Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко помощнови [re: nekoi]  
Автор Hrista (непознат )
Публикувано12.05.11 20:11



Днес е някакъв ад.сърцебиене и напрежение.дано издържа-само тази вечер,за утре ша мисля друг път



Тема Re: Малко помощнови [re: Hrista]  
Автор nekoi ()
Публикувано12.05.11 21:59



Това състояние си е в реда на нещата. Но то минава. Правилно си се ориентирала само за тази вечер да мислиш. Валидол, течности, но не газирани, шоколад или друго сладко.
Хайде, you can do it





Тема Re: Малко помощнови [re: nekoi]  
Автор Hrista (непознат )
Публикувано12.05.11 22:57



Току-що се връщам от рожден ден. Абсолютно си прав,за това,че никой не обърна внимание на портокаловия сок, който пиех. Тръгнах си по-рано от съпруга ми- не можах повече да издържа, но през цялото време се опитвах да говоря доста и да се отпусна, нещо което е абсурд да ми се случи, без да съм си пийнала поне мъничко. Сега, все още имам сърцебиене и вътрешно напрежение, но съм щастлива,че издържах. Мисля,че за мен броенето започва едва сега, защото идва петък. Тук имам мента-глог и валериан, ще взема поне едничко сега. Благодаря, че ви има.
П.С май си избрах и сбирка- католическата църква ми е доста удобна.



Тема Re: Малко помощнови [re: Hrista]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.11 00:08



Браво, че си издържала на рождения ден!
По принцип съвсем в началото подобни изпитания е добре да се избягват, но това все пак е въпрос на личен избор. Затова пък сега си получила доказателство, че може и на портокалов сок и си добила малко повече увереност. И си щастлива, че издържа.

Валериан глог и мента, ако е на хапчета, е много добре в такива моменти. Ако е тинктура, не е добре, защото е на спиртна основа.

Сбирката в католическата черква също е много добър избор.
Най-близката е в събота, 16 часа.
Щом пък уикендът ти е критичният момент, значи е още по-добре.
Утре вечер можеш да се залисаш с нещо, да пишеш тук и да си кажеш: Няма да пия тази вечер, защото утре ще ходя на първата си сбирка на АА.
You can do it





Тема Re: Малко помощнови [re: nekoi]  
Автор Hrista (непознат )
Публикувано13.05.11 09:15



Само днес да издържа :). Няма да мога през уиикенда да отида на сбирка, но през следващата седмица, много ми се иска.



Тема Re: Малко помощнови [re: Hrista]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.11 13:14



Само днес може да издържиш. Стига да внимаваш малко повече. Едва ли има алкохолик, който да не може да не пие поне един ден. Всъщност, не казвам, че си алкохоличка. В АА не лепим етикети на другите, всеки сам за себе си решава какъв е. Но казвам, че съм сигурен, че днес можеш да издържиш.
Хайде, you can do it





Тема Re: Малко помощнови [re: nekoi]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано13.05.11 13:54



Здравей, Христа,
чета откакто започна да пишеш, сега реших и аз да се включа. Знам колко е трудно в началото, направо ужасно, но минава, ден след ден, лека полека. Аз опитвах като теб да спирам около две години, най-много издържах до 2 седмици, успокоявах се, че всъщност чак толкова голям проблем нямам и хайде пак опити за контролирано пиене, за само вечерно, за веднъж в седмицата, за бира, за вино само... врели-некипели за нашите мозъци, ама... Ето, вече три месеца не пия, като имам отпреди десетина дни един пробив, ей така реших за проба да глътна две глътки уиски, може пък да ми било минало, веднага мозъкът ми ги абсорбира и здравият разум излетя от главата ми, та продължих да си пия до края на деня. С тези двегодишни опити успях да нараня много хора, да разберат родителите ми, което за мен беше най-неприемливото и ужасното, но дори след като това стана пак продължих; да съм на крачка от това да загубя съпругът си и детето си просто да загубя нормалния си живот и в крайна сметка да продължа да си пия до смърт, която нямаше да е далече за мен, сигурна съм.
Сърцебиенето е гадно много, имала съм и леки и тежки абстиненции, като леките винаги са само сърцебиене. И проблемът е, че като пийнем ни минава всичко. И от това самолекуване и успокояване се завърта порочният кръг.
Хубавото е, че минава. Карай в началото минута за минута, час по час. Аз бях изгубила съня си, сега спя като бебе - лягам с кокошките, ставам рано отпочинала и свежа, пия кафенце, а не треперя трескаво да се наливам още сънена с първите глътки, просто за да преживея деня.
Ужасно се притеснявах и аз за непиенето и компаниите - ама как сега няма да пия, какво ще кажа, какво ще си помислят... по-близките ми знаят вече, на другите просто казвам - не, мерси и толкоз. Не дължа обяснения, пък всеки е свободен да си мисли каквото си иска. За себе си съм си решила по-натам, ако има по-настоятелно разпитващи да кажа, че от алкохола съм започнала много да пълнея (което си беше факт, бях качила цели 20кг) и като съм спряла да пия съм ги свалила (което също си е факт) и понеже се харесвам по-слаба няма да пия и толкоз.
Пиши за всичко, което те вълнува. Дори да пиеш пак пиши, всички сме минали и минаваме от там. Много те прегръщам, с теб сме, много сме, ще успееш!



