Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Как стигнах до тук?!нови  
Автор Снежана Кръстева (непознат )
Публикувано28.05.11 12:59



Как стигнах до тук?!
Може би както повечето.
"Едни пият от мъка, други от радост..." Накрая...
Трябва да се измъкна.
Чета форума и накрая и аз трябва да се включа.
Стигнах дъното. Колко трудно се осъзнава това и колко лесно.
Време за отлагане няма.



Тема Re: Как стигнах до тук?!нови [re: Снежана Кръстева]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано28.05.11 16:00



Осъзнаването на проблема е половината решение.Аз също пиех.Стигах до половинка концентрат на ден.Започвах от сутринта.
Алкохола уврежда организма тотално.Имах увреден черен дроб,липса на апетит,загуба на памет.
Разведен съм с двама сина.Единият живее в щатите,а другият тук.Историята е доста дълга.Имам спестени пари,но синът ми, ми открадна личната карта и наличната валута от няколко хиляди долара. Гладувах,просех пари.
Взех се в ръце.Спрях алкохола.Върнах си личната карта и вече разполагам с парите си.
Сега черният ми дроб е добре.Борбата продължи половин година.Трябва воля .


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Как стигнах до тук?!нови [re: Снежана Кръстева]  
Автор ALONE911 (непознат)
Публикувано28.05.11 16:35



Винаги съм имала непоносимост към алкохола. Може би защото баща ми беше алкохолик и от това почина.
Когато прекалих малко със алкохола, просто повръщах и веднага се възстановявах.
След време, започнах да пия обаче вино и бира, което ме хващаше много по-бавно. Това не ми действаше особено, до преди година, ако изключим подуването. Започнах да увеличавам количеството алкохол, дори да ходя до нощния магазин.
От една година, обаче започнах да забравям, особено обикновенни неща, които върша ежедневно.
Последното напиване, обаче ще го помня за цял живот. Дори и аз не вярвах, че съм толкова зле.
Не знаех за 24 програма, нито, че повече не трябва да близвам алкохол, въпреки, че додето не посегна към първата глътка, не ми се пие.

Днес ще стане 2 ден както не пия и не трябва.



Тема Re: Как стигнах до тук?! [re: Снежана Кръстева]  
Автор ALONE911 (непознат)
Публикувано29.05.11 20:38



Мисля, че днес ще ми бъде третия ден.
Чувствам се ужасно, но се държа.
Спими се, но не мога да спя и се потя, а когато заспя, сънувам кошмари.
Тази сутрин ми се схвана единия крак.
Пия газирано.
Ще успея. Трябва да успея.
Колко време ще продължи това?



Тема Re: Как стигнах до тук?!нови [re: ALONE911]  
Автор nekoi ()
Публикувано29.05.11 20:48



Може би ще продължи още ден, може би два. Колкото и да продължи, все в един момент ще мине. Не изведнъж, но постепенно ще започне да те отпуска.
Това минава.



Тема Re: Как стигнах до тук?!нови [re: nekoi]  
Автор ALONE911 (непознат)
Публикувано31.05.11 10:36



Благодаря!
Днес ми е 5 ден.
Няма да пия, нали още 24 часа.
Ако знаех, че мога да стана зависима от алкохола, мисля, че никога не бих пила.



Тема Re: Как стигнах до тук?!нови [re: ALONE911]  
Автор nekoi ()
Публикувано31.05.11 22:18



Да, и аз се надявам силно, че днес не пиеш и няма да пиеш. Предполагам, че абститенцията ти вече не е толкова силна.



Тема Re: Как стигнах до тук?!нови [re: nekoi]  
Автор ALONE911 (непознат)
Публикувано01.06.11 12:20



Не не пих, въпреки, че вечерта имах много тежко време, не с алкохола.
Ще прегледам темата, която си пуснал.
Казах си, просто няма да стане по-добре, а по-лошо, въпреки, че не виждам по-лошо. Поне, да си умра като човек.
Достатъчно се борех, да променя нещата, не успях, но поне се опитах.
Сега просто трябва да ги приема. Мисля, че ги приех, не още, но това е.
Мисълта "да промениш нещата , които можеш и приемеш тези, които не можеш и мъдростта да правиш разликата между двете" ми харесва, но аз не съм била никога човек на примирението.
Поне се опитах да се боря, но трябва да приема нещата, които не мога да променя, в противен случай края е известен.



Тема Re: Как стигнах до тук?!нови [re: ALONE911]  
Автор nekoi ()
Публикувано01.06.11 13:27



Смирение и примирение много често се бъркат и между тях се поставя знак на равенство. Но това са две различни неща.
На сбирките много пъти сме говорили за това и често се чуват подобни на твоето изказване.

За мен примирение е да се предадеш и да се оставиш на течението. Смирение е да гониш целите си, но да приемеш спокойно крайния резултат, независимо дали той ти харесва или на ти харесва. И да повярваш, че макар и да не ти харесва, резултатът в крайна сметка пак е за твое добро.

А за да прецизираме целите си, ни помага молитвата "дай ми смирение да приема нещата, които не мога да променя, смелост (в някои варианти "сила") да променя нещата, които мога да променя и мъдрост да направя разликата между едните и другите."

Казах си, просто няма да стане по-добре, а по-лошо, въпреки, че не виждам по-лошо.

Оптимистично ще ти кажа, че има и по-лошо от това "най-лошо", да което си стигнала снощи





Тема Re: Как стигнах до тук?!нови [re: nekoi]  
Автор ALONE911 (непознат)
Публикувано01.06.11 13:44



Прав си, че има и по-лошо и най-лошо.
Просто разбрах, че силите ми не са неизчерпаеми и е лудост да се бориш да промениш невъзможни неща.
Мисля, че нито смирението го мога, нито примирението.
Просто стигнах да крайната точка- живота или смърта.
Аз избах живота/за сега/. В него все пак има някаква надежда.
От другия свят никой не се е върнал да каже как е. Може и да е по-лошо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.