Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вярно ли е че...нови  
Автор finntroll73 ()
Публикувано06.06.11 10:45



...са открили нещо като хапче или лекарство с което може да се лекува алкохолизма.Четох някъде преди време но не си спомням къде,че вече са разбрали учените,аджиба къде е проблема с невромедиаторите,и разработват лекарство с което да помогнат на мозъка да направи по-добро зацепване на невромедиаторите и да се излекува успешно жаждата към алкохола.Да се повлияе на нивата на Зеротонина в мозъка,за да не се чуства тъгата и депресията която алкохолика изпитва при недостига и липсата на алкохол в тялото.Има ли нещо подобно,и дали не сме на прага на нещо револиционно в науката?Предполагам биха се излекували стотици милиони с времето.Засега караме по програмата на АА и на волята.Ама аджиба,много ми се ще да дойде момента в който ще се лекуват успешно зависимостите(алкохол,наркотици и др..).Дано да доживеем да изпитаме това.Знам че проблема ни е вътрешно в нас,и само ние можем да си помогнем.Осъзнал съм го,обаче да си признаем,на моменти си е мъчение,като пият около теб,когато по навик ти се допие,старите рефлекси и навици,заместителите кафе и сладки неща на моменти ми идват в повече.Както и да си измислям какви ли не малки и по-големи манийки за да залъжа мозъка.

Ако знаете нещо повече по въпроса,бих се радвал да споделите или дадете линкове.Не съм ЗА лекарствата,понеже от лекарства в бг ме отровиха,но ако има шанс за нас алкохолиците,това ще е като маана небесна.Представеъе си ведрина,никаква жажда и дискомфорт...само с някакво хапче.Дано да е на билкова основа,това което разработват.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Вярно ли е че... [re: finntroll73]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано06.06.11 11:39



Вярно е. И нещо повече! Открито е нещо много по-добро, от това, за което си се размечтал. За същите работи съм мечтал и аз. Да живея без мъчение. Защото не можех да си представя, че няма да пия. А не можех да си представя, че няма да пия, защото не можех да си представя, че мога да живея без някакъв ефект. Бях убеден, че без алкохол или други вещества, които да ми разместват серотонина, допамина и другите ини, ще е едно мъчение на сухо, докато чакам да изобретят идеалната дрога. Идеалната дрога трябваше да ми подреди живота. Да ме прави весел. Да няма странични ефекти. Да е евтина. Да държи дълго. Да хваща винаги по един и същи начин. Да не й минава ефекта с времето и да се налага увеличение на количествата. Да ме енергизира, когато трябва, да ме приспива когато трябва. И така нататък. И да действа незабавно!!! Идеалното вълшебно хапче, което все някой ден ще бъде изобретено.

Но чудото е вече факт. И е изпитано многократно!
Виж само как описват ефектите в живота си тези, които са го опитали:

"Ще получим нова свобода и ново щастие. Няма да съжаляваме за миналото или да затваряме вратата след него. Ще разберем смисъла на думата ведрина и ще познаем спокойствието. Независимо то това колко много бяхме паднали в миналото ще разберем как нашият опит би помогнал на другите. Усещането за безполезност и самосъжаление ще изчезне. Ще престанем да мислим за егоистични неща и ще започнем да мислим за нашите събратя. Себичността ни ще се стопи. Цялото ни отношение и поглед върху живота ще се промени. Страхът от хората и финансова нестабилност ще ни напуснат. Ние интуитивно ще знаем как да се справим с нещата, които преди ни объркваха.

Дали са прекалено големи тези обещания? Не смятаме. Те винаги ще се изпълняват за нас - понякога по-бързо, понякога по-бавно. Те винаги ще се реализират, ако полагаме усилия за това."





Тема Re: Вярно ли е че...нови [re: finntroll73]  
Автор ALONE911 (непознат)
Публикувано06.06.11 11:49



Незная дали имаш предвид това, но средство против зависимост от нещо е спирането на употребата на това нещо.
http://www.zdravoslovno.biz/%D0%91%D0%98%D0%9B%D0%9A%D0%98-%D0%98-%D0%91%D0%98%D0%9B%D0%9A%D0%9E%D0%92%D0%98-%D0%95%D0%9A%D0%A1%D0%A2%D0%A0%D0%90%D0%9A%D0%A2%D0%98/%D0%9A%D0%A3%D0%94%D0%97%D0%A3-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD-613-%D0%BC%D0%B3-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/flypage.tpl.html
Мога да го изпробвам за отказване от цигарите, но в момента те са ми "необходими".
Мисля, че трудно мога в момента с "един куршум да стрелям два заека".