Тема Re: Малко помощнови [re: tasartir]  
Автор Hrista (непознат )
Публикувано13.05.11 15:13



Започвам малко да се повтарям,но наистина ви благодаря,че ви има.Доста ме плаши мисълта,че мога да се предам и всичко да започне отначало.Засега,единственото,което ме успокоява е,че не искам да го мисля,никой не може да знае какво ще се случи утре или след две седмици,по-важно ми е днес да не пия. Останах много приятно изненадана снощи-найстина на никого не направи впечатление ,че пия сок от портокал:). Имам един въпрос,но се надявам да не прозвучи нагло и самонадеяно-възможно ли е да се ориентирам в някакъв срок,колко би могла да бъде физическата абстиненция? Днес се чувствам добре,може би съм малко напрегната,но не е кой знае какво-за довечера се притеснявам,но така или иначе ми се иска само тази вечер да не пия. Относно близките ми,засега предпочитам да не споменавам нищо.Все пак това е болест и не ми се иска,накой да ме убеждава или разубеждава в нещо. В този момент само аз мога да (не)реша да си извървя пътя. Много съм благодарна,че мога да споделя с вас,нещата, кото ме тревожат,също ми харесва ,че споделяте с мен и научавам супер полезни неща(включително иза шоколада).с ваше позволение,искам да поблагодаря още малко: Благодаря,че светът е толкова красив. Благодаря,че съм такава,каквато съм. Благодаря,че днес е вече 5ти ден,откакто не съм близвала алкохол.



Тема Re: Малко помощнови [re: Hrista]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.11 16:02



Веднъж бях в болница заради пиенето, имах ужасна абстиненция, главоболие, сърцебиене, на моменти имах чувство, че стените се люлеят... абе все познати хубавини.
Минава докторката на визитация и аз я питам, колко ще трае това ужасно състояние? Толкова, колкото трябва, отговори ми тя.
И беше съвсем права.
Макар че симптомите на абстиненцията са сходни и еднакви, тя преминава за различно време при различните хора. Това се обуславя от много неща - възраст, продължителност на алкохолния стаж, общо състояние на организма, килограми, обмяна на веществата, какво си пил (дали не си го смесвал с лекарства примерно) колко време е продължил запоят ти и т.н.

Така че въпросът ти не е изобщо нагъл, но просто трудно може някой да ти отговори. Според информацията, която си дала за себе си в този форум, би трябвало абстиненцията ти да не е тежка и продължителна.

Макар че не може да се каже за колко точно време ще отшуми конкретната абстиненция, може да се обобщи едно желязно правило, което ще ти потвърди всеки алкохолик с повече "стаж" и повече прекарани абстиненции.

Всяка следваща абстиненция е по-тежка от предишната. Със задълбочаването на болестта, логично и абстиненциите ставата по-ужасни. И после се стига да една точка, при която без лекарска помощ вече е много трудно или направо невъзможно да избиеш абстиненцията си.

Повярва ли си вече сама, че тази вечер можеш да не пиеш ?





Тема Re: Малко помощнови [re: nekoi]  
Автор Hrista (непознат )
Публикувано15.05.11 22:09



Здравейте, само минавам да се обадя :) Беше малко труден уийкенд, но пък доста приятен. Карах през цялото време и гледах хората как си пийваха. Сега разбирам, колко нелепо е било с мен. Хората се черпеха по съвсем малко, абсолютно си бяха на себе си. Сещам се, че при мен това е невъзможно, дори и да пиехме по малко преди,аз винаги си допивах след това, да не говорим ,че в никакъв случай не ми беше комфортно, докато не се замотаех съвсем. За тежките сутрини, даже не искам да си спомням. И така, надявам се, че това е началото и ще продължавам да следвам този път.Засега се надявам и утре да не пия. Благодааря :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.