам да медитирам, чета и имам вяра, че всичко ще е наред. Висшата сила няма да ме изостави точно сега, на прага.



Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първата чнови [re: tasartir]  
Автор detenazaleza ()
Публикувано23.06.11 21:54



Преди малко ми се случи нещо което на мен не ми харесва, бях обидена , наругана и какво ли още не от бившия си съпруг и баща на детето ми. Спира детето от ваканция, не му дава да отида на почивка в чужбина обижда ни и ни казва че не желае да има нищо общо с нас. ьНе знам дали ще подпише съгласието си на детето, не знам какво ще реши и как ще реши, не знам каккво ще се случи . Моля се да приема божията воля такава каквато е , да приема нещата такива каквито са защото това е живота, това е реалността в която трябва да се уча да живея. Мина ми мисърлта да се напия и да забравя но това няма да ми помогне , това което ми трябва е да се смиря, да приема. Да се моля вътрешната борба в мен да ме напусне и да видя божията воля такава каквато е а не това което аз искам. Господи помогни ми да приема нещата които не мога да променя, помогни ми да променя нещата които мога и моляа те господи за здрав разум да направя разликата между едните и другите и нека бъде твоята воля а не моята.



Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първата чнови [re: detenazaleza]  
Автор nekoi ()
Публикувано24.06.11 00:11



Когато избухна Втората световна война, този духовен принцип бе подложен на първото си голямо изпитание. Много хора от АА влязоха в редовете на армията и бяха разпръснати по цял свят. Щяха ли да бъдат в състояние да се подчинят на дисциплината, да издържат на огъня, да изтърпят монотонността и мъките на войната? Щеше ли да им помогне зависимостта, която бяха възприели от АА?

Да, тя им помогна. Те имаха дори по-малко алкохолни емоционални пристъпи, отколкото алкохолиците, които бяха останали вкъщи. Те бяха точно толкова издръжливи и храбри, колкото който и да било друг войник. Било в Аляска, било на плацдарма в Салерно, тяхната зависимост от Висшата сила действаше. Не само, че не беше слабост, напротив, тази зависимост бе основният източник на тяхната сила.

12 стъпки и 12 традиции - Трета стъпка - Взехме решение да оставим волята и живота си в ръцетe на Бог, така както Го разбираме



Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първата чнови [re: nekoi]  
Автор detenazaleza ()
Публикувано24.06.11 09:08



Това което се случва обикновено е да обвинявам, да страдам, да се представям на мъченица, така както съм правила стотици пъти в живота си - това ме доведе до дъното. Очаквам само хубави неща в моя полза и това не се получава защото няма как да се получи, защото аз дори не знам какво е хубаво и какво е лошо. Понякога се замислям как определям лошите неща и коя съм аз да слагам такива определения, после забравям на моменти но това е в мен, болестта ми която се опитва да ми диктува и да ме съсипе отново завземайки всичко от мен и малкото което ми е останало или това което съм получила. Защото подхлъзването е толкова лесно когато се отклоня от пътя. Това е моята болест - душевната страна - да тропам, да искам да се противопоставям на живота, на действителността на всичко, защото не се случва това което аз очаквам и което аз си представя. Пак моето аз.
Нямам как такъв живот да бъде успешен и да съм спокойна и да имам вътрешен мир, ако не се лекува болестта от вътре.
Моля се да мога днес да съм емоционално стабилна и да вървя спокойно по пътя който избрах, да съм полезна и да забравя в днешни я ден себе си, а да мисля за другите.



Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първата чнови [re: detenazaleza]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано24.06.11 21:25



Аз развих нова зависимост - към Голямата книга.

Страхотно написана, с толкова истини, толкова разбираема за нас. И всъщност не е толкова трудно да се следват стъпките и новите принципи, ако наистина човек иска. Е, старите навици умират трудно, и аз като теб се изпускам в емоцията и пак се връщам на старото си аз, все аз, все на моето, все по моите правила, желания и щения. След това се усещам, забавям темпото, чакам да се успокоя, моля за правилната посока и смирение. Чета вечер, целувам книгата за лека нощ и заспивам, след като съм сложила още едно кръстче на календара за трезвен ден.



Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първанови [re: tasartir]  
Автор July_mf ()
Публикувано24.06.11 22:48



Браво! И аз развих тази любов към ГК. Някъде миналото лято заспивах с подобни целувки. Бъди спокойна, нищо няма да ти стане от тази зависимост. Само хубаво

.
Ето какво ни предлагат за 24-те ни часа:
Когато вечер си лягаме да спим ние правим трезва самооценка на изминалият ден. Бяхме ли озлобени, егоистични, нечестни или уплашени? Премълчахме ли нещо, което би трябвало да обсъдим с някой друг? Проявихме ли внимание и обич към всички? Какво можехме да направим по-добре? Бяхме ли мислили само за себе си или пък бяхме мислили за нещата, които бихме могли да направим за другите, с което можехме да обогатим живота? При това обаче трябва да внимаваме да не се подаваме на безпокойство, мрачни мисли, угризения на съвестта, защото това ще ни попречи да бъдем полезни на другите. След като направим оценката ние се молим на Бог да ни прости и да поправим грешките си.
Като се събудим,ние мислим за предстоящите 24 часа.разглеждаме плановете за деня. Преди да започнем ,молим Бог да ни предпази най-вече от самосъжаление,безчестие и егоистични постъпки.При такива условия ние можем да използваме умствените си способности уверено,защото в крайна сметка Бог ние дарил с ум ,за да го използваме.Нашите мисли ще бъдат възвисени ,когато разума е освободен от користни мотиви.
Когато мислим за днешния ден може би ще се сблъскаме с нерешителност.Може би няма да можем да определим по кой път да поемем .В такъв случай молим Бог да ни вдъхнови и да ни дари с интуиция или решение.Ние се отпускаме и успокояваме.Не се съпротивляваме.С удивление откриваме,че след като за известно време сме постъпвали по този начин правилните отговори идват сами.Това,което е било препятствие или случайно вдъхновение,постепенно се превръща в работеща част от разума.Тъй като сме неопитни и туко що сме установили съзнателен контакт с Бога не винаги ще ни осенява вдъхновение.За подобна самонадеяност бихме могли да платим скъпо чрез всякакви абсурдни идеи и действия.Но все пак ще открием,че с времето мисленето ни все по често е спохождано от вдъхновение.Ще започнем да разчитаме на това.
Обикновенно приключваме периода на медитация с молитва, затова през целият ден да ни бъде посочвана следващата стъпка,да ни бъде оказвана помощ за разрешаване на подобни проблеми.Особенно когато се молим да бъдем освободени от своеволието и внимаваме да не отправяме молби единствено за себе си.Можем да поискаме и нещо за себе си,ако то помага и на други.Внимаваме никога да не се молим да бъдат осъществени егоистичните ни цели.Мнозина от нас са загубили доста време за това ,но такива молитви не помагат.Лесно е да разберете защо става така.
Ако обстоятелствата позволяват ,ние молим нашите съпруги или приятели да се присъединят към сутрешната ни медитация.Ако принадлежим към верозповедание,което изисква определен ритуал,ние изпълняваме и него.Ако не сме религиозни,понякога подбираме и запаметяваме няколко молитви,коиот подчертават горепосочените принципи.Освен това има много книги,които биха били от полза.Свещениците или равините могат да ни дадат добри напътствия в това отношение.Опитайте се да разберете в какво са прави религиосните хора.Използвайте това,което те ви предлагат.
През деня ако сме смутени от нещо ,ние спираме и се молим да ни бъде посочена правилната постъпка.Постоянно си напомняме,че вече не ние управляваме света ,като си казваме:”Нека бъде Твоята воля”Тогава ще ни грози по-малко опасностот вълнения,страх,гняв,тревога,самосъжаление и глупави решения.Ние ставаме значително по-ефективни.Не се уморяваме толкова лесно,защото не изразходваме енергията си,както правихме когато се опитвахме да подредим живота си по начин,който ни удовлетворяваше нас самите.
Това наистина помага

Май ще откриеш, че с подобни действия, не е толкова трудно да не посегнем към първата чаша



Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първанови [re: July_mf]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано28.06.11 15:24



Стават чудеса, Програмата работи, случват се толкова хубави неща, че не смея да се зарадвам и похваля. Не мога и да повярвам, прoсто Чудо





Тема Re: Защо е толкова трудно да НЕ посегнем на първанови [re: tasartir]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано03.07.11 00:41



Радвам се че за тебе стават чудеса.Аз вече не чакам само на тях , даже оценявам по-добре нещата за които съм се борила.