Не мога да разбера как се дава директен линк.



Тема Re: Вярно ли е че...нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано06.06.11 12:13



Съвсем логично е, че ако проблемът е в алкохола, то разрешението е да се премахне алкохола. Обидно очевидно. Защо обаче никой алкохолик, до днес, не се е пляснал по челото и не се е сетил, че трябва да спре да пие?


Обаче ако проблемът е алкохолизъм, спирането на алкохола не е достатъчно. Защото не алкохолът е проблема.
Грешката, в условието на задачата е, че хората слагат знак на равенство между алкохол и алкохолизъм.
Но аз нямам проблеми с алкохола, аз съм алкохолик. И съм алкохолик, не защото пия, а пия, защото съм алкохолик.
Или както по-просто се казва в АА - Алкохолът е в бутилки, а алкохолизмът е в главата.



Тема Re: Вярно ли е че...нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (непознат)
Публикувано06.06.11 12:53



Незная кое е първично кокошката или яйцето, но съм сигурна, че аз бих започнала да пия отново само ако избуша в пристъп на отчаяние, не, че ми се пие, а не мога да разреша други проблеми в живота си и с ясното съзнание, че това е самоубийство, но преди това да си взема това, което единствено остана да ми създава удоволствие.
Не мисля, че лекарствата променят нещо, освем ако могат да помогнат в първите дни на детоксикацията. Разбира се, никак не е малко.



Тема Re: Вярно ли е че...нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано06.06.11 13:49



Чудесно си го казала - "...че аз бих започнала да пия отново само ако избуша в пристъп на отчаяние, не, че ми се пие, а не мога да разреша други проблеми в живота си."
За много кратко време си схванала същността на алкохолизма - ще се пие, защото има неразрешими житейски проблеми. Ще се пие, независимо дали ми се пие или не ми се пие. Пия, защото съм алкохолик. Това вече е алкохолизъм. И без значение кое било първо, а кое последно, за каквото и да става въпрос. В момента е алкохолизъм - неуправляем живот. Което си е Първата Стъпка на АА - признахме, че сме безсилни срещу алкохолизма и че животът ни е неуправляем.
И след като ти сама виждаш, че не би пила, освен ако избушиш в отчаяние по причина на неуправляемия живот - то значи, че и да спреш да пиеш, ако не се направи нещо, че да се оправи живота - няма как да не се пие.
Обидно очевидно. За моят мъдър мозък.
Между другото, след една година непиене, и супер отвратителен живот, си събрах багажа, за да ходя в лудницата. Защото реших, че съм с тежко психическо заболяване. Което всъщност се оказа и алкохолизма. Не говоря за алкохола. Но в началото мислих, че алкохол и алкохолизъм е едно и също.
Спирам да пия и това е достатъчно, за да се излекувам от алкохолизъм. Спирам да пия и след определен брой дни, месеци, години - се оправям.
И когато след една година не се получи очакваното от мен оправяне - си събрах багажа да ходя да си лекувам полудяването. Реших, че просто съм луд.
Много хубаво са го описали това състояние едни алкохолици. За мене бе точно така:
"Имахме проблеми в личните взаимоотношения, не можехме да контролираме емоционалната си природа, бяхме жертви на отчаянието и депресията, не можехме да си осигурим съществуванието, чувствахме се безполезни, бяхме изпълнени със страх, бяхме нещастни, не бяхме в състояние да помогнем на други хора..."
И както ти самата го казваш - ако стоим в такова състояние на "живеене", то избушването в пристъп на отчаяние е съвсем близо и логично.
Поне при мене беше така, а както се вижда не само при мене е било така.
Единственото, с което целенасочено се занимавах, бе да си прожектирам погребението, на което всички ще страдат, защото са низвергнали такава чиста душа и са я оставили да гние в отвратителната мерзост. Няма мърдане.
И всъщност с още едно нещо се занимавах - да се крия от хората, защото си мислех, че те ми причиняват проблемите. Те ме обиждат, ядосват, дразнят и тормозят. И ако не го правят - ще се оправят нещата. Те не спираха да го правят и аз се криех. И чаках да мине определеното от мен непиене, за да се оправи живота.
Но живота не се оправи. И затова реших, че не страдам от алкохолизъм.
Чак след това, когато срещнах човек, който е бил в това състояние и се е възстановил - тогава разбрах, че точно това е алкохолизма. Неуправляемостта на живота, душевното заболяване. И простото непиене не е лечение на това нещо.
Хубавото бе, че след толкова време на непиене, вече не търсих човек, който да не е пил незнамситам колко дълго време. Защото на собствен гръб бях изпитал очевидното - това, че не пие, не ми върши работа. Това, че само не пия не ми върши работа.
На мене ми отне една година и тринадесет дни на сухо, за да потърся разрешение на алкохолизма.
На някои им отнема по-малко време да попитат. Други умряха.
Познавам лично шест човека, които умряха от алкохолизъм, откакто аз съм трезв.
Голи и грозни факти, които са доказани от легиони алкохолици и продължават да се доказват.



