Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хайде да си го признаем...  
Автор baj_Grozdann (непознат )
Публикувано07.05.11 18:58



Алкохола се спира само с воля! Всичко друго е ала-бала! Аз съм ядрен физик завършил с отличие СУ и си признавам, че не мога да спря алкохола !





Тема Re: Хайде да си го признаем...нови [re: baj_Grozdann]  
Автор nekoi ()
Публикувано08.05.11 22:07



Може и с воля да се спре. Ама въпросът не е толкова в спирането, а в това да не започнеш после отново. Ако си алкохолик и ако ти пречи де ... иначе, който не му пречи нека си пие, нека си спира, нека си започва пак.

С воля известно време алкохоликът може и да устиска да не пие. Ама е 100 процента сигурно, че после ще започне пак.
Това го показва опитът на десетки хиляди алкохолици в АА. А с опита на АА се съобразяват всички сериозни специалисти - лекари, психолози и т.н.

Значи само волята не стига. Даже не само, че не стига, ами на волята изобщо не може да се разчита. Трябва и нещо друго. В АА това друго е духовната (да не се бърка с религиозна) програма, това са живите сбирките, общуването с други алкохолици, споделянето с тях на опит, сила и надежда.

Алкохолизмът си е болест и като такава на нея и е безразлично кой е ядрен физик, кой продавач на картофи и кой космонавт. Дипломата по ядрена физика, пък била тя и отлична, не може в никакъв случай да помогне на алкохолика, просто защото тя няма нищо общо в случая.



Тема Re: Хайде да си го признаем...нови [re: baj_Grozdann]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано09.05.11 21:43



Странно ,аз пък никаква воля нямам.Един такъв безволев тип съм.Цопна в реката и то течението ме ,носи никакъв опит не правя да шавам ни на ляво ни на дясно.Тия хора с волята не ги разбирам.Ама съм и алкохолик и последните години от живота си пиех всеки божи ден на умиране и, а са напрегна с някъква воля да спра пиенето и ставаше два пъти по страшно.И щото всички около мене са разбягаха,то жена ,то приятели то,майка и брат,чудно никой не искаше да има нищо общо с мен , иначе аз съм много добричък,пък и съм без работа(сигурно ще е от кризата),взех да ходя на някъкви сбирки на Анонимни алкохолици.Четат хората някъква книга,приказват си за пиене и алкохолици и някъква програма споменават,та ходя си аз там седя си слушам и не приказвам много много щото от много пиене май бях загубил дар слово и взех че преди четири месеца изтрезнях,без да влагам грам воля.Чудна работа.



Тема Re: Хайде да си го признаем...нови [re: nowwe]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано14.05.11 02:48



Браво!!!И аз така уплаших и себе си и близките около мен.В момента не ходя на сбирки.Уплътнявам деня до дупка и не посягам към първата чаша.ПОКЛОН ИМ СВАЛЯМ НА АА,САМ ВЛЯЗОХ ПРЕЗ ВРАТАТА,ТЕ МИ ДАДОХА ВЯРАТА И ДУХОВНОСТТА.Вече не слушам от много време бесен и див траш и дет метъл.Зашото да си призная слушайки банди като Сепултура,Слейър ,Пантера и подобни,направо търся Бутилката.Сега слушам Жан мишел жар,Вангелис,Майк и Тери олдфиилд,енигма,ера ...и пия сокче и китайски чайове.Чета Езотерична литература и азиатски автори и чудото стана.Къде отиде она дивия пиян метъл??Търся си тениски с палми и плажове.За себе си открих начините.Но най-вече че вече не лъжа и заблуждавам сеге си за нищо.Това е СВАЛЯТЕ ТОТАЛНО КАРТИТЕ НА МАСАТА!И ЧУДОТО СТАВА!!!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Хайде да си го признаем...нови [re: finntroll73]  
Автор aalfredo (непознат )
Публикувано14.05.11 17:37



Aз бича здраво Металика и вземам пример от фронтменът им.



Тема Re: Хайде да си го признаем...нови [re: aalfredo]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано20.05.11 02:03



Ами да ти кажа Металика за мен си отидаха някъде след лоуд.Напънах се да харесам релоуда,ама не стана.Черния албум бива иде дойде.Незнам мен поне метъл музиката отключва в мен бунтарското и животинското неподчинение .Поне така се асоциирам.Да си го признаем метъла е музиката на ПРОТЕСТА и НЕСЪГЛАСИЕТО.Аз се опитавам да заживея сега с противопожните ценности.Поне изпитвам неистов глад за ню ейдж,етно и електроника...всичко в диапазона.Но вътре в сърцето ми има специална ниша за метъла и рока.Просто го приех като да се изкачиш на нещо по-високо като интелектуалност и ниво.Сега слушам инструментали и мелодии.Поне албуми на братята майк и тери олдфиййлд бол.Както и жар и вангелис.Открих доста интересни банди..митос,диип форест,карунеш,енигма,ениа,б трайб и подобни.Както и много релакс зен и йога музика.Незнам това ме успокоява и ми дава уверенност че скъсаш ли със старите места,познати и шаблони на пиене и навик,просто можеш да преодолееш проблема или поне да се въздържаш ефективно.Но на 1 място е мотото на аа-не посягай към 1та чаша.!!

.....and the grass grows by itself-Basho



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.