Аз посягах към първата чаша за отпускане, за притъпяване на болката от любовно разочарование, че някой друг ме е наранил, накрая знаех , че само на една чаша няма да остана, но отлагах, като си казвах- толкова неща о...ках досега, още веднъж само и утре мога да започна.
ОТЛАГАНЕ - голям проблем ми е и не само при алкохола.
Чаках да се случи чудото - беше се получавало 2, 3 пъти за последните 3-4 години.След някоя жестока настинка спирах да пия и да пуша .Нямах и абстиненция.Сега като си спомня - чист подарък от Бога.Само че не съм го осъзнавала.Сега не пия -1 г. 4 м. и не пуша -4м.Само че този път се БОРИХ и то зверски, този път беше на живот и смърт.За алкохола ми помогна откъс от една развлекателна книжка - ставаше въпрос за дебела жена, която все се оплаква,че е дебела, а се тъпче по цял ден и чака помощ от другите.Хареса ми следното изречение:
Само ВИЕ имате силата да промените "съдбата" си.Беше вечер след работа.Както обикновено щях да си пия първото питие.Казах си - няма да ми помогне никой, нито АА никой - АЗ трябва да го направя.Нея вечер не пих, на следващата пак, а и не ми се пиеше след това.Последо време мозъкът ми беше спиртосан, имах чувството, че работи на 20-30% от умствения си капацитет.Просто мисълта за това оглупявне ми е толкова плашеща, че оттогава нямам желание за алкохол.Не ме блазни изобщо.
За цигарите беше друго.Набавих си книгата на Алан Кар - Не пуша.Прочетох половината- там се казваше да не спирам да пуша, доката не прочета докрая.Значи- пуших си още 1 ден, реших да нагледам тук и прочетох от една съфорумка, че чака да я заведат в болница и се надява да и помогнат.Тогава ми мина като светкавица в главата - само ТИ можеш да спреш да пиеш.Исках и да го напиша, но не можех да си вляза в профила.Тогава си казах на мен- то е същото с цигарите- не чакай на Алан Кар, ти сама можеш да спреш.На другите искаш да даваш акъл , а на себе си ?

Нея вечер не пуших повече.Книгата я прочетох до края- винаги когато ми се припушеше четях от нея - компа денонощно включен.Имаше моменти- като куче виех и плачех посред нощ.На инат на цигарите - няма да им се дам.Ценно от книгата - като се замисли човек, цигарите не са изобщо удоволствие, само се заблуждаваме, те не решават проблемите, само ги задълбочават.
Тасартир - ако искаш прочети я - има я книгата в нета. Ужасно много с ходни неща имат цигарите и алкохола.
Както писах - аз четох забавна , хумористична книжка - а намерих моята си формула да спра да пия.
Търси твоята формула.

Само да вмъкна - успях без сбирки на АА , тогава не можех да карам колата , а нямаше автобус до нашето село. Сега ми е много зле, защото зад мен е съсипания ми живот.Направих огромни грешки и загубих човека, който още обичам.Не искам да живея повече.Не виждам смисъл в моя живот.Депресията ме е грабчила в лапите си и няма отърване.Искам в понеделник да отида на сбирка, защото алтернативата е - доктор и лекарства.Сигурно пак ще се откажа.Пак ще се надявам на чудо.Господи , каква глупост-сега като го написах и се усетих - аз пак искам да ми се подари нещо - пак да има happy end.Само че така става рядко.И само нещата за които сме се БОРИЛИ са ценностни.Много съм изморена, цял ден съм плакала.Имаше и повод, но откакто спрях цигарите много плача.
ОТКРИХ БОГ за себе си.Той си е само мой. Моят Бог.Той ми беше последната надежда.Значи сега се боря с депресията.Моля му се.Но топката накрая пак остава в мен.АЗ трябва да се боря и да я победя тази мръсна гадна долна депресия, която ми пречи за всичко.Имам неконтролируеми изблици на плач, мъчително стягане на гърлото, рев при всяка стресова ситуация.Щитовидната ми е наред.
Ще отида на сбирка.Ще отида и на лекар.
Тасартир на тебе стискам палци , да успееш.И този път завинаги.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.