Тема Re: Вярно ли е че...нови [re: finntroll73]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано06.06.11 23:00



...са открили нещо като хапче или лекарство с което може да се лекува алкохолизма
Да вярно е.Само че са го открили марсианските учени.Аз навремето като изпиех един литър водка и често отскачах я на Луната ,я на Марс слувало се е и на други планети да ходя извън Слънчевата система.Но на Марс попадах често и се познавам с тамошните учени.Те ми го предлагаха това хапче,ама аз тогава проблеми с алкохола нямах.Вече от едно известно време,обаче странно защо не мога да напускам Земята.И понеже напоследък подозирам,че имам проблеми с алкохола,щото съм алкохолик,се събирам с едни много приятни хора,които наричат себе си"Анонимни алкохолици", които имат същия проблем,говорим си разни работи,за пиенето и алкохолизма,четем книжки и ден по ден съм си трезвен за сега,без да се напъвам много ,много,щото а са напрегна малко и мога да взема да се почерпя и този път,ако оживея, вместо на Марс може да се окажа в някоя кофа за боклук,в някой приятен санаториум дето си почиват уморени от живота човеци,пък около тях швъкат разни хора с бели престилки,в някой комфортен затвор или и аз не знам къде.....



Тема Re: Вярно ли е че...нови [re: aлkaжa]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.06.11 12:35



И съм алкохолик, не защото пия, а пия, защото съм алкохолик.
Или както по-просто се казва в АА - Алкохолът е в бутилки, а алкохолизмът е в главата.


Благодаря,мисля че разбрах и наистина това горното е разковничето.Вълшебства има само в приказките.Не си правя вече илюзии за нищо.Просто попитах от чист интерес.На човек занимаващ се съм тия неща,и като непиещ алкохолик.Надявам се да е завинаги.Но това си зависи само и единственно от мен!И божият план за мен.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Вярно ли е че...нови [re: nowwe]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.06.11 12:48



Нямах предвид да засягам никого но виждам че доста хора се палят.Не съ категоризирал никой.Както в по-горния пост казах,вече не си правя илюзии за нищо.Опитвам се да приема света и живота какъвтио е ,колкото и да е гадно непиенето на алкохолика,все пак е нещо и то значимо.Далеч съм от мисълта че със години на непиене ,че се излекуваме.Това е колкото да вярвам,че някога ще се излекувам от тромбоемболията си и разширените вени.И едното и другото са дегенеративни процеси.Да се уточня тогава-имах предвид хапче дали са открили,което дори и да не може да те излекува от алкохолизъм,поне да облекчи симпомите на жаждата и желанието.Което да намали желанието и стремежа към алкохол.Да пооблекчи и засили връзките в тази част на мозъка където ни куца.Зеротонина и допамините.Ендорфините.Но явно изглеждам в очите ви като поредния откачен на който членовете на АА размахват гневно пръст и вадят веднага 12те божи стъпки за назидание.Както казах аз съм ЗА,Твърдо зад АА относно съпричастността и братството и духовните принципи на движението.Но на срещи съм виждал и хора които си признават че преди 20мин са пили преди да дойдат на сбирка.На мен поне не ми се е случвало.Поне съм ходил трезвен на сбирките.Според мен най-вече от човека си зависи,на единственно от АА.Да ходим на сбирки ,да тичаме на бегом преди да сме се напили.Това за мен не е правилно.Всеки сам трябва да потърси куража и силата в себе си.Вече 5 седмици ,не съм пил.И не ме гони ужасна жажда.сАМО КЪДЕТО ВСЕ СЛАДКО МИ СЕ ЯДЕ.значи може.а ЩОМ АЗ ТОЛКОВИЯ СЛАБИЯ И МЕКУШАВ АЛКОХОЛИК ГО МОГА,ЧЕ ДОРИ И ПОВЕЧЕ ОТ ГОДИНА ПРЕДНИЯ ПЪТ,ЗНАЧИ И ВИЕ ГО МОЖЕТЕ!Сори за големите букви.По погрешка стана.Та всеки си зависи от него

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Вярно ли е че...нови [re: finntroll73]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано08.06.11 13:11



...което дори и да не може да те излекува от алкохолизъм,поне да облекчи симпомите на жаждата и желанието.Което да намали желанието и стремежа към алкохол.

Открито е това бе братле. Нали това ти споделих:
Вече сме спряли да се борим с когото и да е и с каквото и да е – дори с алкохола. На този етап здравият разум трябва да се възвърнал. Рядко проявяваме интерес към алкохола. Ако сме изкушени ще бягаме от него като от огън. Реагираме разумно и нормално и откриваме, че това става автоматично. Ще видим, че новото ни отношение към алкохола ни е било дадено без да ни се налага да мислим и полагаме усилия. То просто идва и в това се състои чудото. Ние нито се съпритивляваме, нито избягваме съблазънта. Усещаме се като в неутрално положение - в безопастност от него. Дори не сме се заклевали да се откажем от него. Вместо това проблема е бил отстранен. Той вече не съществува за нас. Не сме нито безрасъдни, нито уплашени. Такъв е нашият опит. Така постъпваме до тогава докато подържаме добра духовна форма."

Обаче, без да размахвам на никой нищо, трябва да се опита Програмата за възстановяване от болестта алкохолизъм.
Аз също не пих със собствени сили повече от една година. И също започнах да мисля за хапчета, лудници и самоубийство. И не можех да разбера какво повече могат да ми дадат АА от някакви глупости.
Всъщност само сбирките не са това, което АА предлага. Или би трябвало да предлага.
Трябва да опиташ Програмата на АА, която ти дава точно това, за което мечтаеш, че и нещо повече. За да опиташ Програмата на АА, трябва да отидеш при някой, който я прилага в момента в живота си. Не всички, които ходят на сбирки на АА прилагат Програмата на АА. Дори се оказва, че не знаят къде се намира тази Програма или мислят, че знаят, но не е там.
Аз бях същият. В началото говорих за програма на АА, като си мислех, че знам какво е това. Знам естествено.
Всъщност то е нещо от сорта - да говоря, че знам какво е това да ям, обаче никой път да не седна да ям. Естествено, че докато разглеждам менюто, или говоря за храносмилателния апарат, няма да се заситя и ще се чудя кога ще изобретят нещо, което да ме засити.
Възстановяването - пълното възстановяване, от алкохолизма е възможно и е факт. То включва умствено възстановяване - алкохолът престава да липсва. Включва и душевно възстановяване - истинска свобода и радост от живота.
И може да се пробва. Просто за опит. Човек, който е опитал, вече може да прави сравнение. Да каже - да аз опитах Програмата на АА, тя не ми свърши работа. Обаче трябва да се опита на практика Програмата на АА, а това може да стане, когато някой ти покаже какво точно се прави.
И да се повторя, което ми е голям недостатък - това че някой е отишъл или ходи или не спира да ходи на сбирки на АА - съвсем не означава дори че има представа от Програмата на АА






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.